Evesham Golden Mile - Competitors

(09 July 2005)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result
1 Adams - Chris Taff Attack - Race 19 5 05:25.5
2 Aldridge - Dave David Lloyd - Race 23 5 05:36.8
3 Aldridge - Roseanne David Lloyd - Race 12 7 06:56.5
4 Alexander - Mike OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 04 4 05:48.4
5 Anderson - Kev OWIRC/RNIRC/Fletcher Sport Science - Race 17 2 05:10.7
6 Anderson - Rick Sub 7 IRC - Race 21 2 05:17.1
7 Arnold - Edward Adams Fitness Works - Race 21 6 05:07.6
8 Aston - Terry OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 23 7 05:37.0
9 Bailey - Andrew Prison Service - - - -
10 Bailey - Anna OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 10 4 05:58.6
11 Bain - Ken David Llyod - Race 03 1 06:03.1
12 Balch - Matthew Team Oarsome - Race 21 3 04:55.4
13 Ball - Ian Sub 7 IRC - Race 18 6 05:30.6
14 Bardell - Emmie Colmers School - Race 08 5 07:58.2
15 Barrett - Tiffany Proactive Development - Race 09 7 -
16 Bates - Andy Wrekin Rowers - Race 16 3 05:17.5
17 Bell - Dave Team Oarsome - - - -
18 Bell - Dave Team Oarsome - Race 13 3 05:05.4
19 Bird - Stephen Sports Connection - Race 24 2 06:25.0
20 Braby - Mark OWIRC - Race 13 2 05:22.9
21 Broadey - Ingrid New Eltham - Race 09 2 06:22.2
22 Brook - Roy Team Oarsome - Race 03 4 05:26.2
23 Brown - Andy Humberside Fire/Fletcher Sport Science - Race 01 3 05:20.3
24 Brown - Megan OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 09 4 05:49.2
25 Brown - Steve Living Well - Race 15 6 05:59.4
26 Bullivant - Paul Eager Ergers/Fletcher Sport Science - Race 20 6 05:04.8
27 Burrows - Andrew Team Oarsome - Race 01 4 05:21.5
28 Burrows - Matthew Team Oarsome - Race 19 6 05:20.8
29 Butler - Anna-Marie Proactive Development - Race 11 2 06:55.8
30 Capewell - Malcolm Inter City IRC - - - -
31 Christian - Marc Wrekin Rowers - Race 01 5 05:34.1
32 Cook - Richard Proactive Development - Race 15 7 05:49.1
33 Cuthew - Steve Hinckly - Race 14 4 06:20.0
34 Daborn - Dale Wrekin Rowers - Race 19 7 05:18.1
35 Darby - Matt Colmers School - Race 07 6 06:23.8
36 Davies - Huw Evesham RC - Race 05 7 06:46.0
37 Davis - Graham Taff Attack - Race 22 4 05:57.9
38 Davis - Sian Independent - Race 11 3 07:07.7
39 Davison - David Living Well - Race 18 5 05:26.5
40 Denekamp - Johan St Katherine's Dockers - Race 22 7 05:17.4
41 Disley - Xavier Oxford University - Race 13 5 05:20.2
42 Donnolly - Jack Colmers School - Race 07 1 05:57.7
43 Dudfield - Will OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 18 4 05:56.7
44 Dugmore - Charlotte Colmers School - Race 05 3 06:56.7
45 Dungate - Dave Cambridge - Race 16 5 05:25.6
46 Ebanks - Michael Colmers School - Race 07 2 06:04.3
47 Edwards - Dave Proactive Development - Race 14 6 06:04.4
48 Edwards - Fiona Proactive Development - Race 12 6 06:32.9
49 England - Rebecca Alcester Grammer School - Race 06 4 06:35.8
50 English - Eddie Taff Attack - Race 24 1 06:30.0
51 Evans - Kyfer Colmers School - Race 07 5 06:37.5
52 Fearon - Vicky Colmers School - Race 05 4 07:31.0
53 Fenner - Jill Proactive Development - Race 11 1 07:28.8
54 Fenner - Jonathan Proactive Development - Race 06 5 07:46.2
55 Ferninando - John OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 03 2 05:42.5
56 Figini - Hanibal Eager Ergers - Race 23 2 05:35.3
57 Fletcher - James OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 01 2 05:31.7
58 French - Simon Team 832 - Race 02 2 05:22.5
59 Garner - Brian OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 03 6 05:47.3
60 Gear - Neil MAD IRC - Race 02 3 05:11.6
61 Gee - Tommy OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 24 5 05:55.6
62 Gibbens - John Banana Gym - Race 24 3 05:55.4
63 Gilmour - Alan Erdington - - - -
64 Goodall - Jon MAD IRC - Race 21 5 05:04.5
65 Hague - Darren Surrey - Race 02 7 06:07.2
66 Hall - Alex Team Oarsome - Race 13 4 05:36.0
67 Hanks - Sophie Colmers School - Race 05 1 07:41.3
68 Hardie - Rich OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 18 7 05:55.6
69 Harvey - Marcus North Warks College - Race 17 5 05:01.1
70 Herbert - Peter Grange Fitness/Fletcher Sport Science - Race 04 3 05:38.7
71 Hiley - Keith Worcester - Race 15 5 05:39.2
72 Hodges - Jo-Anne Proactive Development - Race 11 5 07:13.8
73 Holmes - Rob Lane End - Race 03 7 -
74 Hughes - Myles Colmers School - Race 06 7 06:37.9
75 Inett - Rob OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 21 1 05:14.2
76 Jacobs - Eddie Sub 7 IRC - Race 07 4 05:40.4
77 Jacobs - Eddie Sub 7 IRC - Race 13 7 05:41.4
78 Jennings - Katie Colmers School - Race 08 6 08:05.6
79 Johnson - Cathy OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 12 4 06:06.5
80 Jones - Andrew Kenilworth - Race 15 4 05:45.3
81 Joseph - Sophie Colmers School - - - -
82 Kuhn - Wolf Carlshalton - Race 04 7 06:35.2
83 Lawrence - Jack Colmers School - Race 14 7 06:03.5
84 Leech - Chris Wrekin Rowers - - - -
85 Lillywhite - Grant Chichester Chariots/Fletcher Sport Science - Race 17 7 05:04.0
86 Little - Neil OWIRC - Race 03 5 05:45.2
87 Little - Sue OWIRC - Race 10 3 06:14.2
88 Low - Martyn MAD IRC - Race 23 4 05:10.7
89 Lundie-Sadd - R Adams Fitness Works - Race 14 1 05:31.4
90 MacCarthy - Mike New Eltham - Race 23 3 05:25.8
91 Matthews - Warren Wiltshire Fire - Race 20 7 05:12.1
92 Mayhew - Adrian OWIRC/Fletcher Sport Science - - - -
93 McAllister - Karen Colmers School - - - -
94 McFarlane - Lynsey Alcester Grammer School/Fletcher Sport Science - Race 09 5 05:57.0
95 Meredith - George Gravesend IRC - Race 03 3 05:38.0
96 Morley - Charles Sutton Coldfield - Race 22 5 07:19.4
97 Morris - Phil MAD IRC - Race 20 1 05:11.5
98 Mulder - Blake OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 18 3 05:30.1
99 Murray - Amie Colmers School - Race 05 6 07:08.5
100 Norman - Peter Ludlow - Race 24 4 05:38.5
101 O'Grady - John MAD IRC - - - -
102 Parker - Charles Proactive Development - Race 04 2 06:02.0
103 Parker - Janet Worcester - Race 04 1 06:38.7
104 Parsons - Phil Worcester Tri - Race 02 5 05:20.8
105 Peebles - Kev MAD IRC/Fletcher Sport Science - Race 20 2 05:08.0
106 Penrose - Abigail Evesham RC - Race 06 3 06:36.9
107 Penrose - Steve Evesham RC - Race 14 5 05:55.4
108 Phipp - Sophie OWIRC - Race 08 7 08:34.7
109 Phipp - Stacey OWIRC - Race 08 2 07:23.6
110 Potts - Julian Avon County RC/Fletcher Sport Science - Race 20 4 05:00.1
111 Powell - Heather Alcester Grammer School - Race 08 3 07:39.5
112 Prescott - Josh Colmers School - Race 07 7 06:06.5
113 Price - Philip Cannons - Race 04 6 06:15.1
114 Redgewell - Steve Evesham RC - Race 13 6 05:26.8
115 Redmond - Bernard Taff Attack - - - -
116 Redmond - Robert Taff Attack - Race 15 2 05:32.8
117 Rendu - Sue Taff Attack - Race 11 6 07:16.2
118 Ridge - Caroline OWIRC - - - -
119 Ridge - Neil OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 20 5 04:57.1
120 Roberts - Gareth Sub 7 IRC - Race 18 2 05:29.0
121 Robinson - Mike Wrekin Rowers - Race 16 6 05:28.0
122 Rockliff - Nick Team Oarsome - Race 17 6 05:00.8
123 Samuel - Gwyn Eltham - - - -
124 Sandalls - Steve Evesham RC - Race 02 1 05:45.1
125 Sapsford - Kelly MAD IRC - - - -
126 Sawyer - Adam Adams Fitness Works - Race 21 7 05:12.0
127 Scarsbrook - Arja Evesham WHCC - Race 01 7 06:24.7
128 Sexton - Charley Proactive Development - Race 11 4 06:26.5
129 Shaw - Richard Taff Attack - Race 14 2 05:29.7
130 Shaw - Tracy Taff Attack - Race 11 7 07:14.2
131 Sherwood - Marcus Chariots 2 - Race 23 6 05:26.1
132 Simpson - Harry OWIRC - - - -
133 Simpson - Sam Colmers School - Race 07 3 06:02.0
134 Sliney - Jonathon Proactive Development - Race 13 1 05:43.8
135 Smith - Danielle Colmers School - - - -
136 Smith - Rob-E MAD IRC/Fletcher Sport Science - Race 20 3 05:25.5
137 Smith - Rob-T Sub 7 IRC/Fletcher Sport Science - Race 19 4 05:14.7
138 Spencer - Andrew Proactive Development - Race 18 1 05:20.9
139 Staite - Dan Steady Staite IRC - Race 02 4 05:09.8
140 Stevens - Lee Team Oarsome - Race 19 1 05:13.8
141 Sullivan - Ian Proactive Development - Race 19 2 05:10.2
142 Sutton - Monica Greens - Race 10 1 06:28.2
143 Talon-Johnson - Sofia Colmers School - Race 05 5 06:59.5
144 Taylor - Lydia Llandenny - Race 08 1 06:48.6
145 Taylor - Rick Monmouth - Race 14 3 05:50.5
146 Taylor - Ted OWIRC - Race 24 7 05:41.5
147 Todd - Graham Team Oarsome/Fletcher Sport Science - Race 17 4 04:57.5
148 Tranter - Judy OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 10 2 06:25.1
149 Tura - Ray OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 15 1 05:27.3
150 Turner - Jim Preston Penguins IRC - Race 22 3 06:28.6
151 Vidgen - Richard University of Bath - Race 01 1 05:42.9
152 Viney - Steve Online Rowing/Fletcher Sport Science - Race 16 2 05:11.5
153 Walker - Andrew Evesham RC - Race 21 4 04:58.1
154 Walker - Tom Evesham RC - Race 05 2 05:16.4
155 Watkins - Tracy Sub 7 IRC - Race 09 3 05:44.6
156 Wharmby - Sylvia Wrekin Rowers - Race 10 7 06:27.9
157 Whitbrook - Gemma Colmers School - - - -
158 Whyman - Mark Evesham RC - Race 16 1 05:14.3
159 Whyman - Ruth Evesham RC - Race 08 4 06:25.8
160 Wildi - Jenny Tonbridge - Race 12 5 06:10.1
161 Wildi - William Tonbridge - Race 06 6 08:00.1
162 Williams - Niall Taff Attack/Fletcher Sport Science - Race 02 6 05:44.0
163 Wilson - Anthony OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 01 6 05:36.1
164 Wilson - John Hythe - Race 16 7 05:26.5
165 Wonfor - Tracy OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 09 6 -
166 Yates - Anne OWIRC/Fletcher Sport Science - Race 12 2 06:21.6
167 Young - Susan Birmingham - Race 10 5 06:26.6