Results - Mile

Pstn Result Name Affiliation Category
1 04:49.4 Simon Handley MAD IRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39
2 04:54.4 Julian Potts OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39
3 04:54.5 Gavin Allinson Oxford Brookes Mens 30-39
4 04:55.5 John O'Grady MAD IRC Mens 40-49
5 04:58.0 Neil Ridge OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39
6 04:58.8 Graham Todd Team Oarsome Mens 40-49
7 04:59.1 Neil Ridge OWIRC + Fletcher Sport Science Mens Open
8 05:00.3 Andy-C Jones Taff Attack Racing Mens Open
9 05:00.9 Danny Graham Team Oarsome + Wrekin Rowers Mens 30-39
10 05:03.3 Marcus Harvey North Warks College Mens 40-49
11 05:04.3 Paul Bullivant Taff Attack Racing Mens 30-39
12 05:05.6 Michael Anderson Sub 7 IRC Mens 30-39
13 05:07.0 Simon Prior South Wales Fire Service + Fletcher Sport Science Mens 30-39
14 05:07.2 Nick Rockliff Team Oarsome Mens 40-49
15 05:07.4 Kev Peebles MAD IRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39
16 05:07.8 Craig Lindsay Sub 7 IRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39
17 05:08.7 Phil Tilley Taff Attack Racing Mens 40-49
18 05:08.9 Tom Walker ERC Mens Junior 18
18 05:08.9 Warren Matthews Wlitshire Fire Brigade Mens 30-39
20 05:09.1 Jules Stout PSSA Rowing Club Mens 40-49
21 05:09.5 Richard Wilder Rebecca Mens 30-39 Lwt
22 05:09.8 Andrew Burrows Team Oarsome Mens 30-39
23 05:13.0 Rob-T Smith Sub 7 IRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39 Lwt
24 05:13.1 Rowland Hills Sub 7 IRC Mens Open
25 05:13.5 Phil Morris MAD IRC Mens Open
26 05:13.8 Paul Redgewell ERC Mens Open
27 05:14.4 Will Tew ERC Mens Junior 16
28 05:14.7 Andy Stinton - Mens 40-49
29 05:15.0 Antony Stansbie Sub 7 IRC Mens 40-49
30 05:15.2 Andrew Spencer Proactive Development Mens 30-39
31 05:15.8 Gary Blackman Team Oarsome Mens 30-39 Lwt
32 05:16.8 Nick Gittings OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39
32 05:16.8 Mark Whyman ERC + Fletcher Sport Science Mens 40-49
34 05:16.9 Barnaby Price City of Cambridge Mens Open Lwt
35 05:17.4 Martyn Low MAD IRC Mens 50-59
36 05:17.8 Russell Morris OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 40-49
37 05:17.9 Matt Newman Team Oarsome Mens 30-39 Lwt
38 05:18.6 Phil Morris MAD IRC Mens 30-39
39 05:18.7 Roy Brook Team Oarsome Mens 50-59
40 05:19.0 Phil Parsons Worcester Tri Club Mens 30-39 Lwt
41 05:19.3 James Auchinleck - Mens Open Lwt
42 05:19.7 Hennie Martini Sub 7 IRC Mens 40-49
43 05:20.6 Kevan Armstrong Star Club Mens 40-49
44 05:21.5 Steve Penberthy RNIRC + Fletcher Sport Science Mens 50-59
45 05:21.6 Alastair Harsant OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39 Lwt
46 05:23.5 Alex Thomas - Mens 30-39 Lwt
47 05:23.8 John Wilson - Mens 40-49 Lwt
48 05:24.0 Chris Adams Taff Attack Racing Mens 30-39
49 05:25.3 Simon French Foot Mens 30-39 Lwt
50 05:25.5 Chris Kelly CK Fitness Mens Open Lwt
51 05:26.0 Steve Redgewell ERC Mens Open
52 05:26.3 Paul Wenham Armley Sports Centre Mens 50-59 Lwt
53 05:26.6 Philip Young Team Oarsome + Fletcher Sport Science Mens 40-49 Lwt
54 05:26.7 Adrian Nicholas Team Oarsome Mens 30-39
55 05:26.9 Blake Mulder OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 30-39
56 05:27.9 Kieron Casey Sub 7 IRC Mens 40-49
56 05:27.9 Andy Osborn Sub 7 IRC Mens 50-59
58 05:29.6 Jon Swinbourne Sub 7 IRC Mens Open
59 05:30.5 Ben Oliveira - Mens Junior 16
60 05:31.8 Joanne Lyons MAD IRC + Wrekin Rowers Womens Open
61 05:32.9 David Grewcock 19th Harrow Scouts Mens 30-39
62 05:33.2 Shaw Goodwin Wildmoor Spa Mens 30-39
63 05:34.2 Chris Leech Wrekin Rowers Mens 40-49
64 05:34.5 Robert Redmond Taff Attack Racing Mens 40-49
65 05:34.8 Keith Hiley - Mens 40-49 Lwt
66 05:35.1 Ian McClean - Mens 30-39 Lwt
67 05:35.5 Adam Thompson - Mens Junior 18 Lwt
68 05:36.9 Mark Goodrum Proactive Development Mens 40-49
69 05:37.3 Marc Christian Wrekin Rowers Mens 40-49 Lwt
70 05:37.9 Gareth Robert Sub 7 IRC Mens 30-39
71 05:38.0 Dougie Lawson Sub 7 IRC Mens 40-49 Lwt
71 05:38.0 Andrew-P Jones Forum Flyers Mens 40-49
71 05:38.0 David Aldridge Thames Ergers Mens 50-59 Lwt
74 05:39.8 Jef Hutchby Sub 7 IRC Mens 40-49
75 05:42.0 Mike Wilkinson Taff Attack Racing Mens 30-39
76 05:42.4 Richard Vidgen TTGlos Mens 50-59 Lwt
77 05:43.0 Des Ruszala Bristol Livingwell Mens 50-59
78 05:43.5 Philip Chalmers Fitness First Reading Mens 40-49 Lwt
79 05:44.0 Matthew Wood Sub 7 IRC Mens Junior 16
80 05:44.8 Steve Green Forum Flyers Mens 50-59 Lwt
81 05:46.7 Roger Bangay - Mens 60-69 Lwt
82 05:47.4 Brian Garner OWIRC + Fletcher Sport Science Mens 50-59 Lwt
83 05:49.1 Megan Brown OWIRC + Fletcher Sport Science Womens 30-39
84 05:49.7 Niall Williams Taff Attack Racing + Fletcher Sport Science Mens 30-39 Lwt
84 05:49.7 Daren Chandisingh Taff Attack Racing Mens 30-39 Lwt
86 05:50.3 Steve Penrose ERC Mens 40-49
87 05:53.1 David Lynes - Mens Open
88 05:55.1 Darin Dodd Sub 7 IRC Mens 30-39
89 05:55.6 Rachel Armstrong OWIRC + Fletcher Sport Science Womens 30-39
89 05:55.6 Sue Palmer Paddy Power IRC Womens 40-49
91 05:56.7 Holly Holden City of Oxford Womens Junior 15
92 05:57.1 Carol Dunbar Proactive Development Womens 40-49 Lwt
92 05:57.1 John Gibbins Banana Gym Mens 60-69
92 05:57.1 Jack Lawrence Colmers School Mens Junior 18 Lwt
95 05:57.3 Christina Lee Bradford ARC Womens 30-39 Lwt
96 05:58.5 Frederick Hardman ERC Mens Junior 18 Lwt
97 05:58.7 Sam Simpson Colmers School Mens Junior 16
98 05:59.4 Jake Donnelly Colmers School Mens Junior 16
99 06:00.0 Anna Bailey OWIRC + Fletcher Sport Science Womens 50-59
100 06:00.2 Mark Pukita OWIRC Mens 40-49 Lwt