British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
1322 Lahdenpera - Juho PricewaterhouseCoopers 25 Race 30 F16 07:18.3 0.785535
1323 Laidley - Beuron King's Norton Boys' Sch 15 Race 11 C1 1267m -
1324 Laird - Derek Lancashire Ambulance 39 Race 18 C17 - -
1325 Laird - Iain Pulse Gymnasium 38 Race 18 E6 07:12.3 0.812168
1326 Lake - Philip Latymer Sch 14 Race 09 C8 1042m -
1327 Lake - Richard Chariots 2 66 Race 03 B7 07:34.8 0.945690
1328 Laking - Richard RAF Kinloss 32 Race 19 B20 06:45.2 0.873643
1329 Lambden - James Pangbourne Coll BC 17 Race 14 D15 07:05.1 0.844507
1330 Lancaster - Brian TRAX Health & Fitness 67 Race 02 B6 07:23.2 0.960514
1331 Lancaster - Paul Didsbury 31 Race 19 B7 06:40.2 0.884558
1332 Lander - Colin Holmes Place 45 Race 16 B11 06:52.6 0.894571
1333 Langdon - Hannah Pengwern BC 14 Race 10 C2 1242m -
1334 Langfrod - Alison Cheney Oxford Oarsomes 14 Race 10 A9 988m -
1335 Langguth - Paul UTRC 51 Race 02 A4 06:25.7 0.969147
1336 Langham - Faye Newark RC 26 Race 29 C1 07:46.3 0.842591
1337 Larkman - Tony Bristol Ariel RC 35 Race 18 A10 06:00.6 0.973655
1338 Larsen - Maria Dame Alice Harper Sch 16 Race 13 A1 07:40.0 0.883044
1339 Latham - David Trinity Coll BC 23 Race 21 A1 06:48.1 0.919383
1340 Lattimer - Sarah Uni Coll Chester 22 Race 20 E7 - -
1341 Lawerence - Henrey Hinksey Sculling Sch 16 Race 14 E16 07:14.3 0.826618
1342 Lawrie - Neil Curlew RC 29 Race 31 B3 06:28.8 0.885545
1343 Lawson - Andrew Uni of Bristol BC 25 Race 22 D8 - -
1344 Lawson - Jamie Tonbridge Sch 29 Race 31 C6 - -
1345 Lawson - Tom Doncaster Schs RA 13 Race 09 A14 888m -
1346 Lawton - Phil Maidenhead RC 36 Race 15 B10 - -
1347 Layton - Muj Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 B19 - -
1348 Lazenby - Christopher Northampton 18 Race 13 F16 08:01.6 0.793812
1349 Lazenby - David Northampton 18 Race 13 F17 07:50.5 0.812540
1350 Lea - Rebecca Nottingham Uni BC 19 Race 20 D2 08:57.5 0.758512
1351 Leach - Martin Notts County RA 24 Race 30 A20 - -
1352 Leaman - Joseph Exeter Uni 18 Race 21 E2 - -
1353 Lee - Rachel Scarborough ARC 15 Race 10 A19 1279m -
1354 Lee - Richard Worcester RC 16 Race 12 E5 07:05.2 0.891581
1355 Leech - Chris Wrekin Rowers 44 Race 17 E14 07:06.3 0.855970
1356 Leech - Felix Hereford Cathedral Sch BC 14 Race 11 B16 1316m -
1357 Lees - Karl St Peter's High Sch/SRA 12 Race 07 C12 642m -
1358 Lefevre - Ben Durham ARC 18 Race 14 A17 - -
1359 Leggatt - Martin Curlew RC 29 Race 30 E6 06:53.9 0.831843
1360 Leigh - Jeffrey Fitness First Dunstable 50 Race 02 C2 06:57.4 0.895544
1361 Lempard - Tom Nottingham 14 Race 10 E12 367m -
1362 Leneghan - Nulua Fitness First 34 Race 01 A8 08:01.1 0.871544
1363 Lennon - Tom Star Club 14 Race 09 A16 1148m -
1364 Leonard - Colin Pembroke Coll BC 20 Race 22 E9 - -
1365 Lester - Henry Abingdon Sch 17 Race 13 B12 06:56.8 0.917227
1366 Lester - Robert Wallingford 50 Race 03 D7 07:26.8 0.868398
1367 Lewis - Ben Leander Club 25 Race 31 A19 06:15.3 0.917399
1368 Lewis - Ben Nottingham 13 Race 09 D14 1005m -
1369 Lewis - Emily-Rebecca Shrewsbury 11 Race 05 C20 477m -
1370 Lewis - Jason Windmill Village 32 Race 19 D3 06:40.5 0.883895
1371 Lewis - Keith Watson Wyatt LLP (Leeds) 39 Race 18 D18 07:34.0 0.773348
1372 Lewis - Stacey Bewdley RC 13 Race 08 C12 916m -
1373 Lewis - Warren Aston Manor Sch 14 Race 10 E14 1259m -
1374 Lewthwaite - Mark Cumbria Fire Service 40 Race 17 D14 07:04.4 0.859802
1375 Liddiard - Kirsty Uni of Surrey BC 19 Race 20 B20 08:46.5 0.811776
1376 Lightowler - Mark Meles BC 37 Race 18 B11 06:41.8 0.873818
1377 Lillywhite - Grant Chariots 2 41 Race 17 A16 06:24.3 0.949519
1378 Lindholt - Isabella Notts County RA 19 Race 29 A4 - -
1379 Lindsay - Christopher Star Club 27 Race 30 A15 06:43.5 0.914498
1380 Lineker - Catherine Notts County RA 17 Race 13 A15 07:33.4 0.895898
1381 Litchfield - Jamie Farnborough Sch 14 Race 11 E4 1289m -
1382 Litherland - Mark birmingham 39 Race 18 D5 - -
1383 Litsas - Andreas Uni of Essex RC 23 Race 21 C13 07:48.5 0.800854
1384 Little - Emily Poole 18 Race 13 A4 - -
1385 Little - Neil Old Wrecks IRC 53 Race 03 C14 07:13.6 0.894834
1386 Little - Sue Old Wrecks IRC 53 Race 04 B3 07:49.0 0.986780
1387 Littlejohn - Chris Wrekin Rowers 41 Race 15 E15 - -
1388 Littlewood - Charlotte Nottingham Schs RA 12 Race 06 D6 729m -
1389 Livingston - David OUBC 21 Race 22 B12 06:16.3 0.935955
1390 Liwski - Chris OUBC 24 Race 22 A16 06:01.2 0.975083
1391 Lloyd - Abi Lady Eleanor Holles BC 15 Race 10 B10 1207m -
1392 Lloyd - Bryony Bewdley RC 14 Race 08 B16 983m -
1393 Lloyd - Jayne Warrington 34 Race 01 D3 - -
1394 Lloyd - Nick Leander Club 27 Race 31 A16 05:57.3 0.963616
1395 Lloyd - Peter Bidford-on-Avon 39 Race 18 B14 06:37.8 0.882604
1396 Lloyd - Sue Biggleswade 44 Race 01 E3 08:38.9 0.808056
1397 Lloyd - Tom Kingston RC 15 Race 11 F14 1325m -
1398 Lloyd - Trevor Lakeside F Ctr 53 Race 02 D11 08:27.6 0.736407
1399 Lobato - Mark Grenville Coll RC 17 Race 13 D13 07:17.2 0.874428
1400 Loeffen - Pete RowPro Rowers 50 Race 03 D8 07:29.5 0.863181
1401 Lofthouse-Smith - Jamie-Jardine Great Marlow Sch/Marlow RC 13 Race 07 B12 755m -
1402 Lomax - Andrew London Sch of Economics RC 20 Race 21 B9 - -
1403 Longman - Sarah Warrington RC 12 Race 06 B5 610m -
1404 Look - Alex Hereford RC 31 Race 01 A4 07:27.7 0.936565
1405 Love - Patrick York 35 Race 31 D8 - -
1406 Loveday - Adam OBM 35 Race 15 C8 06:58.8 0.904012
1407 Lovejoy - Gary Staines BC 36 Race 15 D3 - -
1408 Lovell - Diane Proactive Develpoment 35 Race 01 C19 08:49.1 0.786619
1409 Low - Martyn Mad Team IRC 54 Race 02 A1 06:30.2 0.957970
1410 Low - Roderick Pulborough 37 Race 18 C18 - -
1411 Lowe - Andy Fitness First 22 Race 30 E16 06:39.1 0.862691
1412 Luke - Marlon John Bunyan Upper Sch 13 Race 09 E17 - -
1413 Lycett - Elizabeth Hodge Hill Sch 12 Race 05 A19 428m -
1414 Lydall - Alice Uni of Surrey BC 21 Race 20 A19 08:04.2 0.842008
1415 Lyndvall - Kate RMA Sandhurst - Race 29 C18 - -
1416 Lyness - Matthew Kenilworth 34 Race 19 B19 06:51.2 0.860895
1417 Lynn - Stacey UWE Women 24 Race 20 D13 - -
1418 Lyon - Andrew Loughborough BC 42 Race 17 A14 06:35.7 0.922163
1419 Lyon - Andy Old Wrecks IRC 39 Race 18 C9 06:50.5 0.855298
1420 Lyons - Daniel Leeds 69 Race 03 E12 08:12.9 0.872591
1421 Lyons - David Bath Uni 19 Race 22 A20 06:07.3 0.958889
1422 Lyth-Lawley - Marcus Wakefield 31 Race 30 C10 - -