Race 19 - Men 30-34 HWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A10 Duncan Hawkins Exmouth 30 06:08.4 Mens 30-34
2 A5 David Newman Peterborough City RC 34 06:13.7 Mens 30-34
3 A9 Graham Kirk Mad Team IRC 30 06:14.7 Mens 30-34
 
4 A6 Rob Smith Mad Team IRC 33 06:17.1 Mens 30-34
5 A3 Warren Matthews Wiltshire Fire Birgade 34 06:25.9 Mens 30-34
6 A15 James Bews bushey country club 33 06:30.2 Mens 30-34
7 B5 Nick Bailey Team RAD 33 06:30.3 Mens 30-34
8 A1 Peter Millington Macclesfield 30 06:30.5 Mens 30-34
9 B10 Lee Stevens Wokingham 32 06:31.3 Mens 30-34
10 A18 John Dunn Watson Wyatt LLP (Leeds) 31 06:32.6 Mens 30-34
11 A8 John Davies Mad Team IRC 32 06:34.1 Mens 30-34
12 B1 Nick Elliott Evolution IRC 32 06:35.2 Mens 30-34
13 A2 Tim Wheals Cambridge 32 06:35.6 Mens 30-34
14 B9 Darren BrĂ¼sch Norman Green Athletics Club 32 06:37.3 Mens 30-34
15 A19 Kern Yates Leeds 30 06:39.1 Mens 30-34
16 B15 Neil Taylor Computer Associates 31 06:39.9 Mens 30-34
17 B7 Paul Lancaster Didsbury 31 06:40.2 Mens 30-34
18 D3 Jason Lewis Windmill Village 32 06:40.5 Mens 30-34
19 B17 Oliver Wilson Birmingham 30 06:41.1 Mens 30-34
20 C17 Paul King Bishop's Stortford 33 06:41.7 Mens 30-34
21 B12 Stephen Knight Unique Fitness 30 06:42.9 Mens 30-34
22 B3 Richard Owen Warwick BC 32 06:44.2 Mens 30-34
23 B8 Simon Mulvany Yare BC 32 06:45.1 Mens 30-34
24 B20 Richard Laking RAF Kinloss 32 06:45.2 Mens 30-34
25 B13 Mark Collins Army 31 06:45.7 Mens 30-34
26 C7 Michael Channin London 33 06:46.3 Mens 30-34
27 B18 Matthew Burrows Team Oarsome IRC 32 06:47.9 Mens 30-34
27 B14 Mark Paton Edinburgh 34 06:47.9 Mens 30-34
29 C8 Chris Adams Taff Attack 32 06:48.1 Mens 30-34
30 B2 Adrian Bond Rotherham 33 06:48.5 Mens 30-34
31 C10 Oliver Ryder London 30 06:48.6 Mens 30-34
32 C9 Robert Smith LA Fitness 33 06:49.1 Mens 30-34
33 C1 Mike Kelly Christchurch RC 31 06:49.8 Mens 30-34
34 D1 Bill Gannon Body &Mind Gym 33 06:50.5 Mens 30-34
35 B19 Matthew Lyness Kenilworth 34 06:51.2 Mens 30-34
36 C14 Lee Carnaby David Lloyd Reading 33 06:51.9 Mens 30-34
37 C4 Chris Wordsworth Esporta Bradford 31 06:52.0 Mens 30-34
38 D10 Ross Dick-Cleland Winchester 32 06:52.9 Mens 30-34
39 D2 Roderick Priestley Holmes Place Manchester 33 06:53.0 Mens 30-34
40 C20 Julian Johns Curlew RC 33 06:55.6 Mens 30-34
40 C6 Clive Broome Marlow RC 34 06:55.6 Mens 30-34
42 E11 William Fraser Old Carthusians 31 06:56.0 Mens 30-34
43 C18 Gavin Nichol Edinburgh 32 06:56.6 Mens 30-34
44 C5 David Parsons David Lloyd Reading 31 06:56.8 Mens 30-34
44 D18 Jim Keyworth St Ives 32 06:56.8 Mens 30-34
46 D16 Adrian Birch Curlew RC 32 06:57.5 Mens 30-34
47 B11 Barry Turner Bewdley RC 32 06:58.3 Mens 30-34
48 C16 Paul Gamlin Bristol 32 06:58.5 Mens 30-34
49 E1 Mark Tench Next Generation 30 06:58.6 Mens 30-34
50 D7 Justin Reilly Fitness First Luton 32 06:59.4 Mens 30-34
51 D12 Christian Cattell Droitwich 30 06:59.8 Mens 30-34
52 D17 Simon Johnson Stourbridge 33 06:59.9 Mens 30-34
52 D15 Kevin Jones Runcorn RC 31 06:59.9 Mens 30-34
54 E8 Daniel Smyth Lakeside F Ctr 33 07:00.7 Mens 30-34
55 D19 Michael McKinlay-Smith Wakefield 30 07:00.8 Mens 30-34
56 C2 Tim Howe Cannons/Newbury. 30 07:01.0 Mens 30-34
57 D14 Terry Haggett Lakeside F Ctr 33 07:01.2 Mens 30-34
58 C12 David Youngs High Wycombe 34 07:03.8 Mens 30-34
59 D13 Andrew Pearce Cemaes Bay 30 07:06.0 Mens 30-34
60 B6 Andrew Jarman Rugby 34 07:07.6 Mens 30-34
61 D6 Ed Colley Curlew 30 07:07.9 Mens 30-34
62 C3 Simion Dickie Trentham BC 34 07:09.0 Mens 30-34
63 D5 Andrew Cooke Bushey CC 33 07:09.3 Mens 30-34
64 C19 Neil Stewart Evolution IRC 34 07:09.4 Mens 30-34
65 E4 Adrian Ashley Dragons Chester 33 07:13.9 Mens 30-34
66 D20 Julian Hall Wakefield 30 07:14.0 Mens 30-34
67 E5 Richard Waldron Hagley 30 07:19.5 Mens 30-34
68 E13 Gareth Roberts Lakeside F Ctr 32 07:22.0 Mens 30-34
69 E7 Mark Knight Chippenham 32 07:31.7 Mens 30-34
70 E10 Chris Carter Merida 34 07:45.9 Mens 30-34
71 E12 David Pearce Maidstone 32 08:21.4 Mens 30-34