British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
744 Fahey - Michael Dollan Indoor Rowing Team 47 Race 03 C2 06:57.1 0.953728
745 Fairhurst - Andrew Worcester 38 Race 18 D8 07:16.3 0.804722
746 Farrar - Ben Evesham RC 13 Race 07 C6 704m -
747 Farrar - Chloe Evesham RC 16 Race 12 C11 - -
748 Farrar - Jonathan Evesham RC 13 Race 07 C7 719m -
749 Farrington - Jake Maidstone Invicta RC 15 Race 11 C12 - -
750 Faulkner - Simon Leek 38 Race 18 E20 07:19.4 0.799044
751 Faulkner - Terry Riverside L Ctr 63 Race 03 E15 08:00.8 0.877496
752 Faux - Xavier Uni of Essex RC 20 Race 21 B20 07:30.7 0.832483
753 Fawcett - Malcolm Old Wrecks IRC 64 Race 03 A19 07:08.4 0.984827
754 Fearnhead - Nick The Kings Sch Chester 16 Race 13 B9 - -
755 Febery - James Gloucester RC 10 Race 05 C4 510m -
756 Febery - William Gloucester RC 13 Race 09 A4 1063m -
757 Feingold - Limor Fitness First 36 Race 18 E9 - -
758 Felstead - Nick Newark RC 16 Race 14 F4 08:17.7 0.721318
759 Fenwick - Gemma Uni of Essex RC 20 Race 20 E5 - -
760 Ferdinando - John Old Wrecks IRC 57 Race 03 B1 07:04.8 0.955038
761 Ferminger - Ben The Windsor Boys' Sch 16 Race 12 A20 - -
762 Fernandes - Emily Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 A18 305m -
763 Ferneyhough - Amy St Peter's High Sch/SRA 11 Race 05 C16 379m -
764 Fewster - Richard David Lloyd Finchley 31 Race 19 A4 - -
765 Fidgett - Mary Nescot Gym 50 Race 01 F8 09:20.5 0.763247
766 Field - David Bedford Modern Sch 17 Race 13 D17 07:26.7 0.855832
767 Fieldhouse - Simon Molesey BC - Race 31 A6 06:04.6 0.944323
768 Fielding - Jayne Uni Coll Chester 19 Race 20 E17 09:42.1 0.700395
769 Figini - Hanibal Eager Ergers IRC 49 Race 16 B14 06:58.7 0.881538
770 Figini - Sarah Eager Ergers IRC 47 Race 01 B17 07:42.8 0.929343
771 Finch - Ruben Hodge Hill Sch 13 Race 09 E9 - -
772 Finnis - Rachael Great Marlow Sch/Marlow RC 13 Race 08 A7 1007m -
773 Finton-James - Eric Kingston Grammar Sch BC 15 Race 11 C6 - -
774 Finucane - Daniel Kingston Grammar Sch BC 15 Race 11 B9 - -
775 Fisher - Ann Market Drayton 45 Race 01 E17 08:36.0 0.833527
776 Fisher - Lauren Notts County RA 18 Race 13 A10 07:15.6 0.932507
777 Fisher - Verity King's Norton Girls' Sch 15 Race 12 D17 09:26.6 0.764031
778 Fitzpatrick - Freddie Eastbourne RC 12 Race 07 E2 671m -
779 Fitzsimons - Jo St Neots RC 14 Race 10 A8 1305m -
780 Flanaghan - Gail Worcester Tri Club 50 Race 04 B5 08:38.8 0.892059
781 Flash - Richard NEC GROUP 28 Race 30 F5 06:55.2 0.829239
782 Fleming - Ben Royal Grammar Sch HW BC 15 Race 12 C3 07:02.8 0.896641
783 Fleming - Nik Mad Team IRC 36 Race 18 A8 06:03.3 0.966419
784 Fletcher - Stuart OBM 24 Race 29 E3 - -
785 Flickinger - Jason OUBC 27 Race 22 A12 05:54.9 0.992392
786 Fliescher - Carl St Catherine's Coll BC 21 Race 21 E4 06:57.3 0.843997
787 Flood - Debbie Leander Club 23 Race 20 A10 06:47.9 0.999510
788 Focke - Cornelius Uni of Essex RC 20 Race 21 C11 07:33.6 0.827161
789 Foden - Mark Newbury 45 Race 16 B15 - -
790 Fogg - Gordon Wolfenden Sp Ctr 50 Race 02 C14 - -
791 Foley - James Star Club 38 Race 18 A1 06:19.2 0.925897
792 Foo-Sing - Harry St Peter's High Sch/SRA 12 Race 07 D11 634m -
793 Foot - James Plumstead 26 Race 29 F13 07:17.7 0.786612
794 Ford - Charlie Kingston Grammar Sch BC 15 Race 11 C8 - -
795 Ford - Matt London 28 Race 30 F9 06:56.7 0.826254
796 Ford - Nicholas St Peter's High Sch/SRA 13 Race 09 D1 844m -
797 Forrest-Sufrin - Laura SS Mary & John Primary Sch 10 Race 05 A2 408m -
798 Forrester - James The Thames Club 30 Race 19 E9 - -
799 Foster - Iona Biddenham Upper Sch 14 Race 08 E10 895m -
800 Foster - Lauren Kelly Coll 17 Race 14 B10 - -
801 Foster - Peter Latymer Sch 15 Race 11 B19 - -
802 Fouracre - Mark Exmouth 30 Race 15 C15 07:08.6 0.879841
803 Fousset - Ed The Windsor Boys' Sch 15 Race 11 C10 1326m -
804 Fox - Adam Peterborough RC 10 Race 05 B6 480m -
805 Fox - James Imperial Coll BC 22 Race 22 C9 - -
806 Fox - James Peterborough RC 12 Race 07 A6 884m -
807 Fox - Mathieu Latymer Sch 15 Race 11 A4 - -
808 Fox - Roderick Dublin 27 Race 29 D19 06:49.9 0.839961
809 Francis - Celestine Hamstead Hall Sch 14 Race 10 D5 1068m -
810 Francis - Rob hereford RC 17 Race 14 A13 06:39.6 0.898398
811 Franklin - Laurence Spiral RC 74 Race 03 E10 - -
812 Franklin - Richard Sandy 27 Race 31 D1 06:24.5 0.895449
813 Fraser - Peter Artists Rifles 64 Race 02 E18 - -
814 Fraser - William Old Carthusians 31 Race 19 E11 06:56.0 0.850962
815 Freeman - Leslie Woking 64 Race 02 E14 08:05.7 0.832819
816 Freeman - Peter MOD 42 Race 15 D17 07:15.4 0.877584
817 Freeman-Pask - Adam Bath Uni 19 Race 21 A12 06:34.8 0.950355
818 Freemantle - Dom London 29 Race 30 F20 - -
819 French - David Cygnet RC 28 Race 31 D9 06:34.3 0.873193
820 French - Michael Cygnet RC 26 Race 31 F6 06:47.4 0.845115
821 French - Simon Skinnywheels 29 Race 30 B7 06:47.4 0.905744
822 Frohn - Matthew Oxford 37 Race 18 D19 07:10.0 0.816512
823 Frost - Philip My Garage at Home 28 Race 31 D7 06:49.2 0.841398
824 Fry - Chris Minerva Bath RC 42 Race 17 D18 - -
825 Fuccio - Joe Southampton Coalporters ARC 13 Race 09 F5 - -
826 Fugle - Phil Old Wrecks IRC 49 Race 16 A1 06:47.0 0.906880
827 Fugle - Sue Old Wrecks IRC 46 Race 01 B20 08:21.4 0.857798
828 Fulla - Sebastien BNP Paribas H Club 29 Race 31 C20 06:24.2 0.896148
829 Fullerton - Grant Doncaster Schs RA 15 Race 11 F3 1316m -
830 Furlong - Ross Curlew RC 35 Race 18 B10 06:32.3 0.894978
831 Fussell - Benjamin Wallingford RC 15 Race 11 B14 1378m -