British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
1168 Jack - Grace Marlow RC 12 Race 06 B6 704m -
1169 Jackson - Beth Upper Thames RC 29 Race 29 A2 - -
1170 Jackson - Dave Holmes Chapel 41 Race 17 B16 06:32.2 0.930393
1171 Jackson - Keith Edinburgh Leisure 51 Race 02 A8 - -
1172 Jackson - Richard Bewdley RC 17 Race 13 D11 07:13.8 0.881282
1173 Jackson - Stephanie Cygnet RC 27 Race 29 C6 07:49.3 0.837204
1174 Jacobs - Jamie The Windsor Boys' Sch 16 Race 12 A1 07:43.2 0.818437
1175 James - Barbara Eager Ergers IRC 56 Race 04 B10 08:21.5 0.980857
1176 James - Camilla Grosvenor RC 24 Race 29 C17 07:55.7 0.825941
1177 James - Jacob St Peter's High Sch/SRA 11 Race 05 E20 382m -
1178 James - Laura Grosvenor RC 27 Race 29 C15 07:57.2 0.823345
1179 James - Layton Broxbourne RC 53 Race 02 C11 06:56.8 0.896833
1180 James - Mike Rex BC 51 Race 02 C1 06:47.6 0.917076
1181 James - Owen Allforyou 26 Race 31 E5 06:35.1 0.871425
1182 James - Peter Bath Uni 20 Race 22 F8 - -
1183 James - Sarah-Louise Hereford RC 21 Race 29 D4 08:04.8 0.810437
1184 James - Tom CUBC 20 Race 22 B4 06:10.2 0.951378
1185 Jamieson - Matthew Exeter Uni 18 Race 21 D7 07:44.0 0.759052
1186 Jamieson - Sophie Tideway Scullers Sch 14 Race 08 B8 1021m -
1187 Jandu - Ravinder Lordswood Boys Sch 16 Race 14 F8 - -
1188 Jarman - Andrew Rugby 34 Race 19 B6 07:07.6 0.827877
1189 Jarvis - David Moor Hall L Club 65 Race 03 B10 08:22.8 0.855410
1190 Jason - Andy Uni of York BC 21 Race 22 C10 06:11.1 0.949070
1191 Jason - Marc Nottingham Uni BC 21 Race 29 E9 07:00.6 0.818593
1192 Javed - Manasab Holyhead Sch 14 Race 09 D16 940m -
1193 Jebb - Michelle Doncaster Schs RA 13 Race 06 E8 533m -
1194 Jefcoat - Josie Biddenham Upper Sch 14 Race 08 E8 771m -
1195 Jefferis - Tim Uppingham Sch 29 Race 31 E11 06:41.4 0.857748
1196 Jeffery - Chris Brighton 27 Race 31 E2 06:36.8 0.867692
1197 Jeffreys - Greg Star Club 48 Race 16 C11 - -
1198 Jeffries - Leigh LA Fitness 32 Race 15 C13 07:14.3 0.868294
1199 Jelinek - Daryl Runnymede H Club 43 Race 17 C4 07:03.8 0.861019
1200 Jenkin - Nina Fort Stamford H & F 24 Race 29 A3 07:28.5 0.876031
1201 Jenkins - Charlotte Europa Pools 15 Race 12 B14 07:45.1 0.930768
1202 Jenkins - Colin isles of scilly 34 Race 15 A16 - -
1203 Jenkins - Kate Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 A18 1024m -
1204 Jenkins - Nadine St Pierre Chepstow 31 Race 01 C5 08:11.3 0.853450
1205 Jenkins - Sam St Pierre Chepstow 29 Race 31 E16 06:41.2 0.858176
1206 Jenkins - Tim David Lloyd Kirkby 42 Race 15 D19 06:59.0 0.911933
1207 Jenkinson - Emma King's Norton Girls' Sch 12 Race 06 B2 531m -
1208 Jennings - Helena King's Norton Girls' Sch 12 Race 06 A11 568m -
1209 Jesudason - Louise Lymm High Sch/Warrington RC 15 Race 12 D12 09:55.1 0.727441
1210 Jeynes - Teri Ivybridge Comm Coll 15 Race 12 B12 08:32.5 0.844683
1211 Joanes - Ayala Mr Personal Training 35 Race 01 D18 09:05.3 0.763250
1212 Joannou - Ben Exeter Uni 18 Race 21 D10 07:20.3 0.799909
1213 John - Peggi Star Club 16 Race 13 D7 - -
1214 Johncox - Toby The Windsor Boys' Sch 15 Race 11 B6 1430m -
1215 Johns - Julian Curlew RC 33 Race 19 C20 06:55.6 0.851781
1216 Johnson - Andrew Streamlines Sevenoaks 61 Race 03 A16 - -
1217 Johnson - Ben Nottingham Uni BC 19 Race 29 E12 07:21.2 0.780372
1218 Johnson - Ben Hodge Hill Sch 12 Race 07 D18 749m -
1219 Johnson - Dominic Lewis L Ctr 29 Race 31 D17 06:42.8 0.854767
1220 Johnson - Felicity Star Club 16 Race 14 B17 08:16.1 0.902842
1221 Johnson - June Streamlines Sevenoaks 60 Race 04 B15 08:58.2 0.922705
1222 Johnson - Lynsey Uni Coll Chester 21 Race 20 C17 08:51.4 0.804291
1223 Johnson - Mark Derby 41 Race 17 C3 07:29.1 0.812514
1224 Johnson - Michael Jersey IRC 17 Race 14 A5 06:19.8 0.945234
1225 Johnson - Reuben OUBC 21 Race 22 B20 06:21.5 0.923198
1226 Johnson - Shane Lordswood Boys Sch 17 Race 14 F14 - -
1227 Johnson - Simon Stourbridge 33 Race 19 D17 06:59.9 0.843058
1228 Johnston - Jan Lathom 47 Race 16 A4 06:46.0 0.909113
1229 Johnstone - Christopher Lymm High Sch/Warrington RC 13 Race 09 A9 1204m -
1230 Johnstone - Elaine Loughborough BC 21 Race 20 B12 07:35.5 0.938310
1231 Jolliffe - Julia Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 C4 961m -
1232 Jones - Andrew swansea 22 Race 31 E13 06:18.2 0.910365
1233 Jones - Andy Hoddesdon 38 Race 18 C3 06:39.4 0.879069
1234 Jones - Andy Minimuscle 47 Race 03 A1 06:47.0 0.977396
1235 Jones - Beth Trentham High Sch/SRA 12 Race 06 B1 574m -
1236 Jones - Claudine Aston Manor Sch 13 Race 06 D10 594m -
1237 Jones - Dean Aston Manor Sch 13 Race 07 E4 618m -
1238 Jones - Graham Tonys Drunkards 32 Race 29 E16 07:24.4 0.774753
1239 Jones - James St Peter's High Sch/SRA 12 Race 07 D12 623m -
1240 Jones - Joshua St Peter's High Sch/SRA 12 Race 05 D19 462m -
1241 Jones - Katie Gloucester RC 13 Race 08 B9 904m -
1242 Jones - Kevin Runcorn RC 31 Race 19 D15 06:59.9 0.843058
1243 Jones - Nicholas King Edward VI Sch BC 17 Race 14 F7 08:14.3 0.726280
1244 Jones - Norman Abergavenny L Ctr 60 Race 03 A20 07:32.4 0.932582
1245 Jones - Paul Le Sport H & F 36 Race 18 E12 07:13.7 0.809546
1246 Jones - Richard AXA PPP healthcare 27 Race 30 B5 06:49.8 0.900439
1247 Jones - Sarah Lymm High Sch/Warrington RC 12 Race 06 C9 665m -
1248 Jones - Vicky King's Norton Girls' Sch 11 Race 05 A16 361m -
1249 Jones - William Brsitol Ariel RC 17 Race 13 C14 07:06.0 0.897418
1250 Jordan - Tom Latymer Sch 15 Race 11 C19 1384m -
1251 Joyce - Eammon CUBC 22 Race 22 A6 06:11.1 0.949070
1252 Judges - Ealanor Hinksey Sculling Sch 11 Race 05 A20 452m -
1253 Junttila - Usko Finnrowing 67 Race 03 B9 07:14.3 0.990329