Race 31 - Men Open HWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A11 Graham Benton Mad Team IRC 31 05:53.5 Mens Open
2 A5 Matt Wells Uni of London BC 25 05:56.6 Mens Open
3 A16 Nick Lloyd Leander Club 27 05:57.3 Mens Open
 
4 A3 Nicko Dalton Molesey 32 05:59.1 Mens Open
5 A14 Jonno Devlin Molesey BC - 05:59.8 Mens Open
6 A6 Simon Fieldhouse Molesey BC - 06:04.6 Mens Open
7 A4 Serryth Colbert Leander Club 30 06:10.5 Mens Open
8 A15 Phil Simmons Molesey BC 29 06:11.5 Mens Open
9 B10 George Anderson IDK Fitness 26 06:13.2 Mens Open
10 F19 Christof Coenders Bull Pen - 06:13.8 Guest
11 A12 Tim Stannard Lutterworth Sports Centre 25 06:14.7 Mens Open
12 A2 Antony Scoon Notts County RA 26 06:15.2 Mens Open
12 A1 Charles Harris Minimuscle 29 06:15.2 Mens Open
14 A19 Ben Lewis Leander Club 25 06:15.3 Mens Open
15 B14 Graeme Peacock LBC 25 06:17.4 Mens Open
16 E13 Andrew Jones swansea 22 06:18.2 Mens Open
17 B4 Ashley Prestidge Notts County RA 20 06:20.7 Mens Open
18 B5 Matt Harradine Guernsey R C 29 06:21.6 Mens Open
19 B17 Richard Ainley Marlow RC 29 06:23.1 Mens Open
20 C20 Sebastien Fulla BNP Paribas H Club 29 06:24.2 Mens Open
21 D1 Richard Franklin Sandy 27 06:24.5 Mens Open
22 B6 Stuart Wright Next Generation 24 06:25.0 Mens Open
22 B2 Robert Osborne London 29 06:25.0 Mens Open
24 B8 Julian Geluk Latymer Sch 29 06:25.3 Mens Open
25 C5 Michael Bennett FX Leisure 21 06:25.4 Mens Open
26 B12 Simon Tarrant Guildford RC 24 06:25.7 Mens Open
27 C15 Carl Wyatt Cardiff 23 06:26.9 Mens Open
28 B18 Rich Ribeiro Willis Rowing 31 06:27.1 Mens Open
29 D6 Matthew De'Ath Gerrards Cross 26 06:27.4 Mens Open
30 B3 Neil Lawrie Curlew RC 29 06:28.8 Mens Open
31 B1 Daniel Rutherford Telford 24 06:28.9 Mens Open
32 D10 Nick Wyatt Cygnet RC 24 06:29.0 Mens Open
32 D20 David Ruffle Hook 41 06:29.0 Mens Open
34 F13 Nicholas Riches Redditch Tri Club 29 06:29.2 Mens Open
35 C16 Radulf Bertschinger Star Club 21 06:29.4 Mens Open
35 B7 Jon Brownley Leander Club 18 06:29.4 Mens Open
37 C10 John Dillon Reading 25 06:30.7 Mens Open
37 B16 Chris Mollison Maidstone Invicta RC 21 06:30.7 Mens Open
39 E14 Jim Walters Trentham BC 29 06:31.2 Mens Open
40 C11 Mathew Peet Wolfson Coll BC 26 06:31.3 Mens Open
41 C14 Morgan Specht City of Bristol RC 26 06:31.6 Mens Open
42 F15 Antony Osborne Klassics 30 06:31.8 Mens Open
42 E8 David Switzer Peterborough City RC 29 06:31.8 Mens Open
44 C2 Paul Roberts Mr Personal Training 25 06:33.5 Mens Open
45 C4 Colin Troy Notts County RA 28 06:34.1 Mens Open
46 D9 David French Cygnet RC 28 06:34.3 Mens Open
47 E1 Tom Wojcikiewicz Curlew RC 21 06:35.0 Mens Open
48 E5 Owen James Allforyou 26 06:35.1 Mens Open
49 B20 Martin Knight Nottingham & Union RA 28 06:35.5 Mens Open
50 E2 Chris Jeffery Brighton 27 06:36.8 Mens Open
51 E18 David Quest London 27 06:37.4 Mens Open
52 D5 James Mitchell Harpers Fitness, Wokingham 23 06:37.5 Mens Open
53 E6 Toby Smith Littlehampton 20 06:37.8 Mens Open
54 C1 Marc D'Albret Island Fitness 27 06:37.9 Mens Open
55 D14 Martin Melges Star Club 29 06:38.2 Mens Open
56 D16 Matthew Ayers Curlew RC 31 06:38.9 Mens Open
57 C17 Andy Burrows Team Oarsome IRC 28 06:39.0 Mens Open
58 B19 Thomas Hammond Christchurch 27 06:40.1 Mens Open
59 C8 Rob Downie Marlow RC 23 06:41.0 Mens Open
60 E16 Sam Jenkins St Pierre Chepstow 29 06:41.2 Mens Open
61 E11 Tim Jefferis Uppingham Sch 29 06:41.4 Mens Open
62 F9 Neil Hill Nottingham 28 06:41.9 Mens Open
63 E12 Patrick Urwin Curlew RC 22 06:42.2 Mens Open
64 E20 Paul Renshaw Curlew RC 28 06:42.5 Mens Open
65 D17 Dominic Johnson Lewis L Ctr 29 06:42.8 Mens Open
66 D4 Michael Anderson Northampton 29 06:43.1 Mens Open
67 E17 John Osborn Folkestone Rugby Club 33 06:43.2 Mens Open
68 C19 Dave Sealy GB Ultimate 25 06:43.9 Mens Open
69 F12 Philip Cake Cannons West Byfleet 28 06:44.3 Mens Open
70 E9 James Rainbow London 29 06:45.3 Mens Open
71 D11 Simon Blackburn Black Prince 25 06:45.7 Mens Open
72 E7 Russ Green Dragons Health Club 30 06:45.8 Mens Open
73 F10 David Muse City of Sunderland RC 23 06:47.1 Mens Open
74 F6 Michael French Cygnet RC 26 06:47.4 Mens Open
75 F1 Jonathan Roberts Horizon 26 06:47.9 Mens Open
76 D7 Philip Frost My Garage at Home 28 06:49.2 Mens Open
77 F17 Ben Anstie Chippenham 27 06:49.4 Mens Open
78 F3 Russell Crofts City of Bristol RC 30 06:50.0 Mens Open
79 F11 Andrew Hogley Curlew RC 27 06:51.3 Mens Open
79 F16 Ian Watkinson Total Fitness 30 06:51.3 Mens Open
81 E4 Mark Bavington Star Club 19 06:51.4 Mens Open
82 D18 James Bowden Royal Docks RC 29 06:51.7 Mens Open
83 E3 Tom Robst Uni of York BC 22 06:52.9 Mens Open
84 A20 Pete Watson Stafford 18 06:53.3 Mens Open
85 F14 James Andrew Sprint 33 06:53.5 Mens Open
86 F2 Stewart Kemish The Thames Club 25 06:55.3 Mens Open
87 D12 Paul Clark London 24 06:57.7 Mens Open
88 F7 Andrew Blackmore Chippenham 24 06:58.8 Mens Open
89 C13 Jonathan Richie Malmesbury 20 06:59.5 Mens Open
89 E19 Tristan Davenne Ardingly RC 29 06:59.5 Mens Open
91 F18 Steve Bathurst City of Bristol RC 28 07:05.2 Mens Open
92 C7 Barnaby Geib Curlew RC 28 07:08.3 Mens Open