Event A3 - Mens 2000m 30-34

Pstn Name Affiliation Age Result - time
1 Duncan Hawkins Exmouth 30 06:08.4
2 David Newman Peterborough City RC 34 06:13.7
3 Graham Kirk Mad Team IRC 30 06:14.7
 
4 Rob Smith Mad Team IRC 33 06:17.1
5 Warren Matthews Wiltshire Fire Birgade 34 06:25.9
6 James Bews bushey country club 33 06:30.2
7 Nick Bailey Team RAD 33 06:30.3
8 Peter Millington Macclesfield 30 06:30.5
9 Lee Stevens Wokingham 32 06:31.3
10 John Dunn Watson Wyatt LLP (Leeds) 31 06:32.6
11 John Davies Mad Team IRC 32 06:34.1
12 Nick Elliott Evolution IRC 32 06:35.2
13 Tim Wheals Cambridge 32 06:35.6
14 Darren BrĂ¼sch Norman Green Athletics Club 32 06:37.3
15 Kern Yates Leeds 30 06:39.1
16 Neil Taylor Computer Associates 31 06:39.9
17 Paul Lancaster Didsbury 31 06:40.2
18 Jason Lewis Windmill Village 32 06:40.5
19 Oliver Wilson Birmingham 30 06:41.1
20 Paul King Bishop's Stortford 33 06:41.7
21 Stephen Knight Unique Fitness 30 06:42.9
22 Richard Owen Warwick BC 32 06:44.2
23 Simon Mulvany Yare BC 32 06:45.1
24 Richard Laking RAF Kinloss 32 06:45.2
25 Mark Collins Army 31 06:45.7
26 Michael Channin London 33 06:46.3
27 Matthew Burrows Team Oarsome IRC 32 06:47.9
27 Mark Paton Edinburgh 34 06:47.9
29 Chris Adams Taff Attack 32 06:48.1
30 Adrian Bond Rotherham 33 06:48.5
31 Oliver Ryder London 30 06:48.6
32 Robert Smith LA Fitness 33 06:49.1
33 Mike Kelly Christchurch RC 31 06:49.8
34 Bill Gannon Body &Mind Gym 33 06:50.5
35 Matthew Lyness Kenilworth 34 06:51.2
36 Lee Carnaby David Lloyd Reading 33 06:51.9
37 Chris Wordsworth Esporta Bradford 31 06:52.0
38 Ross Dick-Cleland Winchester 32 06:52.9
39 Roderick Priestley Holmes Place Manchester 33 06:53.0
40 Clive Broome Marlow RC 34 06:55.6
40 Julian Johns Curlew RC 33 06:55.6
42 William Fraser Old Carthusians 31 06:56.0
43 Gavin Nichol Edinburgh 32 06:56.6
44 Jim Keyworth St Ives 32 06:56.8
44 David Parsons David Lloyd Reading 31 06:56.8
46 Adrian Birch Curlew RC 32 06:57.5
47 Barry Turner Bewdley RC 32 06:58.3
48 Paul Gamlin Bristol 32 06:58.5
49 Mark Tench Next Generation 30 06:58.6
50 Justin Reilly Fitness First Luton 32 06:59.4
51 Christian Cattell Droitwich 30 06:59.8
52 Simon Johnson Stourbridge 33 06:59.9
52 Kevin Jones Runcorn RC 31 06:59.9
54 Daniel Smyth Lakeside F Ctr 33 07:00.7
55 Michael McKinlay-Smith Wakefield 30 07:00.8
56 Tim Howe Cannons/Newbury. 30 07:01.0
57 Terry Haggett Lakeside F Ctr 33 07:01.2
58 David Youngs High Wycombe 34 07:03.8
59 Andrew Pearce Cemaes Bay 30 07:06.0
60 Andrew Jarman Rugby 34 07:07.6
61 Ed Colley Curlew 30 07:07.9
62 Simion Dickie Trentham BC 34 07:09.0
63 Andrew Cooke Bushey CC 33 07:09.3
64 Neil Stewart Evolution IRC 34 07:09.4
65 Adrian Ashley Dragons Chester 33 07:13.9
66 Julian Hall Wakefield 30 07:14.0
67 Richard Waldron Hagley 30 07:19.5
68 Gareth Roberts Lakeside F Ctr 32 07:22.0
69 Mark Knight Chippenham 32 07:31.7
70 Chris Carter Merida 34 07:45.9
71 David Pearce Maidstone 32 08:21.4