Race 16 - Men 45-49 HWT & some 40-44 HWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A10 Ian McNuff Walbrook 47 06:14.9 Mens 45-49
2 A9 Marcus Harvey North Warks Coll 45 06:19.6 Mens 45-49
2 A11 Patrick Gannon Garda BC 46 06:19.6 Mens 45-49
 
4 A12 Nick Rockliff Team Oarsome IRC 47 06:21.1 Mens 45-49
5 A7 Gaetano D'urso City of Derry BC 46 06:28.9 Mens 45-49
6 A13 Philip Dyer Penwortham L Ctr 46 06:31.1 Mens 45-49
7 A15 David Koss Southampton 49 06:31.9 Mens 45-49
8 A6 Paul Winton Royal Navy 48 06:33.3 Mens 45-49
9 A8 Peter Burke Lancashire Police 46 06:35.3 Mens 45-49
10 D19 John Wilson1 Nottingham Sailing Club 43 06:37.1 Mens 40-44
11 C20 Dave Banks Royce's Gym - 06:39.5 Mens 45-49
12 B16 Paul Plenty Stopsley Profiles 46 06:40.2 Mens 45-49
13 A20 Nigel Pratt Hollingworth Lake RC 47 06:44.0 Mens 45-49
14 A4 Jan Johnston Lathom 47 06:46.0 Mens 45-49
14 A2 Chris Williams Tideway Scullers Sch 48 06:46.0 Mens 45-49
16 A19 Matthew Wakefield London 45 06:46.3 Mens 45-49
16 C19 Royce Banks Royce's Gym - 06:46.3 Mens 45-49
18 A1 Phil Fugle Old Wrecks IRC 49 06:47.0 Mens 45-49
19 B18 Rob Sorrel Staines BC 45 06:47.7 Mens 45-49
20 A16 Ian Roughton Alpine H Club 47 06:48.4 Mens 45-49
21 B9 Stephen Penberthy Royal Navy IRC 48 06:48.9 Mens 45-49
22 B12 Kevin Williams Charlton Park RFC 45 06:51.3 Mens 45-49
23 B11 Colin Lander Holmes Place 45 06:52.6 Mens 45-49
24 B7 Doru Procopiu London 49 06:54.0 Mens 45-49
25 B5 Malcolm Phillips Fitness First 45 06:54.9 Mens 45-49
26 B13 Kevin Sellar Fort Stamford H & F 46 06:55.9 Mens 45-49
27 A5 Bob Newstead Summit Center (Nokia) 45 06:57.0 Mens 45-49
27 B19 Mike Robinson Wrekin Rowers 45 06:57.0 Mens 45-49
29 E15 Gary Wilson Royce's Gym - 06:57.5 Mens 40-44
30 B2 Jonathan Chew Wargrave 48 06:58.6 Mens 45-49
31 B14 Hanibal Figini Eager Ergers IRC 49 06:58.7 Mens 45-49
32 B17 Ray Tura Dragons Rugby 45 06:59.2 Mens 45-49
33 D4 Seamus Keating Putney Town RC 49 07:02.8 Mens 45-49
34 B3 Les Whitaker Huntingdon 48 07:06.1 Mens 45-49
35 B20 Nick Skyrme Ilminster 48 07:06.9 Mens 45-49
36 B6 Richard Bebington North Staffs RC 48 07:08.0 Mens 45-49
37 C5 Peter Wilkinson Leeds 45 07:09.6 Mens 45-49
38 C3 Tim Bailey Ardingly RC 48 07:10.6 Mens 45-49
39 D8 Chris Rosling Woking 42 07:16.6 Mens 40-44
39 B1 Mark Senior Tanworth-in-Arden 46 07:16.6 Mens 45-49
41 D14 Michael Stephen Curlew RC 43 07:19.1 Mens 40-44
42 B4 Gareth Howells Merseyside Police RUFC 48 07:21.6 Mens 45-49
43 C1 David Gill London 46 07:24.7 Mens 45-49
44 C14 Bob Noakes Eastbourne RC 47 07:27.2 Mens 45-49
45 C2 John Kirk OBM 46 07:27.7 Mens 45-49
46 C12 Gary Pass Lakeside F Ctr 47 07:28.4 Mens 45-49
47 E18 Kevin Norris Lakeside F Ctr 42 07:30.9 Mens 40-44
48 C10 Steve Cuthew Hinckley 48 07:32.9 Mens 45-49
49 C4 Steve Williams Securicor Justice Services 45 07:34.1 Mens 45-49
50 C18 Terry Tracey Merida 45 07:36.2 Mens 45-49
51 D13 Paul Vallance Weymouth 41 07:36.7 Mens 40-44
52 D5 Paul Offord Grange Farm Fitness 46 07:37.0 Mens 45-49
53 D2 Tony Clewes Uni of Wolverhampto 49 07:41.0 Mens 45-49
54 C17 Jim White Daily Telegraph 46 07:41.1 Mens 45-49
55 D20 Finian Brown Nottingham Sailing Club 40 07:41.4 Mens 40-44
56 C13 Peter Chilcott Royal Navy 48 07:42.3 Mens 45-49
57 C8 John Burke deBurca 48 07:44.7 Mens 45-49
58 C9 Richard Pitt-Brooke Nottingham 45 07:45.6 Mens 45-49
59 D16 Michael Skinner Burton-on-Trent 44 07:59.1 Mens 40-44
60 E19 Ivan Rowland Kettering 41 08:06.2 Mens 40-44
61 C16 Bryan Vince David Lloyd Reading 48 08:07.9 Mens 45-49
62 D15 Stephen Dawson Blackwater 42 08:21.4 Mens 40-44