British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
577 D'Albret - Kevin Enfield 26 Race 31 C3 - -
578 D'Albret - Marc Island Fitness 27 Race 31 C1 06:37.9 0.865293
579 D'urso - Gaetano City of Derry BC 46 Race 16 A7 06:28.9 0.949087
580 D'urso - Laura City of Derry BC 13 Race 08 A9 1076m -
581 Daglish - Emily Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 B14 1005m -
582 Dahl - Eric Putney Town RC 14 Race 10 E17 1152m -
583 Dahl - Sarah Putney Town RC 16 Race 14 C15 09:34.4 0.779770
584 Daley - Gary Manchester 44 Race 16 D18 - -
585 Daley - Kat Lady Eleanor Holles BC 15 Race 10 A20 1186m -
586 Daley - Lee Manchester 36 Race 15 D11 - -
587 Dalton - Nicko Molesey 32 Race 31 A3 05:59.1 0.958786
588 Daman-Willems - James Newark RC 15 Race 12 D1 07:28.8 0.844697
589 Dann - Andrew Henley on Thames 30 Race 30 A1 - -
590 Dann - Andrew Henley on Thames 30 Race 15 A15 06:49.6 0.920654
591 Darke - Lucy Uni of Surrey BC 20 Race 20 D11 08:22.9 0.810698
592 Darroch-Thompson - Duncan Uppingham Sch 17 Race 14 A16 - -
593 Darvill - Hollie Uni of Leicester BC 20 Race 20 E3 - -
594 Dasari - Vasishta Alcester Grammar Sch 12 Race 07 B11 798m -
595 Davenne - Tristan Ardingly RC 29 Race 31 E19 06:59.5 0.820739
596 Davey - Lynne Lake View Country Club 39 Race 01 C11 08:08.9 0.851299
597 David - Isabella Pengwern BC 16 Race 12 C15 08:24.2 0.858588
598 Davidson - Anna Bath Uni 20 Race 20 A1 07:50.1 0.867262
599 Davidson - Lucy Loughborough Students RC 19 Race 20 A5 07:51.3 0.865054
600 Davies - Adrian Ade Davies Personal Training 41 Race 17 E10 - -
601 Davies - Billy Uni of Bristol BC 21 Race 22 E12 06:46.4 0.866634
602 Davies - Christopher Exeter Uni BC 22 Race 22 F9 07:42.6 0.761349
603 Davies - Hywel DB Max 30 Race 15 A13 06:28.7 0.970157
604 Davies - Job St Peter's High Sch/SRA 12 Race 07 D4 - -
605 Davies - John Mad Team IRC 32 Race 19 A8 06:34.1 0.898249
606 Davies - Marita Farnborough Sch 13 Race 08 C13 - -
607 Davies - Tom Upper Thames RC 16 Race 14 D5 06:41.3 0.894593
608 Davis - Alexandra Kingsbury Sch 14 Race 10 C13 1102m -
609 Davis - Jonathan Pengwern BC 31 Race 19 A16 - -
610 Davis - Paul Bromley 39 Race 18 D12 - -
611 Davis - Tammy Cygnet RC 31 Race 01 C8 - -
612 Davison - Paul St Pauls Sch 15 Race 14 E1 07:04.3 0.846099
613 Davison - William Bull Pen - Race 18 F5 06:19.4 0.907486
614 Dawes - Jennifer Bexhill RC 19 Race 29 D2 08:19.2 0.787059
615 Dawson - Stephen Blackwater 42 Race 16 D15 08:21.4 0.727762
616 Day - Matthew Clapham Pond RC 38 Race 15 C6 - -
617 De'Ath - Matthew Gerrards Cross 26 Race 31 D6 06:27.4 0.888746
618 De-Groot - Oliver CUBC 21 Race 22 B6 06:17.4 0.933227
619 De-Marcillac - Bertrand Gym Club 65 Race 03 E13 08:03.7 0.889188
620 Deacon - Alex Uni of Surrey BC 20 Race 22 E15 - -
621 Deacon - Sarah Bracknell 28 Race 29 C4 07:29.7 0.873694
622 Deakin - Andrew Bewdley 13 Race 07 B20 764m -
623 Dean - Luke Nottingham Uni BC 21 Race 30 F2 06:55.7 0.828242
624 Deeks - Steven Uni Coll Chester 19 Race 21 C14 09:09.1 0.683300
625 Degiorgio - Steven Calso H & F Ctr 39 Race 18 E19 07:50.9 0.745594
626 Dellar - Alistair Stafford 40 Race 17 D12 07:10.4 0.847816
627 Deller - Tim St Peter's High Sch/SRA 13 Race 07 D10 712m -
628 Delve - Mark Pengwern 33 Race 19 E2 - -
629 Dema - Nderim Cheney Oxford Oarsomes 13 Race 09 B5 1092m -
630 Dempsey - John HMP Birmingham 40 Race 17 D11 - -
631 Dempster - Phillip Lewes Leisure Ctr 59 Race 02 D12 07:08.4 0.890056
632 Denman - Lee Hereward Comm Coll 13 Race 09 B16 1093m -
633 Denyer - Alice Marlow RC 12 Race 06 A9 731m -
634 Desombre - Graeme David Lloyd Reading 36 Race 15 D7 07:32.9 0.835946
635 Devlin - Jonno Molesey BC - Race 31 A14 05:59.8 0.956921
636 Dharna - Sonia Hamstead Hall Sch 15 Race 12 E18 09:25.8 0.765111
637 Dibble - Caz Lady Eleanor Holles BC 16 Race 12 B20 08:22.1 0.862179
638 Dick-Cleland - Ross Winchester 32 Race 19 D10 06:52.9 0.857351
639 Dickie - Simion Trentham BC 34 Race 19 C3 07:09.0 0.825175
640 Dilling - Jo Fitness First 31 Race 01 D5 - -
641 Dillon - John Reading 25 Race 31 C10 06:30.7 0.881239
642 Dilworth - Jack Bristol Uni BC 19 Race 21 E14 - -
643 Dimmock - Sophie Eastbourne RC 14 Race 10 C8 1139m -
644 Dinsdale - Ewan Star Club 24 Race 30 B15 06:44.1 0.913140
645 Dinsey - Nicola Great Marlow Sch/Marlow RC 15 Race 12 B16 07:53.9 0.913484
646 Dixon - Mary Chariots 2 55 Race 01 A20 08:31.3 0.917857
647 Dixon - Natasha Dover RC 12 Race 06 A6 - -
648 Dobson - Alexy Maidenhead RC 12 Race 05 A11 450m -
649 Doel - Catherine Bristol and District Triathlon 32 Race 04 A5 - -
650 Donaghy - Rosemary Calso 55 Race 01 A17 08:14.8 0.948464
651 Donald - Paul BNP Paribas 37 Race 18 B15 06:32.8 0.893839
652 Donald - Steve Doncaster Schs RA 15 Race 11 F2 1220m -
653 Donlan - Jake Lymm High Sch/Warrington RC 13 Race 09 A17 952m -
654 Donna - Vince Next Step PT IRC 40 Race 04 C9 - -
655 Douglas - Lucy Lady Eleanor Holles BC 17 Race 14 B20 08:40.5 0.860519
656 Douglas - Nancy Birmingham 24 Race 29 D6 - -
657 Douglas - Sophie Biddenham Upper Sch 14 Race 08 E5 758m -
658 Douglas - Sue Birmingham 65 Race 02 B20 - -
659 Dove - Gavin Old Wrecks IRC 42 Race 15 B11 06:45.4 0.942526
660 Dovey - Denis St Georges Hill Tennis Club 78 Race 03 B20 - -
661 Dowell - Robin Exeter Uni 22 Race 22 C16 - -
662 Downey - Martin City of Bristol RC 41 Race 17 C5 06:37.4 0.918218
663 Downey - William City of Bristol RC 16 Race 12 E2 07:37.4 0.828815
664 Downie - Rob Marlow RC 23 Race 31 C8 06:41.0 0.858604
665 Dowson - Tom Bath Uni 18 Race 22 E10 06:28.8 0.905864
666 Druiff - Nick Curlew RC 31 Race 30 C14 07:10.5 0.857143
667 Drysdale - Mahé New Zealnd 26 Race 31 A10 - -
668 Dufrane - Dave Eastbourne RC 58 Race 02 E5 07:33.9 0.840053
669 Dugwell - Denis London 61 Race 02 E17 07:38.3 0.882610
670 Dumas - James Latymer Sch 13 Race 09 F13 - -
671 Dunbar - Carol Proactive Development 38 Race 04 A7 07:39.9 0.950642
672 Dunbavand - Emma Lymm High Sch/Warrington RC 14 Race 10 C5 1139m -
673 Dungate - Dave Cambridge 40 Race 17 B6 06:48.0 0.894363
674 Dunn - Daisy Lady Eleanor Holles BC 15 Race 12 D16 08:48.9 0.818491
675 Dunn - John Watson Wyatt LLP (Leeds) 31 Race 19 A18 06:32.6 0.901681
676 Dunn - Sophie Southampton Coalporters ARC 14 Race 10 D7 1109m -
677 Dutchak - Jayne Doncaster Schs RA 12 Race 06 E9 657m -
678 Dyble - Neil Fitness First 40 Race 16 D17 - -
679 Dyer - Philip Penwortham L Ctr 46 Race 16 A13 06:31.1 0.943748
680 Dyke - Robert St. Ives RC 25 Race 30 C9 07:01.5 0.875445