Event A4 - Mens 2000m 35-39

Pstn Name Affiliation Age Result - time
1 Tony Larkman Bristol Ariel RC 35 06:00.6
2 Nik Fleming Mad Team IRC 36 06:03.3
3 Julian Tomkinson Team Oarsome IRC 37 06:05.4
 
4 Neil McMullan Royal Navy 35 06:10.2
5 Grant Biggar Vesta 39 06:11.2
6 Gavin Allinson City of Oxford RC. 35 06:11.6
7 Marek Hebda Huddersfield 39 06:12.3
8 Michael O'Mahony Merseyside Fire Service 39 06:13.8
9 Neil Ridge Old Wrecks IRC 38 06:14.9
10 Algernon Wadsworth Cannons St Albans 39 06:16.7
11 John O'Grady Mad Team IRC 39 06:16.8
12 Grahame Todd Team Oarsome IRC 39 06:17.7
13 James Foley Star Club 38 06:19.2
14 Thomas Robb Bedford RC 35 06:20.3
15 Thomas Phelan Supercanoa 39 06:23.0
16 Andy Crook Honiton Sp Ctr 38 06:24.3
17 Paul Bullivant Chesterfield 36 06:27.5
18 Robert Alderson Supercanoa Internet Racing 39 06:29.2
18 Kevin Peebles Mad Team IRC 37 06:29.2
20 Ross Furlong Curlew RC 35 06:32.3
21 Paul Donald BNP Paribas 37 06:32.8
22 Phil Morris Mad Team IRC 37 06:33.9
23 Peter Wothers OBM 35 06:36.6
24 Tom Gray Ampthill 36 06:36.8
24 Richard Mason Solihull 36 06:36.8
26 Christopher Kyle Fareham 37 06:37.3
27 Mike Collier Cygnet RC 35 06:37.7
28 Peter Lloyd Bidford-on-Avon 39 06:37.8
29 Matthew Moat Reading RC 38 06:38.6
30 Peter Harrison Esporta Oxford 35 06:38.9
31 Andy Jones Hoddesdon 38 06:39.4
32 Andy Pennington Prescot 37 06:39.6
33 James Keenan Hertford 36 06:40.6
34 Mark Lightowler Meles BC 37 06:41.8
35 Andy Parkes Tregorrick Park S Club 36 06:43.9
36 Stuart Bate The Exercise Shop 36 06:44.5
37 Craig Parkins christchurch RC 39 06:46.4
38 Mark Gaskin-Farley Stratford BC 36 06:46.6
39 Jonathan Taylor Bradford-on-Avon RC 38 06:48.2
40 Simon Stokes David Lloyd 37 06:49.5
41 Andy Lyon Old Wrecks IRC 39 06:50.5
42 Mark Edwards Nirvana Spa 35 06:50.9
42 Nick Walker Widnes 35 06:50.9
44 Jonathan Sunderland Stevenage 36 06:51.8
45 Gary Mitchell2 Fitness First 35 06:52.1
46 Gary Mitchell1 Smethwick 39 06:52.5
47 David Ralph Livingwell Bristol 39 06:53.0
48 Ian Postlethwaite Bannatynes Gym (Norwich) 39 06:53.7
49 Luke Adams Touchstone 38 06:53.9
49 Philip Young Calso H & F 39 06:53.9
51 Robin Wheldall Lakeside F Ctr 35 06:56.4
52 Dan Edwards York 35 06:58.4
53 Michael Cole Thames Tradesmen 37 06:58.8
54 Daren Chandisingh Taff Attack 35 07:00.7
55 Jim Hart Leeds 39 07:02.1
56 Paul Smith Curlew RC, 38 07:02.6
57 Chris Kent Tamworth 37 07:02.9
58 Matt Ward Coventry Uni 35 07:03.3
59 David Cox Newark RC 36 07:03.5
60 Rhodri Phillips Pembrokeshire 38 07:04.1
61 Simon Stanford Esporta 37 07:05.8
62 Jason Allen Lakeside F Ctr 37 07:07.3
63 Andrew Buckle The Hogarth Health Club 39 07:08.5
64 Jeremy May Thrapston 36 07:09.4
65 Matthew Frohn Oxford 37 07:10.0
66 Robert Sim Cannons H Club - Reading 39 07:11.5
67 Iain Laird Pulse Gymnasium 38 07:12.3
68 Richard Mills Norwich 36 07:13.2
69 Paul Jones Le Sport H & F 36 07:13.7
70 Niall Williams Taff Attack 37 07:15.2
71 Steve Pankhurst Eastbourne Coastal Amatuer RC 38 07:15.5
72 Andrew Notley West Midlands Police 39 07:15.9
73 Andrew Fairhurst Worcester 38 07:16.3
74 Peter Sewell Canons St Albans 36 07:16.8
75 Richard Tyack Abingdon 37 07:18.1
76 Kevin Ashby David Lloyds Solihull 39 07:19.4
76 Simon Faulkner Leek 38 07:19.4
78 Keith Lewis Watson Wyatt LLP (Leeds) 39 07:34.0
79 Derek Bruce Sheffield 37 07:34.9
80 Patrick Kavanagh LA Fitness 39 07:38.9
81 Mike Osborne National Indoor Arena 35 07:47.8
82 Steven Degiorgio Calso H & F Ctr 39 07:50.9
83 Nadeem Wahid Liverpool 35 08:00.9