Results - Mile

Pstn Result Name Affiliation Category
1 04:50.1 Richard Balgrove MAD IRC Mens 19-29 H
2 04:53.2 Richard Balgrove MAD IRC Mens U23 H
3 04:54.8 John O'Grady MAD IRC Mens 30-39 H
4 04:55.9 Neil Ridge OWIRC Mens 30-39 H
5 04:56.4 Andy Sangster MAD IRC Mens 40-49 H
6 04:59.0 Graham Todd Binley Mens 30-39 H
7 05:01.4 Alex Hall Team Oarsome Mens U23 H
8 05:02.2 Marcus Harvey North Warks College Mens 40-49 H
8 05:02.2 Graham Chapman Birmingham Mens 30-39 H
10 05:02.4 Matthew Balch Bar Baby Mens 19-29 H
11 05:03.6 Peter Maitland Caerphilly Mens 30-39 H
12 05:09.9 Jon Goodall MAD IRC Mens 19-29 H
13 05:11.3 Philip Whitley Worcester RC Mens 30-39 H
14 05:13.6 Sam Jenkins St. Pierre Chepstow Mens 19-29 H
15 05:14.3 Mark Whyman Evesham RC Mens 40-49 H
16 05:16.5 Richard Grzeszczak Sittingbourne Mens U23 H
17 05:16.8 Andrew Burrows Team Oarsome Mens 19-29 H
17 05:16.8 Warren Matthews Swindon Mens 30-39 H
19 05:18.1 Phil Parsons OWIRC Mens 30-39 L
20 05:18.5 John Brooks OWIRC Mens 40-49 L
21 05:19.3 Phil Fugle OWIRC Mens 40-49 H
22 05:20.6 Cliff Mitchell Telford Mens 30-39 L
23 05:21.0 Peter Lloyd - Mens 30-39 H
24 05:22.7 Lee Stevens Wellington College Mens 30-39 H
25 05:22.9 Roy Walter Garlieston Mens 40-49 H
26 05:23.7 James Nangle Prison Service RC Mens 50-59 H
27 05:24.3 Roy Brook Team Oarsome Mens 50-59 H
28 05:24.4 Chris Adams Taff Attack Mens 30-39 H
28 05:24.4 Andrew Bailey Salford Priors Mens 30-39 H
30 05:25.0 Andrew Spencer Proactive Development Mens 19-29 H
31 05:26.6 Graeme Ratten Bray Windsurfing Club Mens 40-49 H
32 05:27.7 Adrian Nicholas Crawley Mens 30-39 H
33 05:29.7 David Speed Team Oarsome Mens 30-39 H
34 05:30.3 George Meredith Gravesend IRC Mens 50-59 L
35 05:31.4 Graham Watling Ross-on-Wye Mens 40-49 H
36 05:32.7 Marc Christian Wrekin Rowers Mens 40-49 H
37 05:32.9 Tim Messent Evesham RC Mens J18 H
38 05:33.8 John Wilson Hythe Pool Mens 40-49 H
39 05:34.3 James Fletcher OWIRC Mens 19-29 L
40 05:35.7 Sergeui Phoursa Evesham RC Mens J15
41 05:36.4 John Booth York White Rose Tri Mens 50-59 L
42 05:38.1 Derek Thomas Bloomsbury Fitness Mens 40-49 H
43 05:39.3 Andrew Jones OWIRC Mens 40-49 H
44 05:39.7 Mike Robinson Wrekin Rowers Mens 40-49 H
45 05:39.9 Tom Walker Evesham RC Mens J14
46 05:40.4 Robert Redmond Taff Attack Mens 40-49 H
46 05:40.4 Malcolm Fawcett OWIRC Mens 60-69 L
48 05:41.4 Steve Price MAD IRC Mens 30-39 L
49 05:43.3 Mike Alexander OWIRC Mens 60-69 L
50 05:44.0 Henry Cawdron OWIRC Mens U23 H
51 05:45.0 Lee Weaver Coleford Mens 40-49 H
52 05:45.8 Frank Birch London Mens 50-59 L
53 05:49.1 Brian Garner OWIRC Mens 50-59 H
54 05:49.4 Brian Lancaster TRAX Mens 60-69 H
55 05:50.2 Megan Brown OWIRC Womens 30-39 H
56 05:51.3 Will Tew Evesham RC Mens J13
57 05:56.7 Ken Bain David Lloyd Mens 50-59 L
58 05:57.5 John Gibbens Banana Gym Mens 60-69 H
59 06:00.1 Alan Gilmour Birmingham Mens 60-69 L
60 06:00.7 John Grocock The Fields Mens 50-59 H
61 06:02.0 Carol Dunbar Proactive Development Womens 30-39 L
62 06:03.6 Gary Moore OWIRC Mens 40-49 L
63 06:06.8 Carole McNally Team Oarsome Womens 40-49 H
64 06:08.6 Philip Price Cannons Mens 70-79 L
65 06:11.7 Anna Bailey OWIRC Womens 50-59 H
66 06:20.8 Rachel Hinds Armley Womens 30-39 L
67 06:22.6 Anne Yates OWIRC Womens 40-49 L
68 06:23.8 Dick Gradley Armley Mens 70-79 L
69 06:25.6 Susan Young Birmingham Womens 30-39 H
70 06:26.1 Philippa Jenkins Redbourn Womens 19-29 H
71 06:26.2 Tim McGing Ruislip Mens 40-49 L
72 06:27.1 Monica Sutton Team Oarsome Womens 40-49 H
73 06:31.0 Danny Lyons Armley Mens 60-69 L
74 06:31.3 Nadine Jenkins Undy Womens 30-39 H
75 06:35.9 Eddie English Taff Attack Mens 60-69 H
76 06:36.6 Fiona Gordon-Graham Proactive Development Womens 30-39 H
77 06:39.1 Ruth Wyman Evesham RC Mens J14
78 06:53.8 Karen Hambly OWIRC Womens 30-39 H
79 06:58.6 Caroline Ridge OWIRC Womens 30-39 L
80 07:06.0 Abigail Penrose Evesham RC Mens J14
81 07:08.8 Dennis Melody Armley Mens 80+ L
82 07:18.5 Charles Morley Sutton Coldfield Mens 70-79 H
83 07:36.1 John Stokes Evesham RC Mens J14
84 07:38.5 Huw Davies Evesham RC Mens J14
85 07:52.1 Lynn Thomson Bannatynes Durham Womens 40-49 H
86 08:10.2 Daniel Barnes Evesham RC Mens J13
87 10:18.6 Judy Woolfenden Kenilworth Womens 40-49 H