Race 22 - Men BUSA HWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A12 Jason Flickinger OUBC 27 05:54.9 Mens BUSA
2 A14 Peter Reed OUBC 23 05:57.3 Mens BUSA
3 A1 Rick Egington Leander Club 25 05:59.0 Mens BUSA
 
4 A15 Andrew Brennan OUBC 22 05:59.4 Mens BUSA
5 A13 Andy Triggs-Hodge OUBC 25 05:59.8 Mens BUSA
6 A16 Chris Liwski OUBC 24 06:01.2 Mens BUSA
7 B10 Tom Edwards CUBC 27 06:01.6 Mens BUSA
8 A10 Andrew Shannon CUBC 24 06:02.6 Mens BUSA
9 A2 Andrew Riach Uni Of Birmingham BC 21 06:03.3 Mens BUSA
10 A7 Steffan Buschbacher CUBC 26 06:03.8 Mens BUSA
11 B8 Jonathan Goulet CUBC 22 06:04.1 Mens BUSA
12 C2 Matthew Bartholomew Uni of the West of England 28 06:05.4 Mens BUSA
13 B11 Joseph Von-Maltzahn OUBC 26 06:05.8 Mens BUSA
14 A18 Barney Williams OUBC 27 06:06.7 Mens BUSA
15 A20 David Lyons Bath Uni 19 06:07.3 Mens BUSA
16 A17 Michael Blomquist OUBC 23 06:07.7 Mens BUSA
17 A11 Robin Bourne-Taylor OUBC 23 06:07.8 Mens BUSA
18 B1 Mark Nicholson CUBC 24 06:08.3 Mens BUSA
18 C1 Marcus Bateman Bath Uni 22 06:08.3 Mens BUSA
20 A19 Richard Blagrove Loughborough Uni/Leander RC 22 06:08.4 Mens BUSA
21 A4 Kyle Coveny CUBC 24 06:08.6 Mens BUSA
22 B4 Tom James CUBC 20 06:10.2 Mens BUSA
23 B3 Matthias Kleinz CUBC 28 06:10.4 Mens BUSA
24 A6 Eammon Joyce CUBC 22 06:11.1 Mens BUSA
24 C10 Andy Jason Uni of York BC 21 06:11.1 Mens BUSA
26 B15 Henry Morris OUBC 21 06:11.8 Mens BUSA
27 B19 Robin Ejsmond-Frey OUBC 18 06:12.2 Mens BUSA
28 B13 Colin Smith OUBC 21 06:12.5 Mens BUSA
29 C13 Adam Gibbs Leander Club 24 06:12.8 Mens BUSA
30 B16 Neil Slinger OUBC 19 06:12.9 Mens BUSA
31 D10 Bradley Whale Furnivall 21 06:13.5 Mens BUSA
32 C11 Colin Scott CUBC 19 06:13.8 Mens BUSA
33 C5 Charles Palmer CUBC 26 06:14.3 Mens BUSA
34 B14 Jacob Sattelmair OUBC 22 06:14.7 Mens BUSA
35 B7 Ed Sherwood CUBC 20 06:14.8 Mens BUSA
36 B17 Andrew Keats OUBC 22 06:15.5 Mens BUSA
37 C15 Matthew Steeds Uni of Bristol BC 21 06:15.7 Mens BUSA
38 B12 David Livingston OUBC 21 06:16.3 Mens BUSA
39 B5 Bernd Heidicker CUBC 26 06:16.5 Mens BUSA
40 A8 Henry Adams CUBC 24 06:16.7 Mens BUSA
41 B6 Oliver De-Groot CUBC 21 06:17.4 Mens BUSA
42 C3 Alex Hall Nottingham Trent Uni 19 06:17.5 Mens BUSA
43 C20 Steven Stuart Imperial Coll 24 06:18.0 Mens BUSA
44 D5 Marc Swan Trinity Coll BC, Oxford 32 06:19.9 Mens BUSA
45 D14 Robert Pace OUBC 21 06:20.1 Mens BUSA
46 E4 David Marshall Loughborough Students RC 22 06:20.2 Mens BUSA
47 B20 Reuben Johnson OUBC 21 06:21.5 Mens BUSA
48 D19 Chris Eaglin OUBC 23 06:21.6 Mens BUSA
49 C19 Johnathan Hayward Birmingham Uni 20 06:21.9 Mens BUSA
50 D7 Iain Weir Loughborough Students RC 24 06:22.2 Mens BUSA
51 C14 Mark Roberts Uni of Bristol BC 19 06:23.3 Mens BUSA
52 D4 Paddy Hogben Bath Uni 20 06:24.4 Mens BUSA
53 E6 Matt Berman Uni of Bristol 23 06:24.6 Mens BUSA
54 D17 Thomas Ellis Dundee Uni BC 27 06:25.3 Mens BUSA
55 D2 Karthik Tadinada CUBC 24 06:25.9 Mens BUSA
56 E3 Alastair Raitt Uni of Bristol 21 06:27.1 Mens BUSA
57 D13 Ali Black Dundee Uni BC 21 06:27.6 Mens BUSA
58 D16 Patrick Howlett Uni of Bristol BC 20 06:27.7 Mens BUSA
59 D18 Tomasz Stefanski CUBC 21 06:27.8 Mens BUSA
60 E5 Rob Yates Loughborough Students RC 21 06:28.5 Mens BUSA
61 E10 Tom Dowson Bath Uni 18 06:28.8 Mens BUSA
62 D12 Jamie Anderson OUBC 19 06:29.0 Mens BUSA
63 B18 Nicholas Thomas-Peter OUBC 19 06:29.8 Mens BUSA
64 D15 Dirk-Jan Omtzigt OUBC 29 06:30.9 Mens BUSA
65 D20 Stuart Travis Manchester Uni BC 21 06:31.4 Mens BUSA
66 E8 Peter Smith The Uni of Birmingham BC 21 06:34.8 Mens BUSA
66 E2 Martin Hindshaw Manchester Uni BC 22 06:34.8 Mens BUSA
68 F15 Robert McGow Uni of Bristol BC 21 06:35.1 Mens BUSA
69 F6 Steve Ray Bath Uni 19 06:37.7 Mens BUSA
70 E18 Richard Stainforth Uni of Hertfordshire 20 06:38.2 Mens BUSA
71 F12 Stephen Wilson Uni Coll Worcester RC 21 06:38.3 Mens BUSA
71 E16 Jonathan Evans Bristol Uni 21 06:38.3 Mens BUSA
73 F3 Dave Panter Loughborough Students RC 23 06:38.4 Mens BUSA
73 F14 Pierre Melia Lancaster Uni BC 23 06:38.4 Mens BUSA
75 F13 Tom Christie Star Club 20 06:39.0 Mens BUSA
76 E17 Andi Bellamy Loughborough Students RC 21 06:39.1 Mens BUSA
77 F1 Matthew Robin Uni of Bristol BC 21 06:39.3 Mens BUSA
78 F10 Martin Herbert Uni of Bristol BC 20 06:40.7 Mens BUSA
79 F7 Greg Kinsey Bath Uni 20 06:41.5 Mens BUSA
80 F16 Joel Grant-Jones Star Club 19 06:42.2 Mens BUSA
81 E14 Don Milliken Queen's Campus, Uni of Durham 25 06:42.9 Mens BUSA
82 F2 Tim Trews Loughborough Students RC 19 06:43.4 Mens BUSA
83 F4 Sam Bailey Loughborough Students RC 18 06:43.9 Mens BUSA
84 F11 Tim Garratt Uni Coll Chichester 23 06:44.4 Mens BUSA
85 E20 Evan Burfield St Catherine's Coll BC 27 06:44.5 Mens BUSA
86 E12 Billy Davies Uni of Bristol BC 21 06:46.4 Mens BUSA
87 F20 Tyler O'Callaghan Cannons H & F Ltd 20 06:46.5 Mens BUSA
87 E19 Darren Whyte Loughborough Students RC 20 06:46.5 Mens BUSA
89 E11 Harry Bond Bath Uni 20 06:49.1 Mens BUSA
90 E7 Patrick Campbell Uni of Bristol BC 21 06:51.1 Mens BUSA
91 F5 Adrian Cunliffe Trinity Coll BC (TCBC) 23 06:52.1 Mens BUSA
92 F17 Matthew Allen Bath Uni 20 06:55.0 Mens BUSA
93 F19 John Clay Bath Uni 18 07:03.5 Mens BUSA
94 F18 Simon Marren Bath Uni 18 07:04.1 Mens BUSA
95 F9 Christopher Davies Exeter Uni BC 22 07:42.6 Mens BUSA