Event A2 - Mens 2000m BUSA

Pstn Name Affiliation Age Result - time
1 Jason Flickinger OUBC 27 05:54.9
2 Peter Reed OUBC 23 05:57.3
3 Rick Egington Leander Club 25 05:59.0
 
4 Andrew Brennan OUBC 22 05:59.4
5 Andy Triggs-Hodge OUBC 25 05:59.8
6 Chris Liwski OUBC 24 06:01.2
7 Tom Edwards CUBC 27 06:01.6
8 Andrew Shannon CUBC 24 06:02.6
9 Andrew Riach Uni Of Birmingham BC 21 06:03.3
10 Steffan Buschbacher CUBC 26 06:03.8
11 Jonathan Goulet CUBC 22 06:04.1
12 Matthew Bartholomew Uni of the West of England 28 06:05.4
13 Joseph Von-Maltzahn OUBC 26 06:05.8
14 Volke Utesch CUBC 28 06:05.9
15 Barney Williams OUBC 27 06:06.7
16 David Lyons Bath Uni 19 06:07.3
17 Michael Blomquist OUBC 23 06:07.7
18 Robin Bourne-Taylor OUBC 23 06:07.8
19 Marcus Bateman Bath Uni 22 06:08.3
19 Mark Nicholson CUBC 24 06:08.3
21 Richard Blagrove Loughborough Uni/Leander RC 22 06:08.4
22 Kyle Coveny CUBC 24 06:08.6
23 Tom James CUBC 20 06:10.2
24 Matthias Kleinz CUBC 28 06:10.4
25 Andy Jason Uni of York BC 21 06:11.1
25 Eammon Joyce CUBC 22 06:11.1
27 Henry Morris OUBC 21 06:11.8
28 Robin Ejsmond-Frey OUBC 18 06:12.2
29 Colin Smith OUBC 21 06:12.5
30 Adam Gibbs Leander Club 24 06:12.8
31 Neil Slinger OUBC 19 06:12.9
32 Bradley Whale Furnivall 21 06:13.5
33 Colin Scott CUBC 19 06:13.8
34 Charles Palmer CUBC 26 06:14.3
35 Jacob Sattelmair OUBC 22 06:14.7
36 Ed Sherwood CUBC 20 06:14.8
37 Andrew Keats OUBC 22 06:15.5
38 Matthew Steeds Uni of Bristol BC 21 06:15.7
39 David Livingston OUBC 21 06:16.3
40 Bernd Heidicker CUBC 26 06:16.5
41 Henry Adams CUBC 24 06:16.7
42 Oliver De-Groot CUBC 21 06:17.4
43 Alex Hall Nottingham Trent Uni 19 06:17.5
44 Steven Stuart Imperial Coll 24 06:18.0
45 Marc Swan Trinity Coll BC, Oxford 32 06:19.9
46 Robert Pace OUBC 21 06:20.1
47 David Marshall Loughborough Students RC 22 06:20.2
48 Reuben Johnson OUBC 21 06:21.5
49 Chris Eaglin OUBC 23 06:21.6
50 Johnathan Hayward Birmingham Uni 20 06:21.9
51 Iain Weir Loughborough Students RC 24 06:22.2
52 Mark Roberts Uni of Bristol BC 19 06:23.3
53 Paddy Hogben Bath Uni 20 06:24.4
54 Matt Berman Uni of Bristol 23 06:24.6
55 Thomas Ellis Dundee Uni BC 27 06:25.3
56 Karthik Tadinada CUBC 24 06:25.9
57 Alastair Raitt Uni of Bristol 21 06:27.1
58 Ali Black Dundee Uni BC 21 06:27.6
59 Patrick Howlett Uni of Bristol BC 20 06:27.7
60 Tomasz Stefanski CUBC 21 06:27.8
61 Rob Yates Loughborough Students RC 21 06:28.5
62 Tom Dowson Bath Uni 18 06:28.8
63 Jamie Anderson OUBC 19 06:29.0
64 Nicholas Thomas-Peter OUBC 19 06:29.8
65 Dirk-Jan Omtzigt OUBC 29 06:30.9
66 Stuart Travis Manchester Uni BC 21 06:31.4
67 Martin Hindshaw Manchester Uni BC 22 06:34.8
67 Peter Smith The Uni of Birmingham BC 21 06:34.8
69 Robert McGow Uni of Bristol BC 21 06:35.1
70 Steve Ray Bath Uni 19 06:37.7
71 Richard Stainforth Uni of Hertfordshire 20 06:38.2
72 Jonathan Evans Bristol Uni 21 06:38.3
72 Stephen Wilson Uni Coll Worcester RC 21 06:38.3
74 Pierre Melia Lancaster Uni BC 23 06:38.4
74 Dave Panter Loughborough Students RC 23 06:38.4
76 Tom Christie Star Club 20 06:39.0
77 Andi Bellamy Loughborough Students RC 21 06:39.1
78 Matthew Robin Uni of Bristol BC 21 06:39.3
79 Martin Herbert Uni of Bristol BC 20 06:40.7
80 Greg Kinsey Bath Uni 20 06:41.5
81 Joel Grant-Jones Star Club 19 06:42.2
82 Don Milliken Queen's Campus, Uni of Durham 25 06:42.9
83 Craig Ronaldson Loughborough Students RC 21 06:43.4
83 Tim Trews Loughborough Students RC 19 06:43.4
85 Sam Bailey Loughborough Students RC 18 06:43.9
86 Tim Garratt Uni Coll Chichester 23 06:44.4
87 Evan Burfield St Catherine's Coll BC 27 06:44.5
88 Chris Williams Uni of Surrey BC 18 06:44.6
89 Nicholas Weston Uni of Leicester BC 22 06:46.3
90 Billy Davies Uni of Bristol BC 21 06:46.4
91 Tyler O'Callaghan Cannons H & F Ltd 20 06:46.5
91 Darren Whyte Loughborough Students RC 20 06:46.5
93 James Ancell Uni of Surrey BC 18 06:47.4
93 Robert Bradshaw Durham ARC 19 06:47.4
95 Tom Mannington Loughborough Students RC 20 06:48.5
96 Harry Bond Bath Uni 20 06:49.1
97 Andy Gilbert Liverpool John Moores Uni 25 06:49.6
98 Will Gilbert Loughborough Students RC 21 06:50.6
99 Patrick Campbell Uni of Bristol BC 21 06:51.1
99 Darren Chadwick St Catherine's Coll BC 20 06:51.1
101 Adrian Cunliffe Trinity Coll BC (TCBC) 23 06:52.1
102 Steven Wicks St Catherine's Coll BC 20 06:52.6
103 Jonathan Smith Trinity Coll boatclub 21 06:54.0
104 Matthew Allen Bath Uni 20 06:55.0
105 Joe Wood Staines BC 22 06:55.6
106 Stephen Marshall Uni of Leicester BC 23 06:56.6
107 John Birrell Curlew RC 19 06:56.7
108 Peter Goult St Catherine's Coll BC 20 06:57.1
109 Carl Fliescher St Catherine's Coll BC 21 06:57.3
110 George Tulett Uni of Surrey BC 19 06:57.6
111 Paul Oliver Exeter Uni 19 06:58.4
112 Ian Grant Staines BC 22 07:02.1
113 John Clay Bath Uni 18 07:03.5
114 Ian Ball Uni of Huddersfield 24 07:04.1
114 Simon Marren Bath Uni 18 07:04.1
116 Alex Gillott Uni of Leicester BC 20 07:04.9
117 James Griffiths Exeter Uni 21 07:06.9
118 Iain Webb Uni Coll Worcester RC 20 07:09.8
119 Neil Williams Uni of Leicester BC 19 07:12.6
120 Brian Black Uni Coll Chester 19 07:19.2
121 Ben Joannou Exeter Uni 18 07:20.3
121 John Penicud Exeter Uni 20 07:20.3
123 Philip Scott St Catherine's Coll BC 19 07:25.5
124 Will Price Uni of Essex RC 19 07:34.6
125 Tom Armstrong Exeter Uni 21 07:35.5
126 Marc Bennett Uni Coll Chester 18 07:42.5
127 Christopher Davies Exeter Uni BC 22 07:42.6
128 Matthew Jamieson Exeter Uni 18 07:44.0
129 Jim Heywood Uni Coll Chester 18 07:49.4