Results - Mile

Pstn Result Name Affiliation Category
1 04:48.7 Nik Fleming MAD IRC Mens Open
1 04:48.7 Nik Fleming MAD IRC Mens 30-39
3 04:51.6 Danny Graham Team Oarsome + RAF Mens Open
4 04:55.3 Rob-E Smith MAD IRC Mens 30-39
5 04:56.8 Neil Ridge OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 40-49
6 04:56.9 Mark Griffiths Bristol Mens 40-49
7 04:57.5 Andrew Walker ERC Mens Under 23
8 04:58.6 Andy-C Jones Taff Attack Racing Mens Open
9 04:59.0 Neil Rutter Sub 7 IRC Mens Under 23
10 04:59.6 Pete Marston MAD IRC Mens Open
11 05:01.9 John O'Grady MAD IRC Mens 40-49
11 05:01.9 Chris Barker MAD IRC Mens 30-39
13 05:03.4 Lewin Hynes Paddy Power IRC Mens 30-39
14 05:04.2 Grahame Todd Team Oarsome Mens 40-49
15 05:04.9 AJ Treacy Royal Navy Mens 40-49
16 05:05.9 Chris Marchant Phoenix IRC Mens 40-49
17 05:06.0 Steve Bainbridge MAD IRC Mens 50-59
18 05:06.8 Paul Lancaster Team Oarsome Mens 30-39
19 05:07.2 Martin Solway Hull Mens 30-39
20 05:07.4 Paul Bullivant Taff Attack Racing Mens 30-39
21 05:10.0 Tom Walker ERC Mens Junior 18
22 05:10.4 Alex Hall Team Oarsome Mens Under 23
23 05:10.7 Steven Isaac Whitchurch Mens 30-39
24 05:12.8 Neil Ridge OWIRC + Fletcher Sport Science Mens Open
25 05:14.4 Warren Matthews Sub 7 IRC + Wiltshire Fire Mens 30-39
26 05:15.4 Matt Schultz Humberside Fire Mens 30-39
27 05:16.0 Shaw Goodwin Cleeve Prior + Fletcher Sport Science Mens 40-49
28 05:17.6 Adrian Van-Schalkwyk Alverstoke Mens 50-59
29 05:18.2 Paul Clucas Humberside Fire Mens 30-39
30 05:19.7 Mark Whyman ERC + Fletcher Sport Science Mens 40-49
31 05:20.1 Philip Young Team Oarsome + Fletcher Sport Science Mens 40-49 Lwt
31 05:20.1 John Wilson Hythe Mens 40-49 Lwt
33 05:20.5 David Lynes ERC Mens Open
34 05:20.9 Alex Thomas Clanfield Mens 40-49 Lwt
35 05:21.4 Neil Francis David Lloyd Solihull Mens 30-39
36 05:21.5 Andy Osborn Sub 7 IRC Mens 50-59
37 05:22.6 Chris Evans Droitwich Rivers RC Mens 50-59
38 05:22.7 Thomas William-Powlett Free Spirits Mens 30-39
39 05:22.8 Matt Newman Team Oarsome Mens 30-39 Lwt
40 05:23.2 Lloyd Tredell ERC Mens 40-49
41 05:24.3 Steve Smith Free Spirits Mens 40-49
42 05:24.5 Roy Brook Team Oarsome Mens 50-59
43 05:24.6 Adrian Nicholas Team Oarsome + Fletcher Sport Science Mens 30-39
44 05:24.9 George Holdsworth ERC Mens Open
45 05:26.1 Alastair Harsant OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39 Lwt
46 05:27.8 Jo Lyons MAD IRC Womens Open
46 05:27.8 Andy Brown Humberside Fire Mens 40-49 Lwt
48 05:27.9 Chris Adams Taff Attack Racing Mens 30-39
48 05:27.9 David Hislop Forum Flyers Mens 50-59 Lwt
48 05:27.9 Alan Saul Dan Gabb PT Mens 40-49
51 05:30.1 Blake Mulder OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 40-49 Lwt
52 05:30.2 David Hislop Forum Flyers Mens Open Lwt
52 05:30.2 William Knoaszewski Free Spirits Mens 50-59
54 05:31.9 Andrew Crompton Malvern Mens 30-39
55 05:32.0 Gavin Dove Greyhound BC Mens 40-49 Lwt
56 05:32.4 Brian Bailey Cheltenham Mens 60-69 Lwt
57 05:32.5 Gwyn Samuel London Mens 40-49
58 05:32.6 Keith Hiley Life of Leisure Worcester Mens 40-49 Lwt
59 05:33.8 Matthew Wood Sub 7 IRC Mens Junior 18 Lwt
60 05:34.7 Jef Hutchby Sub 7 IRC Mens 40-49
60 05:34.7 Stewart Buchanan Birmingham Mens 60-69
62 05:34.9 Phil Chalmers Reading Mens 40-49 Lwt
63 05:35.0 Steve Ottewell South West Supplements Mens 40-49
64 05:35.3 Harry Blackwood Team Oarsome Mens 50-59 Lwt
65 05:36.3 Nick Mattey Esporta Croydon Mens 50-59
66 05:36.4 Richard Smith Bristol Mens 40-49 Lwt
67 05:37.0 Kris Kuzniar Sub 7 IRC Mens 30-39 Lwt
68 05:37.1 James Fletcher OWIRC + Fletcher Sport Science Mens Open Lwt
69 05:37.3 Peter Tullett David Lloyd Mens 40-49 Lwt
70 05:37.5 Keir Hall Colmers School Mens Junior 18 Lwt
71 05:38.6 Ian Wallwork Manchester Mens 50-59
72 05:39.5 Sam Donogue Free Spirits Mens Open
73 05:40.9 Derren Richardson Taff Attack Racing Mens 30-39
74 05:41.4 Clare Cooper OWIRC + Fletcher Sport Science Womens Open
75 05:43.1 Mike Wilkinson Taff Attack Racing Mens 40-49 Lwt
76 05:44.4 John Ferdinando OWIRC + Forum Flyers Mens 50-59 Lwt
77 05:45.8 Roger Bangay Free Spirits Mens 70+ Lwt
78 05:46.1 Andrew Jones Sub 7 IRC Mens 40-49
79 05:46.2 Andrew Stanway Free Spirits Mens 40-49
80 05:46.9 Dougie Lawson Sub 7 IRC Mens 40-49 Lwt
81 05:47.5 Richard Hall Sleaford + Fletcher Sport Science Mens 40-49
82 05:50.8 Adrian Millar Taff Attack Racing Mens 40-49
83 05:51.5 John Gibbens Banana Boat Mens 60-69
84 05:51.9 Rachel Armstrong OWIRC + Fletcher Sport Science Womens 30-39
85 05:52.0 Joe Keating Paddy Power IRC Mens 50-59 Lwt
86 05:52.9 Alan Gilmour Birmingham Mens 60-69 Lwt
87 05:53.1 Megan Brown OWIRC + Fletcher Sport Science Womens 30-39
88 05:53.6 Ashton Grant Colmers School Mens Junior 16
89 05:53.9 Sam Hampton Oxford University Mens Under 23
90 05:55.4 Tommy Gee OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 60-69
91 05:56.3 Brian Garner OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 50-59 Lwt
92 05:56.6 David Howells Sub 7 IRC + Fletcher Sport Science Mens 60-69
93 05:56.7 Christina Nugent-Lee MAD IRC Womens 40-49 Lwt
94 05:57.1 Helen Frykman Team Oarsome Womens 40-49
95 06:00.0 Liam Haslewood Colmers School Mens Junior 16
96 06:01.5 Kat Ashley Pidley Womens Open
97 06:02.2 Joan Van-Blom Team Oarsome Womens 50-59 Lwt
98 06:03.0 Helen Tilley Taff Attack Racing Womens 40-49
99 06:04.9 Josh Sexton ERC Mens Junior 16
100 06:05.4 Fred Dunham ERC Mens Junior 15