British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
369 Cadrick-Varty - Joe Hinksey Sculling Sch 11 Race 05 B5 - -
370 Cahill - Ashley Bexhill RC 17 Race 13 E17 07:20.7 0.867484
371 Cahill - Kieran Sheffield Hallam 20 Race 21 B8 06:47.7 0.920285
372 Caines - George Farnborough Sch 14 Race 12 F5 07:22.4 0.856917
373 Cairns - Gavin Cannons,Worcester 42 Race 17 C10 07:10.0 0.848605
374 Cake - Philip Cannons West Byfleet 28 Race 31 F12 06:44.3 0.851595
375 Caldecott - Ann Chariots 2 42 Race 04 C8 08:49.9 0.823363
376 Caldwell - Hannah Lymm High Sch/Warrington RC 16 Race 12 C16 08:55.6 0.808253
377 Callow - Christopher Star Club 21 Race 30 B12 06:45.2 0.910661
378 Cameron - Alex Pengwerm RC 16 Race 12 F9 07:54.8 0.798442
379 Cameron - Alistair The Kings Sch Chester 17 Race 13 B20 - -
380 Campbell - Aimee Maidenhead 14 Race 10 B11 1287m -
381 Campbell - Anna Maidenhead RC 13 Race 06 E5 717m -
382 Campbell - Patrick Uni of Bristol BC 21 Race 22 E7 06:51.1 0.856726
383 Campsall - Gordon Goole 73 Race 03 E3 08:02.0 0.900208
384 Canepa - Natalie Uni Coll Chester 20 Race 20 E12 09:19.5 0.728686
385 Canestaro - William Danske Studenters Roklub 20 Race 21 A9 07:25.7 0.827911
386 Cannon - Tom Notts County RA 19 Race 30 B14 06:39.5 0.923655
387 Cant - Ed Prince William Sch/Oundle Town RC 13 Race 09 D17 982m -
388 Cant - Lucy Fitness First 27 Race 29 D5 - -
389 Capewell - Malcolm Inter City IRC 71 Race 02 B10 - -
390 Carby - Tom Newark RC 13 Race 09 C10 1070m -
391 Cardy - Jon OBM 35 Race 15 D5 07:06.5 0.887691
392 Carew - Chris Rob Roy BC 17 Race 14 A7 06:19.1 0.946980
393 Carey - Marie Southampton Coalporters ARC 11 Race 05 C9 - -
394 Carey - Mike Southampton Coalporters ARC 13 Race 09 F2 - -
395 Carey-Jenkins - Aoife Bewdley 12 Race 06 D1 643m -
396 Carman - David McCauleys Gym Exeter 65 Race 02 B5 - -
397 Carnaby - Lee David Lloyd Reading 33 Race 19 C14 06:51.9 0.859432
398 Carpenter - Stephen Midhurst 40 Race 17 C19 06:47.9 0.894582
399 Carrea - Roberto Biddenham Upper Sch 15 Race 10 D13 1280m -
400 Carrick - Barry Spiral Fitness 44 Race 15 E19 08:09.5 0.780592
401 Carroll - Jack Pangbourne Coll BC 17 Race 13 D12 07:23.3 0.862396
402 Carson - Hugh Latymer Sch 14 Race 09 B10 - -
403 Carter - Abi Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 C5 403m -
404 Carter - Ashley Bedford Modern Sch 16 Race 12 D8 07:26.0 0.850000
405 Carter - Chris Merida 34 Race 19 E10 07:45.9 0.759820
406 Carter - Sarah Scarborough ARC 14 Race 10 B4 1111m -
407 Casey - Kieron Rugeley Rowers 41 Race 17 C18 - -
408 Casey - Maggie Rugeley Rowers - Race 04 D18 - -
409 Castle - Stuart City of Bristol RC 25 Race 30 E1 06:57.0 0.825660
410 Castle - Will The Windsor Boys' Sch 16 Race 12 C8 07:46.2 0.813170
411 Cattell - Christian Droitwich 30 Race 19 D12 06:59.8 0.843259
412 Cavallaro - Davina Pangbourne Coll BC 17 Race 14 B12 08:29.3 0.879442
413 Cave - Daniel Trent RC 18 Race 13 C20 07:31.8 0.846171
414 Cawdron - Henry Old Wrecks IRC 18 Race 14 D9 06:53.3 0.868618
415 Chadwick - Darren St Catherine's Coll BC 20 Race 21 D14 06:51.1 0.856726
416 Chagga - Harjinder Hamstead Hall Sch 13 Race 07 E14 705m -
417 Chalmers - Mary-Ann Upper Thames RC 34 Race 04 A3 07:43.8 0.928633
418 Chaloner - Jeremy Boars Head BC 24 Race 30 E9 06:53.5 0.832648
419 Chamberlain - Mark Imperial Coll BC 18 Race 13 D14 - -
420 Chamberlain - Paul Fitness First 32 Race 19 E14 - -
421 Chamberlain - Zoe Fitness First 29 Race 29 D15 - -
422 Chambers - Philip City of Bristol RC 31 Race 15 C10 07:03.0 0.891489
423 Chambers - Trevor Sudbury RC 34 Race 19 A14 - -
424 Chandisingh - Daren Taff Attack 35 Race 18 E8 07:00.7 0.834562
425 Chandler - Henry Prince William Sch/Oundle Town RC 13 Race 07 C4 759m -
426 Changenet - Nicolas UBBC 22 Race 21 B14 06:52.4 0.909796
427 Channin - Michael London 33 Race 19 C7 06:46.3 0.871277
428 Chapman - Anna Bewdley RC 15 Race 10 A11 1172m -
429 Chapman - Fiona Bewdley RC 13 Race 06 C15 628m -
430 Chapman - Geoff Wimbledon Rackets and Fitness Club 50 Race 02 D4 07:12.3 0.864677
431 Chapman - Kate Upper Thames RC 14 Race 10 B7 1290m -
432 Charleston - Sam Royal Grammar Sch HW BC 17 Race 13 E13 07:19.4 0.817023
433 Chasserieau - Vincent Curlew RC 30 Race 29 E18 - -
434 Cherrington - Stewart Bewdley RC 17 Race 13 B16 07:00.9 0.908292
435 Chester - S Molesey BC 28 Race 31 B9 - -
436 Chesters - Catherine Rood Health 36 Race 01 C18 08:39.0 0.801927
437 Chesterton-Matt - Alexander Bewdley 12 Race 07 A10 653m -
438 Chetwynd - Alex Bedford Modern Sch 15 Race 11 E9 1249m -
439 Chew - Jonathan Wargrave 48 Race 16 B2 06:58.6 0.881749
440 Cheyne - Alex Doncaster Schs RA 14 Race 11 A6 1441m -
441 Chilcott - Peter Royal Navy 48 Race 16 C13 07:42.3 0.798399
442 Child - James Eastbourne RC 15 Race 12 E11 07:50.7 0.805396
443 Childs - Daisy Lady Eleanor Holles BC 16 Race 12 D14 08:56.0 0.807649
444 Chinca - Ann Bath 42 Race 01 E12 - -
445 Chitty - Anastasia Tideway Scullers Sch 10 Race 05 A4 452m -
446 Chitty - Rupert Tideway Scullers Sch 10 Race 05 B8 466m -
447 Choat - David Mr Personal Training 59 Race 03 E19 - -
448 Choat - Patrice Mr Personal Training 47 Race 04 D20 - -
449 Christian - Marc Wrekin Rowers 41 Race 17 D13 07:01.9 0.864897
450 Christie - Tom Star Club 20 Race 22 F13 06:39.0 0.882707
451 Chrystal - Anna Biddenham Upper Sch 14 Race 08 E7 886m -
452 Ciel - Rebecca Calso F Ctr 31 Race 04 A1 08:16.5 0.867472
453 Clapp - Phil Maidenhead 15 Race 11 A16 1508m -
454 Clare - Rob Daily Telegraph 46 Race 03 D5 - -
455 Clark - Lee Brierley Hill 25 Race 29 F10 07:33.0 0.760044
456 Clark - Paul London 24 Race 31 D12 06:57.7 0.824276
457 Clark - Steve Barnstaple 30 Race 31 D19 - -
458 Clarke - Emily Loughborough BC 29 Race 29 A7 07:09.7 0.914359
459 Clarke - Jessica Dame Alice Harper Sch 14 Race 10 A15 1306m -
460 Clarke - Matt Bedford Modern Sch 15 Race 11 E13 1316m -
461 Clarke - Pete Caerphilly Chargers 40 Race 17 B1 06:39.9 0.912478
462 Clarke - Tim Bedford 44 Race 17 C12 06:50.3 0.889349
463 Clarke - Tom Doncaster Schs RA 15 Race 12 F12 - -
464 Clarkson - Shaun Chariots 2 44 Race 17 D4 07:00.0 0.868810
465 Claven - James Scarborough ARC 12 Race 07 A2 - -
466 Clay - John Bath Uni 18 Race 22 F19 07:03.5 0.831641
467 Clayton - Miranda Gloucester RC 17 Race 13 C5 08:23.1 0.807394
468 Clayton - Rachel Runcorn RC/Helsby High Sch 13 Race 08 A14 880m -
469 Clewes - Ben St Peter's High Sch/SRA 13 Race 07 D13 713m -
470 Clewes - Tony Uni of Wolverhampto 49 Race 16 D2 07:41.0 0.800651
471 Clifford - Lucie Warwick BC 17 Race 13 D5 08:29.4 0.797409
472 Clive-Smith - Millie warwick BC 16 Race 13 D10 - -
473 Clubley - Olivia Lymm High Sch/Warrington RC 12 Race 06 A13 736m -
474 Coates - Adam Notts County RA 19 Race 30 A4 - -
475 Cobbold - Sarah Reading Uni/Reading RC 17 Race 13 A13 - -
476 Cockram - Julia Armley Sp Ctr 50 Race 04 B6 09:05.2 0.848863
477 Coenders - Christof Bull Pen - Race 31 F19 06:13.8 0.921081
478 Cogger - Jenny Gloucester RC 15 Race 12 B9 07:34.7 0.952056
479 Cohen - Josiah Farnborough Sch 11 Race 05 B13 493m -
480 Colaluca - Ben Notts County RA 19 Race 30 A16 - -
481 Colbert - Serryth Leander Club 30 Race 31 A4 06:10.5 0.929285
482 Coldridge - Jon Whaddon 33 Race 19 D9 - -
483 Cole - Azizi Holyhead Sch 11 Race 05 D18 427m -
484 Cole - Michael Thames Tradesmen 37 Race 18 D6 06:58.8 0.838348
485 Coleman - Susannah Exeter Uni 20 Race 20 C3 08:10.7 0.830854
486 Coleman - William Dover RC 12 Race 07 B6 801m -
487 Colley - Ed Curlew 30 Race 19 D6 07:07.9 0.827296
488 Collier - Michael Nott'm & Union RC 74 Race 02 B13 07:54.6 0.930468
489 Collier - Mike Cygnet RC 35 Race 18 B16 06:37.7 0.882826
490 Collings - Roz Notts County RA 17 Race 13 A5 07:34.9 0.892944
491 Collins - Ben Nottingham Uni BC 21 Race 29 E11 - -
492 Collins - John Putney Town RC 15 Race 12 F16 07:08.8 0.884095
493 Collins - Mark Army 31 Race 19 B13 06:45.7 0.872566
494 Collins - Mark Fitzone 40 Race 15 E16 07:37.3 0.835557
495 Condon - Timothy Haileybury RC 16 Race 12 E1 07:21.8 0.858081
496 Condry - Ed Canterbury Harriers 51 Race 02 C5 06:47.4 0.917526
497 Connan - Peter Cambridge Independent 42 Race 17 E12 06:53.8 0.881827
498 Connell - Pat One 2 One 68 Race 02 B1 - -
499 Connolly - Carly Calso H & F 23 Race 29 C9 08:09.2 0.803148
500 Connolly - Margaret Calso H & F Ctr 51 Race 01 F7 09:04.0 0.786397
501 Connolly - Sarah Calso H & F 32 Race 04 C1 09:04.3 0.791292
502 Connor - Rachel Lymm High Sch/Warrington RC 14 Race 10 C3 1172m -
503 Conry - Ellen Bull Pen - Race 10 E9 1261m -
504 Constantine - Nick Latymer Sch 14 Race 09 D4 943m -
505 Cook - Caryn Evolution F Ctr Risca 47 Race 01 E14 - -
506 Cook - Jo Notts County RA 20 Race 29 A12 07:10.3 0.913084
507 Cook - Lyndon Gloucester RC 13 Race 09 B12 972m -
508 Cook - Michael Computer Associates 39 Race 18 B4 - -
509 Cook - Tamara Unique Fitness 31 Race 04 C3 - -
510 Cooke - Andrew Bushey CC 33 Race 19 D5 07:09.3 0.824598
511 Cooke - Eleanor Cheney Oxford Oarsomes 12 Race 06 D14 665m -
512 Cooke - George Cheney Oxford Oarsomes 15 Race 12 F11 07:43.1 0.818614
513 Cooke - Katie RMA Sandhurst - Race 29 C16 - -
514 Cooke - Nathan Eastbourne RC 15 Race 12 F4 07:42.5 0.819676
515 Coombs - Joanne Riverbourne 31 Race 01 D1 08:34.0 0.815759
516 Coombs - Shirley Mr Personal Training 44 Race 01 E5 09:12.1 0.759464
517 Cooper - Billy Luton 11 Race 05 D14 451m -
518 Cooper - Charles Exeter Uni 24 Race 21 B3 07:02.3 0.888468
519 Cooper - Grahame Sparkhill Harriers 70 Race 03 B15 07:42.9 0.937352
520 Cooper - James Luton 13 Race 07 A11 681m -
521 Cooper - Lotty Lymm High Sch/Warrington RC 12 Race 06 B9 663m -
522 Cooper - Mike Chariots 2 38 Race 15 C2 06:56.5 0.909004
523 Cooper - Paul Luton 42 Race 15 D13 - -
524 Cooper - Sarah Lymm High Sch/Warrington RC 14 Race 10 C4 1154m -
525 Copson - Lyndsey RMA Sandhurst - Race 29 C14 - -
526 Corbett - Kirsty Lymm High Sch/Warrington RC 15 Race 12 C14 - -
527 Corbett - Sean The Windsor Boys' Sch 15 Race 11 B7 1383m -
528 Corbin - Calum Hereford Cathedral Sch BC 15 Race 12 E6 07:43.1 0.818614
529 Corbold - Mille Great Marlow Sch/Marlow RC 13 Race 06 A5 738m -
530 Cordy - Logan Uni of Surrey BC 19 Race 21 C3 07:34.9 0.824797
531 Cottell - Edward Newark RC 12 Race 07 D2 750m -
532 Cotteril - Fern Wycliffe Sculling Ctr 17 Race 13 C1 07:20.3 0.922553
533 Couper - Claire Milton keynes 38 Race 04 C4 07:55.3 0.919840
534 Cousins - Charles Rob Roy BC 15 Race 12 E12 06:41.6 0.943974
535 Coventry - Kris CUBC 27 Race 22 A3 - -
536 Coveny - Kyle CUBC 24 Race 22 A4 06:08.6 0.955507
537 Cowell - Dave Alcester Grammar Sch 56 Race 02 D19 07:11.7 0.883252
538 Cowell - Kathy Alcester Grammar Sch 62 Race 02 B16 08:41.1 0.907120
539 Cox - David Newark RC 36 Race 18 D10 07:03.5 0.829044
540 Cox - Francesca Hodge Hill Sch 13 Race 08 C17 647m -
541 Cox - Matthew Biddenham Upper Sch 15 Race 11 F9 1150m -
542 Cox - Maurice Calso H F Club 73 Race 02 B9 - -
543 Cox - Pete BJ's Gym Scarborough 52 Race 02 A6 06:55.1 0.900506
544 Cox - Zoe Newark RC 38 Race 01 C14 - -
545 Coyne - Jasmine Farnborough Sch 15 Race 12 C19 - -
546 Cozens - Christopher Exeter Uni 20 Race 21 D5 - -
547 Crabtree - James Kimberley 27 Race 30 D12 07:37.7 0.806205
548 Craig - Angela John Road Bodylogic 44 Race 04 A11 07:52.9 0.922605
549 Craig - Emily John Road Bodylogic 11 Race 05 C11 492m -
550 Craig - Fergus John Road Bodylogic 40 Race 17 C7 - -
551 Craig - Finlay John Road Bodylogic 11 Race 05 D6 - -
552 Craig - Fiona Gloucester RC 18 Race 13 A20 08:09.4 0.829996
553 Cranshaw - Michelle St Peter's High Sch/SRA 12 Race 06 A1 - -
554 Craven - Dean Staines BC 25 Race 30 C13 07:02.1 0.874200
555 Craven - James Scarborough ARC - Race 07 E16 808m -
556 Crawford - Grace Loughborough Students RC 18 Race 20 D8 08:10.4 0.831362
557 Crawford - John Prince William Sch/Oundle Town RC 12 Race 07 C5 709m -
558 Crease - Nick Upper Thames RC 14 Race 11 E16 1276m -
559 Cresswell - Rebecca Christchurch 27 Race 29 B12 07:59.4 0.884648
560 Cricthley - Brian Total Fitness Walkden 44 Race 17 C8 06:46.0 0.898769
561 Cripps - Damon The Hammer Circle 34 Race 30 E4 - -
562 Croad - Tanisha Gloucester RC 13 Race 08 B10 - -
563 Crofts - Russell City of Bristol RC 30 Race 31 F3 06:50.0 0.839756
564 Crombie - Hayley Reading Uni/Reading RC 17 Race 13 A7 - -
565 Crook - Andy Honiton Sp Ctr 38 Race 18 A4 06:24.3 0.913609
566 Cropper - Jemma Bexhill RC 15 Race 12 B5 08:06.7 0.889460
567 Cross - Tessa Fitness First 51 Race 01 F6 - -
568 Crossley - Niki Mr Personal Training 39 Race 01 C20 - -
569 Crouch - Chris Wycliffe Sculling Ctr 12 Race 05 B17 500m -
570 Crowther-Green - Kate Bewdley RC 14 Race 08 C9 922m -
571 Cuff - Mike Loughborough Students RC 21 Race 21 A20 06:55.4 0.903226
572 Cunliffe - Adrian Trinity Coll BC (TCBC) 23 Race 22 F5 06:52.1 0.854647
573 Cureton - Rich Team Oarsome IRC 53 Race 03 A11 - -
574 Curle - Polly Nottingham Uni BC 21 Race 20 D3 09:00.2 0.754720
575 Curtayne - Duncan OBM Club 36 Race 15 C9 06:53.7 0.915156
576 Cuthew - Steve Hinckley 48 Race 16 C10 07:32.9 0.814970