Race 05 - Men & Women - J11 & J12

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - metres Category
1 B12 Stephen Holder Farnborough Sch 12 520m Mens J12
2 C4 James Febery Gloucester RC 10 510m Mens J11
3 B17 Chris Crouch Wycliffe Sculling Ctr 12 500m Mens J12
 
4 A15 Gemma Haseldine Team Tri UK 12 498m Womens J12
5 B20 Omari Walker Holyhead Sch 11 497m Mens J12
6 B13 Josiah Cohen Farnborough Sch 11 493m Mens J12
7 C11 Emily Craig John Road Bodylogic 11 492m Womens J12
7 E4 Lawrence Arnold Notts County RA 11 492m Mens J12
9 D17 Daniel Hussain Holyhead Sch 11 486m Mens J12
10 B6 Adam Fox Peterborough RC 10 480m Mens J11
11 C20 Emily-Rebecca Lewis Shrewsbury 11 477m Womens J12
12 B16 Toby Ballentyne Royal Docks RC 12 472m Mens J12
13 C14 Rebecca Reeve Maidenhead RC 11 471m Womens J12
13 B15 Nik Middleton Tideway Scullers Sch 11 471m Mens J12
15 B11 Joseph Guppy Eastbourne RC 11 470m Mens J12
16 E18 Guy Mollett Grey Court Sch 12 469m Mens J12
17 B18 Robin Anderson Cheney Oxford Oarsomes 11 466m Mens J12
17 B8 Rupert Chitty Tideway Scullers Sch 10 466m Mens J11
19 E10 Scott Blackman Dover RC 12 465m Mens J12
20 B2 James Ochiltree SS Mary & John Primary Sch 10 462m Mens J11
20 D19 Joshua Jones St Peter's High Sch/SRA 12 462m Mens J12
20 D9 Darren Battieste Holyhead Sch 11 462m Mens J12
20 D1 Daniel Wilkinson Royce's Gym - 462m Mens J11
24 A13 Xiao Wei-Feng Farnborough Sch 11 461m Womens J12
24 E15 Mark Humphries Nottingham Schs RA 12 461m Mens J12
26 C13 Fionnuala-fifi Bevan Miadenhead RC 11 458m Womens J12
27 E9 Christopher Bates Alcester Grammar Sch 11 456m Mens J12
28 E3 Gearge Bacon Nottingham Schs RA 12 455m Mens J12
29 A4 Anastasia Chitty Tideway Scullers Sch 10 452m Womens J11
29 A20 Ealanor Judges Hinksey Sculling Sch 11 452m Womens J12
31 D14 Billy Cooper Luton 11 451m Mens J12
31 C3 Jamie Evans Dover RC 11 451m Mens J11
33 A11 Alexy Dobson Maidenhead RC 12 450m Womens J12
34 B1 Alexander Martin Abingdon RC 10 449m Mens J11
34 B9 Ben Gill-Hardie SS Mary & John Primary Sch 10 449m Mens J11
36 D13 George Rodger Cheney Oxford Oarsomes 11 447m Mens J12
36 A9 Gorgina Howard-Merril Hinksey Sculling Sch 11 447m Womens J12
38 C1 Matthew Barton SS Mary & John Primary Sch 10 446m Mens J11
39 A14 Heather Wilson Star Club 11 441m Womens J12
40 C19 Hannah Smith Hinksey Sculling Sch 11 439m Womens J12
41 E17 Andrew Pointz-Roberts Eastbourne RC 11 438m Mens J12
42 D11 James Potton Eastbourne RC 11 435m Mens J12
43 A12 Maudie Swarbrick Cheney Oxford Oarsomes 11 429m Womens J12
44 E11 Ishmael Haywood Aston Manor Sch 11 428m Mens J12
44 A19 Elizabeth Lycett Hodge Hill Sch 12 428m Womens J12
46 D20 Luke Wood St Peter's High Sch/SRA 12 427m Mens J12
46 D18 Azizi Cole Holyhead Sch 11 427m Mens J12
48 E6 Elisha Mayers Aston Manor Sch 11 426m Mens J12
49 D2 Ben Armstrong Star Club 11 424m Mens J11
50 A17 Tessa Walker Cheney Oxford Oarsomes 11 423m Womens J12
50 E13 Shane Henry Aston Manor Sch 11 423m Mens J12
50 B3 Simon Goldsworthy Bewl Bridge RC 10 423m Mens J11
53 B14 Luke Maxfield Doncaster Schs RA 11 422m Mens J12
54 B10 Leo Petrokofsky SS Mary & John Primary Sch 10 421m Mens J11
55 E5 Isyle Murrain Aston Manor Sch 11 420m Mens J12
55 E2 Henry Balcerak Bull Pen - 420m Guest
57 E12 Joshua Stevenson Dover RC 11 418m Mens J12
58 D16 Yousaf Ahmed Cheney Oxford Oarsomes 11 417m Mens J12
59 A1 Mary Wilson Nottingham 10 413m Womens J11
60 A3 Francesca Sinnott Warrington RC 10 408m Womens J11
60 D8 Oliver Barrat Hinksey Sculling Sch 10 408m Mens J11
60 A2 Laura Forrest-Sufrin SS Mary & John Primary Sch 10 408m Womens J11
63 D4 Frank McNulty SS Mary & John Primary Sch 10 405m Mens J11
63 A6 Floss Smith SS Mary & John Primary Sch 11 405m Womens J11
65 A8 Patricia Manuel Cheney Oxford Oarsomes 11 404m Womens J12
66 C5 Abi Carter Cheney Oxford Oarsomes 11 403m Womens J12
66 C7 Yasmin Mohammed Aston Manor Sch 12 403m Womens J12
66 A10 Chloe Kerr-Morgan King's Norton Girls' Sch 11 403m Womens J12
69 C8 Shanice Hyat Aston Manor Sch 11 400m Womens J12
70 C2 William Tuohy SS Mary & John Primary Sch 10 398m Mens J11
71 B4 Nicholas Bridle Hinksey Sculling Sch 10 395m Mens J11
72 D15 Matty Spiers Cheney Oxford Oarsomes 11 394m Mens J12
73 E7 Dale Townsend Cheney Oxford Oarsomes 11 392m Mens J12
74 C12 Tashy Tarry Cheney Oxford Oarsomes 11 391m Womens J12
75 C6 Lila Greene Aston Manor Sch 11 385m Womens J12
75 D5 Humza Ali SS Mary & John Primary Sch 10 385m Mens J11
77 E20 Jacob James St Peter's High Sch/SRA 11 382m Mens J12
78 C16 Amy Ferneyhough St Peter's High Sch/SRA 11 379m Womens J12
78 E14 David Pilkington Alcester Grammar Sch 12 379m Mens J12
80 C17 Rebecca Porter St Peter's High Sch/SRA 11 373m Womens J12
81 D3 Tom Grant SS Mary & John Primary Sch 11 371m Mens J11
82 A16 Vicky Jones King's Norton Girls' Sch 11 361m Womens J12
83 A7 Natalie Holden Worthing RC 10 348m Womens J11
84 D7 Edward Pratt Hollingworth Lake RC 10 346m Mens J11
85 E8 Sam Allen Cheney Oxford Oarsomes 11 340m Mens J12
86 A18 Emily Fernandes Cheney Oxford Oarsomes 11 305m Womens J12