Race 10 - Women and Men J15

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - metres Category
1 E15 Sam Mullins Nottingham 14 1380m Mens J15
2 A12 Emily Harrington Peterborough City RC/ PeterboroughHigh Sc 15 1341m Womens J15
3 E13 Adika Grier Aston Manor Sch 14 1338m Mens J15
 
4 A17 Olivia Oakes Lymm High Sch/Warrington RC 14 1333m Womens J15
5 D19 Emir Gassi Aston Manor Sch 15 1327m Mens J15
6 E10 Shavar Muligrave Aston Manor Sch 15 1312m Mens J15
7 D14 Mike Storrie Nottingham Schs RA 15 1311m Mens J15
8 A15 Jessica Clarke Dame Alice Harper Sch 14 1306m Womens J15
9 A8 Jo Fitzsimons St Neots RC 14 1305m Womens J15
10 D17 Tom Potton Eastbourne RC 14 1297m Mens J15
11 D8 Michael Black Cheney Oxford Oarsomes 14 1292m Mens J15
12 B7 Kate Chapman Upper Thames RC 14 1290m Womens J15
13 B11 Aimee Campbell Maidenhead 14 1287m Womens J15
14 A1 Katy McQuillian Lymm High Sch/Warrington RC 15 1283m Womens J15
15 A7 Elizabeth Gurney Great Marlow Sch/Marlow RC 14 1282m Womens J15
16 D13 Roberto Carrea Biddenham Upper Sch 15 1280m Mens J15
17 A19 Rachel Lee Scarborough ARC 15 1279m Womens J15
18 A5 Christina Bullard Dame Alice Harper Sch 14 1277m Womens J15
18 D18 Adam Hetherill-Smith Eastbourne RC 14 1277m Mens J15
20 A4 Juliet Steynor Great Marlow Sch/Marlow RC 14 1276m Womens J15
21 D15 Jack Wilson Nottingham Schs RA 14 1272m Mens J15
22 C15 Andrea Santoni Strathclyde Park RC 14 1265m Womens J15
23 A16 Vikki Wedderburn Lady Eleanor Holles BC 15 1261m Womens J15
23 E9 Ellen Conry Bull Pen - 1261m Guest
25 E14 Warren Lewis Aston Manor Sch 14 1259m Mens J15
26 D20 James Humphries Nottingham Schs RA 14 1250m Mens J15
27 C6 Daniela Baur Pengwern BC 15 1245m Womens J15
28 C2 Hannah Langdon Pengwern BC 14 1242m Womens J15
29 A6 Charlotte Irving Lady Eleanor Holles BC 15 1235m Womens J15
30 E20 Sacha Titagud Southampton Coalporters ARC 14 1234m Mens J15
31 E11 Marcus Weeden Biddenham Upper Sch 15 1222m Mens J15
32 B5 Victoria Wallace Dame Alice Harper Sch 14 1220m Womens J15
33 B13 Sophie Stevenson Great Marlow Sch/Marlow RC 15 1211m Womens J15
34 B10 Abi Lloyd Lady Eleanor Holles BC 15 1207m Womens J15
35 B15 Emily Bennett Runcorn RC/Helsby High Sch 14 1203m Womens J15
36 B14 Louise Ramsey Maidstone Invicta RC 15 1201m Womens J15
37 A20 Kat Daley Lady Eleanor Holles BC 15 1186m Womens J15
38 B8 Anna Taylor Hereford Cathedral Sch BC 14 1183m Womens J15
39 B12 Georgie Webb Hereford Cathedral Sch BC 15 1180m Womens J15
40 C3 Rachel Connor Lymm High Sch/Warrington RC 14 1172m Womens J15
40 A11 Anna Chapman Bewdley RC 15 1172m Womens J15
42 A2 Lucy Shaw Lady Eleanor Holles BC 15 1170m Womens J15
43 A3 Charlie Woodhouse Lady Eleanor Holles BC 15 1167m Womens J15
44 B1 Becky Hoose Runcorn RC/Helsby High Sch 14 1166m Womens J15
45 A10 Alice Watton Cheney Oxford Oarsomes 15 1160m Womens J15
46 A18 Lyzzie Warner Lady Eleanor Holles BC 15 1159m Womens J15
47 C4 Sarah Cooper Lymm High Sch/Warrington RC 14 1154m Womens J15
48 E17 Eric Dahl Putney Town RC 14 1152m Mens J15
49 C1 Hannah Malpass Alcester Grammar Sch 14 1151m Womens J15
50 C5 Emma Dunbavand Lymm High Sch/Warrington RC 14 1139m Womens J15
50 C8 Sophie Dimmock Eastbourne RC 14 1139m Womens J15
52 D9 Julian Grey Latymer Sch 15 1135m Mens J15
53 C7 Leila Perry Alcester Grammar Sch 15 1133m Womens J15
54 B2 Laura Paine MIRC 15 1128m Womens J15
55 C17 Tamara Smith John Bunyan Upper Sch 14 1113m Womens J15
56 B4 Sarah Carter Scarborough ARC 14 1111m Womens J15
57 B3 Kirsty MacKenzie Runcorn RC/Helsby High Sch 14 1110m Womens J15
58 D7 Sophie Dunn Southampton Coalporters ARC 14 1109m Womens J15
59 B17 Olivia Bamlett Farnborough Sch 15 1108m Womens J15
60 A13 Jo Raven Bewdley RC 15 1107m Womens J15
61 C10 Hadiyah Bilal Aston Manor Sch 15 1102m Womens J15
61 C13 Alexandra Davis Kingsbury Sch 14 1102m Womens J15
63 B16 Kari Armstrong Lady Eleanor Holles BC 15 1100m Womens J15
64 B19 Rachelle Ward Farnborough Sch 14 1097m Womens J15
65 C14 Robyn Sikes-Sheard Doncaster Schs RA 14 1096m Womens J15
66 B18 Livi McGregor Lady Eleanor Holles BC 14 1095m Womens J15
67 B9 Minty MacLeod Hereford Cathedral Sch BC 14 1094m Womens J15
68 C12 Andrea Payne Aston Manor Sch 15 1092m Womens J15
69 D3 Nhi Nguyen Hamstead Hall Sch 14 1078m Womens J15
70 D5 Celestine Francis Hamstead Hall Sch 14 1068m Womens J15
71 C19 Sarah Newell Hamstead Hall Sch 15 1025m Womens J15
72 C20 Preeti Banger Hamstead Hall Sch 14 1019m Womens J15
72 C18 Lorna Nickson King's Norton Girls' Sch 15 1019m Womens J15
74 E19 Ben Rowe Southampton Coalporters ARC 14 1012m Mens J15
75 D1 Navine Newell Hamstead Hall Sch 14 993m Womens J15
76 A9 Alison Langfrod Cheney Oxford Oarsomes 14 988m Womens J15
77 C11 Stephanie Thomas Aston Manor Sch 15 962m Womens J15
78 D6 Louisa Hitchen King's Norton Girls' Sch 15 953m Womens J15
79 E16 Dakari Isaac-Kelly Calthorpe Sports Coll 15 932m Mens J15
80 E18 Shaun Smith Calthorpe Sports Coll 15 708m Mens J15
81 E12 Tom Lempard Nottingham 14 367m Mens J15