British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
681 Eaglin - Chris OUBC 23 Race 22 D19 06:21.6 0.922956
682 Eastwood - William Loughborough Students RC 19 Race 21 B10 07:07.9 0.876840
683 Eaton - Charlotte Fitness First 21 Race 29 D16 - -
684 Eccles - Richard The Windsor Boys' Sch 15 Race 11 D8 - -
685 Edge - Nicholas Trent RC 16 Race 14 C9 - -
686 Edmondson - Stephen Tewkesbury 56 Race 02 E11 07:25.0 0.856854
687 Edwards - Carolyn Durham ARC 51 Race 04 B4 08:01.2 0.961762
688 Edwards - Dan York 35 Race 18 C12 06:58.4 0.839149
689 Edwards - Fran Bristol 26 Race 29 A1 - -
690 Edwards - Gareth Royce's Gym - Race 29 F17 10:11.2 0.563318
691 Edwards - Luce Hereford Cathedral Sch BC 16 Race 13 C2 - -
692 Edwards - Mark Nirvana Spa 35 Race 18 B20 06:50.9 0.854466
693 Edwards - Sam Runcorn RC 12 Race 07 B2 706m -
694 Edwards - Sandra Nescot Gym 51 Race 01 F3 09:04.9 0.785098
695 Edwards - Stephen Livingwell Leeds 53 Race 03 C11 - -
696 Edwards - Ted Nescot Gym 55 Race 03 D15 07:23.6 0.914563
697 Edwards - Tom CUBC 27 Race 22 B10 06:01.6 0.974004
698 Edwards - Toni Runcorn RC 16 Race 14 B7 08:13.9 0.906864
699 Edwards - Tony Moor Hall H & L Club 42 Race 17 A9 06:16.7 0.968675
700 Edwards - Val Runcorn RC 44 Race 01 B9 07:38.5 0.914504
701 Eeles - Rowanne Gloucester RC 17 Race 13 A2 07:49.5 0.865176
702 Eggleton - Sue Mr Personal Training 48 Race 01 F18 - -
703 Egington - Rick Leander Club 25 Race 22 A1 05:59.0 0.981059
704 Ejsmond-Frey - Robin OUBC 18 Race 22 B19 06:12.2 0.946266
705 Elding - Nicola Boston. 36 Race 04 C5 - -
706 Eldridge - Jack Southampton Coalporters ARC 13 Race 09 F7 - -
707 Elkington - George Thames and Upper Thames RCs 42 Race 17 A18 06:45.3 0.900321
708 Ellam - Chris wallingfrod RC 14 Race 11 C17 1309m -
709 Ellam - Ruby Star Club 12 Race 06 A10 719m -
710 Ellefsen - Olaf Fleet Feet Triathletes 60 Race 02 A19 06:48.2 0.990936
711 Ellender - Izzy Coombe Girl's Sch/Molesey BC 15 Race 12 B2 08:07.4 0.888182
712 Elliott - Graham Carr Road 46 Race 03 C6 - -
713 Elliott - Nick Evolution IRC 32 Race 19 B1 06:35.2 0.895749
714 Ellis - Simon Uni Coll Worcester RC 23 Race 21 C4 07:21.0 0.850794
715 Ellis - Thomas Dundee Uni BC 27 Race 22 D17 06:25.3 0.914093
716 Ellis - Tim Prison Service RC 48 Race 03 A8 06:58.6 0.950311
717 Ellison - Cled Notts County RA 21 Race 30 A18 06:37.7 0.927835
718 Emadi - Kian St Peter's High Sch/SRA 12 Race 07 C18 682m -
719 Embra - Kim Uni Coll Chester 19 Race 20 E13 08:26.2 0.805413
720 Embrey - Edward Wilmslow 31 Race 30 E13 06:46.1 0.847821
721 Emery - Bryan Christchurch RC 49 Race 03 C7 06:55.9 0.956480
722 Emery - Jennie Christchurch RC 45 Race 04 A16 08:38.4 0.885417
723 Endall - David RN RC 44 Race 17 B3 06:53.9 0.881614
724 England - Bethan Bewdley RC 14 Race 08 C14 881m -
725 England - Garren Bewdley RC 17 Race 13 D15 07:19.2 0.870446
726 England - Rebecca Stratford-upon-Avon 14 Race 08 D19 972m -
727 English - Eddie Caldicot L Ctr 62 Race 02 E19 08:20.0 0.809000
728 Ennis - Rob Evolution IRC 30 Race 19 E6 - -
729 Enser - Jon Hinksey Sculling Sch 12 Race 07 A13 674m -
730 Eunson - Bryan Thurso 33 Race 19 C11 - -
731 Evans - Alison Grosvenor RC 33 Race 29 B16 08:01.3 0.816331
732 Evans - Felix Farnborough Sch 13 Race 09 C13 952m -
733 Evans - Jamie Dover RC 11 Race 05 C3 451m -
734 Evans - Jonathan Bristol Uni 21 Race 22 E16 06:38.3 0.884258
735 Evans - Mark Trentham High Sch/SRA 13 Race 09 F14 - -
736 Evans - Matthew Bewl Bridge RC 42 Race 15 B19 - -
737 Evans - Oscar Farnborough Sch 15 Race 12 F2 07:29.8 0.842819
738 Evans - Robert Hereward Comm Coll 13 Race 09 D15 1068m -
739 Evans - Stef Uni Coll Chester 20 Race 20 E10 09:43.0 0.699314
740 Evans - Steve Jims Gym 42 Race 17 D19 07:01.1 0.866540
741 Evans - Steven Great Marlow Sch/Marlow RC 16 Race 12 A2 07:08.3 0.885127
742 Everard - Tom Bewdley 13 Race 09 A18 933m -
743 Everington - Lionel Walton RC 76 Race 03 B18 07:45.9 0.931316