British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
952 Hadwen - Nick Staines BC 35 Race 15 D2 06:55.1 0.912069
953 Haggett - Terry Lakeside F Ctr 33 Race 19 D14 07:01.2 0.840456
954 Haines - Andy Wycliffe Sculling Ctr 17 Race 14 E12 06:45.6 0.885109
955 Haines - Robert John Bunyan Upper Sch 13 Race 09 F10 - -
956 Hainsworth - Maryvonne Rood Health 47 Race 04 D17 08:29.8 0.900353
957 Hale - Catherine Bristol 28 Race 29 B15 - -
958 Hale - Chrisopher Hinksey Sculling Sch 16 Race 14 E15 07:53.3 0.758504
959 Hale - George Cockermouth 60 Race 03 E18 08:19.0 0.845491
960 Hale - Joe Marlow RC 12 Race 07 B15 774m -
961 Hall - Alex Nottingham Trent Uni 19 Race 22 C3 06:17.5 0.932980
962 Hall - Alex Eastbourne RC 16 Race 14 F1 08:03.8 0.742042
963 Hall - Alex Gloucester RC 16 Race 14 B19 08:26.5 0.884304
964 Hall - Helen Nottingham Trent Uni 42 Race 04 A13 07:33.0 0.963135
965 Hall - Julian Wakefield 30 Race 19 D20 07:14.0 0.815668
966 Hallsworth - Louise Army 22 Race 29 C20 - -
967 Hamblett - Paul Sudbury RC 25 Race 30 B16 06:46.8 0.907080
968 Hambly - Karen Old Wrecks IRC 37 Race 01 B1 - -
969 Hamdi - Alan The Windsor Boys' Sch 16 Race 12 C2 07:10.6 0.880400
970 Hamilton - Damian fitness first,fareham 43 Race 17 E9 07:16.7 0.835585
971 Hamilton - Georgina Fitness First St. Albans 61 Race 02 B17 08:26.1 0.934005
972 Hammachi - Mustapha Credit Foncier 46 Race 03 A5 06:41.3 0.991278
973 Hammond - Thomas Christchurch 27 Race 31 B19 06:40.1 0.860535
974 Hancke - Gerhard Wolfson Coll (Cambridge) 24 Race 31 C9 - -
975 Handley - Laurence Alcester Grammar Sch 12 Race 07 C19 757m -
976 Hanna - Alan Telford 79 Race 03 B17 08:08.5 0.888229
977 Hanna - Tom AUBC 24 Race 21 A11 06:24.3 0.976321
978 Hannah - Angela Loughborough Students RC 18 Race 20 A6 07:44.9 0.876963
979 Hanson - Matt Prince William Sch/Oundle Town RC 13 Race 09 D19 877m -
980 Hardie - Richard Old Wrecks IRC 27 Race 29 F8 07:24.8 0.774056
981 Hardman - Thomas Haileybury RC 17 Race 14 E10 07:27.1 0.802952
982 Hargreaves - Kev Nottingham Uni BC 19 Race 30 F1 - -
983 Harland - Nadine John Bunyan Upper Sch 14 Race 10 C16 - -
984 Harper - John-charlie Lakeside F Ctr 30 Race 19 C15 - -
985 Harradine - Matt Guernsey R C 29 Race 31 B5 06:21.6 0.902254
986 Harrington - Emily Peterborough City RC/ PeterboroughHigh Sc 15 Race 10 A12 1341m -
987 Harris - Charles Minimuscle 29 Race 31 A1 06:15.2 0.917644
988 Harris - David Solihull 30 Race 15 C12 07:15.6 0.865703
989 Harris - Ian Warrington 27 Race 30 E5 07:26.1 0.771800
990 Harris - Joshua Aston Manor Sch 13 Race 09 F16 - -
991 Harris - Tom Uni Coll Worcester RC 19 Race 21 B2 - -
992 Harrison - Amy John Bunyan Upper Sch 13 Race 08 D9 790m -
993 Harrison - Emily Farnborough Sch 12 Race 06 E4 664m -
994 Harrison - Peter Esporta Oxford 35 Race 18 B7 06:38.9 0.880171
995 Harry - Ashley Great Marlow Sch/Marlow RC 15 Race 12 A3 07:10.6 0.880400
996 Harry - Jordan Great Marlow Sch/Marlow RC - Race 07 E17 730m -
997 Harry - Joron Great Marlow Sch/Marlow RC 12 Race 07 B7 - -
998 Harsant - Alastair Slough 28 Race 29 E2 06:58.7 0.822307
999 Hart - Jeremy Oswestry 37 Race 18 C8 - -
1000 Hart - Jim Leeds 39 Race 18 C5 07:02.1 0.831793
1001 Hart - Joshua Bewdley 13 Race 07 B10 723m -
1002 Harvey - Marcus North Warks Coll 45 Race 16 A9 06:19.6 0.972339
1003 Harvey - Mat Chariots 2 25 Race 29 E19 - -
1004 Harvey - Stuart Marlow RC 37 Race 18 D9 - -
1005 Harwood - Ben Bewdley 13 Race 07 A17 625m -
1006 Haseldine - Daren Team Tri UK 38 Race 15 B8 06:49.8 0.923865
1007 Haseldine - Gemma Team Tri UK 12 Race 05 A15 498m -
1008 Haskell - Mark Horsham 36 Race 18 C16 - -
1009 Hasler - James Curlew RC 27 Race 30 C18 07:04.4 0.869463
1010 Hasling - Peter Deloitte 36 Race 29 F9 07:46.1 0.738683
1011 Hass - Lucas Pangbourne Coll BC 16 Race 12 A16 07:25.6 0.850763
1012 Haszard - Louisa London 40 Race 01 D9 08:06.5 0.861871
1013 Hatton - Lucy Tideway Scullers Sch 12 Race 06 C12 750m -
1014 Hawkins - Duncan Exmouth 30 Race 19 A10 06:08.4 0.960912
1015 Hawkins - Teri Uni of Leicester BC 22 Race 20 D20 08:46.8 0.773918
1016 Haymes - Ross Bedford Modern Sch 15 Race 11 E12 1257m -
1017 Haynes - Hugh Alcester Grammar Sch 13 Race 07 A3 782m -
1018 Hayward - Johnathan Birmingham Uni 20 Race 22 C19 06:21.9 0.922231
1019 Haywood - Ishmael Aston Manor Sch 11 Race 05 E11 428m -
1020 Head - Chris Doncaster Schs RA 14 Race 09 A13 1019m -
1021 Heagney - James Fitness First - Race 31 C12 - -
1022 Hearne - Laura UWE Women 20 Race 20 D12 08:17.5 0.819498
1023 Heath - Felicity Maidenhead 12 Race 06 C14 - -
1024 Heath - Stuart Weymouth 29 Race 30 D18 06:59.4 0.820935
1025 Heath - Ziggy Latymer Sch 14 Race 09 D7 - -
1026 Hebda - Marek Huddersfield 39 Race 18 A16 06:12.3 0.943057
1027 Heidicker - Bernd CUBC 26 Race 22 B5 06:16.5 0.935458
1028 Hellier - Matt Bexhill RC 15 Race 12 A9 06:45.8 0.934204
1029 Helliwell - Timothy Newark RC 14 Race 09 A10 - -
1030 Hemming - Jessica Biddenham Upper Sch 14 Race 08 E11 763m -
1031 Henderson - Sophia Lymm High Sch/Warrington RC 12 Race 06 A18 657m -
1032 Henderson - Steve Fitness First 34 Race 19 D4 - -
1033 Hennessy - Adam Ade Davies Personal Training 20 Race 29 F2 07:15.7 0.790223
1034 Henry - Shane Aston Manor Sch 11 Race 05 E13 423m -
1035 Herbert - Charles Bedford Modern Sch 14 Race 09 C16 991m -
1036 Herbert - James Bedford Modern Sch 16 Race 12 D3 07:32.1 0.838531
1037 Herbert - Martin Uni of Bristol BC 20 Race 22 F10 06:40.7 0.878962
1038 Herbert - Peter Grange Fitness, Llanelli 59 Race 03 D13 - -
1039 Hetherill-Smith - Adam Eastbourne RC 14 Race 10 D18 1277m -
1040 Hewitt - Bob Scarborough ARC 17 Race 13 B11 06:33.9 0.970551
1041 Heyden - Andrew Rickmansworth 30 Race 15 A1 06:48.5 0.923133
1042 Heywood - Jim Uni Coll Chester 18 Race 21 F3 07:49.4 0.750320
1043 Hickinbottom - Mitchell Lordswood Boys Sch 16 Race 14 F9 - -
1044 Hickling - Kirsty Worcester 36 Race 01 C17 - -
1045 Hicks - Jackie Cannons Surbiton 48 Race 01 B18 07:53.9 0.907575
1046 Higgins - Emma Star Club 13 Race 06 B11 621m -
1047 Higgins - Liam Wolverhampton 25 Race 30 E18 06:58.4 0.822897
1048 Higgins - Luke Newark RC 16 Race 14 E19 - -
1049 Higgins - Lynda Dame Alice Harper Sch 41 Race 01 D7 07:58.7 0.875914
1050 Hignell - Emily Runcorn RC 13 Race 08 B5 870m -
1051 Hignell - Katy Runcorn RC 17 Race 14 C12 08:53.3 0.839865
1052 Hill - Emma Fitness First 34 Race 01 A1 - -
1053 Hill - Emma St Peter's High Sch/SRA 12 Race 06 E11 615m -
1054 Hill - Helen Calthorpe Sports Coll 13 Race 07 D20 - -
1055 Hill - Keith BITC 43 Race 15 E17 - -
1056 Hill - Neil Nottingham 28 Race 31 F9 06:41.9 0.856681
1057 Hill - Nicola-Jane Grosvenor RC 23 Race 29 D7 - -
1058 Hilton - Claire East Grinstead 46 Race 04 A20 08:14.1 0.928962
1059 Hinchliffe - Claire Trinity Coll BC (Oxford) 27 Race 20 A8 07:24.8 0.916592
1060 Hinds - Rachel Armley Sp Ctr 32 Race 04 A2 08:04.7 0.888591
1061 Hindshaw - Martin Manchester Uni BC 22 Race 22 E2 06:34.8 0.892097
1062 Hine - Marcus PricewaterhouseCoopers 44 Race 17 E17 06:58.9 0.871091
1063 Hislop - David Castle Kennedy 48 Race 03 A2 06:54.3 0.960174
1064 Hislop - Jordan Castle Kennedy 14 Race 11 A9 1497m -
1065 Hislop - Simon Imperial Coll BC 20 Race 22 C8 - -
1066 Hitchen - Louisa King's Norton Girls' Sch 15 Race 10 D6 953m -
1067 Hoare - Jake Wakefield 30 Race 30 B1 06:51.5 0.896719
1068 Hoare - James Curlew BC 29 Race 30 D17 06:55.2 0.829239
1069 Hobbs - Chris Hertford 41 Race 16 D10 - -
1070 Hodge - Alastair Bedford Modern Sch 15 Race 12 C6 07:19.8 0.861983
1071 Hodgson - John Armley Sp Ctr 94 Race 03 C20 10:07.2 0.935606
1072 Hoey - Sarah Grosvenor RC 21 Race 29 C10 07:52.4 0.831710
1073 Hoey - Steve Uni of Leicester BC 20 Race 21 B17 - -
1074 Hogben - Paddy Bath Uni 20 Race 22 D4 06:24.4 0.916233
1075 Hogley - Andrew Curlew RC 27 Race 31 F11 06:51.3 0.837102
1076 Hogsbjerg - Rosemary Sudbury RC 50 Race 04 B2 - -
1077 Holdaway - Douglas Bexhill RC 17 Race 14 D14 07:01.0 0.852732
1078 Holdaway - Lee Lifestyle Gym 50 Race 03 A13 - -
1079 Holdaway - Paul Lifestyle Gym 24 Race 30 A7 06:27.4 0.952504
1080 Holden - Holly Cheney Oxford Oarsomes 12 Race 06 E3 766m -
1081 Holden - Martin Worthing RC 42 Race 17 C9 06:54.5 0.880338
1082 Holden - Natalie Worthing RC 10 Race 05 A7 348m -
1083 Holden-Smith - Alex Bewdley RC 18 Race 14 C4 06:25.0 0.932468
1084 Holder - Lucy Hall Green Sch 13 Race 06 B7 685m -
1085 Holder - Stephen Farnborough Sch 12 Race 05 B12 520m -
1086 Holland - Aimie St Peter's High Sch/SRA 12 Race 06 E12 705m -
1087 Holloway - Hanna Wycliffe Sculling Ctr 18 Race 13 E1 08:17.4 0.816647
1088 Holloway - Jamie Worcester RC 15 Race 11 E14 1393m -
1089 Holmes - Barry Scunthorpe L Ctr 54 Race 02 D2 07:17.0 0.855378
1090 Holmes - Brian Burton Leander 64 Race 02 A18 07:17.5 0.924572
1091 Holmes - Kenny Trent RC 18 Race 14 D20 07:15.8 0.823772
1092 Honeybourne - Marcus John Bunyan Upper Sch 13 Race 09 E16 - -
1093 Honsy - Philippe Bath Uni 21 Race 21 A17 06:43.5 0.929864
1094 Hoose - Becky Runcorn RC/Helsby High Sch 14 Race 10 B1 1166m -
1095 Hopes - Cerys Uni Coll Worcester RC 18 Race 20 D17 08:10.7 0.830854
1096 Hopkins - Andrew Gloucester RC 16 Race 13 E12 07:30.7 0.848236
1097 Hopkins - Carole Livingwell 37 Race 01 D19 08:32.8 0.811622
1098 Hopkins - Gareth Gloucester RC 16 Race 13 E15 07:15.7 0.877439
1099 Hopkins - Lawrence Bewdley RC 17 Race 13 F13 07:42.7 0.826237
1100 Hopkirk - Alex Bewdley 12 Race 07 B19 748m -
1101 Horn - Imogen Lady Eleanor Holles BC 13 Race 08 A2 892m -
1102 Horsley - Ben Aston Manor Sch 14 Race 09 F17 - -
1103 Hortrop - Fraser King Edward VI Sch BC 17 Race 14 F5 - -
1104 Horwell - Edward Harrow Sch BC 14 Race 11 B11 1370m -
1105 Horwood - Philip Bodimend, Pwllheli 56 Race 02 E4 07:36.5 0.835268
1106 Hoskin - Tom Doncaster Schs RA 14 Race 11 F1 1213m -
1107 Hotson - Helen Manby H & L 61 Race 04 B13 - -
1108 Hotson - Ronald Manby H & L 67 Race 03 B6 - -
1109 Houghton - Laurence Garendon Road RC 20 Race 30 D1 07:14.9 0.848471
1110 Houghton - Michelle Custom House, London 39 Race 01 B6 - -
1111 Hourican - Noel Mr Personal Training 37 Race 18 F4 - -
1112 Hourican - Philippa Mr Personal Training 37 Race 01 D16 - -
1113 House - Ed UTRC 18 Race 13 B3 07:04.6 0.900377
1114 House - Robyn Stone 30 Race 04 C2 - -
1115 Howard - Ryan London 23 Race 30 F12 06:28.9 0.885318
1116 Howard-Merril - Gorgina Hinksey Sculling Sch 11 Race 05 A9 447m -
1117 Howarth-Jarratt - Jack The Windsor Boys' Sch 14 Race 11 B1 1381m -
1118 Howe - Tim Cannons/Newbury. 30 Race 19 C2 07:01.0 0.840855
1119 Howell - John Hogarth H Club 73 Race 03 B13 07:55.7 0.912130
1120 Howell - Lauren Eastbourne RC 12 Race 06 E14 - -
1121 Howell - Luke Hinksey Sculling Sch 14 Race 11 D12 1301m -
1122 Howell - Sam St Neots RC 13 Race 07 A1 870m -
1123 Howells - Gareth Merseyside Police RUFC 48 Race 16 B4 07:21.6 0.835824
1124 Howells - Josephine Kingsbury Sch 14 Race 10 D2 - -
1125 Howie - Rosemary Livingwell Bristol 41 Race 01 E10 09:24.7 0.742518
1126 Howlett - Patrick Uni of Bristol BC 20 Race 22 D16 06:27.7 0.908434
1127 Huber - Lindsey St Catherine's Coll BC 20 Race 20 B2 - -
1128 Huddy - Richard Thames Hare & Hounds 71 Race 03 E7 08:36.5 0.840078
1129 Hudson - Micah Allforyou 38 Race 29 E17 - -
1130 Hughes - Emily St Peter's High Sch/SRA 12 Race 06 B18 520m -
1131 Hughes - Iain Birmingham 24 Race 30 F15 07:31.2 0.763076
1132 Hughes - Justin Uni of Bristol 20 Race 21 A2 06:44.9 0.926649
1133 Hughes - Kay Southsea RC 45 Race 01 B14 08:04.4 0.887903
1134 Hughes - Matt Clevedon Indoor RC 41 Race 16 D11 - -
1135 Hughes - Victoria Nottingham Uni BC 20 Race 20 C5 09:38.6 0.704632
1136 Humber - David London 29 Race 30 B17 - -
1137 Humphrey - Amy Coombe Girl's Sch/Molesey BC 15 Race 12 B7 07:56.2 0.909072
1138 Humphrey - Anna Great Marlow Sch/Marlow RC 12 Race 06 A12 - -
1139 Humphreys - Lauren Great Marlow Sch/Marlow RC 15 Race 12 B6 08:01.9 0.898319
1140 Humphries - James Nottingham Schs RA 14 Race 10 D20 1250m -
1141 Humphries - Mark Nottingham Schs RA 12 Race 05 E15 461m -
1142 Hunt - Andrew Hinksey Sculling Sch 15 Race 12 D10 - -
1143 Hunt - Jeff Chariots 2 44 Race 17 A20 06:42.0 0.907711
1144 Hunt - Jenna Farnborough Sch 14 Race 08 C7 857m -
1145 Hunt - Kate Hinksey Sculling Sch 12 Race 06 D17 624m -
1146 Hunt - Nick Fitness First 37 Race 18 C1 - -
1147 Hurdman - Jonathan Bewdley 12 Race 07 A20 637m -
1148 Hurst - Chris Lakeside F Ctr 20 Race 21 E8 07:17.5 0.786971
1149 Hurst - James Lakeside F Ctr 28 Race 30 E10 06:45.6 0.848866
1150 Hussain - Daniel Holyhead Sch 11 Race 05 D17 486m -
1151 Hussain - Tarlim Lymm High Sch/Warrington RC 14 Race 10 B6 - -
1152 Hutchings - Daryl Clevedon IRC 31 Race 15 C19 07:37.3 0.824623
1153 Hutchinson - James Hamstead Hall Sch 12 Race 07 E13 - -
1154 Hyams - Stuart David Lloyd Stevenage 26 Race 21 A8 06:41.6 0.934263
1155 Hyams - Sue Stevenage 50 Race 01 A13 07:50.4 0.909439
1156 Hyat - Shanice Aston Manor Sch 11 Race 05 C8 400m -