Results - Mile

Pstn Result Name Affiliation Category
1 04:55.4 Matthew Balch Team Oarsome Mens 19-29
2 04:57.1 Neil Ridge OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 30-39
3 04:57.5 Graham Todd Team Oarsome/Fletcher Sport Science Mens 40-49
4 04:58.1 Andrew Walker Evesham RC Mens 19-29
5 05:00.1 Julian Potts Avon County RC/Fletcher Sport Science Mens 30-39
6 05:00.8 Nick Rockliff Team Oarsome Mens 40-49
7 05:01.1 Marcus Harvey North Warks College Mens 40-49
8 05:04.0 Grant Lillywhite Chichester Chariots/Fletcher Sport Science Mens 40-49
9 05:04.5 Jon Goodall MAD IRC Mens 19-29
10 05:04.8 Paul Bullivant Eager Ergers/Fletcher Sport Science Mens 30-39
11 05:05.4 Dave Bell Team Oarsome Mens Under 23
12 05:07.6 Edward Arnold Adams Fitness Works Mens 19-29
13 05:08.0 Kev Peebles MAD IRC/Fletcher Sport Science Mens 30-39
14 05:09.8 Dan Staite Steady Staite IRC Mens 30-39 Lwt
15 05:10.2 Ian Sullivan Proactive Development Mens 30-39
16 05:10.7 Martyn Low MAD IRC Mens 50-59
16 05:10.7 Kev Anderson OWIRC/RNIRC/Fletcher Sport Science Mens 40-49
18 05:11.5 Steve Viney Online Rowing/Fletcher Sport Science Mens 40-49
18 05:11.5 Phil Morris MAD IRC Mens 30-39
20 05:11.6 Neil Gear MAD IRC Mens 30-39 Lwt
21 05:12.0 Adam Sawyer Adams Fitness Works Mens 19-29
22 05:12.1 Warren Matthews Wiltshire Fire Mens 30-39
23 05:13.8 Lee Stevens Team Oarsome Mens 30-39
24 05:14.2 Rob Inett OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 19-29
25 05:14.3 Mark Whyman Evesham RC Mens 40-49
26 05:14.7 Rob-T Smith Sub 7 IRC/Fletcher Sport Science Mens 30-39
27 05:16.4 Tom Walker Evesham RC Mens Junior 16
28 05:17.1 Rick Anderson Sub 7 IRC Mens 19-29
29 05:17.4 Johan Denekamp St Katherine's Dockers Mens 40-49
30 05:17.5 Andy Bates Wrekin Rowers Mens 40-49
31 05:18.1 Dale Daborn Wrekin Rowers Mens 30-39
32 05:20.2 Xavier Disley Oxford University Mens Under 23 Lwt
33 05:20.3 Andy Brown Humberside Fire/Fletcher Sport Science Mens 40-49 Lwt
34 05:20.8 Phil Parsons Worcester Tri Mens 30-39 Lwt
34 05:20.8 Matthew Burrows Team Oarsome Mens 30-39
36 05:20.9 Andrew Spencer Proactive Development Mens 19-29
37 05:21.5 Andrew Burrows Team Oarsome Mens 19-29 Lwt
38 05:22.5 Simon French Team 832 Mens 30-39 Lwt
39 05:22.9 Mark Braby OWIRC Mens Under 23
40 05:25.5 Chris Adams Taff Attack Mens 30-39
40 05:25.5 Rob-E Smith MAD IRC/Fletcher Sport Science Mens 30-39
42 05:25.6 Dave Dungate Cambridge Mens 40-49
43 05:25.8 Mike MacCarthy New Eltham Mens 50-59
44 05:26.1 Marcus Sherwood Chariots 2 Mens 50-59
45 05:26.2 Roy Brook Team Oarsome Mens 50-59 Lwt
46 05:26.5 David Davison Living Well Mens 19-29
46 05:26.5 John Wilson Hythe Mens 40-49
48 05:26.8 Steve Redgewell Evesham RC Mens Under 23
49 05:27.3 Ray Tura OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 40-49
50 05:28.0 Mike Robinson Wrekin Rowers Mens 40-49
51 05:29.0 Gareth Roberts Sub 7 IRC Mens 30-39
52 05:29.7 Richard Shaw Taff Attack Mens 40-49
53 05:30.1 Blake Mulder OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 30-39
54 05:30.6 Ian Ball Sub 7 IRC Mens 19-29
55 05:31.4 R Lundie-Sadd Adams Fitness Works Mens 40-49
56 05:31.7 James Fletcher OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 19-29 Lwt
57 05:32.8 Robert Redmond Taff Attack Mens 40-49
58 05:34.1 Marc Christian Wrekin Rowers Mens 40-49 Lwt
59 05:35.3 Hanibal Figini Eager Ergers Mens 50-59
60 05:36.0 Alex Hall Team Oarsome Mens Under 23
61 05:36.1 Anthony Wilson OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 19-29 Lwt
62 05:36.8 Dave Aldridge David Lloyd Mens 50-59
63 05:37.0 Terry Aston OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 50-59
64 05:38.0 George Meredith Gravesend IRC Mens 50-59 Lwt
65 05:38.5 Peter Norman Ludlow Mens 60-69
66 05:38.7 Peter Herbert Grange Fitness/Fletcher Sport Science Mens 60-69 Lwt
67 05:39.2 Keith Hiley Worcester Mens 40-49
68 05:40.4 Eddie Jacobs Sub 7 IRC Mens Junior 16
69 05:41.4 Eddie Jacobs Sub 7 IRC Mens Junior 18
70 05:41.5 Ted Taylor OWIRC Mens 50-59 Lwt
71 05:42.5 John Ferninando OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 50-59 Lwt
72 05:42.9 Richard Vidgen University of Bath Mens 40-49 Lwt
73 05:43.8 Jonathon Sliney Proactive Development Mens Junior 18
74 05:44.0 Niall Williams Taff Attack/Fletcher Sport Science Mens 30-39 Lwt
75 05:44.6 Tracy Watkins Sub 7 IRC Womens 30-39
76 05:45.1 Steve Sandalls Evesham RC Mens 30-39 Lwt
77 05:45.2 Neil Little OWIRC Mens 50-59 Lwt
78 05:45.3 Andrew Jones Kenilworth Mens 40-49
79 05:47.3 Brian Garner OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 50-59 Lwt
80 05:48.4 Mike Alexander OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 60-69 Lwt
81 05:49.1 Richard Cook Proactive Development Mens 40-49
82 05:49.2 Megan Brown OWIRC/Fletcher Sport Science Womens 30-39
83 05:50.5 Rick Taylor Monmouth Mens 40-49
84 05:55.4 Steve Penrose Evesham RC Mens 40-49
84 05:55.4 John Gibbens Banana Gym Mens 60-69
86 05:55.6 Rich Hardie OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 19-29
86 05:55.6 Tommy Gee OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 60-69
88 05:56.7 Will Dudfield OWIRC/Fletcher Sport Science Mens 30-39
89 05:57.0 Lynsey McFarlane Alcester Grammer School/Fletcher Sport Science Womens 19-29
90 05:57.7 Jack Donnolly Colmers School Mens Junior 15
91 05:57.9 Graham Davis Taff Attack Mens 50-59
92 05:58.6 Anna Bailey OWIRC/Fletcher Sport Science Womens 50-59
93 05:59.4 Steve Brown Living Well Mens 40-49
94 06:02.0 Sam Simpson Colmers School Mens Junior 15
94 06:02.0 Charles Parker Proactive Development Mens 60-69 Lwt
96 06:03.1 Ken Bain David Llyod Mens 50-59 Lwt
97 06:03.5 Jack Lawrence Colmers School Mens Junior 16
98 06:04.3 Michael Ebanks Colmers School Mens Junior 16
99 06:04.4 Dave Edwards Proactive Development Mens 40-49 Lwt
100 06:06.5 Cathy Johnson OWIRC/Fletcher Sport Science Womens 40-49 Lwt
100 06:06.5 Josh Prescott Colmers School Mens Junior 16
102 06:07.2 Darren Hague Surrey Mens 30-39 Lwt
103 06:10.1 Jenny Wildi Tonbridge Womens 40-49
104 06:14.2 Sue Little OWIRC Womens 50-59 Lwt
105 06:15.1 Philip Price Cannons Mens 70-79 Lwt
106 06:20.0 Steve Cuthew Hinckly Mens 40-49
107 06:21.6 Anne Yates OWIRC/Fletcher Sport Science Womens 40-49 Lwt
108 06:22.2 Ingrid Broadey New Eltham Womens 30-39
109 06:23.8 Matt Darby Colmers School Mens Junior 16
110 06:24.7 Arja Scarsbrook Evesham WHCC Womens 50-59 Lwt
111 06:25.0 Stephen Bird Sports Connection Mens 60-69
112 06:25.1 Judy Tranter OWIRC/Fletcher Sport Science Womens 40-49
113 06:25.8 Ruth Whyman Evesham RC Womens Junior 14
114 06:26.5 Charley Sexton Proactive Development Womens 19-29 Lwt
115 06:26.6 Susan Young Birmingham Womens 40-49
116 06:27.9 Sylvia Wharmby Wrekin Rowers Womens 40-49
117 06:28.2 Monica Sutton Greens Womens 50-59
118 06:28.6 Jim Turner Preston Penguins IRC Mens 70-79
119 06:30.0 Eddie English Taff Attack Mens 60-69
120 06:32.9 Fiona Edwards Proactive Development Womens 40-49 Lwt
121 06:35.2 Wolf Kuhn Carlshalton Mens 70-79 Lwt
122 06:35.8 Rebecca England Alcester Grammer School Womens Junior 15
123 06:36.9 Abigail Penrose Evesham RC Womens Junior 15
124 06:37.5 Kyfer Evans Colmers School Mens Junior 15
125 06:37.9 Myles Hughes Colmers School Mens Junior 15
126 06:38.7 Janet Parker Worcester Womens 50-59 Lwt
127 06:46.0 Huw Davies Evesham RC Mens Junior 15
128 06:48.6 Lydia Taylor Llandenny Womens Junior 14
129 06:55.8 Anna-Marie Butler Proactive Development Womens 19-29 Lwt
130 06:56.5 Roseanne Aldridge David Lloyd Womens 40-49 Lwt
131 06:56.7 Charlotte Dugmore Colmers School Womens Junior 15
132 06:59.5 Sofia Talon-Johnson Colmers School Womens Junior 15
133 07:07.7 Sian Davis Independent Womens 19-29 Lwt
134 07:08.5 Amie Murray Colmers School Womens Junior 16
135 07:13.8 Jo-Anne Hodges Proactive Development Womens 19-29 Lwt
136 07:14.2 Tracy Shaw Taff Attack Womens 40-49 Lwt
137 07:16.2 Sue Rendu Taff Attack Womens 40-49 Lwt
138 07:19.4 Charles Morley Sutton Coldfield Mens 70-79
139 07:23.6 Stacey Phipp OWIRC Womens Junior 16
140 07:28.8 Jill Fenner Proactive Development Womens 40-49 Lwt
141 07:31.0 Vicky Fearon Colmers School Womens Junior 15
142 07:39.5 Heather Powell Alcester Grammer School Womens Junior 14
143 07:41.3 Sophie Hanks Colmers School Womens Junior 15
144 07:46.2 Jonathan Fenner Proactive Development Mens Junior 14
145 07:58.2 Emmie Bardell Colmers School Womens Junior 16
146 08:00.1 William Wildi Tonbridge Mens Junior 14
147 08:05.6 Katie Jennings Colmers School Womens Junior 16
148 08:34.7 Sophie Phipp OWIRC Womens Junior 14