British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
104 Backhouse - Stuart BJ's Gym Scarborough 43 Race 15 E10 07:15.2 0.877987
105 Bacon - Gearge Nottingham Schs RA 12 Race 05 E3 455m -
106 Badr-Safdari - Dan Richmond Coll/Molesey BC 17 Race 14 C6 06:43.4 0.889936
107 Baggley - James Newark RC 15 Race 12 C9 07:23.8 0.854214
108 Baggott - Anne-Marie Bedford 43 Race 01 E11 08:19.4 0.839608
109 Bagnall - Richard Clevedon IRC 17 Race 13 F18 07:47.2 0.818279
110 Bagnall - Stephanie Christchurch RC 24 Race 29 C2 08:00.7 0.817350
111 Bailey - Anna Old Wrecks IRC 53 Race 01 A14 07:21.7 0.968531
112 Bailey - David Prince William Sch RC 15 Race 11 C9 1259m -
113 Bailey - Emma Haywood High Sch/SRA 13 Race 06 B19 618m -
114 Bailey - Les Worcester Triathlon Club 67 Race 03 E11 07:40.7 0.933579
115 Bailey - Michael Ardingly RC 15 Race 11 A18 1472m -
116 Bailey - Nick Team RAD 33 Race 19 B5 06:30.3 0.906995
117 Bailey - Peter Ardingly RC 14 Race 09 C17 860m -
118 Bailey - Sam Loughborough Students RC 18 Race 22 F4 06:43.9 0.871998
119 Bailey - Tim Ardingly RC 48 Race 16 C3 07:10.6 0.857176
120 Bailiffe - Christine BJ's Gym Scarborough 57 Race 01 A19 08:03.9 0.969829
121 Bain - David Golders Green 26 Race 31 D13 - -
122 Bain - Ken David Lloyd West Bridgford 51 Race 03 C17 07:31.0 0.860310
123 Baines - Ian David Lloyd 40 Race 17 A3 - -
124 Baker - C Molesey BC - Race 29 A17 - -
125 Baker - Jenny Derby RC 29 Race 29 B7 07:42.2 0.917568
126 Baker - Nick City of Bristol RC 30 Race 29 F4 07:26.6 0.770936
127 Baker - Nick The Windsor Boys' Sch 17 Race 14 A6 06:30.8 0.918629
128 Balcerak - Henry Bull Pen - Race 05 E2 420m -
129 Balcerak - Luke Lymm High Sch/Warrington RC 13 Race 09 B9 1088m -
130 Ball - Gareth Esher Coll/Molesey BC 16 Race 14 A19 06:37.3 0.903599
131 Ball - Ian Uni of Huddersfield 24 Race 21 E11 07:04.1 0.830465
132 Ball - Jacqui The Thames Club 19 Race 29 D10 - -
133 Ballentyne - Toby Royal Docks RC 12 Race 05 B16 472m -
134 Bamlett - Olivia Farnborough Sch 15 Race 10 B17 1108m -
135 Banasiak - Pawel Latymer Sch 14 Race 09 B11 - -
136 Banasiewicz - Shelna Mr Personal Training 44 Race 01 B12 07:48.4 0.895175
137 Banger - Preeti Hamstead Hall Sch 14 Race 10 C20 1019m -
138 Banks - Dave Royce's Gym - Race 16 C20 06:39.5 0.923905
139 Banks - Paul Healthland W'ton 40 Race 17 B20 - -
140 Banks - Royce Royce's Gym - Race 16 C19 06:46.3 0.908442
141 Bannon - Rob Jedburgh 61 Race 02 E13 07:09.7 0.941355
142 Baptiste - Bernard Milton Keynes 44 Race 16 D9 - -
143 Barber - Lee Farnborough Sch 13 Race 09 C12 956m -
144 Barbour - Simon Bewdley RC 17 Race 14 D7 07:06.0 0.842723
145 Barclay - Sam Swindon RC 17 Race 14 D19 07:18.8 0.818140
146 Barke - Bill Derby RC 80 Race 02 C19 08:46.0 0.931369
147 Barker - Catherine Fitness First - Race 01 E9 09:09.5 0.763057
148 Barker - Danny Royce's Gym - Race 29 E13 06:52.2 0.835274
149 Barker - Gemma Trent RC 13 Race 06 C13 720m -
150 Barker - Kevin Scarborough ARC 45 Race 16 B8 - -
151 Barker - Paul Leander Club 21 Race 30 A6 - -
152 Barnes - Kieran Newark RC 13 Race 09 B3 1114m -
153 Barnes - Rachel Keep In Shape 31 Race 01 C2 - -
154 Barnes - Simon Pavilions, Horsham 39 Race 15 B9 06:45.8 0.932972
155 Barrat - Oliver Hinksey Sculling Sch 10 Race 05 D8 408m -
156 Barrett - Lee David Lloyds 24 Race 30 B3 - -
157 Barritt - Emily King's Norton Girls' Sch 16 Race 13 E7 10:33.5 0.641200
158 Bartels - Jaan Maidstone RC 36 Race 15 B1 06:56.8 0.908349
159 Bartholomew - David Henley-on-Thames 47 Race 03 D4 07:18.8 0.906563
160 Bartholomew - Matthew Uni of the West of England 28 Race 22 C2 06:05.4 0.963875
161 Bartlett - Emily Southampton Coalporters ARC 13 Race 08 D13 927m -
162 Bartlett - Emma Lymm High Sch/Warrington RC 12 Race 06 D2 705m -
163 Bartlett - Kevin Focus on Fitness Malmesbury 42 Race 17 C11 06:39.6 0.913163
164 Barton - Darren Trentham BC 35 Race 15 C3 06:55.5 0.911191
165 Barton - Gregory St Helens 27 Race 30 C6 06:55.1 0.888942
166 Barton - John Life of Leisure 65 Race 03 E14 08:46.1 0.817525
167 Barton - Matthew SS Mary & John Primary Sch 10 Race 05 C1 446m -
168 Bastock - Sam Worcester RC 14 Race 11 D18 1342m -
169 Bate - Stuart The Exercise Shop 36 Race 18 C13 06:44.5 0.867985
170 Bateman - Ian Axminster 50 Race 02 D1 07:09.3 0.870720
171 Bateman - Marcus Bath Uni 22 Race 22 C1 06:08.3 0.956286
172 Bateman - Will Nottingham Uni BC 19 Race 30 F3 07:21.9 0.779136
173 Bates - Charlie Great Marlow Sch/Marlow RC 16 Race 14 E3 07:02.0 0.850711
174 Bates - Christopher Alcester Grammar Sch 11 Race 05 E9 456m -
175 Bates - Isobel King's Norton Girls' Sch 13 Race 08 B1 863m -
176 Bathurst - Steve City of Bristol RC 28 Race 31 F18 07:05.2 0.809737
177 Battieste - Darren Holyhead Sch 11 Race 05 D9 462m -
178 Baur - Daniela Pengwern BC 15 Race 10 C6 1245m -
179 Bavington - Mark Star Club 19 Race 31 E4 06:51.4 0.836898
180 Baxendale - Pippa Nottingham Uni BC 21 Race 20 C13 08:42.1 0.780885
181 Baxter - Paul Virgin Act 32 Race 15 A19 06:51.0 0.917518
182 Bayko - Rick Forum Flyers 57 Race 03 B5 06:59.1 0.968027
183 Bayliss - Vicky Nottingham Schs RA 17 Race 13 C10 08:08.0 0.832377
184 Beard - Kate Nottingham Schs RA 17 Race 14 B6 08:19.7 0.896338
185 Beard - Philippa Nottingham Schs RA 17 Race 13 D1 07:56.5 0.852466
186 Beaumont - Charlie Maidstone Invicta RC 50 Race 02 C17 07:28.4 0.833631
187 Bebb - Allie Lymm High Sch/Warrington RC 13 Race 08 B3 931m -
188 Bebington - Anna Rob Roy BC 21 Race 29 A10 - -
189 Bebington - Richard North Staffs RC 48 Race 16 B6 07:08.0 0.862383
190 Becker - Alex Bedford Modern Sch 15 Race 11 D15 - -
191 Beechey - Matt Leander Club 27 Race 30 A10 06:22.1 0.965716
192 Beer - Jacqueline Uni Coll Worcester RC 19 Race 20 D15 08:05.7 0.839407
193 Beet - Nicola Lancaster John O'Gaunt 38 Race 01 B4 - -
194 Begnor - Gary Hook Norton 42 Race 17 D10 06:59.9 0.869016
195 Bell - Dave Huntingdon RC 17 Race 14 A4 06:32.3 0.915116
196 Bell - Jamie Bedford Modern Sch 15 Race 11 D14 1340m -
197 Bellamy - Andi Loughborough Students RC 21 Race 22 E17 06:39.1 0.882486
198 Bennett - Colin Lakeside F Ctr 49 Race 16 C7 - -
199 Bennett - Emily Runcorn RC/Helsby High Sch 14 Race 10 B15 1203m -
200 Bennett - Marc Uni Coll Chester 18 Race 21 F4 07:42.5 0.761514
201 Bennett - Michael FX Leisure 21 Race 31 C5 06:25.4 0.893358
202 Bennett - Simone Aston Manor Sch 15 Race 10 C9 - -
203 Benning - Jonathan Hamstead Hall Sch 14 Race 10 D12 - -
204 Bennistow - Elizabeth Trentham High Sch/SRA 13 Race 06 C2 640m -
205 Benton - Graham Mad Team IRC 31 Race 31 A11 05:53.5 0.973975
206 Berley - Daniel Cheney Oxford Oarsomes 13 Race 09 C6 1037m -
207 Berman - Matt Uni of Bristol 23 Race 22 E6 06:24.6 0.915757
208 Berry - Michael American Sch in London 17 Race 14 A14 - -
209 Bertschinger - Radulf Star Club 21 Race 31 C16 06:29.4 0.884181
210 Betenson - Chris Warminster 51 Race 03 A10 06:58.8 0.926457
211 Betton - Charnice Aston Manor Sch 13 Race 08 D2 - -
212 Bevan - Carmel Miadenhead RC 13 Race 06 B17 718m -
213 Bevan - Finbarr Miadenhead RC 17 Race 13 C15 07:04.1 0.901438
214 Bevan - Fionnuala-fifi Miadenhead RC 11 Race 05 C13 458m -
215 Bevan - Maggi Miadenhead RC 45 Race 01 E15 08:10.8 0.876324
216 Bevan - Richard Miadenhead RC 17 Race 14 E2 - -
217 Bews - James bushey country club 33 Race 19 A15 06:30.2 0.907227
218 Biggar - Grant Vesta 39 Race 18 A14 06:11.2 0.945851
219 Biggs - Duncan Exmouth 30 Race 19 A11 - -
220 Bilal - Hadiyah Aston Manor Sch 15 Race 10 C10 1102m -
221 Billin - Peter Ardingly RC 37 Race 15 B2 06:46.6 0.931136
222 Billines - Arianna Hamstead Hall Sch 15 Race 12 E17 09:27.6 0.762685
223 Billings - Daniel The Kings Sch Chester 17 Race 13 B10 - -
224 Billington - Charlie Warwick BC 16 Race 14 E8 - -
225 Bilous - Maria Nottingham Sailing Club 47 Race 04 C20 09:17.5 0.823318
226 Bingham - George Fitness First 44 Race 17 E3 06:54.9 0.879489
227 Birch - Adrian Curlew RC 32 Race 19 D16 06:57.5 0.847904
228 Birch - Jamie Upper Thames RC 15 Race 11 C7 1369m -
229 Birch - Martin Star Club 17 Race 14 D6 06:48.7 0.878395
230 Birrell - Edward Curlew RC 17 Race 14 F17 06:59.6 0.855577
231 Birrell - John Curlew RC 19 Race 21 E5 06:56.7 0.845212
232 Bishop - Jack Trentham High Sch/SRA 12 Race 07 D6 662m -
233 Bishop - Jack The Windsor Boys' Sch 17 Race 13 B7 07:11.4 0.886185
234 Bishop - James Reading Uni 20 Race 21 A15 07:01.5 0.890154
235 Black - Ali Dundee Uni BC 21 Race 22 D13 06:27.6 0.908669
236 Black - Brian Uni Coll Chester 19 Race 21 F2 07:19.2 0.801913
237 Black - Michael Cheney Oxford Oarsomes 14 Race 10 D8 1292m -
238 Black - Steve Fitness First 51 Race 02 C13 - -
239 Blackburn - Simon Black Prince 25 Race 31 D11 06:45.7 0.848657
240 Blackman - Gary Team Oarsome IRC 32 Race 15 A6 06:32.9 0.959786
241 Blackman - Scott Dover RC 12 Race 05 E10 465m -
242 Blackmore - Andrew Chippenham 24 Race 31 F7 06:58.8 0.822111
243 Bladon - Hannah Alcester Grammar Sch 17 Race 13 A14 - -
244 Blagrove - Richard Loughborough Uni/Leander RC 22 Race 22 A19 06:08.4 0.956026
245 Blaikie - Tom King Edward VI Sch BC 17 Race 14 F6 08:26.0 0.709486
246 Bland - James Deloitte 26 Race 30 F19 - -
247 Blaymires - Tom King's Norton Boys' Sch 14 Race 11 C16 1242m -
248 Blaze - Ken Lakeside F Ctr 54 Race 02 D5 07:11.0 0.867285
249 Blevins - Helen Durham ARC 17 Race 13 A3 07:33.1 0.896491
250 Blomquist - Michael OUBC 23 Race 22 A17 06:07.7 0.957846
251 Bloor - Alex Trentham High Sch/SRA 13 Race 07 C16 693m -
252 Bobyk - George Stangroung Coll/ Peterborough 13 Race 07 C2 - -
253 Bobyk - Nicola Oxfrod Brookes Uni BC 18 Race 14 B14 07:59.7 0.933709
254 Boland - Gemma Bewdley RC 14 Race 08 C16 877m -
255 Bond - Adrian Rotherham 33 Race 19 B2 06:48.5 0.866585
256 Bond - Harry Bath Uni 20 Race 22 E11 06:49.1 0.860914
257 Bonham-Cozens - Jack Swindon RC 16 Race 14 E4 07:10.6 0.833720
258 Bonser-Wilson - Sam Newark RC 12 Race 07 D14 698m -
259 Bonwick - Oliver Bedford Modern Sch 16 Race 13 D16 07:10.4 0.888244
260 Booth - Nick Latymer Sch 13 Race 09 F11 - -
261 Booth - Paula Powermill Gym 46 Race 04 A19 08:44.7 0.874786
262 Boulger - Dan National Indoor Arena 28 Race 29 F3 07:07.9 0.804627
263 Bound - Felicity Newark RC 22 Race 29 C8 07:56.2 0.825074
264 Bourne-Taylor - Robin OUBC 23 Race 22 A11 06:07.8 0.957586
265 Bovey-Hill - Liam Cheney Oxford Oarsomes 12 Race 07 C14 750m -
266 Bowden - Amelia Exeter Uni 20 Race 20 A20 - -
267 Bowden - James Royal Docks RC 29 Race 31 D18 06:51.7 0.836289
268 Bowden - Lucinda Loughborough BC 22 Race 20 A12 07:33.3 0.899404
269 Bowlen - Ori Hinksey Sculling Sch 16 Race 14 E14 07:19.3 0.817209
270 Bowman - George Latymer Sch 14 Race 09 D3 972m -
271 Boyd - Nicola Uni Coll Chester 22 Race 20 E14 - -
272 Boyd-Thomas - Will Hereford Cathedral Sch BC 15 Race 12 E3 07:52.8 0.801819
273 Boyle - Aine Dollan Indoor Rowing Team 34 Race 01 A9 08:00.2 0.873178
274 Boyle - Anthony Chariots 2 27 Race 29 F12 - -
275 Boylin - Michael Hall Green Sch 12 Race 07 A12 670m -
276 Brabaek - Anders DSR 35 Race 15 B5 06:24.8 0.983888
277 Bradbury - Emma Rood Health 32 Race 01 C4 08:24.9 0.830462
278 Bradshaw - Robert Durham ARC 19 Race 21 D9 06:47.4 0.864507
279 Braniff - Jon Wyndley L Ctr 51 Race 02 C15 07:17.1 0.855182
280 Bream - Daniel Peterborough City RC/Orton Longueville Sch 15 Race 12 A10 06:28.8 0.975052
281 Bream - Natalie Peterborough City RC/Orton Longueville Sch 14 Race 08 B12 1043m -
282 Brennan - Andrew OUBC 22 Race 22 A15 05:59.4 0.979967
283 Brereton - Charlie Pangbourne Coll BC 17 Race 14 D1 06:31.3 0.917455
284 Brett - Charles Runcorn RC/Helsby High Sch 17 Race 14 E6 07:07.0 0.895316
285 Brett - Edward Runcorn RC/Helsby High Sch 14 Race 11 E19 1314m -
286 Brett - Kimberley Eastbourne RC 12 Race 06 E15 691m -
287 Brewer - Helen UWE Women 18 Race 20 B4 - -
288 Bridge - Becky Nottingham Uni BC 19 Race 20 C6 08:43.1 0.779392
289 Bridges - Harriet Rob Roy BC 17 Race 13 A19 07:52.6 0.859501
290 Bridle - Nicholas Hinksey Sculling Sch 10 Race 05 B4 395m -
291 Bridle - Sarah Hinksey Sculling Sch 14 Race 08 E1 - -
292 Brierley - Ian London 42 Race 17 D3 - -
293 Briggs - Sarah Great Marlow Sch/Marlow RC 13 Race 08 B13 924m -
294 Bright - Paul Brighter Personal Training 28 Race 31 F4 - -
295 Brighton - M Stourport BC 13 Race 09 C18 1070m -
296 Brighty - Edwin Tideway Scullers Sch 14 Race 11 E15 1338m -
297 Brittle - Chris RYA Team GBR 23 Race 31 A17 - -
298 Broad - Richard Runcorn RC/Helsby High Sch 14 Race 11 F4 1300m -
299 Broadbent - Aimee Maidenhead RC 14 Race 08 B6 974m -
300 Broady - Ingrid London 38 Race 01 C13 08:04.6 0.858853
301 Brockwell - Lucy Maidenhead RC 13 Race 06 C16 - -
302 Brodie - Martin Watford 55 Race 02 E6 07:48.8 0.813353
303 Brook - Roy Oarsome Team IRC 53 Race 02 A5 07:05.7 0.878083
304 Brook - Tom Bath Uni 20 Race 22 D1 - -
305 Brookes - Joss Hall Green Sch 12 Race 07 A4 648m -
306 Brooks - David Avondale WPC 42 Race 15 B17 06:38.0 0.960050
307 Brooks - John Old Wrecks IRC 44 Race 15 B13 06:43.8 0.946261
308 Broome - Clive Marlow RC 34 Race 19 C6 06:55.6 0.851781
309 Broome - Tim Alf Tupper Triathlon Club 24 Race 29 F15 - -
310 Brown - Alan Harpers 43 Race 16 E20 - -
311 Brown - Alex Old Wrecks IRC 53 Race 02 A7 06:35.2 0.945850
312 Brown - Ali Leander Club 24 Race 30 A11 06:34.9 0.934414
313 Brown - Andy Humberside Fire Brigade 41 Race 15 B14 06:44.9 0.943690
314 Brown - Angus Hinksey Sculling Sch 13 Race 09 E6 - -
315 Brown - Finian Nottingham Sailing Club 40 Race 16 D20 07:41.4 0.790854
316 Brown - James Gloucester RC 14 Race 11 D13 1231m -
317 Brown - Jenny Uni Coll Chester 18 Race 20 E20 09:39.4 0.703659
318 Brown - Jordan Hamstead Hall Sch 14 Race 09 E3 - -
319 Brown - Karrina St Peter's High Sch/SRA 13 Race 06 A16 571m -
320 Brown - Laura Nottingham Schs RA 15 Race 12 B4 08:29.2 0.850157
321 Brown - Megan Old Wrecks IRC 37 Race 01 B3 07:18.0 0.950228
322 Brown - Steve Tonys Drunkards 43 Race 17 F1 - -
323 Brown - Tracey Mad Team IRC 36 Race 01 D20 09:53.0 0.701855
324 Brown - Wullie Mad Team IRC 42 Race 15 B20 06:48.6 0.935144
325 Browne - John Armley Sp Ctr 59 Race 02 E9 07:39.0 0.830719
326 Brownley - Jon Leander Club 18 Race 31 B7 06:29.4 0.884181
327 Broxham - Paul Farnborough Sch 13 Race 07 B4 718m -
328 Bruce - Derek Sheffield 37 Race 18 F2 07:34.9 0.771818
329 Bruce - Norma Sheffield 51 Race 01 F4 08:47.2 0.811457
330 Brunt - Peter Monmouth RC 72 Race 03 E8 08:59.2 0.804711
331 Bryant - Matt Dragons H Club 25 Race 30 C2 - -
332 BrĂ¼sch - Darren Norman Green Athletics Club 32 Race 19 B9 06:37.3 0.891014
333 Buchan - James Kingston Grammar Sch BC 15 Race 11 D4 - -
334 Buchanan - Stewart Uni of Central England 59 Race 02 E2 07:10.3 0.886126
335 Buchholtz - Karl Reading 27 Race 30 E2 06:46.7 0.846570
336 Buckland - Zoe Bewdley RC 14 Race 08 C11 923m -
337 Buckle - Andrew The Hogarth Health Club 39 Race 18 D20 07:08.5 0.819370
338 Buckley - Natasha Guildford RC 27 Race 29 B5 - -
339 Buckley - Steve Wycliffe Sculling Ctr 12 Race 07 A9 614m -
340 Bull - Emily Southampton Coalporters ARC 13 Race 08 D18 847m -
341 Bull - Jess Southampton Coalporters ARC 11 Race 05 C15 - -
342 Bullard - Christina Dame Alice Harper Sch 14 Race 10 A5 1277m -
343 Bullivant - Paul Chesterfield 36 Race 18 B8 06:27.5 0.906065
344 Burfield - Evan St Catherine's Coll BC 27 Race 22 E20 06:44.5 0.870705
345 Burke - James deBurca 34 Race 19 A12 - -
346 Burke - John deBurca 48 Race 16 C8 07:44.7 0.794276
347 Burke - Peter Lancashire Police 46 Race 16 A8 06:35.3 0.933721
348 Burkett - James Leander Club - Race 31 A18 - -
349 Burkitt - Charles Notts County RA 18 Race 14 A8 06:28.3 0.924543
350 Burne - George Woldingham 69 Race 02 B7 07:55.7 0.894892
351 Burraway - Shani John Bunyan Upper Sch 13 Race 08 D1 782m -
352 Burrell - Gillian Pessac Bordeaux Swimming Club 70 Race 04 B18 09:01.0 1.014048
353 Burrell - Roger Pessac Bordeaux Swimming Club 72 Race 03 B12 07:43.5 0.936138
354 Burrows - Andy Team Oarsome IRC 28 Race 31 C17 06:39.0 0.862907
355 Burrows - Matthew Team Oarsome IRC 32 Race 19 B18 06:47.9 0.867860
356 Burt - Brad Allforyou 25 Race 30 D19 07:00.8 0.818203
357 Burt - Mike London 29 Race 30 F6 07:18.9 0.784461
358 Burton - Tom Marlow RC 12 Race 07 B14 769m -
359 Busby - James Nottingham Schs RA 13 Race 09 F1 - -
360 Buschbacher - Steffan CUBC 26 Race 22 A7 06:03.8 0.968114
361 Bushell - Timothy Bedford 24 Race 30 F14 06:46.5 0.846987
362 Butler - Ben Lordswood Boys Sch 17 Race 14 F11 - -
363 Butler - David Bloomsbury Fitness 27 Race 29 E14 06:53.8 0.832045
364 Buxton - Andy Pangbourne Coll BC 18 Race 14 C10 06:48.3 0.879256
365 Buxton - Tim Merida 53 Race 03 D12 08:04.4 0.800991
366 Buxton - Tom Merida 21 Race 30 D15 07:49.1 0.786613
367 Byford - Steven King's Norton Boys' Sch 14 Race 11 D9 1272m -
368 Byng - Michael Windmill Village - Race 17 C15 07:10.6 0.857176