British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
1987 Sadiq - Yasar Aston Manor Sch 12 Race 07 E6 - -
1988 Sadler - Danny Evesham RC 13 Race 09 D12 1048m -
1989 Sadler - Danny St Neots RC. 11 Race 05 B7 - -
1990 Sadler - Katie Runcorn RC/Helsby High Sch 14 Race 10 B20 - -
1991 Sadler - Kevin St Neots RC. 41 Race 15 B12 06:56.5 0.917407
1992 Sahlsberg - Hatty St Catherine's Sch 18 Race 29 B1 09:29.3 0.744950
1993 Saker - Doug London 40 Race 17 D9 - -
1994 Salam - Yasmin Aston Manor Sch 12 Race 06 D9 629m -
1995 Salles - Dominic Broome Manor Golf Club 40 Race 17 B13 06:35.7 0.922163
1996 Salmon - Tetesha Aston Manor Sch 13 Race 08 C18 781m -
1997 Salt - Michelle Nottingham Uni BC 21 Race 20 D1 08:50.9 0.767941
1998 Samuda - Owen Holyhead Sch 14 Race 09 C14 - -
1999 Samuel - Gwyn Greenwich Leisure 42 Race 17 A7 06:48.6 0.893049
2000 Samuels - Tatania Aston Manor Sch 12 Race 06 D7 623m -
2001 Sanders - Steve Mad Team IRC 32 Race 19 A13 - -
2002 Sanderson - Ben Trinity Coll, Oxford 22 Race 21 A4 06:39.3 0.939644
2003 Sanderson - John Morley 50 Race 02 C16 - -
2004 Sanderson - Nick Nottingham Uni BC 22 Race 29 E8 06:56.6 0.826452
2005 Sanghera - Rhajdeep Lordswood Boys Sch 16 Race 14 F10 - -
2006 Sangster - Andrew Mad team/Fire Service 42 Race 17 A6 - -
2007 Sansum - Richard Gloucester RC 14 Race 11 C11 1305m -
2008 Santoni - Andrea Strathclyde Park RC 14 Race 10 C15 1265m -
2009 Santoni - Carla Strathclyde Park RC 14 Race 08 B11 1065m -
2010 Sapsford - Kelly Rugby 43 Race 04 A15 07:45.4 0.937473
2011 Sargeant - Daniel Epping 19 Race 30 F13 06:41.1 0.858389
2012 Sattelmair - Jacob OUBC 22 Race 22 B14 06:14.7 0.939952
2013 Saunders - Ian Market Harborough Hard Pullers 40 Race 17 C13 06:58.1 0.872758
2014 Saunders - Nicholas Dover RC 14 Race 09 B20 1020m -
2015 Sawyer - Timothy Exeter Uni 19 Race 22 E1 - -
2016 Saxton - Natasha Farnborough Sch 12 Race 06 E2 648m -
2017 Sayers - Adam Fort Stamford F Club 17 Race 14 D16 - -
2018 Sayers - Jim Cannons Chelmsford 53 Race 03 C12 - -
2019 Sayers - Tracey Fort Stamford F Club 40 Race 01 E2 - -
2020 Sbihi - Mohamed Hollyfield Sch/Molesey BC 16 Race 14 A15 06:27.9 0.925496
2021 Scanlan - Käarin Uni of Bristol BC 23 Race 20 B5 07:34.8 0.939754
2022 Scarr - Harry Durham ARC 18 Race 14 A12 06:12.4 0.964017
2023 Scarsbrook - Arja Evesham & District WHCC 56 Race 04 B8 08:10.8 1.002241
2024 Schickle - Tom Tideway Scullers Sch 14 Race 11 E11 1271m -
2025 Schlesinger - Fi Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 A1 1031m -
2026 Schulte - Sebastian CUBC 25 Race 22 A9 - -
2027 Scoon - Antony Notts County RA 26 Race 31 A2 06:15.2 0.917644
2028 Scorah - Chris Uni of Bristol BC 23 Race 21 B7 06:48.7 0.918033
2029 Scott - Colin CUBC 19 Race 22 C11 06:13.8 0.942215
2030 Scott - Gary Royce's Gym 42 Race 17 A4 - -
2031 Scott - Karen Midlothian 28 Race 29 D13 08:40.3 0.755141
2032 Scott - Philip St Catherine's Coll BC 19 Race 21 E3 07:25.5 0.790572
2033 Scott - Rachel Nottingham BC 34 Race 01 A5 07:14.9 0.964130
2034 Seager - Tony Sulhamstead 40 Race 17 B17 06:59.0 0.870883
2035 Sealy - Dave GB Ultimate 25 Race 31 C19 06:43.9 0.852439
2036 Seaman - Paul Peterborough City RC 40 Race 17 C1 06:44.3 0.902548
2037 Searby - Tony Shillingford 45 Race 03 A6 - -
2038 Seel - Clare Hall Green Sch 13 Race 08 C5 - -
2039 Seers - Tim Cheney Oxford Oarsomes 12 Race 07 D8 684m -
2040 Sellar - Kevin Fort Stamford H & F 46 Race 16 B13 06:55.9 0.887473
2041 Semken - Huw Uni of Essex RC 19 Race 21 C2 07:24.5 0.844095
2042 Senior - Mark Tanworth-in-Arden 46 Race 16 B1 07:16.6 0.845396
2043 Sennett - Jack Latymer Sch 13 Race 09 F12 - -
2044 Seppings - Louise Leicester Uni BC 23 Race 20 D18 - -
2045 Seward - Adam Royal Grammar Sch HW BC 16 Race 13 C18 07:13.8 0.881282
2046 Sewell - Peter Canons St Albans 36 Race 18 E10 07:16.8 0.803800
2047 Seymour - Olivia Wycliffe Sculling Ctr 18 Race 13 E2 - -
2048 Shannon - Andrew CUBC 24 Race 22 A10 06:02.6 0.971318
2049 Sharp - Ian Reading 40 Race 17 B2 06:46.2 0.898326
2050 Sharpe - Colin Lifestyle F Cockermouth 38 Race 15 D10 - -
2051 Shaw - Daniel Runcorn 16 Race 13 E19 07:38.8 0.833261
2052 Shaw - Jenny Runcorn 13 Race 08 B4 964m -
2053 Shaw - Lucy Lady Eleanor Holles BC 15 Race 10 A2 1170m -
2054 Shayby - Deleisha Aston Manor Sch 12 Race 06 D8 587m -
2055 Sheeran - Gill Nottingham 45 Race 01 F19 09:19.0 0.769410
2056 Sheldrake - Chris Doncaster Schs RA 13 Race 09 A3 773m -
2057 Shelgill - Sam Hamstead Hall Sch 14 Race 10 D11 - -
2058 Shelly - Phil Great Marlow Sch/Marlow RC 13 Race 09 B15 1070m -
2059 Shelton - Richard Esporta Collingtree 35 Race 18 B19 - -
2060 Shephard - Amanda Holmes Place Printworks 51 Race 01 F5 08:48.1 0.810074
2061 Shepherd - Christopher LA Fitness 26 Race 29 E15 06:54.5 0.830639
2062 Sheppard - Oliver Newark RC 13 Race 07 A19 832m -
2063 Sherlock - John Bannentyres H Club 45 Race 03 C5 07:03.5 0.939315
2064 Sherwood - Ed CUBC 20 Race 22 B7 06:14.8 0.939701
2065 Sherwood - Marcus Chariots 2 59 Race 02 E1 06:56.9 0.914608
2066 Shillingford - Otto Hinksey Sculling Sch 14 Race 11 E7 - -
2067 Shimmin - Hannah maidenhead RC 12 Race 06 A3 - -
2068 Shimmin - Mark Upper Thames RC 45 Race 03 D1 - -
2069 Short - Andrew The Pilgrims' Sch 27 Race 30 E14 06:41.7 0.857107
2070 Shrager - James Nottingham Uni BC 19 Race 29 E5 07:14.2 0.792953
2071 Siddle - Dan The Kings Sch Chester 16 Race 13 B6 - -
2072 Sikes-Sheard - Joby Doncaster Schs RA 12 Race 07 D16 784m -
2073 Sikes-Sheard - Robyn Doncaster Schs RA 14 Race 10 C14 1096m -
2074 Sills - Graham Rob Roy BC 20 Race 21 A14 06:45.9 0.924366
2075 Silvester - Keith Wrekin Rowers 45 Race 03 C9 07:24.3 0.895341
2076 Sim - Robert Cannons H Club - Reading 39 Race 18 D17 07:11.5 0.813673
2077 Simmonds - Bethany Bath Uni 22 Race 20 C2 07:54.3 0.859583
2078 Simmons - Jess Southampton Coalporters ARC 12 Race 06 C20 - -
2079 Simmons - John Sprial IRC Burnham on Sea 68 Race 03 B11 07:33.9 0.947566
2080 Simmons - Phil Molesey BC 29 Race 31 A15 06:11.5 0.926783
2081 Simpson - Lionel Reflections Coulsdon 50 Race 02 D7 - -
2082 Simpson - Mike Marlow RC 34 Race 15 A11 - -
2083 Simpson - Sally Calso 36 Race 04 A10 08:07.3 0.897189
2084 Sinden - Graham Trinity Coll BC 35 Race 15 C4 06:51.9 0.919155
2085 Singh - Rickpal Lordswood Boys Sch 16 Race 14 F12 - -
2086 Singleton - Carol Hollingworth Lake RC 47 Race 01 B15 08:03.9 0.888820
2087 Sinnott - Francesca Warrington RC 10 Race 05 A3 408m -
2088 Skeete - Stephanie Hamstead Hall Sch 14 Race 10 D4 - -
2089 Skelton - Alex Notts County RA 28 Race 30 A9 06:35.8 0.932289
2090 Skelton - Don Stroud 57 Race 02 E10 07:49.3 0.812487
2091 Skennerton - Paul Bedford Modern Sch 15 Race 11 B3 1459m -
2092 Skinner - David Guildford 45 Race 03 C8 07:11.6 0.921687
2093 Skinner - Michael Burton-on-Trent 44 Race 16 D16 07:59.1 0.761636
2094 Skowronski - James The Windsor Boys' Sch 17 Race 14 A20 06:32.6 0.914417
2095 Skyrme - Nick Ilminster 48 Race 16 B20 07:06.9 0.864605
2096 Slade - Tracey Chariots 2 41 Race 04 A14 07:57.7 0.913335
2097 Slater - Mark Kettering 26 Race 30 C5 07:01.3 0.875861
2098 Sliney - Jonathan Proactive Development 17 Race 14 E11 07:20.3 0.815353
2099 Slinger - Neil OUBC 19 Race 22 B16 06:12.9 0.944489
2100 Sloan - Adam The Windsor Boys' Sch 15 Race 11 D1 1351m -
2101 Sloan - Charlie Lakeside F Ctr 71 Race 03 E4 07:49.5 0.924175
2102 Sloan - Magdalene Lakeside F Ctr 66 Race 04 B17 09:32.5 0.928908
2103 Sloane - Katie Nottingham Uni BC 21 Race 20 C11 - -
2104 Sloman - Felix Exeter Uni 19 Race 21 C19 - -
2105 Small - Greg Peter Symonds Coll 18 Race 13 F20 07:42.6 0.826416
2106 Small - Simon Fitness First 32 Race 19 E3 - -
2107 Smissen - Ben Deal, Walmer & Kingsdown Amateur RC 17 Race 14 A9 06:12.3 0.964276
2108 Smith - Alex Warwick BC 14 Race 11 D17 1301m -
2109 Smith - Becky Uni Coll Chester 20 Race 20 E19 - -
2110 Smith - Ben Imperial Coll BC 18 Race 22 D9 - -
2111 Smith - Bob The Garage 57 Race 02 E8 - -
2112 Smith - C Cantabrigian RC 29 Race 30 A13 06:32.1 0.941087
2113 Smith - Caine Farnborough Sch 14 Race 11 E5 1324m -
2114 Smith - Colin OUBC 21 Race 22 B13 06:12.5 0.945503
2115 Smith - Daniel Hamstead Hall Sch 15 Race 11 F5 1284m -
2116 Smith - Donald Hogarth Health Club 40 Race 17 E18 07:17.8 0.833486
2117 Smith - Felicity Exeter Uni 20 Race 20 A18 07:47.9 0.871340
2118 Smith - Floss SS Mary & John Primary Sch 11 Race 05 A6 405m -
2119 Smith - Hannah Hinksey Sculling Sch 11 Race 05 C19 439m -
2120 Smith - Hayley Kelly Coll 16 Race 14 B11 - -
2121 Smith - Ian City of Oxford RC 56 Race 02 D13 07:12.5 0.881619
2122 Smith - Jack Hereford Cathedral Sch BC 15 Race 12 E14 - -
2123 Smith - Jade Nottingham Schs RA 14 Race 08 D3 944m -
2124 Smith - Jamie Upper Thames RC 17 Race 14 A18 06:37.7 0.902691
2125 Smith - Jonathan Trinity Coll boatclub 21 Race 21 D17 06:54.0 0.850725
2126 Smith - Katy Loughborough BC 23 Race 20 B15 - -
2127 Smith - Kiri-Ann Great Marlow Sch/Marlow RC 12 Race 06 B14 710m -
2128 Smith - Lucia Loughborough Students RC 18 Race 20 D16 08:21.6 0.812799
2129 Smith - Lucy Exeter Uni 19 Race 20 E2 - -
2130 Smith - Mark Stourbridge 30 Race 19 D11 - -
2131 Smith - Matthew Lakeside F Ctr 24 Race 29 F14 07:48.8 0.734428
2132 Smith - Natasha Mortlake Anglian & Alpha BC 27 Race 29 A13 07:10.5 0.912660
2133 Smith - Oliver York 23 Race 31 B11 - -
2134 Smith - Paul Curlew RC, 38 Race 18 D14 07:02.6 0.830809
2135 Smith - Paul Andover 32 Race 15 A2 - -
2136 Smith - Peter The Uni of Birmingham BC 21 Race 22 E8 06:34.8 0.892097
2137 Smith - Ray Wymondham L Ctr 36 Race 18 E16 - -
2138 Smith - Rob Mad Team IRC 33 Race 19 A6 06:17.1 0.938743
2139 Smith - Robert LA Fitness 33 Race 19 C9 06:49.1 0.865314
2140 Smith - Ryan Hall Green Sch 12 Race 07 A5 668m -
2141 Smith - Sam Calthorpe Sports Coll 15 Race 11 F13 1062m -
2142 Smith - Seb Hereford Cathedral Sch BC 15 Race 12 A17 07:03.0 0.896218
2143 Smith - Shaun Calthorpe Sports Coll 15 Race 10 E18 708m -
2144 Smith - Simon Nottingham 30 Race 19 E15 - -
2145 Smith - Tamara John Bunyan Upper Sch 14 Race 10 C17 1113m -
2146 Smith - Toby Littlehampton 20 Race 31 E6 06:37.8 0.865510
2147 Smith - Will London 27 Race 30 F10 06:44.2 0.851806
2148 Smith1 - Mark Riverside Rec Ctr 42 Race 17 E15 07:08.5 0.851575
2149 Smith2 - Mark Minerva Bath RC 42 Race 17 E4 06:59.6 0.869638
2150 Smyth - Daniel Lakeside F Ctr 33 Race 19 E8 07:00.7 0.841455
2151 Snelling - Grant Prince William Sch/Oundle Town RC 12 Race 07 C15 756m -
2152 Snelson - Paul Runcorn RC 15 Race 11 F8 - -
2153 Solomou - Sol FES Rowing Team Brunel Uni 35 Race 29 F20 13:59.1 0.410321
2154 Sorrel - Rob Staines BC 45 Race 16 B18 06:47.7 0.905323
2155 South - Dom Staines BC 30 Race 15 A20 07:09.4 0.878202
2156 Southworth - Ruth Guildford RC 23 Race 29 B18 07:40.2 0.853759
2157 Sowter - John The Windsor Boys' Sch 15 Race 11 D6 1362m -
2158 Specht - Morgan City of Bristol RC 26 Race 31 C14 06:31.6 0.879214
2159 Speed - David Team Oarsome IRC 30 Race 19 B4 - -
2160 Spence - Catriona Dr Challoner's High Sch 17 Race 13 D8 08:27.2 0.800868
2161 Spence - Laura Rob Roy BC 23 Race 20 B9 07:36.6 0.936049
2162 Spiers - Matty Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 D15 394m -
2163 Spilsbury - Richard UCE Birmingham 48 Race 03 D6 07:39.2 0.866289
2164 Spittle - Graham Weybridge RC 56 Race 02 A13 06:54.2 0.920570
2165 Squires - Gary Chippenham RFC 33 Race 30 E12 - -
2166 Staff - Sam Bedford Modern Sch 15 Race 11 E10 1414m -
2167 Stafford - William Peterborough City RC 13 Race 09 C4 1084m -
2168 Stainford - Hazel Durham ARC 56 Race 04 B9 08:12.8 0.998174
2169 Stainford - Roger Durham ARC 60 Race 02 E16 07:26.4 0.906138
2170 Stainforth - Richard Uni of Hertfordshire 20 Race 22 E18 06:38.2 0.884480
2171 Staite - Dan Ely 31 Race 15 A9 06:23.2 0.984081
2172 Staite - Oli Evesham 14 Race 09 C9 1048m -
2173 Stallard - Tom Broxbourne RC 25 Race 31 A7 - -
2174 Stallwood - Rachael Great Marlow Sch/Marlow RC 16 Race 12 C12 08:15.1 0.874369
2175 Stampton - Liam Dover RC 17 Race 13 F15 07:36.0 0.838377
2176 Standford - Oli Grenville Coll RC 17 Race 13 D18 07:11.9 0.885159
2177 Stanford - Alice Hall Green Sch 12 Race 06 C8 621m -
2178 Stanford - Simon Esporta 37 Race 18 E3 07:05.8 0.824566
2179 Stannard - James Latymer Sch 14 Race 09 E2 - -
2180 Stannard - Matthew Putney 26 Race 30 D16 06:59.2 0.821326
2181 Stannard - Richard Welland Valley Cycling Club 56 Race 02 A9 07:23.7 0.859364
2182 Stannard - Tim Lutterworth Sports Centre 25 Race 31 A12 06:14.7 0.918868
2183 Stansbie - Antony Archers Fitness 41 Race 17 B11 06:58.1 0.872758
2184 Stanyon - Liam Great Marlow Sch/Marlow RC 12 Race 07 B1 737m -
2185 Stead - David Westminster 39 Race 29 D20 07:09.3 0.802003
2186 Stearn - Susan Mr Personal Training 44 Race 01 E8 08:59.4 0.777345
2187 Steeds - Matthew Uni of Bristol BC 21 Race 22 C15 06:15.7 0.937450
2188 Steeves - Greg Nokia 26 Race 31 E15 - -
2189 Stefanski - Tomasz CUBC 21 Race 22 D18 06:27.8 0.908200
2190 Stenhouse - Felix Northampton 14 Race 09 D9 1048m -
2191 Stenhouse - James Northampton 41 Race 16 E17 - -
2192 Stephen - Michael Curlew RC 43 Race 16 D14 07:19.1 0.831018
2193 Stephens - Chris Kent Police 27 Race 31 D2 - -
2194 Stephenson - Anna Hinksey Sculling Sch 13 Race 08 C3 - -
2195 Stephenson - Christina AXA PPP healthcare 25 Race 20 D6 08:05.2 0.809769
2196 Stevens - Lee Wokingham 32 Race 19 B10 06:31.3 0.904677
2197 Stevens - Paul Le Sport H & F 40 Race 15 D14 06:51.0 0.929684
2198 Stevenson - Ashleigh Dover RC 15 Race 12 C17 08:25.2 0.856888
2199 Stevenson - Joshua Dover RC 11 Race 05 E12 418m -
2200 Stevenson - Lewis Dover RC 14 Race 11 C20 1293m -
2201 Stevenson - Sophie Great Marlow Sch/Marlow RC 15 Race 10 B13 1211m -
2202 Stewart - Anton Hamstead Hall Sch 13 Race 09 E11 - -
2203 Stewart - Colin Proactive Development 58 Race 03 D20 - -
2204 Stewart - Emma Fitness First 29 Race 29 D12 - -
2205 Stewart - Neil Evolution IRC 34 Race 19 C19 07:09.4 0.824406
2206 Stewart - Paul Esporta 58 Race 02 D16 - -
2207 Steynor - Juliet Great Marlow Sch/Marlow RC 14 Race 10 A4 1276m -
2208 Stimson - Giles Richmond 57 Race 03 E20 07:51.5 0.860445
2209 Stobart - Eleanor Ilkley 42 Race 01 D11 07:58.4 0.876463
2210 Stobbs - Sue Livingwell Bristol 50 Race 01 F1 08:55.4 0.799029
2211 Stockley - Mark Abingdon 29 Race 31 E10 - -
2212 Stoeckmann - Chris Latymer Sch 14 Race 11 F11 - -
2213 Stokes - Jack Marlow RC 13 Race 09 B14 1072m -
2214 Stokes - Simon David Lloyd 37 Race 18 C15 06:49.5 0.857387
2215 Stone - Michael LA Fitness Kings Heath 27 Race 30 C1 07:17.4 0.843621
2216 Stopher - Martin London 38 Race 15 C1 06:44.3 0.936433
2217 Storey - Damien King Edward VI Sch BC 15 Race 12 F3 - -
2218 Storey - Gareth West Somerset Comm Coll/Wimbleball RC 16 Race 13 B8 06:46.3 0.940930
2219 Storey - Jonathon King Edward VI Sch BC 17 Race 14 E20 08:03.0 0.743271
2220 Storey - Tom John Bunyan Upper Sch 13 Race 09 E20 - -
2221 Storrie - Mike Nottingham Schs RA 15 Race 10 D14 1311m -
2222 Stott - Alice Cheney Oxford Oarsomes 13 Race 08 B2 986m -
2223 Stradling - Ben Nottingham Uni BC 20 Race 29 E4 06:55.5 0.828640
2224 Strangford - Joe Trentham High Sch/SRA 12 Race 07 C17 656m -
2225 Stuart - Steven Imperial Coll 24 Race 22 C20 06:18.0 0.931746
2226 Stubley - Philip York 65 Race 03 B8 07:25.7 0.964999
2227 Sturgeon - Kim Loughborough Students RC 21 Race 20 A14 07:37.8 0.890564
2228 Styles - Pete Bewdley 13 Race 07 A8 662m -
2229 Suere - Paul Mr Personal Training 21 Race 31 F8 - -
2230 Sullivan - Amie Southampton Coalporters ARC 13 Race 06 C19 - -
2231 Sullivan - Rory Alcester Grammar Sch 14 Race 09 C5 1035m -
2232 Summers - Julia Pengwern 17 Race 14 B8 07:52.3 0.948338
2233 Summers - Penny Fitness First 46 Race 01 F20 - -
2234 Summers - Peter Pengwern BC 55 Race 02 A12 06:45.2 0.941017
2235 Summers - Steven Royce's Gym - Race 29 F18 - -
2236 Sunderland - Jonathan Stevenage 36 Race 18 D15 06:51.8 0.852598
2237 Surridge - Mavis Fitness First Reading 75 Race 04 B20 09:21.7 0.976678
2238 Sutton - Maxine Esporta Crawley 35 Race 29 D9 08:33.8 0.764695
2239 Sutton - Richard Pangbourne Coll BC 17 Race 14 D3 07:00.1 0.854559
2240 Swaby - Omar Hamstead Hall Sch 13 Race 09 E13 - -
2241 Swan - Bill High Wycombe 55 Race 03 D16 07:31.5 0.898560
2242 Swan - Jennie High Wycombe 55 Race 04 B7 08:56.5 0.916869
2243 Swan - Marc Trinity Coll BC, Oxford 32 Race 22 D5 06:19.9 0.927086
2244 Swarbrick - Maudie Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 A12 429m -
2245 Sweetman - Richard Watson Wyatt LLP (Leeds) 38 Race 18 F1 - -
2246 Swift - Dellie Nottingham Uni BC 28 Race 20 D4 - -
2247 Swinburn - Oliver Alcester Grammar Sch 12 Race 07 B8 700m -
2248 Switzer - David Peterborough City RC 29 Race 31 E8 06:31.8 0.878765
2249 Symington - Paul Somerset Fire & Rescue Service 41 Race 15 D15 07:18.2 0.871976
2250 Symons - Gwen Chariots 2 46 Race 01 F16 09:19.1 0.769272
2251 Syphas - Martyn Didcot 37 Race 18 B12 - -