Evesham Golden Mile - Competitors

(10 July 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result
1 Adams - Chris Taff Attack - Race 12 4 05:24.4
2 Alexander - Mike OWIRC - Race 17 2 05:43.3
3 Bailey - Andrew Salford Priors - Race 13 2 05:24.4
4 Bailey - Anna OWIRC - Race 03 4 06:11.7
5 Bain - Ken David Lloyd - Race 03 6 05:56.7
6 Balch - Matthew Bar Baby - Race 08 2 05:02.4
7 Balgrove - Richard MAD IRC - Race 08 3 04:50.1
8 Balgrove - Richard MAD IRC - Race 15 3 04:53.2
9 Barnes - Daniel Evesham RC - Race 02 2 08:10.2
10 Birch - Frank London - Race 03 5 05:45.8
11 Booth - John York White Rose Tri - Race 03 3 05:36.4
12 Brook - Roy Team Oarsome - Race 16 3 05:24.3
13 Brooks - John OWIRC - Race 02 3 05:18.5
14 Brown - Megan OWIRC - Race 06 3 05:50.2
15 Brown - Wullie Gorebridge - - - -
16 Browne - John Armley - Race 16 5 -
17 Buckley - Lee Chelmsford - Race 13 6 -
18 Burrows - Andrew Team Oarsome - Race 08 1 05:16.8
19 Casey - Kieron Rugeley Rowers - Race 10 2 -
20 Cawdron - Henry OWIRC - Race 15 1 05:44.0
21 Chapman - Graham Birmingham - Race 14 5 05:02.2
22 Christian - Marc Wrekin Rowers - Race 10 4 05:32.7
23 Cook - Caryn Pontymister - Race 04 4 -
24 Davies - Huw Evesham RC - Race 01 2 07:38.5
25 Davies - Les - - Race 16 6 -
26 Dunbar - Carol Proactive Development - Race 05 3 06:02.0
27 English - Eddie Taff Attack - Race 18 1 06:35.9
28 Fawcett - Malcolm OWIRC - Race 17 3 05:40.4
29 Ferninando - John OWIRC - - - -
30 Fletcher - James OWIRC - Race 02 5 05:34.3
31 Fugle - Phil OWIRC - Race 11 5 05:19.3
32 Garner - Brian OWIRC - Race 16 1 05:49.1
33 Gee - Tommy OWIRC - Race 18 4 -
34 Gibbens - John Banana Gym - Race 18 2 05:57.5
35 Gilbey - Steve Ely Paradise - Race 12 3 -
36 Gilmour - Alan Birmingham - Race 17 4 06:00.1
37 Goodall - Jon MAD IRC - Race 08 4 05:09.9
38 Gordon-Graham - Fiona Proactive Development - Race 06 1 06:36.6
39 Gradley - Dick Armley - Race 18 6 06:23.8
40 Grocock - John The Fields - Race 16 4 06:00.7
41 Grzeszczak - Richard Sittingbourne - Race 15 4 05:16.5
42 Hall - Alex Team Oarsome - Race 15 2 05:01.4
43 Hambly - Karen OWIRC - Race 06 2 06:53.8
44 Harvey - Marcus North Warks College - Race 11 2 05:02.2
45 Hinds - Rachel Armley - Race 05 4 06:20.8
46 Inett - Rob OWIRC - - - -
47 Insje - Andrew MAD IRC - Race 14 4 -
48 Jenkins - Nadine Undy - Race 06 6 06:31.3
49 Jenkins - Philippa Redbourn - Race 06 5 06:26.1
50 Jenkins - Sam St. Pierre Chepstow - Race 08 6 05:13.6
51 Jones - Andrew OWIRC - Race 09 2 05:39.3
52 Lancaster - Brian TRAX - Race 18 3 05:49.4
53 Lloyd - Peter - - Race 12 1 05:21.0
54 Lovell - Diane - - Race 05 6 -
55 Low - Martyn MAD IRC - - - -
56 Lyons - Danny Armley - Race 17 1 06:31.0
57 Maitland - Peter Caerphilly - Race 13 4 05:03.6
58 Matthews - Warren Swindon - Race 13 1 05:16.8
59 McGing - Tim Ruislip - Race 02 4 06:26.2
60 McNally - Carole Team Oarsome - Race 04 2 06:06.8
61 Melody - Dennis Armley - Race 17 6 07:08.8
62 Meredith - George Gravesend IRC - Race 03 2 05:30.3
63 Messent - Tim Evesham RC - Race 15 6 05:32.9
64 Mitchell - Cliff Telford - Race 07 3 05:20.6
65 Moore - Gary OWIRC - Race 02 1 06:03.6
66 Morley - Charles Sutton Coldfield - Race 17 5 07:18.5
67 Morris - Nicola MAD IRC - Race 05 2 -
68 Nangle - James Prison Service RC - Race 16 2 05:23.7
69 Nicholas - Adrian Crawley - Race 12 2 05:27.7
70 Nield - Andy OWIRC - Race 07 6 -
71 O'Grady - John MAD IRC - Race 14 2 04:54.8
72 Parsons - Phil OWIRC - Race 07 2 05:18.1
73 Peck - Simon Ely Paradise - Race 07 5 -
74 Penrose - Abigail Evesham RC - Race 01 5 07:06.0
75 Phoursa - Sergeui Evesham RC - Race 01 1 05:35.7
76 Price - Philip Cannons - Race 18 5 06:08.6
77 Price - Steve MAD IRC - Race 07 4 05:41.4
78 Ratten - Graeme Bray Windsurfing Club - Race 11 6 05:26.6
79 Redmond - Robert Taff Attack - Race 09 1 05:40.4
80 Ridge - Caroline OWIRC - Race 05 5 06:58.6
81 Ridge - Neil OWIRC - Race 14 3 04:55.9
82 Robinson - Mike Wrekin Rowers - Race 09 3 05:39.7
83 Samuel - Gwyn London - Race 11 4 -
84 Sangster - Andy MAD IRC - Race 11 3 04:56.4
85 Speed - David Team Oarsome - Race 13 5 05:29.7
86 Spencer - Andrew Proactive Development - Race 08 5 05:25.0
87 Stevens - Lee Wellington College - Race 13 3 05:22.7
88 Stokes - John Evesham RC - Race 02 6 07:36.1
89 Sutton - Monica Team Oarsome - Race 04 5 06:27.1
90 Taylor - Ted OWIRC - Race 03 1 -
91 Tew - Will Evesham RC - Race 01 6 05:51.3
92 Thomas - Derek Bloomsbury Fitness - Race 15 5 05:38.1
93 Thomson - Lynn Bannatynes Durham - Race 04 1 07:52.1
94 Todd - Graham Binley - Race 14 1 04:59.0
95 Turner - Kev OWIRC - Race 09 4 -
96 Walker - Robin Evesham RC - Race 09 5 -
97 Walker - Tom Evesham RC - Race 01 3 05:39.9
98 Walter - Roy Garlieston - Race 10 5 05:22.9
99 Watling - Graham Ross-on-Wye - Race 10 1 05:31.4
100 Weaver - Lee Coleford - Race 09 6 05:45.0
101 Whitley - Philip Worcester RC - Race 14 6 05:11.3
102 Whitten - Melissa OWIRC - Race 05 1 -
103 Whyman - Mark Evesham RC - Race 11 1 05:14.3
104 Wilson - John Hythe Pool - Race 10 3 05:33.8
105 Woolfenden - Judy Kenilworth - Race 04 6 10:18.6
106 Wyman - Ruth Evesham RC - Race 01 4 06:39.1
107 Yates - Anne OWIRC - Race 04 3 06:22.6
108 Young - Susan Birmingham - Race 06 4 06:25.6