Results - 3000m

Pstn Result Name Affiliation Category
1 09:40.9 Neil Ridge Old Wrecks IRC Mens Guest
2 09:42.3 Paul Cole - Mens 40-49 Hwt
3 10:13.7 Peter Jain Free Spirits IRC Mens 30-39 Hwt
4 10:14.0 Chris Grant - Mens 40-49 Hwt
5 10:17.3 Neil Gear MAD Team IRC Mens 30-39 Hwt
6 10:17.4 Chris Hill Peckham Mens Open Hwt
7 10:18.4 Rocket-Roy Brooks Team Oarsome IRC Mens 50-59 Hwt
8 10:19.0 Antony Stansbie Sub 7 IRC Mens 40-49 Hwt
9 10:24.3 John Wilson Hythe Mens 40-49 Lwt
10 10:29.8 Philip-Elchemist Young Team Oarsome IRC Mens 40-49 Lwt
11 10:42.6 Andy-Legs Osborn Sub 7 IRC Mens 50-59 Hwt
11 10:42.6 Thomas William-Powlett Free Spirits IRC Mens 30-39 Hwt
13 10:44.6 J Rampling Phoenix IRC Mens 40-49 Hwt
14 10:47.4 Paul Sawyer - Mens 40-49 Lwt
15 10:52.5 Dougie-Citroen Lawson Sub 7 IRC Mens 40-49 Lwt
15 10:52.5 David-Bigwavedave Taylor Free Spirits IRC Mens 40-49 Hwt
17 10:54.5 Nick Matey - Mens 50-59 Hwt
18 10:58.9 Mike MacCarthy Harwich Mens 50-59 Hwt
19 11:02.6 John Ferdinando Old Wrecks IRC Mens 50-59 Lwt
20 11:05.6 Ben Oliveira Whitgift School Mens Junior 16
21 11:06.8 Bernard Henry - Mens 30-39 Hwt
22 11:07.1 Keith Marshall Goldaming Mens 50-59 Hwt
23 11:15.1 Neil Little Old Wrecks IRC Mens 50-59 Lwt
24 11:15.4 Roger Bangay Free Spirits IRC Mens 70+ Lwt
25 11:16.3 P Smith Phoenix IRC Mens 40-49 Hwt
26 11:16.4 Steve Wilkinson David Lloyd Mens 50-59 Hwt
27 11:21.3 Joe Keating Cricklewood Mens 50-59 Lwt
28 11:26.2 Joe Duggin Whitgift School Mens Junior 18
29 11:29.5 Niall Williams Taff Attack Mens 30-39 Lwt
30 11:30.6 Jake Niarchos - Mens Open Hwt
31 11:32.7 Chris Price Dover RC Mens Open Lwt
32 11:38.3 Christina Nugent-Lee Armley Leisure Centre Womens 40-49 Lwt
33 11:58.6 Kerry Loan - Womens 30-39 Lwt
34 11:59.4 Kimberley Naylor-Perot Phoenix IRC Womens 40-49 Hwt
35 12:13.6 Sue Little Old Wrecks IRC Womens 50-59 Lwt
36 12:13.7 Kelly Sapsford - Womens 40-49 Lwt
37 12:25.4 Susan Young Birmingham Womens 40-49 Hwt
38 12:47.4 Felicity Crowe - Womens 30-39 Lwt
39 12:47.7 Joyce Malley - Womens 40-49 Lwt
40 12:53.7 Keith Walker Epsom and Ewell Harriers Mens 50-59 Lwt
41 13:11.0 Karen Keith Goldaming Womens 40-49 Hwt
42 13:35.8 Rose Donaghy Phoenix IRC Womens 50-59 Hwt
43 13:47.0 Peggy Connolly Phoenix IRC Womens 50-59 Lwt
44 14:37.8 Charles Morley Surrey IRC Mens 70+ Hwt
45 14:51.2 Yelang Kim Nonsuch Girls School Womens Junior 16
46 15:25.9 Amy Wildgoose Nonsuch Girls School Womens Junior 15