Event A1 - Mens 2000m Open

Pstn Name Affiliation Age Result - time
1 Graham Benton Mad Team IRC 31 05:53.5
2 Matt Wells Uni of London BC 25 05:56.6
3 Nick Lloyd Leander Club 27 05:57.3
 
4 Nicko Dalton Molesey 32 05:59.1
5 Jonno Devlin Molesey BC - 05:59.8
6 Simon Fieldhouse Molesey BC - 06:04.6
7 Serryth Colbert Leander Club 30 06:10.5
8 Phil Simmons Molesey BC 29 06:11.5
9 George Anderson IDK Fitness 26 06:13.2
10 Tim Stannard Lutterworth Sports Centre 25 06:14.7
11 Charles Harris Minimuscle 29 06:15.2
11 Antony Scoon Notts County RA 26 06:15.2
13 Ben Lewis Leander Club 25 06:15.3
14 Graeme Peacock LBC 25 06:17.4
15 Andrew Jones swansea 22 06:18.2
16 Ashley Prestidge Notts County RA 20 06:20.7
17 Matt Harradine Guernsey R C 29 06:21.6
18 Richard Ainley Marlow RC 29 06:23.1
19 Sebastien Fulla BNP Paribas H Club 29 06:24.2
20 Richard Franklin Sandy 27 06:24.5
21 Robert Osborne London 29 06:25.0
21 Stuart Wright Next Generation 24 06:25.0
23 Julian Geluk Latymer Sch 29 06:25.3
24 Michael Bennett FX Leisure 21 06:25.4
25 Simon Tarrant Guildford RC 24 06:25.7
26 Carl Wyatt Cardiff 23 06:26.9
27 Rich Ribeiro Willis Rowing 31 06:27.1
28 Matthew De'Ath Gerrards Cross 26 06:27.4
29 Neil Lawrie Curlew RC 29 06:28.8
30 Ryan Howard London 23 06:28.9
30 Daniel Rutherford Telford 24 06:28.9
32 David Ruffle Hook 41 06:29.0
32 Nick Wyatt Cygnet RC 24 06:29.0
34 Nicholas Riches Redditch Tri Club 29 06:29.2
35 Radulf Bertschinger Star Club 21 06:29.4
35 Jon Brownley Leander Club 18 06:29.4
37 John Dillon Reading 25 06:30.7
37 Chris Mollison Maidstone Invicta RC 21 06:30.7
39 Jim Walters Trentham BC 29 06:31.2
40 Mathew Peet Wolfson Coll BC 26 06:31.3
41 Morgan Specht City of Bristol RC 26 06:31.6
42 Antony Osborne Klassics 30 06:31.8
42 David Switzer Peterborough City RC 29 06:31.8
44 Paul Roberts Mr Personal Training 25 06:33.5
45 Colin Troy Notts County RA 28 06:34.1
46 David French Cygnet RC 28 06:34.3
47 Mike O'Connor London 31 06:34.4
48 Tom Wojcikiewicz Curlew RC 21 06:35.0
49 Owen James Allforyou 26 06:35.1
50 Martin Knight Nottingham & Union RA 28 06:35.5
51 Chris Jeffery Brighton 27 06:36.8
52 David Quest London 27 06:37.4
53 James Mitchell Harpers Fitness, Wokingham 23 06:37.5
54 Edward Young RMA Sandhurst - 06:37.6
55 Toby Smith Littlehampton 20 06:37.8
56 Marc D'Albret Island Fitness 27 06:37.9
57 Martin Melges Star Club 29 06:38.2
58 Matthew Ayers Curlew RC 31 06:38.9
59 Andy Burrows Team Oarsome IRC 28 06:39.0
60 Andy Lowe Fitness First 22 06:39.1
61 Thomas Hammond Christchurch 27 06:40.1
62 Rob Downie Marlow RC 23 06:41.0
63 Daniel Sargeant Epping 19 06:41.1
64 Sam Jenkins St Pierre Chepstow 29 06:41.2
65 Tim Jefferis Uppingham Sch 29 06:41.4
66 Andrew Short The Pilgrims' Sch 27 06:41.7
67 Neil Hill Nottingham 28 06:41.9
68 Patrick Urwin Curlew RC 22 06:42.2
69 Paul Renshaw Curlew RC 28 06:42.5
70 Dominic Johnson Lewis L Ctr 29 06:42.8
71 Michael Anderson Northampton 29 06:43.1
72 John Osborn Folkestone Rugby Club 33 06:43.2
73 Dave Sealy GB Ultimate 25 06:43.9
74 Will Smith London 27 06:44.2
75 Philip Cake Cannons West Byfleet 28 06:44.3
76 James Rainbow London 29 06:45.3
77 James Hurst Lakeside F Ctr 28 06:45.6
78 Simon Blackburn Black Prince 25 06:45.7
79 Russ Green Dragons Health Club 30 06:45.8
80 Edward Embrey Wilmslow 31 06:46.1
81 Timothy Bushell Bedford 24 06:46.5
82 Karl Buchholtz Reading 27 06:46.7
83 David Muse City of Sunderland RC 23 06:47.1
84 Michael French Cygnet RC 26 06:47.4
85 Jonathan Roberts Horizon 26 06:47.9
86 Philip Frost My Garage at Home 28 06:49.2
87 Ben Anstie Chippenham 27 06:49.4
88 Roderick Fox Dublin 27 06:49.9
89 Russell Crofts City of Bristol RC 30 06:50.0
90 Mark Michel East Grinstead 25 06:50.8
91 Andrew Hogley Curlew RC 27 06:51.3
91 Ian Watkinson Total Fitness 30 06:51.3
93 Mark Bavington Star Club 19 06:51.4
94 James Bowden Royal Docks RC 29 06:51.7
94 Clayton Green Flux Fitness 27 06:51.7
96 Danny Barker Royce's Gym - 06:52.2
97 Richard Oberland Curlew RC 29 06:52.7
98 Tom Robst Uni of York BC 22 06:52.9
99 Pete Watson Stafford 18 06:53.3
100 Adam Pettitt Wrekin Rowers 23 06:53.4
101 James Andrew Sprint 33 06:53.5
101 Jeremy Chaloner Boars Head BC 24 06:53.5
103 Edward Wright Next Generation 22 06:53.7
104 David Butler Bloomsbury Fitness 27 06:53.8
105 Martin Leggatt Curlew RC 29 06:53.9
106 Christopher Shepherd LA Fitness 26 06:54.5
107 Nicholas O'Hare Blackpool 28 06:55.0
108 Richard Flash NEC GROUP 28 06:55.2
108 James Hoare Curlew BC 29 06:55.2
110 Stewart Kemish The Thames Club 25 06:55.3
111 Ben Stradling Nottingham Uni BC 20 06:55.5
112 Luke Dean Nottingham Uni BC 21 06:55.7
112 Chris Webb City Of Sunderland RC 22 06:55.7
114 Nick Sanderson Nottingham Uni BC 22 06:56.6
115 Matt Ford London 28 06:56.7
116 Stuart Castle City of Bristol RC 25 06:57.0
117 Paul Clark London 24 06:57.7
118 Liam Higgins Wolverhampton 25 06:58.4
119 Alastair Harsant Slough 28 06:58.7
120 Andrew Blackmore Chippenham 24 06:58.8
121 Matthew Stannard Putney 26 06:59.2
122 Stuart Heath Weymouth 29 06:59.4
123 Tristan Davenne Ardingly RC 29 06:59.5
123 Jonathan Richie Malmesbury 20 06:59.5
125 Marc Jason Nottingham Uni BC 21 07:00.6
126 Brad Burt Allforyou 25 07:00.8
127 Steve Bathurst City of Bristol RC 28 07:05.2
128 Neil Pickering Battersea 40 07:06.0
129 Dan Boulger National Indoor Arena 28 07:07.9
130 Barnaby Geib Curlew RC 28 07:08.3
131 Tom Walker-Smith Lewis L Ctr 24 07:09.0
132 David Stead Westminster 39 07:09.3
133 Tom Pressley Uni of Leicester BC 22 07:12.6
134 James Shrager Nottingham Uni BC 19 07:14.2
135 Adam Hennessy Ade Davies Personal Training 20 07:15.7
136 Chris Hurst Lakeside F Ctr 20 07:17.5
137 James Foot Plumstead 26 07:17.7
138 Nick Parkinson Nottingham Uni BC 19 07:17.8
139 Juho Lahdenpera PricewaterhouseCoopers 25 07:18.3
140 Mike Burt London 29 07:18.9
141 Kyle Warrington Frithelstock IRC 20 07:20.8
142 Ben Johnson Nottingham Uni BC 19 07:21.2
143 Will Bateman Nottingham Uni BC 19 07:21.9
144 Graham Jones Tonys Drunkards 32 07:24.4
145 Richard Hardie Old Wrecks IRC 27 07:24.8
146 Ian Harris Warrington 27 07:26.1
147 Nick Baker City of Bristol RC 30 07:26.6
148 Clifford Maw Technogym/Riverside Rec Ctr 22 07:28.9
149 Iain Hughes Birmingham 24 07:31.2
150 Lee Clark Brierley Hill 25 07:33.0
151 Andy Taylor Nottingham Uni BC 19 07:34.3
152 Peter Hasling Deloitte 36 07:46.1
153 Matthew Smith Lakeside F Ctr 24 07:48.8
154 Colin Veal Livingwell Bristol 27 08:14.4
155 Gareth Edwards Royce's Gym - 10:11.2
156 Robin Gibbons FES Rowing Team Brunel Uni 49 12:02.4
157 Sol Solomou FES Rowing Team Brunel Uni 35 13:59.1