Race 30 - Men Open LWT & some HWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A10 Matt Beechey Leander Club 27 06:22.1 Mens Open L
2 A7 Paul Holdaway Lifestyle Gym 24 06:27.4 Mens Open L
3 F12 Ryan Howard London 23 06:28.9 Mens Open
 
4 A5 Peter Allen Notts County RA 22 06:31.9 Mens Open L
5 A13 C Smith Cantabrigian RC 29 06:32.1 Mens Open L
6 B10 Ian Rockliffe Boars Head BC 23 06:33.1 Mens Open L
7 A14 Dorian Weber Eton Excelsior 22 06:33.9 Mens Open L
8 E17 Mike O'Connor London 31 06:34.4 Mens Open
9 A11 Ali Brown Leander Club 24 06:34.9 Mens Open L
10 A9 Alex Skelton Notts County RA 28 06:35.8 Mens Open L
11 F17 Edward Young RMA Sandhurst - 06:37.6 Mens Open
12 A18 Cled Ellison Notts County RA 21 06:37.7 Mens Open L
13 E16 Andy Lowe Fitness First 22 06:39.1 Mens Open
14 B14 Tom Cannon Notts County RA 19 06:39.5 Mens Open L
15 F13 Daniel Sargeant Epping 19 06:41.1 Mens Open
16 E14 Andrew Short The Pilgrims' Sch 27 06:41.7 Mens Open
17 A15 Christopher Lindsay Star Club 27 06:43.5 Mens Open L
18 B13 Sean Machan Notts County RA 19 06:43.7 Mens Open L
19 B11 Sandy Taylor Barnstaple 25 06:43.8 Mens Open L
20 B15 Ewan Dinsdale Star Club 24 06:44.1 Mens Open L
21 F10 Will Smith London 27 06:44.2 Mens Open
22 A17 Alun Richard-Jones Notts County RA 30 06:44.3 Mens Open L
23 B12 Christopher Callow Star Club 21 06:45.2 Mens Open L
24 E10 James Hurst Lakeside F Ctr 28 06:45.6 Mens Open
25 B20 William Randall Clay Coton 26 06:46.1 Mens Open L
25 E13 Edward Embrey Wilmslow 31 06:46.1 Mens Open
27 F14 Timothy Bushell Bedford 24 06:46.5 Mens Open
28 E2 Karl Buchholtz Reading 27 06:46.7 Mens Open
29 B16 Paul Hamblett Sudbury RC 25 06:46.8 Mens Open L
30 B7 Simon French Skinnywheels 29 06:47.4 Mens Open L
31 B5 Richard Jones AXA PPP healthcare 27 06:49.8 Mens Open L
32 E19 Mark Michel East Grinstead 25 06:50.8 Mens Open
33 B1 Jake Hoare Wakefield 30 06:51.5 Mens Open L
34 F7 Richard Oberland Curlew RC 29 06:52.7 Mens Open
35 E11 Adam Pettitt Wrekin Rowers 23 06:53.4 Mens Open
36 E9 Jeremy Chaloner Boars Head BC 24 06:53.5 Mens Open
37 C8 Ryan Molyneaux Calcot Spa 25 06:53.7 Mens Open L
37 E3 Edward Wright Next Generation 22 06:53.7 Mens Open
39 E6 Martin Leggatt Curlew RC 29 06:53.9 Mens Open
40 C6 Gregory Barton St Helens 27 06:55.1 Mens Open L
41 F5 Richard Flash NEC GROUP 28 06:55.2 Mens Open
41 D17 James Hoare Curlew BC 29 06:55.2 Mens Open
43 F2 Luke Dean Nottingham Uni BC 21 06:55.7 Mens Open
43 E8 Chris Webb City Of Sunderland RC 22 06:55.7 Mens Open
45 F9 Matt Ford London 28 06:56.7 Mens Open
46 E1 Stuart Castle City of Bristol RC 25 06:57.0 Mens Open
47 C3 Sam White Heavingham Heavers 19 06:57.4 Mens Open L
48 E18 Liam Higgins Wolverhampton 25 06:58.4 Mens Open
49 B19 Meurice Robinson Mr Personal Training 27 06:59.1 Mens Open L
50 D16 Matthew Stannard Putney 26 06:59.2 Mens Open
51 D18 Stuart Heath Weymouth 29 06:59.4 Mens Open
52 D19 Brad Burt Allforyou 25 07:00.8 Mens Open
53 C5 Mark Slater Kettering 26 07:01.3 Mens Open L
54 C9 Robert Dyke St. Ives RC 25 07:01.5 Mens Open L
55 B2 Rob O'Neill Dragons Health Club 33 07:01.9 Mens Open L
56 C20 Stuart Pillinger Bristol 28 07:02.0 Mens Open L
57 C13 Dean Craven Staines BC 25 07:02.1 Mens Open L
58 C7 Paul Askham-Spencer Coalporters 22 07:02.2 Mens Open L
59 C19 Thomas Moat Reading RC 23 07:03.5 Mens Open L
60 C18 James Hasler Curlew RC 27 07:04.4 Mens Open L
61 B18 Andrew Penijton Loughborough Students RC 23 07:05.0 Mens Open L
62 E20 Tom Walker-Smith Lewis L Ctr 24 07:09.0 Mens Open
62 C11 Paul Austins Bristol Ariel RC 28 07:09.0 Mens Open L
64 C14 Nick Druiff Curlew RC 31 07:10.5 Mens Open L
65 C15 James Young City of Bristol RC 26 07:12.2 Mens Open L
66 F8 Tom Pressley Uni of Leicester BC 22 07:12.6 Mens Open
67 D1 Laurence Houghton Garendon Road RC 20 07:14.9 Mens Open L
68 D8 Oliver Tann Curlew RC 30 07:16.5 Mens Open L
69 C1 Michael Stone LA Fitness Kings Heath 27 07:17.4 Mens Open L
70 F16 Juho Lahdenpera PricewaterhouseCoopers 25 07:18.3 Mens Open
71 F6 Mike Burt London 29 07:18.9 Mens Open
72 F3 Will Bateman Nottingham Uni BC 19 07:21.9 Mens Open
73 D9 Robert Knight Godalming 23 07:22.3 Mens Open L
74 E5 Ian Harris Warrington 27 07:26.1 Mens Open
75 D3 Rob Rhodes Trentham BC 25 07:27.0 Mens Open L
76 D6 Robert White Garendon Road RC 20 07:28.6 Mens Open L
77 F15 Iain Hughes Birmingham 24 07:31.2 Mens Open
78 D7 Pete Moore Evolution IRC 30 07:33.2 Mens Open L
79 F4 Andy Taylor Nottingham Uni BC 19 07:34.3 Mens Open
80 D12 James Crabtree Kimberley 27 07:37.7 Mens Open L
81 D13 Pearce Matthew Calcot Spa 24 07:39.2 Mens Open L
82 D2 Christopher Rae Windmill Village 24 07:42.3 Mens Open L
83 D10 Chris Price Dover RC 20 07:42.5 Mens Open L
84 D15 Tom Buxton Merida 21 07:49.1 Mens Open L