Race 13 - Women J18 HWT and Men J18 LWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 B11 Bob Hewitt Scarborough ARC 17 06:33.9 Mens J18 L
2 B8 Gareth Storey West Somerset Comm Coll/Wimbleball RC 16 06:46.3 Mens J18 L
3 B13 Ryan Meyers Kingston RC 17 06:49.0 Mens J18 L
 
4 B15 Guy Taylor Peterborough City RC 17 06:52.5 Mens J18 L
5 B5 Alex Gerald Cheltenham Coll BC 18 06:54.0 Mens J18 L
6 B12 Henry Lester Abingdon Sch 17 06:56.8 Mens J18 L
6 B17 Fraser Quinn Strathclyde Park RC 17 06:56.8 Mens J18 L
8 B16 Stewart Cherrington Bewdley RC 17 07:00.9 Mens J18 L
9 C12 Alex Miller Star club 17 07:02.7 Mens J18 L
10 C15 Finbarr Bevan Miadenhead RC 17 07:04.1 Mens J18 L
11 B14 Tom Way The Windsor Boys' Sch 17 07:04.4 Mens J18 L
12 B3 Ed House UTRC 18 07:04.6 Mens J18 L
13 C11 George Probert Hereford Cathedral Sch BC 16 07:06.0 Mens J18 L
13 C14 William Jones Brsitol Ariel RC 17 07:06.0 Mens J18 L
15 C19 Joe Wightman Bedford Modern Sch 17 07:06.3 Mens J18 L
16 B2 Tom Rendell Marlow RC 17 07:06.7 Mens J18 L
17 C16 Robert Kelly Pangbourne Coll BC 17 07:07.4 Mens J18 L
18 B4 Robert Gipson Trent RC 18 07:08.8 Mens J18 L
19 D16 Oliver Bonwick Bedford Modern Sch 16 07:10.4 Mens J18 L
20 B7 Jack Bishop The Windsor Boys' Sch 17 07:11.4 Mens J18 L
21 D18 Oli Standford Grenville Coll RC 17 07:11.9 Mens J18 L
22 E16 Kristian Purchase Hinksey Sculling Sch 17 07:13.0 Mens J18 L
23 C18 Adam Seward Royal Grammar Sch HW BC 16 07:13.8 Mens J18 L
23 D19 Justin Alsing Warwick BC 17 07:13.8 Mens J18 L
23 D11 Richard Jackson Bewdley RC 17 07:13.8 Mens J18 L
26 C17 Adam Pledger Star Club 16 07:14.1 Mens J18 L
27 A10 Lauren Fisher Notts County RA 18 07:15.6 Womens J18
28 E15 Gareth Hopkins Gloucester RC 16 07:15.7 Mens J18 L
29 B18 Tom Picton Marlow RC 17 07:16.1 Mens J18 L
30 D13 Mark Lobato Grenville Coll RC 17 07:17.2 Mens J18 L
31 D15 Garren England Bewdley RC 17 07:19.2 Mens J18 L
32 E13 Sam Charleston Royal Grammar Sch HW BC 17 07:19.4 Mens J18
33 E11 Edward Warrillow Warwick BC 17 07:20.0 Mens J18 L
34 C1 Fern Cotteril Wycliffe Sculling Ctr 17 07:20.3 Womens J18
35 E17 Ashley Cahill Bexhill RC 17 07:20.7 Mens J18 L
36 A9 Jacqui Round St Neots RC 17 07:20.9 Womens J18
36 E14 Dan Micthell Pengwern 17 07:20.9 Mens J18 L
38 A16 Linsey Muir Latymer Sch 18 07:22.9 Womens J18
39 D12 Jack Carroll Pangbourne Coll BC 17 07:23.3 Mens J18 L
40 F12 Chris Taylor Royal Grammar Sch HW BC 16 07:23.5 Mens J18 L
41 A8 Katy Knowles St Neots RC 18 07:24.5 Womens J18
42 A17 Holly Parker Rob Roy BC 17 07:25.6 Womens J18
43 B19 Ed Griffiths Marlow RC 17 07:26.5 Mens J18 L
44 D17 David Field Bedford Modern Sch 17 07:26.7 Mens J18 L
45 A18 Sian Ripley City of Sheffield RC 18 07:30.6 Womens J18
46 E12 Andrew Hopkins Gloucester RC 16 07:30.7 Mens J18 L
47 B1 Dominic Pitt Bewdley RC/King Edward VI Five Ways 17 07:30.8 Mens J18 L
48 C20 Daniel Cave Trent RC 18 07:31.8 Mens J18 L
49 A3 Helen Blevins Durham ARC 17 07:33.1 Womens J18
50 A15 Catherine Lineker Notts County RA 17 07:33.4 Womens J18
51 C13 Dan Wicks Marlow RC 17 07:34.0 Mens J18 L
52 A5 Roz Collings Notts County RA 17 07:34.9 Womens J18
53 D20 Joe Roberts Bexhill RC 17 07:35.1 Mens J18 L
54 F15 Liam Stampton Dover RC 17 07:36.0 Mens J18 L
55 E19 Daniel Shaw Runcorn 16 07:38.8 Mens J18 L
56 A1 Maria Larsen Dame Alice Harper Sch 16 07:40.0 Womens J18
57 C3 Alison Young RYA Southampton 17 07:42.5 Womens J18
58 F20 Greg Small Peter Symonds Coll 18 07:42.6 Mens J18 L
59 F13 Lawrence Hopkins Bewdley RC 17 07:42.7 Mens J18 L
60 E18 Andrew Wheildon Marlow RC 16 07:43.1 Mens J18 L
61 A6 Emily Thorpe-Jones Notts County RA 18 07:44.1 Womens J18
62 F18 Richard Bagnall Clevedon IRC 17 07:47.2 Mens J18 L
63 A2 Rowanne Eeles Gloucester RC 17 07:49.5 Womens J18
64 F17 David Lazenby Northampton 18 07:50.5 Mens J18 L
65 A19 Harriet Bridges Rob Roy BC 17 07:52.6 Womens J18
66 D1 Philippa Beard Nottingham Schs RA 17 07:56.5 Womens J18
67 C4 Caz Pijpers Grenville Coll RC 18 07:57.1 Womens J18
68 D3 Mary Gallagher Nottingham Schs RA 17 07:58.6 Womens J18
69 D2 Hannah Gallagher Nottingham Schs RA 17 08:01.2 Womens J18
70 C7 Carrie Martinger Gloucester RC 17 08:01.4 Womens J18
71 F16 Christopher Lazenby Northampton 18 08:01.6 Mens J18 L
72 C10 Vicky Bayliss Nottingham Schs RA 17 08:08.0 Womens J18
73 A20 Fiona Craig Gloucester RC 18 08:09.4 Womens J18
74 C8 Emily Guy Gloucester RC 17 08:10.5 Womens J18
75 D4 Natalie Ramsey Maidstone Invicta RC 17 08:13.3 Womens J18
76 E1 Hanna Holloway Wycliffe Sculling Ctr 18 08:17.4 Womens J18
77 C5 Miranda Clayton Gloucester RC 17 08:23.1 Womens J18
78 D8 Catriona Spence Dr Challoner's High Sch 17 08:27.2 Womens J18
79 D5 Lucie Clifford Warwick BC 17 08:29.4 Womens J18
80 C9 Leanne McAdam Nottingham Schs RA 17 08:43.4 Womens J18
81 D6 Hanah Mason Warrington RC 17 08:49.0 Womens J18
82 E4 Olivia Wildt Carlton-Le-Willows Sch 18 09:41.8 Womens J18
83 E7 Emily Barritt King's Norton Girls' Sch 16 10:33.5 Womens J18