British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
2379 Wade - Chris Bristol 36 Race 15 C5 06:57.6 0.906609
2380 Wadsworth - Algernon Cannons St Albans 39 Race 18 A6 06:16.7 0.932041
2381 Wager - Kim Lakeside F Ctr 30 Race 15 C20 07:42.7 0.814999
2382 Wahid - Nadeem Liverpool 35 Race 18 E17 08:00.9 0.730089
2383 Wake - Ruth Warwick BC 37 Race 01 C16 08:10.4 0.848695
2384 Wakefield - Matthew London 45 Race 16 A19 06:46.3 0.908442
2385 Wakeling - Daniel Solihull 15 Race 11 D19 1295m -
2386 Wakeling - Susie Barnes Bridge Ladies Rc 27 Race 29 B4 - -
2387 Waldron - Richard Hagley 30 Race 19 E5 07:19.5 0.805461
2388 Walker - Alexander Tideway Scullers Sch 16 Race 12 A11 06:44.6 0.936975
2389 Walker - Andrew Leander Club 18 Race 14 A11 06:09.2 0.972373
2390 Walker - Joshua Hamstead Hall Sch 12 Race 07 E11 - -
2391 Walker - Nick Widnes 35 Race 18 C6 06:50.9 0.854466
2392 Walker - Oliver Bedford Modern Sch 15 Race 11 D7 - -
2393 Walker - Omari Holyhead Sch 11 Race 05 B20 497m -
2394 Walker - Peter The Kings Sch Chester 15 Race 12 A13 - -
2395 Walker - Stephanie Peterborough City RC 13 Race 06 B12 - -
2396 Walker - Susanne Christchurch 30 Race 01 A2 - -
2397 Walker - Tessa Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 A17 423m -
2398 Walker - Tom Evesham RC 15 Race 11 A20 1458m -
2399 Walker-Smith - Tom Lewis L Ctr 24 Race 30 E20 07:09.0 0.802564
2400 Wall - Michael Christchurch RC 54 Race 03 C15 07:33.7 0.855191
2401 Wallace - Jim London 43 Race 15 E11 - -
2402 Wallace - Victoria Dame Alice Harper Sch 14 Race 10 B5 1220m -
2403 Walsh - Mike Fitness First 46 Race 16 C6 - -
2404 Walter - Roy Garlieston 43 Race 17 A1 06:39.5 0.913392
2405 Walters - Jim Trentham BC 29 Race 31 E14 06:31.2 0.880113
2406 Walton - Luke CUBC 25 Race 22 B2 - -
2407 Walton - Tom Warrington 12 Race 07 E8 610m -
2408 Waqa - Livai St Peter's High Sch/SRA 12 Race 07 A18 783m -
2409 Warboys - Katie Uni Coll Chester 20 Race 20 E16 - -
2410 Warburton - Emma Holmes Place Printworks 25 Race 29 B6 07:57.3 0.888540
2411 Warburton - Georgina Haywood High Sch/SRA 13 Race 06 C3 678m -
2412 Ward - Lorna Bewdley RC 33 Race 01 A3 - -
2413 Ward - Matt Coventry Uni 35 Race 18 C14 07:03.3 0.829435
2414 Ward - Rachelle Farnborough Sch 14 Race 10 B19 1097m -
2415 Ward - Sam Nottingham Schs RA 13 Race 09 E15 - -
2416 Wardell - Andrew Bedford Modern Sch 15 Race 12 D2 07:34.6 0.833920
2417 Ware - Vanessa Dover RC 17 Race 14 C11 - -
2418 Warner - Josh Wycliffe Sculling Ctr 16 Race 14 E17 06:55.6 0.863811
2419 Warner - Lyzzie Lady Eleanor Holles BC 15 Race 10 A18 1159m -
2420 Warner - Orlando Daily Telegraph 40 Race 17 B4 - -
2421 Warnett - Benjamin Bewdley RC 18 Race 14 D8 06:55.6 0.863811
2422 Warren - Michael Pangbourne Coll BC 15 Race 11 C13 1341m -
2423 Warren - Sam John Bunyan Upper Sch 13 Race 08 D14 - -
2424 Warrillow - Edward Warwick BC 17 Race 13 E11 07:20.0 0.868864
2425 Warrington - Kyle Frithelstock IRC 20 Race 29 F5 07:20.8 0.781080
2426 Warrington - Rosie Frithelstock IRC 12 Race 06 E6 702m -
2427 Watkinson - Ian Total Fitness 30 Race 31 F16 06:51.3 0.837102
2428 Watson - Jamie The Windsor Boys' Sch 17 Race 14 C8 06:44.9 0.886639
2429 Watson - Pete Stafford 18 Race 31 A20 06:53.3 0.833051
2430 Watson - Robert Warrington RC 35 Race 15 D9 07:16.6 0.867155
2431 Watson - Simon Maidstone Invicta RC 14 Race 09 C2 913m -
2432 Watton - Alice Cheney Oxford Oarsomes 15 Race 10 A10 1160m -
2433 Watts - Tony Crowborough 40 Race 17 B7 06:46.1 0.898547
2434 Way - Tom The Windsor Boys' Sch 17 Race 13 B14 07:04.4 0.900801
2435 Weatherburn - Hetty St Catherine's Sch 16 Race 14 C19 08:46.4 0.850874
2436 Weaver - Lee Five Acres Gym Coleford 42 Race 17 E19 07:12.4 0.843895
2437 Webb - Alistair Grenville Coll RC 16 Race 12 A5 06:53.1 0.917696
2438 Webb - Chris City Of Sunderland RC 22 Race 30 E8 06:55.7 0.828242
2439 Webb - Georgie Hereford Cathedral Sch BC 15 Race 10 B12 1180m -
2440 Webb - Iain Uni Coll Worcester RC 20 Race 21 E9 07:09.8 0.819451
2441 Webb - Immy Warwick BC 17 Race 14 B3 08:20.9 0.894190
2442 Webb - Peter midlothian 34 Race 15 A17 06:48.5 0.923133
2443 Weber - Dorian Eton Excelsior 22 Race 30 A14 06:33.9 0.936786
2444 Webley - Frances Bladerunner 62 Race 02 B18 09:02.2 0.871819
2445 Webster - Henrik Kingston Grammar Sch BC 15 Race 11 B15 - -
2446 Wedderburn - Vikki Lady Eleanor Holles BC 15 Race 10 A16 1261m -
2447 Weeden - Marcus Biddenham Upper Sch 15 Race 10 E11 1222m -
2448 Wei-Feng - Xiao Farnborough Sch 11 Race 05 A13 461m -
2449 Weir - Iain Loughborough Students RC 24 Race 22 D7 06:22.2 0.921507
2450 Wells - Alan Mad Team IRC 18 Race 14 A1 06:33.0 0.913486
2451 Wells - Fred RMA Sandhurst - Race 30 F11 - -
2452 Wells - Matt Uni of London BC 25 Race 31 A5 05:56.6 0.965508
2453 Wells - Nick Notts County RA 18 Race 14 C5 06:37.0 0.904282
2454 Wenham - Paul Armley Sp Ctr 49 Race 03 C1 06:55.7 0.956940
2455 Wentzel - Max Tideway Scullers Sch 14 Race 11 D11 - -
2456 West - Kieran Kingston RC - Race 31 A8 - -
2457 Weston - Jake St Peter's High Sch/SRA 12 Race 07 D5 - -
2458 Weston - Nicholas Uni of Leicester BC 22 Race 21 D18 06:46.3 0.866847
2459 Weston - Ricky Eastbourne RC 44 Race 16 E16 - -
2460 Whale - Bradley Furnivall 21 Race 22 D10 06:13.5 0.942972
2461 Whale - Christopher Bristol 34 Race 19 D8 - -
2462 Wharmby - Sylvia Wrekin Rowers 43 Race 01 E4 08:25.8 0.828984
2463 Wharton - Stuart Nottingham BC 62 Race 02 A16 07:08.4 0.944211
2464 Wheals - Tim Cambridge 32 Race 19 A2 06:35.6 0.894843
2465 Wheeler - Harriet St Catherine's Sch 17 Race 14 C17 10:04.9 0.740453
2466 Wheeler - Laura Burton Leander RC 19 Race 20 A9 07:16.9 0.933166
2467 Wheildon - Andrew Marlow RC 16 Race 13 E18 07:43.1 0.825524
2468 Wheldall - Robin Lakeside F Ctr 35 Race 18 D11 06:56.4 0.843180
2469 Whistow - Dan Trentham High Sch/SRA 12 Race 07 C11 659m -
2470 Whit - Nathan Hamstead Hall Sch 13 Race 09 E14 - -
2471 Whitaker - Les Huntingdon 48 Race 16 B3 07:06.1 0.866229
2472 White - Ginnie Lady Eleanor Holles BC 16 Race 12 D15 08:56.5 0.806897
2473 White - Jennifer RMA Sandhurst - Race 29 C11 - -
2474 White - Jim Daily Telegraph 46 Race 16 C17 07:41.1 0.800477
2475 White - Lucy King's Norton Girls' Sch 12 Race 06 E13 650m -
2476 White - Melanie Mr Personal Training 50 Race 04 D16 09:10.1 0.841302
2477 White - Robert Garendon Road RC 20 Race 30 D6 07:28.6 0.822559
2478 White - Sam Heavingham Heavers 19 Race 30 C3 06:57.4 0.884044
2479 Whitehead - James Lymm High Sch/Warrington RC 13 Race 09 E4 - -
2480 Whitelaw - Janie Livingwell Bristol 46 Race 01 E18 - -
2481 Whiteman - Devon Dover RC 12 Race 07 B9 837m -
2482 Whitmore - Abraham London 38 Race 15 D6 - -
2483 Whitmore - Jeannette DB Max 56 Race 04 B11 08:51.9 0.924798
2484 Whittaker - Polly Star Club 46 Race 01 F17 08:49.1 0.812890
2485 Whyman - Mark Evesham RC 43 Race 17 A19 06:34.3 0.925438
2486 Whyman - Ruth Evesham RC 12 Race 06 A8 782m -
2487 Whyte - Darren Loughborough Students RC 20 Race 22 E19 06:46.5 0.866421
2488 Whyte - John Ireland 65 Race 02 B2 07:41.7 0.922027
2489 Wicks - Dan Marlow RC 17 Race 13 C13 07:34.0 0.842071
2490 Wicks - Steven St Catherine's Coll BC 20 Race 21 D11 06:52.6 0.853611
2491 Wightman - Joe Bedford Modern Sch 17 Race 13 C19 07:06.3 0.896786
2492 Wijendra - Marlon Hamstead Hall Sch 12 Race 07 E15 597m -
2493 Wildbore - Timothy Maidenhaed RC 15 Race 11 C14 1318m -
2494 Wilde - Edward Warwick BC 16 Race 12 F14 - -
2495 Wilder - Richard Fitness First 31 Race 15 A10 06:14.8 1.006137
2496 Wildt - Olivia Carlton-Le-Willows Sch 18 Race 13 E4 09:41.8 0.698178
2497 Wilkins - Shelley Wallingford RC 30 Race 29 B8 07:26.3 0.950258
2498 Wilkinson - Daniel Royce's Gym - Race 05 D1 462m -
2499 Wilkinson - Debbie Royce's Gym - Race 04 C15 08:19.2 0.873998
2500 Wilkinson - James Doncaster Schs RA 13 Race 09 A6 974m -
2501 Wilkinson - Lisa Royce's Gym - Race 08 D6 918m -
2502 Wilkinson - Peter Leeds 45 Race 16 C5 07:09.6 0.859171
2503 Wilks - Sam Prince William Sch/Oundle Town RC 16 Race 12 E7 07:38.9 0.826106
2504 Willet - Matthew Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 D10 - -
2505 Williams - Amelia Aston Manor Sch 13 Race 08 C19 860m -
2506 Williams - Amy Bewdley RC 14 Race 08 B18 - -
2507 Williams - Barney OUBC 27 Race 22 A18 06:06.7 0.960458
2508 Williams - Chris Uni of Surrey BC 18 Race 21 D1 06:44.6 0.870489
2509 Williams - Chris Tideway Scullers Sch 48 Race 16 A2 06:46.0 0.909113
2510 Williams - Damon The Windsor Boys' Sch 15 Race 11 A8 1135m -
2511 Williams - Hazel John Bunyan Upper Sch 13 Race 08 D11 853m -
2512 Williams - Jonathan Tideway Scullers Sch 13 Race 07 A7 842m -
2513 Williams - Kevin Charlton Park RFC 45 Race 16 B12 06:51.3 0.897399
2514 Williams - Lawrence Bewl Bridge/Maidstone 55 Race 02 E7 - -
2515 Williams - Leanne St Peter's High Sch/SRA 12 Race 06 A17 595m -
2516 Williams - Max Lordswood Boys Sch 16 Race 14 F13 - -
2517 Williams - Neil Uni of Leicester BC 19 Race 21 E12 07:12.6 0.814147
2518 Williams - Niall Taff Attack 37 Race 18 E15 07:15.2 0.806756
2519 Williams - Oliver Maidstone Invicta RC 13 Race 07 B18 718m -
2520 Williams - Pauline Fitness First 33 Race 01 D4 - -
2521 Williams - Simon Clevedon Indoor RC 27 Race 29 F11 - -
2522 Williams - Simon Bedford Modern Sch 16 Race 12 E9 07:22.5 0.856723
2523 Williams - Steve Securicor Justice Services 45 Race 16 C4 07:34.1 0.812817
2524 Williams - Timothy Bath Uni BC 20 Race 21 A5 06:41.0 0.935661
2525 Williamson - Josh Star Club 16 Race 14 E9 07:13.0 0.829099
2526 Williamson - Tom Loughborough Students RC 20 Race 21 B15 07:06.8 0.879100
2527 Willis - Emily Eastbourne RC 13 Race 06 C17 637m -
2528 Willott - Ella Uni of Surrey BC 21 Race 20 B19 08:33.9 0.831679
2529 Willsher - Nicholas Holmes Place Printworks 35 Race 15 C7 07:12.6 0.875173
2530 Wilson - Casper Latymer Sch 14 Race 09 A1 1083m -
2531 Wilson - Frederick Uni of Leicester BC 20 Race 21 D19 - -
2532 Wilson - Gary Royce's Gym - Race 16 E15 06:57.5 0.874012
2533 Wilson - Heather Star Club 11 Race 05 A14 441m -
2534 Wilson - Ian Nottingham 53 Race 02 D6 07:26.8 0.836616
2535 Wilson - Jack Nottingham Schs RA 14 Race 10 D15 1272m -
2536 Wilson - Luke Bedford Modern Sch 14 Race 09 C20 1013m -
2537 Wilson - Mary Nottingham 10 Race 05 A1 413m -
2538 Wilson - Oliver Birmingham 30 Race 19 B17 06:41.1 0.882573
2539 Wilson - Penny Nottingham Sailing Club 42 Race 04 C19 08:50.8 0.821967
2540 Wilson - Roland Bath Uni 23 Race 22 D6 - -
2541 Wilson - Stephen Uni Coll Worcester RC 21 Race 22 F12 06:38.3 0.884258
2542 Wilson1 - John Nottingham Sailing Club 43 Race 16 D19 06:37.1 0.918912
2543 Wilson2 - John Hythe Pool 44 Race 17 D5 06:58.6 0.871715
2544 Winchup - James Body Basics F Stu 13 Race 09 B13 1052m -
2545 Winnett - Chris Newark RC 15 Race 11 F6 1172m -
2546 Wint - Shanika Aston Manor Sch 13 Race 08 D5 784m -
2547 Winterbottom - Eric Bodytalk 53 Race 03 A14 - -
2548 Winters-Ronaldson - Edward Westminster Sch 15 Race 12 A4 07:04.7 0.892630
2549 Winton - Paul Royal Navy 48 Race 16 A6 06:33.3 0.938469
2550 Wirt - Kara Upper Thames RC 16 Race 14 B15 - -
2551 Wojcikiewicz - Tom Curlew RC 21 Race 31 E1 06:35.0 0.871646
2552 Wood - Adam Leander Club 24 Race 30 A12 - -
2553 Wood - Anthony Courtyard H & F 40 Race 17 C2 06:47.8 0.894801
2554 Wood - Joe Staines BC 22 Race 21 D15 06:55.6 0.847450
2555 Wood - Luke St Peter's High Sch/SRA 12 Race 05 D20 427m -
2556 Wood - Tara Loughborough Students RC 19 Race 20 D7 07:58.7 0.851682
2557 Woodcock - Mark Grenville Coll RC 52 Race 03 C16 - -
2558 Woodhouse - Charlie Lady Eleanor Holles BC 15 Race 10 A3 1167m -
2559 Woodhouse - Matt Nottingham Uni BC 22 Race 29 E6 - -
2560 Woolfenden - Judy Bodysense Kenilworth 55 Race 01 F12 14:02.2 0.557231
2561 Woolger - Nick Uni of Surrey BC 22 Race 21 C15 - -
2562 Woolley - David Westminster 23 Race 31 C18 - -
2563 Wootton - Jo St Catherine's Sch 16 Race 14 C20 09:06.0 0.820330
2564 Woowat - Robert Guildford RC 17 Race 14 D13 06:47.7 0.880549
2565 Wordsworth - Chris Esporta Bradford 31 Race 19 C4 06:52.0 0.859223
2566 Wothers - Peter OBM 35 Race 18 B3 06:36.6 0.885275
2567 Wotherspoon - Serena Uni of Bristol BC 20 Race 20 A3 - -
2568 Wrafters - Jonathan Doncaster Schs RA 13 Race 09 F19 - -
2569 Wren - Alex Bedford Modern Sch 16 Race 12 C4 07:30.7 0.841136
2570 Wright - Abi Old Wrecks IRC 15 Race 12 B19 08:28.5 0.851327
2571 Wright - Edward Next Generation 22 Race 30 E3 06:53.7 0.832246
2572 Wright - Jane Next Generation 51 Race 01 E1 08:02.1 0.887368
2573 Wright - Jimmy Greenwich L Ctr 67 Race 02 B3 07:14.1 0.980650
2574 Wright - Kevin Club Energy 43 Race 17 B19 06:40.5 0.911111
2575 Wright - Matthew Bedford Modern Sch 16 Race 12 C5 07:29.5 0.843382
2576 Wright - Stuart Next Generation 24 Race 31 B6 06:25.0 0.894286
2577 Wyatt - Carl Cardiff 23 Race 31 C15 06:26.9 0.889894
2578 Wyatt - Nick Cygnet RC 24 Race 31 D10 06:29.0 0.885090
2579 Wyllie - Stewart Army 23 Race 31 D15 - -