Race 29 - Women Open LWT + HWT & some Men

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A11 Annie Vernon Rob Roy BC 22 06:48.5 Womens Open
2 D19 Roderick Fox Dublin 27 06:49.9 Mens Open
3 F6 Clayton Green Flux Fitness 27 06:51.7 Mens Open
 
4 E13 Danny Barker Royce's Gym - 06:52.2 Mens Open
5 E14 David Butler Bloomsbury Fitness 27 06:53.8 Mens Open
6 E15 Christopher Shepherd LA Fitness 26 06:54.5 Mens Open
7 E1 Nicholas O'Hare Blackpool 28 06:55.0 Mens Open
8 E4 Ben Stradling Nottingham Uni BC 20 06:55.5 Mens Open
9 E8 Nick Sanderson Nottingham Uni BC 22 06:56.6 Mens Open
10 E2 Alastair Harsant Slough 28 06:58.7 Mens Open
11 E9 Marc Jason Nottingham Uni BC 21 07:00.6 Mens Open
12 F7 Neil Pickering Battersea 40 07:06.0 Mens Open
13 F3 Dan Boulger National Indoor Arena 28 07:07.9 Mens Open
14 D20 David Stead Westminster 39 07:09.3 Mens Open
15 A7 Emily Clarke Loughborough BC 29 07:09.7 Womens Open
16 A12 Jo Cook Notts County RA 20 07:10.3 Womens Open
17 A13 Natasha Smith Mortlake Anglian & Alpha BC 27 07:10.5 Womens Open
18 A6 Lindsey Maguire Durham ARC 22 07:12.8 Womens Open
19 E5 James Shrager Nottingham Uni BC 19 07:14.2 Mens Open
20 F2 Adam Hennessy Ade Davies Personal Training 20 07:15.7 Mens Open
21 B10 Antonia Van-Deventer Rob Roy BC 26 07:17.1 Womens Open L
22 F13 James Foot Plumstead 26 07:17.7 Mens Open
23 E10 Nick Parkinson Nottingham Uni BC 19 07:17.8 Mens Open
24 F5 Kyle Warrington Frithelstock IRC 20 07:20.8 Mens Open
25 E12 Ben Johnson Nottingham Uni BC 19 07:21.2 Mens Open
26 A15 Sam Towers Notts County RA 19 07:23.7 Womens Open
27 E16 Graham Jones Tonys Drunkards 32 07:24.4 Mens Open
28 F8 Richard Hardie Old Wrecks IRC 27 07:24.8 Mens Open
29 B8 Shelley Wilkins Wallingford RC 30 07:26.3 Womens Open L
30 F4 Nick Baker City of Bristol RC 30 07:26.6 Mens Open
31 A3 Nina Jenkin Fort Stamford H & F 24 07:28.5 Womens Open
32 F1 Clifford Maw Technogym/Riverside Rec Ctr 22 07:28.9 Mens Open
33 C4 Sarah Deacon Bracknell 28 07:29.7 Womens Open
34 A18 Eevamari Oksanen Finnrowing 22 07:31.6 Womens Open
35 B19 Emma O'Hara Sudbury RC 27 07:31.7 Womens Open
36 F10 Lee Clark Brierley Hill 25 07:33.0 Mens Open
37 B11 Becky Thorpe David Lloyd West Bridgford 25 07:34.0 Womens Open L
38 A20 Susan Tribe Reading RC 23 07:38.4 Womens Open
39 C13 Bea Van-Hoorn-Alkema Cygnet RC 25 07:38.9 Womens Open
40 B18 Ruth Southworth Guildford RC 23 07:40.2 Womens Open
41 A19 Lynsey McFarlane Alcester Grammar Sch 23 07:40.3 Womens Open
42 B7 Jenny Baker Derby RC 29 07:42.2 Womens Open L
43 B9 Rosie Illingworth Notts County RA 26 07:43.1 Womens Open L
44 B17 Cynthia Mynhardt Southsea RC 19 07:43.7 Womens Open
45 B20 Hannah Vines Exer-site 28 07:44.1 Womens Open
46 F9 Peter Hasling Deloitte 36 07:46.1 Mens Open
47 C1 Faye Langham Newark RC 26 07:46.3 Womens Open
48 F14 Matthew Smith Lakeside F Ctr 24 07:48.8 Mens Open
49 C6 Stephanie Jackson Cygnet RC 27 07:49.3 Womens Open
50 C10 Sarah Hoey Grosvenor RC 21 07:52.4 Womens Open
51 C19 Poppy Ahern Cygnet RC 25 07:53.4 Womens Open
52 C5 Alex Newton Grosvenor RC 27 07:54.7 Womens Open
53 D3 Emma Godley Winchester 26 07:55.5 Womens Open
54 C17 Camilla James Grosvenor RC 24 07:55.7 Womens Open
55 C8 Felicity Bound Newark RC 22 07:56.2 Womens Open
56 C7 Vicky Pannell Eastbourne RC 24 07:57.1 Womens Open
57 C15 Laura James Grosvenor RC 27 07:57.2 Womens Open
58 B6 Emma Warburton Holmes Place Printworks 25 07:57.3 Womens Open L
59 B12 Rebecca Cresswell Christchurch 27 07:59.4 Womens Open L
60 C2 Stephanie Bagnall Christchurch RC 24 08:00.7 Womens Open
61 B16 Alison Evans Grosvenor RC 33 08:01.3 Womens Open
62 C3 Hannah Thomas Barnstaple 22 08:02.1 Womens Open
63 D4 Sarah-Louise James Hereford RC 21 08:04.8 Womens Open
64 C9 Carly Connolly Calso H & F 23 08:09.2 Womens Open
65 D8 Kate Povall Maidstone Invicta RC 28 08:09.4 Womens Open
66 F16 Colin Veal Livingwell Bristol 27 08:14.4 Mens Open
67 D2 Jennifer Dawes Bexhill RC 19 08:19.2 Womens Open
68 D9 Maxine Sutton Esporta Crawley 35 08:33.8 Womens Open
69 D11 Victoria Griffiths Oxford Academicals RC 24 08:35.6 Womens Open
70 D13 Karen Scott Midlothian 28 08:40.3 Womens Open
71 B1 Hatty Sahlsberg St Catherine's Sch 18 09:29.3 Womens Open L
72 D14 Charlotte McCarthy Mr Personal Training 27 09:33.6 Womens Open
73 F17 Gareth Edwards Royce's Gym - 10:11.2 Mens Open
74 F19 Robin Gibbons FES Rowing Team Brunel Uni 49 12:02.4 Mens Open
75 F20 Sol Solomou FES Rowing Team Brunel Uni 35 13:59.1 Mens Open