Results - 3000m

Pstn Result Name Affiliation Category
1 09:41.7 Neil Ridge - Mens 30-39
2 09:43.7 Andy Jones - Mens 19-29
3 09:44.4 Pete Marston - Mens 19-29
4 09:51.3 Mark Budd - Mens 30-39
5 09:51.5 Rob Smith - Mens 30-39
6 09:54.8 Matt Helier - Mens Junior 18
7 10:00.0 Mark Mitchell - Mens 30-39 Lwt
8 10:03.2 Neil Gear - Mens 30-39 Lwt
9 10:15.9 Gary Blackman - Mens 30-39 Lwt
10 10:17.6 Andrew Burrows - Mens 19-29
11 10:17.7 Phil Morris - Mens 30-39
12 10:24.8 Matt Mitchell - Mens 30-39
13 10:26.7 Kieran Cahill - Mens Under 23
14 10:26.8 Chris Mizen - Mens 30-39 Lwt
15 10:26.9 Doug Holdaway - Mens Under 23
16 10:27.4 Tom Watt - Mens 40-49
17 10:30.3 Simon Donne - Mens 30-39 Lwt
18 10:31.4 Ross Harman - Mens Junior 18
19 10:37.7 Elliot Earnshaw - Mens 30-39
20 10:41.0 Robert Dykester - Mens 19-29 Lwt
21 10:44.9 Phillip Young - Mens 40-49 Lwt
22 10:46.3 Ben Ashford - Mens Junior 18
23 10:48.6 Chris Adams - Mens 30-39
24 10:50.4 Dougie Lawson - Mens 40-49 Lwt
25 10:53.6 Robert Heaton - Mens Junior 18
26 10:57.0 Harry Portsmouth - Mens 30-39 Lwt
27 10:58.0 George Meredith - Mens 50-59 Lwt
28 11:00.6 Mark Goodrum - Mens 40-49
29 11:05.1 Jesper Cullen - Mens Junior 18
29 11:05.1 Ashley Cahill - Mens Under 23 Lwt
31 11:10.5 Martin Raude - Mens Junior 18
32 11:12.9 Tracy Watkins - Womens 30-39
33 11:24.5 Christian Petschi - Mens Junior 18
34 11:25.8 Niall Williams - Mens 30-39 Lwt
35 11:26.6 James Livingstone - Mens Junior 18
36 11:27.0 David Archer - Mens Junior 18
37 11:33.3 Alan Gilmour - Mens 60-69 Lwt
38 11:33.5 Emma O'Hara - Womens 19-29
39 11:37.8 Shelly Wilkins - Womens 30-39 Lwt
40 11:40.0 Joe Duggin - Mens Junior 18
41 11:42.5 Kimberley Naylor-Perrott - Womens 30-39
42 11:44.8 Peter Hawney - Mens 50-59
43 11:47.0 Cathy Johnson - Womens 40-49 Lwt
44 11:48.9 Ben Christmas - Mens Junior 18
45 11:49.8 James Pattison - Mens Junior 18
46 12:07.0 Chris Price - Mens 19-29 Lwt
47 12:07.2 Harold Bradbury - Mens Junior 15
48 12:12.4 Christmas Campbell - Mens Junior 18
49 12:16.5 Andrew Feist - Mens 50-59 Lwt
50 12:18.5 Sally Copper - Womens 30-39
51 12:20.2 Fiona Edwards - Womens 40-49 Lwt
52 12:22.9 Kerry Loan - Womens 30-39 Lwt
53 12:23.8 Jemma Cropper - Womens Junior 18
54 12:35.8 Elliot Nash - Mens Junior 18
55 12:39.2 Susan Young - Womens 40-49
56 12:49.1 Felicity Crowe - Womens 30-39 Lwt
57 12:57.0 Carly Connally - Womens 19-29
58 12:59.3 Keith Walker - Mens 50-59 Lwt
59 13:04.7 Ben Smith - Mens Junior 18
60 13:11.4 Joe Goddard - Mens Junior 18
61 13:48.4 Lucy Sangster - Womens Junior 16
62 13:51.5 Peggy Connolly - Womens 50-59
63 13:53.1 Marion Eagles - Womens 60-69 Lwt
64 13:55.4 Lisa Earnshaw - Womens 30-39 Lwt
65 13:57.9 Charles Morley - Mens 70-79
66 14:13.4 Caroline Ridge - Womens 40-49 Lwt
67 15:02.4 Guy Hart - Mens Junior 18
68 15:26.8 Katrina Boult - Womens Junior 16