Event A16 - Mens 2000m J16

Pstn Name Affiliation Age Result - time
1 Daniel Bream Peterborough City RC/Orton Longueville Sch 15 06:28.8
2 Charles Cousins Rob Roy BC 15 06:41.6
3 Alexander Walker Tideway Scullers Sch 16 06:44.6
 
4 William Martin Harrow Sch BC 16 06:44.9
5 Matt Hellier Bexhill RC 15 06:45.8
6 Alistair Webb Grenville Coll RC 16 06:53.1
7 Michael Rudling Millfield 15 06:54.6
8 Jack Atkinson HSS 15 06:58.4
9 Ben Fleming Royal Grammar Sch HW BC 15 07:02.8
10 Seb Smith Hereford Cathedral Sch BC 15 07:03.0
11 Edward Winters-Ronaldson Westminster Sch 15 07:04.7
12 Richard Lee Worcester RC 16 07:05.2
13 Max Palmer Prince William Sch/Oundle Town RC 15 07:06.9
14 Tom Pryor Wallingford RC/ St Birinus Sch 15 07:07.9
15 Steven Evans Great Marlow Sch/Marlow RC 16 07:08.3
16 John Collins Putney Town RC 15 07:08.8
17 Alan Hamdi The Windsor Boys' Sch 16 07:10.6
17 Ashley Harry Great Marlow Sch/Marlow RC 15 07:10.6
19 Shane Kavanagh King's Norton Boys' Sch 15 07:12.5
20 Joe Abdalla Royal Grammar Sch HW BC 15 07:13.0
21 Alastair Hodge Bedford Modern Sch 15 07:19.8
22 Adrian Platt Eastbourne RC 15 07:20.8
23 Timothy Condon Haileybury RC 16 07:21.8
24 George Caines Farnborough Sch 14 07:22.4
25 Simon Williams Bedford Modern Sch 16 07:22.5
26 James Baggley Newark RC 15 07:23.8
27 Lucas Hass Pangbourne Coll BC 16 07:25.6
28 Ashley Carter Bedford Modern Sch 16 07:26.0
29 James Daman-Willems Newark RC 15 07:28.8
30 Nathan Pak Royal Grammar Sch HW BC 15 07:29.3
31 Matthew Wright Bedford Modern Sch 16 07:29.5
32 Oscar Evans Farnborough Sch 15 07:29.8
33 Alex Wren Bedford Modern Sch 16 07:30.7
34 James Herbert Bedford Modern Sch 16 07:32.1
35 Andrew Wardell Bedford Modern Sch 15 07:34.6
36 Matthew Pugh Bedford Modern Sch 16 07:37.3
37 William Downey City of Bristol RC 16 07:37.4
38 Sam Wilks Prince William Sch/Oundle Town RC 16 07:38.9
39 Addi Krauze Hall Green Sch 15 07:39.4
40 Andrew Young Bedford Modern Sch 16 07:40.9
41 Christopher Morris Loughborough BC 16 07:42.2
42 Nathan Cooke Eastbourne RC 15 07:42.5
43 George Cooke Cheney Oxford Oarsomes 15 07:43.1
43 Calum Corbin Hereford Cathedral Sch BC 15 07:43.1
45 Jamie Jacobs The Windsor Boys' Sch 16 07:43.2
46 Luke Ashford-Hodges The Windsor Boys' Sch 16 07:45.4
47 Will Castle The Windsor Boys' Sch 16 07:46.2
48 Chris Read The Windsor Boys' Sch 16 07:47.6
49 James Child Eastbourne RC 15 07:50.7
50 Will Boyd-Thomas Hereford Cathedral Sch BC 15 07:52.8
51 Matthew Powell Alcester Grammar Sch 15 07:53.7
52 Alex Cameron Pengwerm RC 16 07:54.8
53 Sam Guppy Eastbourne RC 15 07:59.9
54 Stephen Kelly St Peter's High Sch/SRA 15 08:24.4
55 Andy Nevett Doncaster Schs RA 15 08:26.9
56 Rod Noble maidstone invicta RC 15 08:35.9