Race 14 - Women J18 LWT and Men J18 HWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A11 Andrew Walker Leander Club 18 06:09.2 Mens J18
2 A9 Ben Smissen Deal, Walmer & Kingsdown Amateur RC 17 06:12.3 Mens J18
3 A12 Harry Scarr Durham ARC 18 06:12.4 Mens J18
 
4 A7 Chris Carew Rob Roy BC 17 06:19.1 Mens J18
5 A5 Michael Johnson Jersey IRC 17 06:19.8 Mens J18
6 C4 Alex Holden-Smith Bewdley RC 18 06:25.0 Mens J18
7 A15 Mohamed Sbihi Hollyfield Sch/Molesey BC 16 06:27.9 Mens J18
8 A8 Charles Burkitt Notts County RA 18 06:28.3 Mens J18
9 A6 Nick Baker The Windsor Boys' Sch 17 06:30.8 Mens J18
10 D1 Charlie Brereton Pangbourne Coll BC 17 06:31.3 Mens J18
11 A4 Dave Bell Huntingdon RC 17 06:32.3 Mens J18
12 A20 James Skowronski The Windsor Boys' Sch 17 06:32.6 Mens J18
13 C3 Stuart Kirk Bedford Modern Sch 17 06:32.9 Mens J18
14 A1 Alan Wells Mad Team IRC 18 06:33.0 Mens J18
15 A3 Ben Tufnell Pangbourne Coll BC 17 06:34.2 Mens J18
16 C5 Nick Wells Notts County RA 18 06:37.0 Mens J18
17 A19 Gareth Ball Esher Coll/Molesey BC 16 06:37.3 Mens J18
18 A18 Jamie Smith Upper Thames RC 17 06:37.7 Mens J18
19 C7 Peter Randolph Uni of Bristol 18 06:38.2 Mens J18
20 A13 Rob Francis hereford RC 17 06:39.6 Mens J18
21 C1 Tom Mullins Notts County RA 17 06:40.2 Mens J18
22 D5 Tom Davies Upper Thames RC 16 06:41.3 Mens J18
23 C6 Dan Badr-Safdari Richmond Coll/Molesey BC 17 06:43.4 Mens J18
24 C8 Jamie Watson The Windsor Boys' Sch 17 06:44.9 Mens J18
25 E12 Andy Haines Wycliffe Sculling Ctr 17 06:45.6 Mens J18
26 D18 Jonathan Greenhouse Hereford RC 17 06:47.5 Mens J18
27 D13 Robert Woowat Guildford RC 17 06:47.7 Mens J18
28 C10 Andy Buxton Pangbourne Coll BC 18 06:48.3 Mens J18
29 D6 Martin Birch Star Club 17 06:48.7 Mens J18
30 D2 Andreas Gross Pangbourne Coll BC 18 06:51.9 Mens J18
31 D9 Henry Cawdron Old Wrecks IRC 18 06:53.3 Mens J18
32 E17 Josh Warner Wycliffe Sculling Ctr 16 06:55.6 Mens J18
32 D8 Benjamin Warnett Bewdley RC 18 06:55.6 Mens J18
34 D11 Will Preece Pangbourne Coll BC 17 06:56.5 Mens J18
35 F3 Dom Ashworth Wycliffe Sculling Ctr 16 06:56.9 Mens J18
36 F17 Edward Birrell Curlew RC 17 06:59.6 Mens J18
37 D3 Richard Sutton Pangbourne Coll BC 17 07:00.1 Mens J18
38 D14 Douglas Holdaway Bexhill RC 17 07:01.0 Mens J18
39 D12 David Martin Weston Coll 17 07:01.4 Mens J18
40 E3 Charlie Bates Great Marlow Sch/Marlow RC 16 07:02.0 Mens J18
41 E1 Paul Davison St Pauls Sch 15 07:04.3 Mens J18
42 D15 James Lambden Pangbourne Coll BC 17 07:05.1 Mens J18
43 D7 Simon Barbour Bewdley RC 17 07:06.0 Mens J18
44 D17 Richard Pulford Carlton Le Willows Sch 17 07:06.5 Mens J18
45 E6 Charles Brett Runcorn RC/Helsby High Sch 17 07:07.0 Mens J18 L
46 E13 Dave Adkins King Edward VI Sch BC 16 07:08.8 Mens J18
47 E4 Jack Bonham-Cozens Swindon RC 16 07:10.6 Mens J18
48 E9 Josh Williamson Star Club 16 07:13.0 Mens J18
49 E7 Sam Gost Marlow RC 16 07:13.1 Mens J18
50 E16 Henrey Lawerence Hinksey Sculling Sch 16 07:14.3 Mens J18
51 D20 Kenny Holmes Trent RC 18 07:15.8 Mens J18
52 D19 Sam Barclay Swindon RC 17 07:18.8 Mens J18
53 E14 Ori Bowlen Hinksey Sculling Sch 16 07:19.3 Mens J18
54 E11 Jonathan Sliney Proactive Development 17 07:20.3 Mens J18
55 E10 Thomas Hardman Haileybury RC 17 07:27.1 Mens J18
56 B9 Helen Ralston Rob Roy BC 18 07:33.3 Womens J18 L
57 E18 Michael Raven Bewdley RC 16 07:41.4 Mens J18 L
58 B8 Julia Summers Pengwern 17 07:52.3 Womens J18 L
59 E15 Chrisopher Hale Hinksey Sculling Sch 16 07:53.3 Mens J18
60 B14 Nicola Bobyk Oxfrod Brookes Uni BC 18 07:59.7 Womens J18 L
61 B16 Caris Marsh Upper Thames RC 16 08:00.1 Womens J18 L
62 E20 Jonathon Storey King Edward VI Sch BC 17 08:03.0 Mens J18
63 F1 Alex Hall Eastbourne RC 16 08:03.8 Mens J18
64 B4 Hanika Rozman Star Club 16 08:12.4 Womens J18 L
65 B7 Toni Edwards Runcorn RC 16 08:13.9 Womens J18 L
66 F7 Nicholas Jones King Edward VI Sch BC 17 08:14.3 Mens J18
67 B17 Felicity Johnson Star Club 16 08:16.1 Womens J18 L
68 F4 Nick Felstead Newark RC 16 08:17.7 Mens J18
69 B6 Kate Beard Nottingham Schs RA 17 08:19.7 Womens J18 L
70 B2 Rebecca Kelly Upper Thames RC 16 08:20.3 Womens J18 L
71 B3 Immy Webb Warwick BC 17 08:20.9 Womens J18 L
72 F6 Tom Blaikie King Edward VI Sch BC 17 08:26.0 Mens J18
73 B19 Alex Hall Gloucester RC 16 08:26.5 Womens J18 L
74 B12 Davina Cavallaro Pangbourne Coll BC 17 08:29.3 Womens J18 L
75 B1 Jenny Argent Warrington RC 17 08:35.1 Womens J18 L
76 B20 Lucy Douglas Lady Eleanor Holles BC 17 08:40.5 Womens J18 L
77 C19 Hetty Weatherburn St Catherine's Sch 16 08:46.4 Womens J18 L
78 C12 Katy Hignell Runcorn RC 17 08:53.3 Womens J18 L
79 C16 Katie Tessler St Catherine's Sch 16 08:53.7 Womens J18 L
80 C20 Jo Wootton St Catherine's Sch 16 09:06.0 Womens J18 L
81 C18 Emily Kidd St Catherine's Sch 16 09:20.6 Womens J18 L
82 C15 Sarah Dahl Putney Town RC 16 09:34.4 Womens J18 L
83 C14 Clemmie Reynolds St Catherine's Sch 16 10:02.9 Womens J18 L
84 C17 Harriet Wheeler St Catherine's Sch 17 10:04.9 Womens J18 L