British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
1677 Pace - Bob Unique Fitness 58 Race 02 D18 07:25.6 0.855700
1678 Pace - Robert OUBC 21 Race 22 D14 06:20.1 0.926598
1679 Page - Charlotte UWE Women 20 Race 20 B6 07:43.5 0.922114
1680 Page - Dan Prince William Sch/Oundle Town RC 14 Race 11 B10 1513m -
1681 Page - Natasha Reading Uni/Reading RC 19 Race 29 A9 - -
1682 Pain - Danielle Dover RC 14 Race 08 E4 519m -
1683 Pain - Tom Dover RC 16 Race 12 A7 - -
1684 Paine - Laura MIRC 15 Race 10 B2 1128m -
1685 Pak - Nathan Royal Grammar Sch HW BC 15 Race 12 D9 07:29.3 0.843757
1686 Palmer - Charles CUBC 26 Race 22 C5 06:14.3 0.940957
1687 Palmer - David Wells 41 Race 17 D2 06:48.5 0.893268
1688 Palmer - Max Prince William Sch/Oundle Town RC 15 Race 12 C1 07:06.9 0.888030
1689 Palmer - Paul Coleshill 38 Race 18 E4 - -
1690 Palmer - Susan Lancashire Constabulary/Lancaster John O'Gaunt RC 40 Race 01 B11 07:42.6 0.906399
1691 Pankhurst - Steve Eastbourne Coastal Amatuer RC 38 Race 18 D16 07:15.5 0.806200
1692 Pannell - Vicky Eastbourne RC 24 Race 29 C7 07:57.1 0.823517
1693 Panter - Dave Loughborough Students RC 23 Race 22 F3 06:38.4 0.884036
1694 Park - Diane Elland 44 Race 01 B13 07:38.3 0.914903
1695 Parker - Alison Hastings RC 40 Race 01 D15 08:32.5 0.818146
1696 Parker - Andrew Warrington 51 Race 02 C10 06:56.1 0.898342
1697 Parker - Clifford Worcester 73 Race 03 E6 - -
1698 Parker - Graham Mad Team IRC 33 Race 19 A7 - -
1699 Parker - Hannah King's Norton Girls' Sch 12 Race 06 D5 608m -
1700 Parker - Holly Rob Roy BC 17 Race 13 A17 07:25.6 0.911580
1701 Parkes - Adrian Hamstead Hall Sch 12 Race 07 E12 - -
1702 Parkes - Andy Tregorrick Park S Club 36 Race 18 B13 06:43.9 0.869275
1703 Parkins - Craig christchurch RC 39 Race 18 A2 06:46.4 0.863927
1704 Parkinson - Nick Nottingham Uni BC 19 Race 29 E10 07:17.8 0.786432
1705 Parmenter - Lois Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 C2 - -
1706 Parmer - Dilpreet Holyhead Sch 12 Race 07 D1 759m -
1707 Parnell - Nicholas Newark RC 13 Race 09 C11 1022m -
1708 Parsons - David David Lloyd Reading 31 Race 19 C5 06:56.8 0.849328
1709 Parsons - Michelle Evesham 38 Race 04 A8 - -
1710 Parsons - Phil Worcester Tri Club 35 Race 15 B3 06:39.4 0.947922
1711 Parsons - Robert Lewis L Ctr 31 Race 15 C11 07:10.2 0.876569
1712 Partridge - Darren Molesey 37 Race 15 B4 - -
1713 Pass - Gary Lakeside F Ctr 47 Race 16 C12 07:28.4 0.823149
1714 Patel - Dee Cannons H Club(Norbury) 44 Race 15 D18 - -
1715 Paton - Mark Edinburgh 34 Race 19 B14 06:47.9 0.867860
1716 Patrick - Emily Cheney Oxford Oarsomes 14 Race 08 A4 919m -
1717 Paul - Kieran Hamstead Hall Sch 14 Race 11 F10 1260m -
1718 Paveley - Rob Exeter Uni BC 20 Race 21 B4 06:54.3 0.905624
1719 Payne - Andrea Aston Manor Sch 15 Race 10 C12 1092m -
1720 Payne - Bill Nottingham BC 71 Race 02 B12 07:24.9 0.992583
1721 Payne - Sarah Wycliffe Sculling Ctr 42 Race 01 B8 07:22.9 0.946715
1722 Payne - Sophie Marlow RC 14 Race 10 A14 - -
1723 Peace - Helena Reading 37 Race 01 D17 - -
1724 Peacock - Graeme LBC 25 Race 31 B14 06:17.4 0.912295
1725 Pearce - Andrew Cemaes Bay 30 Race 19 D13 07:06.0 0.830986
1726 Pearce - David Maidstone 32 Race 19 E12 08:21.4 0.706023
1727 Pearson - Andrew Davidwilliampearson IRC 30 Race 15 A7 06:40.7 0.941103
1728 Pearson - Daniel Nottingham Schs RA 13 Race 09 E19 - -
1729 Pearson - Jennie Lymm High Sch/Warrington RC 12 Race 06 A2 685m -
1730 Pearson - Ken Davidwilliampearson IRC 52 Race 03 D9 07:50.9 0.823954
1731 Pearson - Tom Lymm High Sch/Warrington RC 13 Race 09 C19 1059m -
1732 Pease - Catherine Exeter Uni 19 Race 20 E4 - -
1733 Peebles - Kevin Mad Team IRC 37 Race 18 B9 06:29.2 0.902107
1734 Peet - Mathew Wolfson Coll BC 26 Race 31 C11 06:31.3 0.879888
1735 Peltola - Seppo Finnrowing 61 Race 02 A17 06:57.6 0.968630
1736 Penberthy - Stephen Royal Navy IRC 48 Race 16 B9 06:48.9 0.902666
1737 Pendry - Joshua Gloucetser RC 13 Race 09 A12 1019m -
1738 Penicud - John Exeter Uni 20 Race 21 E10 07:20.3 0.799909
1739 Penijton - Andrew Loughborough Students RC 23 Race 30 B18 07:05.0 0.868235
1740 Penneycard - Jessica Bristol Uni BC 20 Race 20 D10 07:21.9 0.922607
1741 Pennington - Andy Prescot 37 Race 18 C2 06:39.6 0.878629
1742 Penrose - Abigail Evesham RC 14 Race 08 A11 943m -
1743 Peppiatt - Jenny Mr Personal Training 22 Race 29 B3 - -
1744 Perera - Tim CULRC 19 Race 21 A10 - -
1745 Perkins - Chris Uni of Surrey BC 22 Race 21 C9 07:32.1 0.829905
1746 Perry - Christopher Marlow RC 14 Race 09 C3 - -
1747 Perry - Leila Alcester Grammar Sch 15 Race 10 C7 1133m -
1748 Perry - Terry Marlow RC 47 Race 01 E20 - -
1749 Peter - Lawrence Greenwich Leisure 63 Race 03 A18 07:26.3 0.945328
1750 Peterhans - Ben Latymer Sch 14 Race 09 D8 937m -
1751 Peters - Robin Market Harborough 48 Race 03 A3 06:51.3 0.967177
1752 Petrie - Lauren Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 A17 897m -
1753 Petrokofsky - Leo SS Mary & John Primary Sch 10 Race 05 B10 421m -
1754 Pettitt - Adam Wrekin Rowers 23 Race 30 E11 06:53.4 0.832850
1755 Petzold - Susan Mr Personal Training 52 Race 04 B1 09:01.2 0.855137
1756 Pharani - Amar Holyhead Sch 13 Race 07 C20 661m -
1757 Phelan - Thomas Supercanoa 39 Race 18 A19 06:23.0 0.916710
1758 Phillips - Karon Maidenhead RC 53 Race 01 A15 07:46.8 0.916453
1759 Phillips - Malcolm Fitness First 45 Race 16 B5 06:54.9 0.889612
1760 Phillips - Rhodri Pembrokeshire 38 Race 18 E14 07:04.1 0.827871
1761 Phillips - Robin Bookers 127 60 Race 02 A20 07:30.7 0.897493
1762 Phillis - Abigail Uni of Leicester BC 21 Race 20 C18 09:03.3 0.786674
1763 Pickering - Neil Battersea 40 Race 29 F7 07:06.0 0.808216
1764 Pickett - James Boars Head 22 Race 21 A19 06:47.1 0.921641
1765 Picton - Tom Marlow RC 17 Race 13 B18 07:16.1 0.876634
1766 Piercy - Catherine Nottingham Uni BC 22 Race 20 C19 08:35.4 0.829259
1767 Piggott - Eleanor Bedforg High Sch RC 14 Race 08 C20 1039m -
1768 Pijpers - Caz Grenville Coll RC 18 Race 13 C4 07:57.1 0.851394
1769 Pike - Tim Mad Team IRC 40 Race 17 A17 06:21.1 0.957492
1770 Pilkington - David Alcester Grammar Sch 12 Race 05 E14 379m -
1771 Pillinger - Stuart Bristol 28 Race 30 C20 07:02.0 0.874408
1772 Pimbley - Sam St Peter's High Sch/SRA 14 Race 11 B12 1333m -
1773 Pinchbeck - Alan Derby RC 72 Race 02 B14 08:34.7 0.857976
1774 Pitchforth - David Hereford Cathedral Sch BC 17 Race 13 F19 - -
1775 Pitt - Dominic Bewdley RC/King Edward VI Five Ways 17 Race 13 B1 07:30.8 0.848048
1776 Pitt-Brooke - Judith Nottingham 44 Race 04 C12 08:08.4 0.893325
1777 Pitt-Brooke - Richard Nottingham 45 Race 16 C9 07:45.6 0.792741
1778 Pitts - Mark Uni of Essex RC 22 Race 21 C8 07:33.2 0.827891
1779 Platt - Adrian Eastbourne RC 15 Race 12 F1 07:20.8 0.860027
1780 Platts - Peter Ripley L Ctr 56 Race 03 D14 07:08.2 0.947455
1781 Pledger - Adam Star Club 16 Race 13 C17 07:14.1 0.880673
1782 Plenty - Paul Stopsley Profiles 46 Race 16 B16 06:40.2 0.922289
1783 Plumton - Amanda Mr Personal Training 47 Race 01 E19 08:39.7 0.827593
1784 Plunkett - Steve Bosporos BC 50 Race 02 A3 - -
1785 Pochribniac - John Uni Coll Worcester RC 19 Race 21 C6 07:38.1 0.819035
1786 Pohl - Kai Lee 36 Race 15 D1 06:59.4 0.902718
1787 Pointz-Roberts - Andrew Eastbourne RC 11 Race 05 E17 438m -
1788 Poltock - Marie Courtyard H & F 40 Race 01 D13 - -
1789 Pooni - Manjit Hamstead Hall Sch 13 Race 07 E10 - -
1790 Pope - Amy Southampton Coalporters ARC 13 Race 08 D8 894m -
1791 Pope - Samantha RMA Sandhurst - Race 29 C12 - -
1792 Popovic - Paul Latymer Sch 14 Race 09 D18 - -
1793 Porskin - Junior Lordswood Boys Sch 16 Race 14 F16 - -
1794 Porter - Rebecca St Peter's High Sch/SRA 11 Race 05 C17 373m -
1795 Postlethwaite - Ian Bannatynes Gym (Norwich) 39 Race 18 C11 06:53.7 0.848683
1796 Potton - James Eastbourne RC 11 Race 05 D11 435m -
1797 Potton - Tom Eastbourne RC 14 Race 10 D17 1297m -
1798 Pouyfaucon - Karine London 33 Race 01 C3 07:54.6 0.883481
1799 Povall - Kate Maidstone Invicta RC 28 Race 29 D8 08:09.4 0.802820
1800 Povey - William Prince William Sch/Oundle Town RC 14 Race 11 E8 1286m -
1801 Powell - Camilla Pengwern BC 13 Race 08 A5 884m -
1802 Powell - Heather Alcester Grammar Sch 13 Race 06 B4 653m -
1803 Powell - John Ancholm L Ctr 71 Race 02 B11 07:47.8 0.943993
1804 Powell - John Monmouth RC 53 Race 03 C18 - -
1805 Powell - Matthew Alcester Grammar Sch 15 Race 12 F7 07:53.7 0.800296
1806 Powell - Matthew Maidenhead 13 Race 09 B1 1139m -
1807 Powell - William Newark RC 14 Race 11 B8 1409m -
1808 Pownfall - Michael Lymm High Sch/Warrington RC 14 Race 09 F9 - -
1809 Poyner - Rachel Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 C1 990m -
1810 Pratt - David Keswick 42 Race 17 D1 - -
1811 Pratt - Edward Hollingworth Lake RC 10 Race 05 D7 346m -
1812 Pratt - Nigel Hollingworth Lake RC 47 Race 16 A20 06:44.0 0.913614
1813 Pratt - Penny Hollingworth Lake RC 45 Race 01 E16 08:32.5 0.839220
1814 Preece - Felicity Pengwern 14 Race 08 D17 802m -
1815 Preece - Will Pangbourne Coll BC 17 Race 14 D11 06:56.5 0.861945
1816 Pressley - Tom Uni of Leicester BC 22 Race 30 F8 07:12.6 0.795885
1817 Prestidge - Ashley Notts County RA 20 Race 31 B4 06:20.7 0.904387
1818 Price - Aaron Star Club 20 Race 21 A16 06:51.2 0.912451
1819 Price - Andy Worcester 43 Race 17 D16 07:10.7 0.847225
1820 Price - Chris Dover RC 20 Race 30 D10 07:42.5 0.797838
1821 Price - Graham Newark RC 45 Race 03 A4 06:37.6 1.000503
1822 Price - Jodie Trentham High Sch/SRA 13 Race 06 C6 661m -
1823 Price - Joe Latymer Sch 14 Race 09 E7 - -
1824 Price - John River Kyle Scullers 43 Race 17 C20 - -
1825 Price - Lucy Pengwern RC 13 Race 08 D15 931m -
1826 Price - Philip Chesterfield Cannons 70 Race 03 B16 07:52.9 0.917530
1827 Price - Rhona Newark RC 41 Race 04 C11 - -
1828 Price - Rich Kings Cliffe 41 Race 17 D17 07:05.7 0.857176
1829 Price - Sabrina Peterborough City RC 14 Race 08 A3 1029m -
1830 Price - Will Uni of Essex RC 19 Race 21 E15 07:34.6 0.774747
1831 Price - Zachary Bewdley 13 Race 09 A2 935m -
1832 Priestley - Roderick Holmes Place Manchester 33 Race 19 D2 06:53.0 0.857143
1833 Priestley - Vicky Trentham High Sch/SRA 12 Race 06 C4 597m -
1834 Prince - Ben Bewdley 13 Race 09 A19 - -
1835 Probert - George Hereford Cathedral Sch BC 16 Race 13 C11 07:06.0 0.897418
1836 Probyn - Emma St Peter's High Sch/SRA 12 Race 06 A4 676m -
1837 Procopiu - Doru London 49 Race 16 B7 06:54.0 0.891546
1838 Proud - Chris Bedford Harriers AC 58 Race 03 D18 - -
1839 Prowse - Roger SP Systems 59 Race 03 B4 06:53.8 0.980425
1840 Pryor - Tom Wallingford RC/ St Birinus Sch 15 Race 12 A18 07:07.9 0.885955
1841 Pugh - Matthew Bedford Modern Sch 16 Race 12 C10 07:37.3 0.828996
1842 Pujals - Max Tideway Scullers Sch 14 Race 11 D16 - -
1843 Pulford - Richard Carlton Le Willows Sch 17 Race 14 D17 07:06.5 0.841735
1844 Purchase - Kristian Hinksey Sculling Sch 17 Race 13 E16 07:13.0 0.882910
1845 Purdy - Jo BJ's Gym Scarborough 41 Race 01 D10 08:10.6 0.854668
1846 Purves - Robert Financial Services Authority 40 Race 17 E6 07:26.1 0.817978