British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
832 Gallagher - Benedict Uni of Bristol BC 20 Race 21 B12 06:48.9 0.917584
833 Gallagher - Hannah Nottingham Schs RA 17 Race 13 D2 08:01.2 0.844140
834 Gallagher - Mary Nottingham Schs RA 17 Race 13 D3 07:58.6 0.848725
835 Gallagher - Tony Dublin 48 Race 16 A18 - -
836 Gamble - Ben The Windsor Boys' Sch 16 Race 12 A14 - -
837 Gamlin - Paul Bristol 32 Race 19 C16 06:58.5 0.845878
838 Ganley - Richard Bull Pen - Race 18 F7 06:57.1 0.825462
839 Gannaway - Andy Winchester 42 Race 17 D8 07:08.0 0.852570
840 Gannon - Bill Body &Mind Gym 33 Race 19 D1 06:50.5 0.862363
841 Gannon - Patrick Garda BC 46 Race 16 A11 06:19.6 0.972339
842 Gardiner - Agnes Mr Personal Training 55 Race 01 F10 08:39.0 0.904239
843 Garland - Matt Latymer Sch 15 Race 11 C3 - -
844 Garner - Brian Old Wrecks IRC 50 Race 03 C13 07:23.5 0.874859
845 Garratt - Tim Uni Coll Chichester 23 Race 22 F11 06:44.4 0.870920
846 Garrett - Jack Marlow RC 13 Race 07 B13 759m -
847 Gaskin-Farley - Mark Stratford BC 36 Race 18 B2 06:46.6 0.863502
848 Gassi - Emir Aston Manor Sch 15 Race 10 D19 1327m -
849 Gaster - Lewis Eastbourne RC 14 Race 10 D16 - -
850 Gear - Neil Mad Team IRC 33 Race 15 A4 06:34.4 0.956136
851 Gee - Oliver Bedford Modern Sch 14 Race 11 E17 1316m -
852 Gee - Tommy Old Wrecks IRC 61 Race 02 E15 07:37.4 0.884346
853 Geib - Barnaby Curlew RC 28 Race 31 C7 07:08.3 0.803876
854 Geluk - Julian Latymer Sch 29 Race 31 B8 06:25.3 0.893589
855 Gent - Zoe Grenville Coll RC 16 Race 12 D13 - -
856 George - William Prince William Sch/Oundle Town RC 14 Race 09 D2 1000m -
857 Gerald - Alex Cheltenham Coll BC 18 Race 13 B5 06:54.0 0.923430
858 Ghory - Joe CUBC 25 Race 30 D14 - -
859 Gibbins - John Banana Gym Grimsby 60 Race 02 A15 07:34.5 0.889989
860 Gibbons - Robin FES Rowing Team Brunel Uni 49 Race 29 F19 12:02.4 0.476606
861 Gibbs - Adam Leander Club 24 Race 22 C13 06:12.8 0.944743
862 Gibbs - Kate Uni Coll Chester 21 Race 20 E8 08:17.1 0.820157
863 Gibbs - Stephen Coventry 55 Race 02 E3 07:19.7 0.867182
864 Gilbert - Andy Liverpool John Moores Uni 25 Race 21 C16 06:49.6 0.859863
865 Gilbert - Helen Uni of Leicester BC 20 Race 20 D5 08:01.6 0.846553
866 Gilbert - Will Loughborough Students RC 21 Race 21 D12 06:50.6 0.857769
867 Gilbert - Will Wycliffe Sculling Ctr 13 Race 09 E5 - -
868 Gilbert - Yasmin Biddenham Upper Sch 14 Race 08 E12 903m -
869 Gilbride - Becky Trentham High Sch/SRA 12 Race 06 E16 675m -
870 Gill - David London 46 Race 16 C1 07:24.7 0.829998
871 Gill - Susannah Exeter Uni 20 Race 20 C10 07:50.8 0.865973
872 Gill-Hardie - Ben SS Mary & John Primary Sch 10 Race 05 B9 449m -
873 Gillis - Peter Kingston Grammar Sch BC 15 Race 11 A1 - -
874 Gillott - Alex Uni of Leicester BC 20 Race 21 C20 07:04.9 0.828901
875 Gilmore - Ross The Windsor Boys' Sch 14 Race 11 D5 1291m -
876 Gilmour - Alan Birmingham 61 Race 03 A15 07:39.6 0.917972
877 Gipson - Robert Trent RC 18 Race 13 B4 07:08.8 0.891558
878 Glaister - Louise Uni of Leicester 22 Race 20 C15 09:11.2 0.775399
879 Glasspool - Caroline Cygnet RC 25 Race 29 B14 - -
880 Glenn - Russ M. Hall Mental Asylum 22 Race 21 C12 07:45.8 0.805496
881 Glennon - Jake Cheney Oxford Oarsomes 14 Race 11 A11 1239m -
882 Glithrow - Mark Hall Green Sch 13 Race 09 B17 - -
883 Glover - Hannah St Neots RC 16 Race 12 B11 07:49.1 0.922831
884 Glover - John Eastbourne RC 17 Race 14 E5 - -
885 Goddard - Richard Uni Coll Worcester RC 18 Race 21 E6 - -
886 Godley - Emma Winchester 26 Race 29 D3 07:55.5 0.826288
887 Godsmark - Kathrine Nottingham Schs RA 16 Race 12 B3 - -
888 Gold - Debbie Nottingham Uni BC 39 Race 01 C12 - -
889 Goldstraw - Thomas Haywood High Sch/SRA 12 Race 07 D7 633m -
890 Goldsworthy - Ian Tunbridge Wells 43 Race 17 E13 - -
891 Goldsworthy - Matthew Bewl Bridge RC 13 Race 07 B5 847m -
892 Goldsworthy - Simon Bewl Bridge RC 10 Race 05 B3 423m -
893 Good - Dan Bournemouth Uni BC 20 Race 21 B18 07:09.9 0.872761
894 Goodall - Joy Fields H & F Club 70 Race 04 B19 09:22.8 0.974769
895 Goodchild - Harriet Stratford upon Avon 13 Race 06 B8 714m -
896 Goode - EJ Hereford Cathedral Sch BC 14 Race 11 E20 1212m -
897 Gooder - Paul Hollingworth Lake RC 57 Race 02 D14 07:18.0 0.870548
898 Goona - Aneel Hamstead Hall Sch 14 Race 10 D10 - -
899 Gordon - Harriet Bath Uni 22 Race 20 B7 07:49.1 0.911106
900 Gordon - Jemma Hall Green Sch 13 Race 08 A6 - -
901 Gordon - Katie King's Norton Girls' Sch 13 Race 06 D19 590m -
902 Gordon - Sabrina Calcot Spa 51 Race 01 F9 - -
903 Gordon-Graham - Fiona Proactive Development 33 Race 01 C6 - -
904 Gost - Sam Marlow RC 16 Race 14 E7 07:13.1 0.828908
905 Goulding - Sam Notts County RA 19 Race 30 B9 - -
906 Goulet - Jonathan CUBC 22 Race 22 B8 06:04.1 0.967317
907 Goult - Peter St Catherine's Coll BC 20 Race 21 E1 06:57.1 0.844402
908 Goux - Philippe Uni of Essex RC 23 Race 21 C17 - -
909 Gradley - Dick York City RC/Armley Sp Ctr 72 Race 03 E5 - -
910 Graham - Ishmael Aston Manor Sch 13 Race 09 F18 - -
911 Graham - Sinead Dr Challoner's High Sch 16 Race 13 D9 - -
912 Graham - Stuart Lothian & Border Fire Brigade 40 Race 17 A8 06:17.8 0.965855
913 Grant - Chris London 42 Race 17 A5 06:29.5 0.936842
914 Grant - Ian Staines BC 22 Race 21 D8 07:02.1 0.834399
915 Grant - Tom SS Mary & John Primary Sch 11 Race 05 D3 371m -
916 Grant-Jones - Joel Star Club 19 Race 22 F16 06:42.2 0.875684
917 Gray - Anthony Minerva Bath RC 42 Race 15 E8 06:59.4 0.911063
918 Gray - Julie UWE Women 22 Race 20 A7 07:29.7 0.906604
919 Gray - Olivia Wycliffe Sculling Ctr 12 Race 06 C7 698m -
920 Gray - Tom Ampthill 36 Race 18 A20 06:36.8 0.884829
921 Greaney - Patrick The Kings Sch Chester 17 Race 14 A2 - -
922 Green - Clayton Flux Fitness 27 Race 29 F6 06:51.7 0.836289
923 Green - Douglas Exeter Uni 18 Race 21 B6 - -
924 Green - Russ Dragons Health Club 30 Race 31 E7 06:45.8 0.848448
925 Green - Steve Banana Gym, Grimsby 54 Race 03 A9 07:04.3 0.914447
926 Greene - Lila Aston Manor Sch 11 Race 05 C6 385m -
927 Greenhalgh - Laura Rob Roy BC 19 Race 20 B10 - -
928 Greenhouse - Jonathan Hereford RC 17 Race 14 D18 06:47.5 0.880982
929 Greenwood - Richard Cannons Battersea 36 Race 31 D3 - -
930 Gregory - Alex Reading Uni/Reading RC 20 Race 22 C4 - -
931 Grey - Joanne Great Marlow Sch/Marlow RC 12 Race 06 A14 - -
932 Grey - Julian Latymer Sch 15 Race 10 D9 1135m -
933 Grier - Adika Aston Manor Sch 14 Race 10 E13 1338m -
934 Griffin - Sam Bedford Modern Sch 15 Race 11 E18 1234m -
935 Griffiths - Darren Lymm High Sch/Warrington RC 13 Race 07 A15 674m -
936 Griffiths - Ed Marlow RC 17 Race 13 B19 07:26.5 0.856215
937 Griffiths - James Exeter Uni 21 Race 21 D6 07:06.9 0.825018
938 Griffiths - Victoria Oxford Academicals RC 24 Race 29 D11 08:35.6 0.762025
939 Grinion - Tamany Nottingham Schs RA 14 Race 08 D4 970m -
940 Gritten - Mark Wellington SC 52 Race 02 C3 06:52.0 0.907282
941 Grocock - John The Fields 56 Race 02 D20 07:21.3 0.864038
942 Groom - Robert Prince William Sch/Oundle Town RC 15 Race 11 C4 - -
943 Gross - Andreas Pangbourne Coll BC 18 Race 14 D2 06:51.9 0.871571
944 Grossy - Tim Star Club 27 Race 30 B4 - -
945 Gunstone - Melanie Star Club 33 Race 01 C7 - -
946 Guppy - Andrea Eastbourne RC 44 Race 01 E6 - -
947 Guppy - Colin Eastbourne RC 44 Race 17 D20 07:18.3 0.832535
948 Guppy - Joseph Eastbourne RC 11 Race 05 B11 470m -
949 Guppy - Sam Eastbourne RC 15 Race 12 F6 07:59.9 0.789956
950 Gurney - Elizabeth Great Marlow Sch/Marlow RC 14 Race 10 A7 1282m -
951 Guy - Emily Gloucester RC 17 Race 13 C8 08:10.5 0.828135