British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
1423 MacDonald-Smith - Dian Star RC 51 Race 01 A12 - -
1424 MacFarlane - Andrew Uni of Leicester BC 20 Race 21 C7 - -
1425 Machan - Sean Notts County RA 19 Race 30 B13 06:43.7 0.914045
1426 MacKenzie - Hugh Imperial Coll BC 22 Race 22 C7 - -
1427 MacKenzie - Kirsty Runcorn RC/Helsby High Sch 14 Race 10 B3 1110m -
1428 MacKinnon-Little - Angus Super Moose IRC 56 Race 02 E12 07:35.0 0.838022
1429 MacLeod - Minty Hereford Cathedral Sch BC 14 Race 10 B9 1094m -
1430 Maguire - Lindsey Durham ARC 22 Race 29 A6 07:12.8 0.907810
1431 Makepeace - Eira Livingwell Bristol 60 Race 04 B16 09:31.7 0.868637
1432 Makinson - Alexander Walbrook RC/Teddington 15 Race 11 E6 1174m -
1433 Mall - Amrik Hamstead Hall Sch 14 Race 11 F12 - -
1434 Mall - Sanjay Holyhead Sch 14 Race 09 B18 - -
1435 Mallina - Jake Trentham High Sch/SRA 12 Race 07 D3 657m -
1436 Maloney - Sian Loughborough Students RC 19 Race 20 B3 08:13.8 0.865533
1437 Malpass - Hannah Alcester Grammar Sch 14 Race 10 C1 1151m -
1438 Manak - Rajveer Hamstead Hall Sch 15 Race 12 E16 10:59.7 0.656207
1439 Mander - Frances Bewdley 12 Race 06 D13 648m -
1440 Mannell - John Exeter Uni BC 18 Race 21 C10 07:34.7 0.825159
1441 Mannington - Tom Loughborough Students RC 20 Race 21 D3 06:48.5 0.862179
1442 Manuel - Patricia Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 A8 404m -
1443 Maples - Oliver Latymer Sch 15 Race 11 C18 1394m -
1444 Marchant - Giles Star Club 31 Race 19 C13 - -
1445 Mardenborough - Zaibar Hall Green Sch 13 Race 06 C10 652m -
1446 Markey - Francis London 34 Race 15 C17 07:12.5 0.871908
1447 Marks - Mario Derby - (Independent) 42 Race 15 D20 07:18.5 0.871380
1448 Marren - Simon Bath Uni 18 Race 22 F18 07:04.1 0.830465
1449 Marsden - James Kingston Grammar Sch BC 14 Race 11 B18 - -
1450 Marsden - Lucy Uni Coll Chester 19 Race 20 E11 08:43.1 0.779392
1451 Marsh - Caris Upper Thames RC 16 Race 14 B16 08:00.1 0.932931
1452 Marsh - James Nottingham Schs RA 15 Race 12 E10 - -
1453 Marshall - Ben Eastbourne RC 12 Race 07 E1 - -
1454 Marshall - David Loughborough Students RC 22 Race 22 E4 06:20.2 0.926355
1455 Marshall - Stephen Uni of Leicester BC 23 Race 21 D20 06:56.6 0.845415
1456 Martin - Adrian Abingdon RC 12 Race 07 A16 622m -
1457 Martin - Alexander Abingdon RC 10 Race 05 B1 449m -
1458 Martin - David Weston Coll 17 Race 14 D12 07:01.4 0.851922
1459 Martin - David Reading RC 49 Race 03 D3 - -
1460 Martin - Jeremy Abingdon RC 41 Race 17 C6 06:34.7 0.924500
1461 Martin - Jonathan Harrow Sch BC 15 Race 11 A15 1488m -
1462 Martin - Steve Fitness First 47 Race 16 C15 - -
1463 Martin - William Harrow Sch BC 16 Race 12 A12 06:44.9 0.936281
1464 Martinger - Carrie Gloucester RC 17 Race 13 C7 08:01.4 0.843789
1465 Martlew - Eddie Wrekin Rowers 43 Race 15 E14 07:34.8 0.840150
1466 Mason - Hanah Warrington RC 17 Race 13 D6 08:49.0 0.767864
1467 Mason - Richard Solihull 36 Race 18 C7 06:36.8 0.884829
1468 Mason-Sones - Richard Alcester Grammar Sch 13 Race 07 E9 691m -
1469 Massima - Kunal Loughborough Students RC 20 Race 21 B5 07:21.2 0.850408
1470 Mather - Grace Lymm High Sch/Warrington RC 12 Race 06 A20 657m -
1471 Mathieson - James Fitness First 27 Race 30 E7 - -
1472 Matthew - Pearce Calcot Spa 24 Race 30 D13 07:39.2 0.803571
1473 Matthews - Warren Wiltshire Fire Birgade 34 Race 19 A3 06:25.9 0.917336
1474 Matthews - Wendy Swindon 32 Race 01 C9 08:45.8 0.797452
1475 Mattos - Toby Guildford RC 15 Race 11 A5 1429m -
1476 Maw - Clifford Technogym/Riverside Rec Ctr 22 Race 29 F1 07:28.9 0.766986
1477 Maxfield - Luke Doncaster Schs RA 11 Race 05 B14 422m -
1478 Maxwell - Liam John Bunyan Upper Sch 13 Race 09 F4 - -
1479 May - Jeremy Thrapston 36 Race 18 E13 07:09.4 0.817653
1480 Mayers - Elisha Aston Manor Sch 11 Race 05 E6 426m -
1481 Mayglothling - Tristan Star Club 18 Race 14 D4 - -
1482 Mays - Charles Bull Pen - Race 02 F1 07:46.6 0.737891
1483 McAdam - Leanne Nottingham Schs RA 17 Race 13 C9 08:43.4 0.776080
1484 McAllister - Robert Marlow RC 21 Race 30 B8 - -
1485 McAuley - Cahal Carnlough Coastal RC 42 Race 15 B18 - -
1486 McCarthy - Charlotte Mr Personal Training 27 Race 29 D14 09:33.6 0.684972
1487 McCauley - Rhys The Windsor Boys' Sch 15 Race 11 A7 - -
1488 McCorry - Phil BUSA, Hertfordshire 19 Race 21 B1 07:13.8 0.864915
1489 McCoy - Luke Bewdley 13 Race 09 A11 985m -
1490 McCrae - Joseph Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 D12 - -
1491 McCullagh - Stephen Tiverton 45 Race 16 A17 - -
1492 McDermott - Alan Warwickshire RC 45 Race 03 C4 - -
1493 McDonald - Marcus Windmill Village 24 Race 30 D20 - -
1494 McFarlane - Ian Bedford 40 Race 17 B5 06:27.1 0.942651
1495 McFarlane - Lynsey Alcester Grammar Sch 23 Race 29 A19 07:40.3 0.853574
1496 McGing - Tim Old Wrecks IRC 43 Race 15 E18 - -
1497 McGlashan - Andrew Malmesbury 23 Race 30 D4 - -
1498 McGlone - James Doncaster Schs RA 13 Race 09 A7 1024m -
1499 McGow - Robert Uni of Bristol BC 21 Race 22 F15 06:35.1 0.891420
1500 McGrath - Sophie Bewdley RC 14 Race 08 D12 768m -
1501 McGregor - Livi Lady Eleanor Holles BC 14 Race 10 B18 1095m -
1502 McGregor - Ryan Dover RC 12 Race 07 B16 - -
1503 McHowern - Matt Trentham High Sch/SRA 12 Race 07 C9 673m -
1504 McIntosh - Michelle Australia 25 Race 29 D1 - -
1505 McKinlay-Smith - Michael Wakefield 30 Race 19 D19 07:00.8 0.841255
1506 McMahon - Mike Fitness First 40 Race 16 D12 - -
1507 McMichael - Neil Mr Personal Training 60 Race 03 E17 - -
1508 McMullan - Neil Royal Navy 35 Race 18 A12 06:10.2 0.948406
1509 McNally - Carole Team Oarsome IRC 41 Race 01 B7 07:53.9 0.884786
1510 McNaughton - Martha Upper Thames RC 17 Race 14 B5 - -
1511 McNuff - Ian Walbrook 47 Race 16 A10 06:14.9 0.984529
1512 McNulty - Frank SS Mary & John Primary Sch 10 Race 05 D4 405m -
1513 McNulty - Marco Latymer Sch 14 Race 09 D6 1026m -
1514 McNulty - Molly Cheney Oxford Oarsomes 13 Race 08 C8 853m -
1515 McQuillian - Katy Lymm High Sch/Warrington RC 15 Race 10 A1 1283m -
1516 Mee - Harry Exeter Uni 21 Race 21 C18 - -
1517 Mee - Sarah Sheffield Uni RC 22 Race 20 B11 07:23.7 0.963264
1518 Melges - Martin Star Club 29 Race 31 D14 06:38.2 0.864641
1519 Melia - Pierre Lancaster Uni BC 23 Race 22 F14 06:38.4 0.884036
1520 Melody - Denis Armley Sp Ctr 81 Race 03 C19 08:55.5 0.954809
1521 Meredith - George Gravesend I.R.C. 56 Race 03 B2 07:08.8 0.946129
1522 Merrifield - Leigh Great Marlow Sch/Marlow RC 13 Race 08 B7 1009m -
1523 Meyers - Geoffrey Kingston RC 13 Race 07 C1 754m -
1524 Meyers - Ryan Kingston RC 17 Race 13 B13 06:49.0 0.934719
1525 Michel - Mark East Grinstead 25 Race 30 E19 06:50.8 0.838121
1526 Micthell - Dan Pengwern 17 Race 13 E14 07:20.9 0.867090
1527 Middleman - Chloe Marlow RC 13 Race 06 B15 - -
1528 Middleton - Daniel Tideway Scullers Sch 14 Race 09 B8 1171m -
1529 Middleton - Nik Tideway Scullers Sch 11 Race 05 B15 471m -
1530 Midwinter - Paul Corinthian Casuals 53 Race 02 C18 07:19.7 0.850125
1531 Mildon - Peter Latymer Sch 15 Race 11 B2 1439m -
1532 Miles - Katherine Warrington 12 Race 06 C11 651m -
1533 Miley - Paul Grantham 40 Race 17 B10 06:28.0 0.940464
1534 Miller - Alex Star club 17 Race 13 C12 07:02.7 0.904424
1535 Miller - Hannah Star Club 12 Race 06 A15 693m -
1536 Miller - Josh Trentham High Sch/SRA 12 Race 07 C10 714m -
1537 Miller - Selwyn St Peter's High Sch/SRA 13 Race 07 C8 689m -
1538 Milliken - Don Queen's Campus, Uni of Durham 25 Race 22 E14 06:42.9 0.874162
1539 Millington - Peter Macclesfield 30 Race 19 A1 06:30.5 0.906530
1540 Mills - Richard Norwich 36 Race 18 C10 07:13.2 0.810480
1541 Mitchell - Abbie Calthorpe Sports Coll 14 Race 08 E3 686m -
1542 Mitchell - James Harpers Fitness, Wokingham 23 Race 31 D5 06:37.5 0.866164
1543 Mitchell - Jim Hereford RC 50 Race 02 C6 - -
1544 Mitchell - Julia Uni of Surrey BC 20 Race 20 D9 08:35.0 0.791651
1545 Mitchell - Mark Mad Team IRC 30 Race 15 A12 06:25.2 0.978972
1546 Mitchell1 - Gary Smethwick 39 Race 18 E2 06:52.5 0.851152
1547 Mitchell2 - Gary Fitness First 35 Race 18 C19 06:52.1 0.851978
1548 Mizen - Chris Eastbourne RC 32 Race 15 A14 06:44.7 0.931801
1549 Moat - Matthew Reading RC 38 Race 18 B1 06:38.6 0.880833
1550 Moat - Thomas Reading RC 23 Race 30 C19 07:03.5 0.871311
1551 Mohammed - Yasmin Aston Manor Sch 12 Race 05 C7 403m -
1552 Moisley - Hayley Eastbourne RC 13 Race 06 D3 - -
1553 Moisley - Kirsty Eastbourne RC 16 Race 13 E6 - -
1554 Mollett - Guy Grey Court Sch 12 Race 05 E18 469m -
1555 Mollett - Simon Richmond 50 Race 02 D9 07:38.3 0.815623
1556 Mollison - Chris Maidstone Invicta RC 21 Race 31 B16 06:30.7 0.881239
1557 Molyneaux - Ryan Calcot Spa 25 Race 30 C8 06:53.7 0.891951
1558 Molyneux - Anthony Nottingham Schs RA 13 Race 09 F6 - -
1559 Montgomery - Patrick Cheney Oxford Oarsomes 12 Race 05 B19 - -
1560 Moore - Becky Farnborough Sch 15 Race 12 C20 - -
1561 Moore - Oliver Imperial Coll BC 18 Race 22 D11 - -
1562 Moore - Pete Evolution IRC 30 Race 30 D7 07:33.2 0.814210
1563 Morgan - Debbie Chariots 2 35 Race 04 C7 09:41.7 0.751590
1564 Morgan-Judd - Connor Farnborough Sch 12 Race 07 B17 769m -
1565 Morley - Charles Sutton Coldfield 73 Race 02 B15 09:31.5 0.772703
1566 Morley - Kevin Armley Sp Ctr 59 Race 03 D17 07:43.9 0.874542
1567 Morris - Cailean Doncaster Schs RA 12 Race 07 D15 670m -
1568 Morris - Christopher Loughborough BC 16 Race 12 D6 07:42.2 0.820208
1569 Morris - Henry OUBC 21 Race 22 B15 06:11.8 0.947284
1570 Morris - Nicola Mad Team IRC 38 Race 04 A6 07:51.2 0.927844
1571 Morris - Phil Mad Team IRC 37 Race 18 A18 06:33.9 0.891343
1572 Morshead - Kelly Swindon RC 15 Race 12 C13 08:22.1 0.862179
1573 Morton - Lindsay Uni of Leicester BC 22 Race 20 A16 07:47.5 0.872086
1574 Moses - Hannah Exeter Uni 19 Race 20 C1 07:54.7 0.858858
1575 Moss - Charlotte Uni of Surrey BC 19 Race 20 B1 08:48.4 0.808857
1576 Moss - Gareth St Peter's High Sch/SRA 13 Race 07 D9 - -
1577 Moss - Neil Walsall 43 Race 15 E13 07:21.6 0.865263
1578 Moss - Sandra BJ's Gym Scarborough 43 Race 01 D8 08:02.2 0.869556
1579 Mostyn-Williams - Feargal Tideway Scullers Sch 14 Race 11 A17 1360m -
1580 Muddiman - Chloe Marlow RC - Race 06 E17 711m -
1581 Muir - Linsey Latymer Sch 18 Race 13 A16 07:22.9 0.917137
1582 Muligrave - Shavar Aston Manor Sch 15 Race 10 E10 1312m -
1583 Mulkerrins - Peter Star Club 40 Race 17 A2 - -
1584 Mullins - Sam Nottingham 14 Race 10 E15 1380m -
1585 Mullins - Tom Notts County RA 17 Race 14 C1 06:40.2 0.897052
1586 Mulvany - Simon Yare BC 32 Race 19 B8 06:45.1 0.873858
1587 Mundie - Philip Diamond Fit 44 Race 17 E1 07:16.2 0.836543
1588 Munns - Natalie Fitness First 24 Race 29 D17 - -
1589 Murphy - Andrew King's Norton Boys' Sch 15 Race 11 C15 1289m -
1590 Murrain - Isyle Aston Manor Sch 11 Race 05 E5 420m -
1591 Murray - Lizzie Nottingham Uni BC 19 Race 20 C7 08:44.0 0.778054
1592 Murray - Sarah Lakeside F Ctr 30 Race 01 C1 07:58.5 0.876280
1593 Muse - David City of Sunderland RC 23 Race 31 F10 06:47.1 0.845738
1594 Myers - Ben Kingston Grammar Sch BC 15 Race 11 B5 - -
1595 Mylvaganam - Niranjan Uni of Leicester BC 19 Race 21 E17 - -
1596 Mynhardt - Cynthia Southsea RC 19 Race 29 B17 07:43.7 0.847315