Race 21 - Men BUSA LWT + some HWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 D4 Volke Utesch CUBC 28 06:05.9 Mens BUSA
2 A11 Tom Hanna AUBC 24 06:24.3 Mens BUSA L
3 A6 Ben Tipney Leander Club 21 06:29.3 Mens BUSA L
 
4 A12 Adam Freeman-Pask Bath Uni 19 06:34.8 Mens BUSA L
5 A4 Ben Sanderson Trinity Coll, Oxford 22 06:39.3 Mens BUSA L
6 A5 Timothy Williams Bath Uni BC 20 06:41.0 Mens BUSA L
7 A3 John Verness Bath Uni 21 06:41.5 Mens BUSA L
8 A8 Stuart Hyams David Lloyd Stevenage 26 06:41.6 Mens BUSA L
9 E19 Craig Ronaldson Loughborough Students RC 21 06:43.4 Mens BUSA
10 A17 Philippe Honsy Bath Uni 21 06:43.5 Mens BUSA L
11 A7 Matthew Rodger Hertford Coll BC (Ox. Uni) 26 06:43.7 Mens BUSA L
12 D1 Chris Williams Uni of Surrey BC 18 06:44.6 Mens BUSA
13 A2 Justin Hughes Uni of Bristol 20 06:44.9 Mens BUSA L
14 A14 Graham Sills Rob Roy BC 20 06:45.9 Mens BUSA L
15 D18 Nicholas Weston Uni of Leicester BC 22 06:46.3 Mens BUSA
16 A19 James Pickett Boars Head 22 06:47.1 Mens BUSA L
17 D9 Robert Bradshaw Durham ARC 19 06:47.4 Mens BUSA
17 D2 James Ancell Uni of Surrey BC 18 06:47.4 Mens BUSA
19 B8 Kieran Cahill Sheffield Hallam 20 06:47.7 Mens BUSA L
20 A1 David Latham Trinity Coll BC 23 06:48.1 Mens BUSA L
21 D3 Tom Mannington Loughborough Students RC 20 06:48.5 Mens BUSA
22 B7 Chris Scorah Uni of Bristol BC 23 06:48.7 Mens BUSA L
23 B12 Benedict Gallagher Uni of Bristol BC 20 06:48.9 Mens BUSA L
24 C16 Andy Gilbert Liverpool John Moores Uni 25 06:49.6 Mens BUSA
25 D12 Will Gilbert Loughborough Students RC 21 06:50.6 Mens BUSA
26 B16 David Randman Trinity Coll BC, Oxford 21 06:50.9 Mens BUSA L
27 D14 Darren Chadwick St Catherine's Coll BC 20 06:51.1 Mens BUSA
28 A16 Aaron Price Star Club 20 06:51.2 Mens BUSA L
29 B13 Rob Read Uni of Bristol BC 19 06:51.6 Mens BUSA L
30 B14 Nicolas Changenet UBBC 22 06:52.4 Mens BUSA L
31 D11 Steven Wicks St Catherine's Coll BC 20 06:52.6 Mens BUSA
32 D17 Jonathan Smith Trinity Coll boatclub 21 06:54.0 Mens BUSA
33 B4 Rob Paveley Exeter Uni BC 20 06:54.3 Mens BUSA L
34 A13 Alexander Tomlinson Lancaster Uni RC 20 06:55.1 Mens BUSA L
35 A20 Mike Cuff Loughborough Students RC 21 06:55.4 Mens BUSA L
36 D15 Joe Wood Staines BC 22 06:55.6 Mens BUSA
37 A18 Henry Kelly Bath Uni 21 06:56.3 Mens BUSA L
38 D20 Stephen Marshall Uni of Leicester BC 23 06:56.6 Mens BUSA
39 E5 John Birrell Curlew RC 19 06:56.7 Mens BUSA
40 E1 Peter Goult St Catherine's Coll BC 20 06:57.1 Mens BUSA
41 E4 Carl Fliescher St Catherine's Coll BC 21 06:57.3 Mens BUSA
42 D16 George Tulett Uni of Surrey BC 19 06:57.6 Mens BUSA
43 B11 Andy Quinn Loughborough Students RC 22 06:58.1 Mens BUSA L
44 E20 Paul Oliver Exeter Uni 19 06:58.4 Mens BUSA
45 A15 James Bishop Reading Uni 20 07:01.5 Mens BUSA L
46 D8 Ian Grant Staines BC 22 07:02.1 Mens BUSA
47 B3 Charles Cooper Exeter Uni 24 07:02.3 Mens BUSA L
48 E11 Ian Ball Uni of Huddersfield 24 07:04.1 Mens BUSA
49 C20 Alex Gillott Uni of Leicester BC 20 07:04.9 Mens BUSA
50 B15 Tom Williamson Loughborough Students RC 20 07:06.8 Mens BUSA L
51 D6 James Griffiths Exeter Uni 21 07:06.9 Mens BUSA
52 C1 Andrew Newman Uni Coll Worcester RC 21 07:07.1 Mens BUSA L
53 B10 William Eastwood Loughborough Students RC 19 07:07.9 Mens BUSA L
54 E9 Iain Webb Uni Coll Worcester RC 20 07:09.8 Mens BUSA
55 B18 Dan Good Bournemouth Uni BC 20 07:09.9 Mens BUSA L
56 B19 Martin Youell Uni of Essex RC 20 07:10.2 Mens BUSA L
57 E12 Neil Williams Uni of Leicester BC 19 07:12.6 Mens BUSA
58 B1 Phil McCorry BUSA, Hertfordshire 19 07:13.8 Mens BUSA L
59 E8 Chris Hurst Lakeside F Ctr 20 07:17.5 Mens Open
60 F2 Brian Black Uni Coll Chester 19 07:19.2 Mens BUSA
61 D10 Ben Joannou Exeter Uni 18 07:20.3 Mens BUSA
61 E10 John Penicud Exeter Uni 20 07:20.3 Mens BUSA
63 C4 Simon Ellis Uni Coll Worcester RC 23 07:21.0 Mens BUSA L
64 B5 Kunal Massima Loughborough Students RC 20 07:21.2 Mens BUSA L
65 C2 Huw Semken Uni of Essex RC 19 07:24.5 Mens BUSA L
66 E3 Philip Scott St Catherine's Coll BC 19 07:25.5 Mens BUSA
67 A9 William Canestaro Danske Studenters Roklub 20 07:25.7 Mens Open L
68 B20 Xavier Faux Uni of Essex RC 20 07:30.7 Mens BUSA L
69 C9 Chris Perkins Uni of Surrey BC 22 07:32.1 Mens BUSA L
70 C8 Mark Pitts Uni of Essex RC 22 07:33.2 Mens BUSA L
71 C11 Cornelius Focke Uni of Essex RC 20 07:33.6 Mens BUSA L
72 E15 Will Price Uni of Essex RC 19 07:34.6 Mens BUSA
73 C10 John Mannell Exeter Uni BC 18 07:34.7 Mens BUSA L
74 C3 Logan Cordy Uni of Surrey BC 19 07:34.9 Mens BUSA L
75 D13 Tom Armstrong Exeter Uni 21 07:35.5 Mens BUSA
76 C5 James Thomson Uni Coll Worcester RC 19 07:36.0 Mens BUSA L
77 C6 John Pochribniac Uni Coll Worcester RC 19 07:38.1 Mens BUSA L
78 F4 Marc Bennett Uni Coll Chester 18 07:42.5 Mens BUSA
79 D7 Matthew Jamieson Exeter Uni 18 07:44.0 Mens BUSA
80 C12 Russ Glenn M. Hall Mental Asylum 22 07:45.8 Mens BUSA L
81 C13 Andreas Litsas Uni of Essex RC 23 07:48.5 Mens BUSA L
82 F3 Jim Heywood Uni Coll Chester 18 07:49.4 Mens BUSA
83 C14 Steven Deeks Uni Coll Chester 19 09:09.1 Mens BUSA L