Race 01 - Women 30-59 HWT

Pstn Erg Name Affiliation Age Result - time Category
1 A5 Rachel Scott Nottingham BC 34 07:14.9 Womens 30-34
2 B3 Megan Brown Old Wrecks IRC 37 07:18.0 Womens 35-39
3 A14 Anna Bailey Old Wrecks IRC 53 07:21.7 Womens 50-54
 
4 B8 Sarah Payne Wycliffe Sculling Ctr 42 07:22.9 Womens 40-44
5 A4 Alex Look Hereford RC 31 07:27.7 Womens 30-34
6 B5 Kimberley Naylor-Perrott Calso 37 07:34.2 Womens 35-39
7 A7 Rachel Armstrong Star Club 32 07:37.2 Womens 30-34
8 B13 Diane Park Elland 44 07:38.3 Womens 40-44
9 B9 Val Edwards Runcorn RC 44 07:38.5 Womens 40-44
10 D12 Anne Rivers BJ's Gym Scarborough 40 07:39.1 Womens 40-44
11 B11 Susan Palmer Lancashire Constabulary/Lancaster John O'Gaunt RC 40 07:42.6 Womens 40-44
12 B17 Sarah Figini Eager Ergers IRC 47 07:42.8 Womens 45-49
13 B2 Sarah Ralph Livingwell Bristol 37 07:45.9 Womens 35-39
14 A15 Karon Phillips Maidenhead RC 53 07:46.8 Womens 50-54
15 B12 Shelna Banasiewicz Mr Personal Training 44 07:48.4 Womens 40-44
16 A13 Sue Hyams Stevenage 50 07:50.4 Womens 50-54
17 B18 Jackie Hicks Cannons Surbiton 48 07:53.9 Womens 45-49
17 B7 Carole McNally Team Oarsome IRC 41 07:53.9 Womens 40-44
19 C3 Karine Pouyfaucon London 33 07:54.6 Womens 30-34
20 A11 Marjorie Roome DTI Sports Centre 53 07:55.5 Womens 50-54
21 A18 Heather Yule Newbury IRC 55 07:57.6 Womens 55-59
22 D11 Eleanor Stobart Ilkley 42 07:58.4 Womens 40-44
23 C1 Sarah Murray Lakeside F Ctr 30 07:58.5 Womens 30-34
24 D7 Lynda Higgins Dame Alice Harper Sch 41 07:58.7 Womens 40-44
25 A10 Emma Kelly Christchurch 31 07:59.6 Womens 30-34
26 C15 Susan Young Birmingham 39 07:59.9 Womens 35-39
27 A9 Aine Boyle Dollan Indoor Rowing Team 34 08:00.2 Womens 30-34
28 A8 Nulua Leneghan Fitness First 34 08:01.1 Womens 30-34
29 E1 Jane Wright Next Generation 51 08:02.1 Womens 50-54
30 D8 Sandra Moss BJ's Gym Scarborough 43 08:02.2 Womens 40-44
31 B15 Carol Singleton Hollingworth Lake RC 47 08:03.9 Womens 45-49
31 A19 Christine Bailiffe BJ's Gym Scarborough 57 08:03.9 Womens 55-59
31 B19 Helen Oddy Huntingdon 46 08:03.9 Womens 45-49
34 B14 Kay Hughes Southsea RC 45 08:04.4 Womens 45-49
35 C13 Ingrid Broady London 38 08:04.6 Womens 35-39
36 D9 Louisa Haszard London 40 08:06.5 Womens 40-44
37 C11 Lynne Davey Lake View Country Club 39 08:08.9 Womens 35-39
38 C16 Ruth Wake Warwick BC 37 08:10.4 Womens 35-39
39 D10 Jo Purdy BJ's Gym Scarborough 41 08:10.6 Womens 40-44
40 E15 Maggi Bevan Miadenhead RC 45 08:10.8 Womens 45-49
41 C5 Nadine Jenkins St Pierre Chepstow 31 08:11.3 Womens 30-34
42 A17 Rosemary Donaghy Calso 55 08:14.8 Womens 55-59
43 D14 Christine Knowles Body Basics F Stu 43 08:17.7 Womens 40-44
44 E11 Anne-Marie Baggott Bedford 43 08:19.4 Womens 40-44
45 E7 Vivene Rattigan London 44 08:20.6 Womens 40-44
46 B20 Sue Fugle Old Wrecks IRC 46 08:21.4 Womens 45-49
47 C4 Emma Bradbury Rood Health 32 08:24.9 Womens 30-34
48 E4 Sylvia Wharmby Wrekin Rowers 43 08:25.8 Womens 40-44
49 C10 Vicki O'Neill London 30 08:29.0 Womens 30-34
50 A20 Mary Dixon Chariots 2 55 08:31.3 Womens 55-59
51 E16 Penny Pratt Hollingworth Lake RC 45 08:32.5 Womens 45-49
51 D15 Alison Parker Hastings RC 40 08:32.5 Womens 40-44
53 D19 Carole Hopkins Livingwell 37 08:32.8 Womens 35-39
54 D1 Joanne Coombs Riverbourne 31 08:34.0 Womens 30-34
55 E17 Ann Fisher Market Drayton 45 08:36.0 Womens 45-49
56 E3 Sue Lloyd Biggleswade 44 08:38.9 Womens 40-44
57 C18 Catherine Chesters Rood Health 36 08:39.0 Womens 35-39
57 F10 Agnes Gardiner Mr Personal Training 55 08:39.0 Womens 55-59
59 E19 Amanda Plumton Mr Personal Training 47 08:39.7 Womens 45-49
60 F15 Anne Naylor Royce's Gym - 08:45.6 Womens 45-49
61 C9 Wendy Matthews Swindon 32 08:45.8 Womens 30-34
62 F4 Norma Bruce Sheffield 51 08:47.2 Womens 50-54
63 F5 Amanda Shephard Holmes Place Printworks 51 08:48.1 Womens 50-54
64 F17 Polly Whittaker Star Club 46 08:49.1 Womens 45-49
64 C19 Diane Lovell Proactive Develpoment 35 08:49.1 Womens 35-39
66 F2 Catherine Alexander Munrow Sports Centre 51 08:50.8 Womens 50-54
67 F1 Sue Stobbs Livingwell Bristol 50 08:55.4 Womens 50-54
68 E8 Susan Stearn Mr Personal Training 44 08:59.4 Womens 40-44
69 F7 Margaret Connolly Calso H & F Ctr 51 09:04.0 Womens 50-54
70 F3 Sandra Edwards Nescot Gym 51 09:04.9 Womens 50-54
71 D18 Ayala Joanes Mr Personal Training 35 09:05.3 Womens 35-39
72 E9 Catherine Barker Fitness First - 09:09.5 Womens 40-44
73 E5 Shirley Coombs Mr Personal Training 44 09:12.1 Womens 40-44
74 D2 Zoe Veal Livingwell Bristol 31 09:12.2 Womens 30-34
75 F19 Gill Sheeran Nottingham 45 09:19.0 Womens 45-49
76 F16 Gwen Symons Chariots 2 46 09:19.1 Womens 45-49
77 F8 Mary Fidgett Nescot Gym 50 09:20.5 Womens 50-54
78 E10 Rosemary Howie Livingwell Bristol 41 09:24.7 Womens 40-44
79 D20 Tracey Brown Mad Team IRC 36 09:53.0 Womens 35-39
80 F12 Judy Woolfenden Bodysense Kenilworth 55 14:02.2 Womens 55-59