Race 12 - Women and Men J16

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A10 Daniel Bream Peterborough City RC/Orton Longueville Sch 15 06:28.8 Mens J16
2 E12 Charles Cousins Rob Roy BC 15 06:41.6 Mens J16
3 A11 Alexander Walker Tideway Scullers Sch 16 06:44.6 Mens J16
 
4 A12 William Martin Harrow Sch BC 16 06:44.9 Mens J16
5 A9 Matt Hellier Bexhill RC 15 06:45.8 Mens J16
6 A5 Alistair Webb Grenville Coll RC 16 06:53.1 Mens J16
7 A15 Michael Rudling Millfield 15 06:54.6 Mens J16
8 A6 Jack Atkinson HSS 15 06:58.4 Mens J16
9 C3 Ben Fleming Royal Grammar Sch HW BC 15 07:02.8 Mens J16
10 A17 Seb Smith Hereford Cathedral Sch BC 15 07:03.0 Mens J16
11 A4 Edward Winters-Ronaldson Westminster Sch 15 07:04.7 Mens J16
12 E5 Richard Lee Worcester RC 16 07:05.2 Mens J16
13 C1 Max Palmer Prince William Sch/Oundle Town RC 15 07:06.9 Mens J16
14 A18 Tom Pryor Wallingford RC/ St Birinus Sch 15 07:07.9 Mens J16
15 A2 Steven Evans Great Marlow Sch/Marlow RC 16 07:08.3 Mens J16
16 F16 John Collins Putney Town RC 15 07:08.8 Mens J16
17 C2 Alan Hamdi The Windsor Boys' Sch 16 07:10.6 Mens J16
17 A3 Ashley Harry Great Marlow Sch/Marlow RC 15 07:10.6 Mens J16
19 A19 Shane Kavanagh King's Norton Boys' Sch 15 07:12.5 Mens J16
20 C7 Joe Abdalla Royal Grammar Sch HW BC 15 07:13.0 Mens J16
21 C6 Alastair Hodge Bedford Modern Sch 15 07:19.8 Mens J16
22 F1 Adrian Platt Eastbourne RC 15 07:20.8 Mens J16
23 E1 Timothy Condon Haileybury RC 16 07:21.8 Mens J16
24 F5 George Caines Farnborough Sch 14 07:22.4 Mens J16
25 E9 Simon Williams Bedford Modern Sch 16 07:22.5 Mens J16
26 C9 James Baggley Newark RC 15 07:23.8 Mens J16
27 A16 Lucas Hass Pangbourne Coll BC 16 07:25.6 Mens J16
28 D8 Ashley Carter Bedford Modern Sch 16 07:26.0 Mens J16
29 D1 James Daman-Willems Newark RC 15 07:28.8 Mens J16
30 D9 Nathan Pak Royal Grammar Sch HW BC 15 07:29.3 Mens J16
31 C5 Matthew Wright Bedford Modern Sch 16 07:29.5 Mens J16
32 F2 Oscar Evans Farnborough Sch 15 07:29.8 Mens J16
33 C4 Alex Wren Bedford Modern Sch 16 07:30.7 Mens J16
34 D3 James Herbert Bedford Modern Sch 16 07:32.1 Mens J16
35 D2 Andrew Wardell Bedford Modern Sch 15 07:34.6 Mens J16
36 B9 Jenny Cogger Gloucester RC 15 07:34.7 Womens J16
37 C10 Matthew Pugh Bedford Modern Sch 16 07:37.3 Mens J16
38 E2 William Downey City of Bristol RC 16 07:37.4 Mens J16
39 E7 Sam Wilks Prince William Sch/Oundle Town RC 16 07:38.9 Mens J16
40 E8 Addi Krauze Hall Green Sch 15 07:39.4 Mens J16
41 E4 Andrew Young Bedford Modern Sch 16 07:40.9 Mens J16
42 D6 Christopher Morris Loughborough BC 16 07:42.2 Mens J16
43 F4 Nathan Cooke Eastbourne RC 15 07:42.5 Mens J16
44 E6 Calum Corbin Hereford Cathedral Sch BC 15 07:43.1 Mens J16
44 F11 George Cooke Cheney Oxford Oarsomes 15 07:43.1 Mens J16
46 A1 Jamie Jacobs The Windsor Boys' Sch 16 07:43.2 Mens J16
47 B14 Charlotte Jenkins Europa Pools 15 07:45.1 Womens J16
48 D4 Luke Ashford-Hodges The Windsor Boys' Sch 16 07:45.4 Mens J16
49 C8 Will Castle The Windsor Boys' Sch 16 07:46.2 Mens J16
50 B13 Hanah Unsworth Warrington RC 16 07:47.3 Womens J16
51 D7 Chris Read The Windsor Boys' Sch 16 07:47.6 Mens J16
52 B11 Hannah Glover St Neots RC 16 07:49.1 Womens J16
53 E11 James Child Eastbourne RC 15 07:50.7 Mens J16
54 E3 Will Boyd-Thomas Hereford Cathedral Sch BC 15 07:52.8 Mens J16
55 F7 Matthew Powell Alcester Grammar Sch 15 07:53.7 Mens J16
56 B16 Nicola Dinsey Great Marlow Sch/Marlow RC 15 07:53.9 Womens J16
57 F9 Alex Cameron Pengwerm RC 16 07:54.8 Mens J16
58 B7 Amy Humphrey Coombe Girl's Sch/Molesey BC 15 07:56.2 Womens J16
59 F6 Sam Guppy Eastbourne RC 15 07:59.9 Mens J16
60 B6 Lauren Humphreys Great Marlow Sch/Marlow RC 15 08:01.9 Womens J16
61 B5 Jemma Cropper Bexhill RC 15 08:06.7 Womens J16
62 B2 Izzy Ellender Coombe Girl's Sch/Molesey BC 15 08:07.4 Womens J16
63 B1 Jenny Quested Hinksey Sculling Sch 15 08:08.6 Womens J16
64 B8 Sadé Thompson Avon County RC 15 08:12.5 Womens J16
65 C12 Rachael Stallwood Great Marlow Sch/Marlow RC 16 08:15.1 Womens J16
66 B20 Caz Dibble Lady Eleanor Holles BC 16 08:22.1 Womens J16
66 C13 Kelly Morshead Swindon RC 15 08:22.1 Womens J16
68 C15 Isabella David Pengwern BC 16 08:24.2 Womens J16
69 E13 Stephen Kelly St Peter's High Sch/SRA 15 08:24.4 Mens J16
70 C17 Ashleigh Stevenson Dover RC 15 08:25.2 Womens J16
71 F10 Andy Nevett Doncaster Schs RA 15 08:26.9 Mens J16
72 B19 Abi Wright Old Wrecks IRC 15 08:28.5 Womens J16
73 B4 Laura Brown Nottingham Schs RA 15 08:29.2 Womens J16
74 B12 Teri Jeynes Ivybridge Comm Coll 15 08:32.5 Womens J16
75 F8 Rod Noble maidstone invicta RC 15 08:35.9 Mens J16
76 D11 Olivia Kilner Lady Eleanor Holles BC 16 08:45.3 Womens J16
77 B18 Natasha Rider Nottingham Schs RA 15 08:46.5 Womens J16
78 D16 Daisy Dunn Lady Eleanor Holles BC 15 08:48.9 Womens J16
79 C16 Hannah Caldwell Lymm High Sch/Warrington RC 16 08:55.6 Womens J16
80 D14 Daisy Childs Lady Eleanor Holles BC 16 08:56.0 Womens J16
81 D15 Ginnie White Lady Eleanor Holles BC 16 08:56.5 Womens J16
82 D18 Julie Atkinson Tees RC 15 09:15.6 Womens J16
83 D19 Jenny Rayner Bexhill RC 15 09:23.1 Womens J16
84 E18 Sonia Dharna Hamstead Hall Sch 15 09:25.8 Womens J16
85 D17 Verity Fisher King's Norton Girls' Sch 15 09:26.6 Womens J16
86 E17 Arianna Billines Hamstead Hall Sch 15 09:27.6 Womens J16
87 E15 Lehanne Anderson Hamstead Hall Sch 15 09:32.0 Womens J16
88 C18 Alice Thacker Lymm High Sch/Warrington RC 15 09:33.0 Womens J16
89 E19 Holly O'Meara Hamstead Hall Sch 15 09:43.1 Womens J16
90 D12 Louise Jesudason Lymm High Sch/Warrington RC 15 09:55.1 Womens J16
91 D20 Hayley Rock King's Norton Girls' Sch 15 09:59.5 Womens J16
92 E20 Daritzo Kadzombe Hamstead Hall Sch 15 10:14.0 Womens J16
93 E16 Rajveer Manak Hamstead Hall Sch 15 10:59.7 Womens J16