Results - 1000m

Pstn Result Name Affiliation Category
1 02:56.7 Andrew Jones Mumbles I.R.C Mens U23 H
2 02:56.8 Matthew Balch Team Oarsome Mens 19-29 H
3 02:58.3 Rob Smith Countrywide MAD Team Mens 30-39 H
4 02:59.0 Gywn Samuel - Mens 40-49 H
5 02:59.6 Sam Jenkins Countrywide MAD Team Mens 19-29 H
6 02:59.8 Kevin Peebles Countrywide MAD Team Mens 30-39 H
7 03:00.0 Steve Sanders Countrywide MAD Team Mens 30-39 H
8 03:05.0 Adam Cousin - Mens 19-29 H
9 03:05.9 Dave Bell Impressions Gym Mens J17
10 03:06.5 Neil Gear Countrywide MAD Team Mens 30-39 L
11 03:06.6 Jon Goodall Countrywide MAD Team Mens 19-29 H
12 03:08.3 Dave Bell Impressions Gym Mens U23 H
13 03:08.9 Andy Burrows Team Oarsome Mens 19-29 H
14 03:10.1 George King Midlothian I.R.C Mens 50-59 H
15 03:12.7 Gary Blackman Team Oarsome Mens 30-39 L
16 03:13.2 Adrian Leibert - Mens 19-29 H
17 03:13.3 Ian Postlethaite - Mens 40-49 H
18 03:14.6 David Speed Team Oarsome Mens 30-39 H
19 03:16.0 Roy Brook Team Oarsome Mens 50-59 L
20 03:16.5 Chris Adams Taff Attack Mens 30-39 H
21 03:17.7 Robert Redmond Taff Attack Mens 40-49 H
22 03:18.0 Danny Machin - Mens 30-39 H
23 03:18.4 Wullie Brown Countrywide MAD Team Mens 40-49 L
23 03:18.4 Peter Herbert - Mens 60-69 L
25 03:19.4 Jonathan Sliney Proactive Development Mens J17
26 03:23.8 Harry Portsmouth - Mens 30-39 H
27 03:25.1 Peter McFarlen - Mens 40-49 H
28 03:26.0 Barry Lightfoot South Bank Mens 50-59 H
29 03:28.6 Tracy Watkins Sub 7 Womens 30-39 H
30 03:29.2 Ted Edwards NESCOT GYM Mens 50-59 L
30 03:29.2 Megan Brown Old Wrecks Womens 30-39 H
32 03:30.2 Robert Lightfoot Sutton Arena Mens 50-59 L
33 03:30.7 Lee Greatorox - Mens 19-29 L
34 03:32.6 Paul Trew Sub 7 Mens 30-39 H
35 03:35.4 Anna Bailey Old Wrecks Womens 50-59 H
35 03:35.4 Carol Dunbar Proactive Development Womens 30-39 L
37 03:36.6 Shelley Wilkins Esporta Oxford Womens 30-39 L
38 03:37.4 Alan Gilmour - Mens 60-69 L
39 03:37.5 Alvin Mendoza - Mens 19-29 H
40 03:39.1 EJ Hurley Prison Service Womens 30-39 L
41 03:40.8 Cathy Johnson Old Wrecks Womens 40-49 L
42 03:41.9 Kelly Sapsford Countrywide MAD Team Womens 40-49 L
43 03:46.4 Kay Hughes Southsea Rowing Club Womens 40-49 H
44 03:46.8 Claire Derham Countrywide MAD Team Womens 30-39 H
45 03:48.0 Marjorie Roome DTI Sports Centre Womens 50-59 H
46 03:48.7 Jim Chalmers - Mens 40-49 H
47 03:50.1 Ingrid Broadey Cold Harbour Leisure Centre Womens 30-39 H
48 03:50.3 Nadine Jenkins Countrywide MAD Team Womens 30-39 H
49 03:55.1 Sue Young - Womens 40-49 H
50 03:56.4 Wolf Kuhn Studio 56 Mens 70+ L
51 03:58.0 Keith Walker Epsom Ewell Harriers Mens 50-59 L
52 04:00.0 Trudy Kuhn Studio 56 Womens 40-49 L
53 04:21.9 Caroline Ridge Old Wrecks Womens 40-49 L
54 04:22.3 Helen Learney - Womens 40-49 L
55 04:23.8 Barbara Burnett - Womens 40-49 H
56 04:24.7 Mary Fidgett NESCOT GYM Womens 50-59 H
57 04:32.4 Sue Mowry USA Womens 50-59 L
58 04:36.6 Maurice Cox CALSO Mens 70+ H
59 04:37.0 Tina Sullivan - Womens 30-39 H
60 04:41.4 Tracy Brown Countrywide MAD Team Womens 30-39 L
61 04:53.3 Jonathan Fenner Proactive Development Mens J14
62 04:53.5 Stacey Phipp - Womens J15