British Indoor Rowing Championships - Competitors

(21 November 2004)


Num Name Affiliation Age Race Erg Result Performance
1 Abbey - Claire Charlbury 22 Race 29 A8 - -
2 Abbotts - Chelsey Trentham High Sch/SRA 12 Race 06 C5 556m -
3 Abdalla - Joe Royal Grammar Sch HW BC 15 Race 12 C7 07:13.0 0.875520
4 Abdullah - Abusufyaw Lordswood Boys Sch 17 Race 14 F15 - -
5 Abu - Nasir Calthorpe Sports Coll 14 Race 09 F8 - -
6 Ackroyd - Bryony Lymm High Sch/Warrington RC 13 Race 06 B10 659m -
7 Adams - Caroline Ade Davies Personal Training 40 Race 04 C10 07:51.3 0.925737
8 Adams - Chris Taff Attack 32 Race 19 C8 06:48.1 0.867434
9 Adams - Gabbie Loughborough Students RC 20 Race 20 A2 07:56.7 0.855255
10 Adams - Hattie Lady Eleanor Holles BC 14 Race 08 A19 - -
11 Adams - Henry CUBC 24 Race 22 A8 06:16.7 0.934962
12 Adams - Luke Touchstone 38 Race 18 E1 06:53.9 0.848273
13 Addy - Paul Marlow RC 26 Race 31 B15 - -
14 Adey - Stephen Mindwell Ltd 35 Race 18 B6 - -
15 Adkins - Dave King Edward VI Sch BC 16 Race 14 E13 07:08.8 0.837220
16 Ahern - Poppy Cygnet RC 25 Race 29 C19 07:53.4 0.829954
17 Ahmed - Yousaf Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 D16 417m -
18 Aiaice - Moses Aston Manor Sch 13 Race 09 F15 - -
19 Ail - Zaber Aston Manor Sch 13 Race 07 E7 763m -
20 Ainley - Richard Marlow RC 29 Race 31 B17 06:23.1 0.898721
21 Aitchison - Helen Upper Thames RC 20 Race 29 A14 - -
22 Aitken - Elizabeth Dundee Uni 19 Race 20 A4 07:42.9 0.880752
23 Aitken - Gordon Winchester 33 Race 30 A8 - -
24 Aitken - Gordon Winchester 33 Race 15 A8 - -
25 Aitken - Neil Edinburgh 30 Race 15 A5 06:41.5 0.939228
26 Al-Sheikh - Firas Uni of Leicester BC 21 Race 21 E13 - -
27 Alderson - Robert Supercanoa Internet Racing 39 Race 18 A5 06:29.2 0.902107
28 Aldridge - David David Lloyd Maidenhead 56 Race 03 B3 06:58.1 0.970342
29 Alexander - Catherine Munrow Sports Centre 51 Race 01 F2 08:50.8 0.805953
30 Alexander - Mike Old Wrecks IRC 62 Race 03 A17 07:05.5 0.991539
31 Ali - Humza SS Mary & John Primary Sch 10 Race 05 D5 385m -
32 Allen - Daniel St Peter's High Sch/SRA 14 Race 11 B4 1330m -
33 Allen - George Latymer Sch 14 Race 09 D11 980m -
34 Allen - Jason Lakeside F Ctr 37 Race 18 D1 07:07.3 0.821671
35 Allen - Jenny Doncaster Schs RA 14 Race 08 C10 819m -
36 Allen - Lucy Uni of Leicester BC 19 Race 20 C14 08:25.5 0.845500
37 Allen - Matthew Bath Uni 20 Race 22 F17 06:55.0 0.848675
38 Allen - Peter Notts County RA 22 Race 30 A5 06:31.9 0.941567
39 Allen - Sam Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 E8 340m -
40 Allen - Shelagh Cannons, West Byfleet 66 Race 02 B19 08:34.0 0.983463
41 Allenden - Lauren John Bunyan Upper Sch 13 Race 08 D10 - -
42 Allinson - Gavin City of Oxford RC. 35 Race 18 A11 06:11.6 0.944833
43 Alsing - Justin Warwick BC 17 Race 13 D19 07:13.8 0.881282
44 Ancell - James Uni of Surrey BC 18 Race 21 D2 06:47.4 0.864507
45 Anderson - Alistair Exeter Uni 21 Race 21 E18 - -
46 Anderson - Carol Eager Ergers IRC 42 Race 04 C13 08:34.4 0.848173
47 Anderson - George IDK Fitness 26 Race 31 B10 06:13.2 0.922562
48 Anderson - Jamie OUBC 19 Race 22 D12 06:29.0 0.905398
49 Anderson - Lehanne Hamstead Hall Sch 15 Race 12 E15 09:32.0 0.756818
50 Anderson - Michael Northampton 29 Race 31 D4 06:43.1 0.854131
51 Anderson - Oliver Warrington RC 12 Race 07 C13 716m -
52 Anderson - Robin Cheney Oxford Oarsomes 11 Race 05 B18 466m -
53 Andreolli - Angiola Prosport 45 Race 04 D19 08:48.8 0.868003
54 Andrew - Abbi Trentham High Sch/SRA 13 Race 06 B20 662m -
55 Andrew - James Sprint 33 Race 31 F14 06:53.5 0.832648
56 Andrew - James Sprint 33 Race 15 A3 - -
57 Andrews - Sarah Southampton Coalporters ARC 13 Race 08 D16 914m -
58 Andrews - Sophie Bewl Bridge RC 18 Race 13 A11 - -
59 Ansley-Watson - Clare Uni of Bristol BC 22 Race 20 A17 - -
60 Ansley-Watson - Mark Staines BC 21 Race 30 C12 - -
61 Anstie - Ben Chippenham 27 Race 31 F17 06:49.4 0.840987
62 Archer - Chris Imperial Coll BC 21 Race 22 C17 - -
63 Archibald - Kyra Nottingham Uni BC 20 Race 20 C8 08:35.2 0.791343
64 Argent - Jenny Warrington RC 17 Race 14 B1 08:35.1 0.869540
65 Arkle - Rose Biddenham Upper Sch 14 Race 08 E9 862m -
66 Arlidge - Nigel Wawick BC 41 Race 15 B16 06:44.0 0.945792
67 Armstrong - Ben Star Club 11 Race 05 D2 424m -
68 Armstrong - Ben Calthorpe Sports Coll 24 Race 30 D11 - -
69 Armstrong - Curtis Esporta 42 Race 15 E20 - -
70 Armstrong - Kari Lady Eleanor Holles BC 15 Race 10 B16 1100m -
71 Armstrong - Rachel Star Club 32 Race 01 A7 07:37.2 0.917104
72 Armstrong - Rosemary Doncaster Dome 62 Race 04 B14 08:22.4 0.988455
73 Armstrong - Tom Exeter Uni 21 Race 21 D13 07:35.5 0.773216
74 Arnold - Charles Notts County RA 14 Race 09 F20 - -
75 Arnold - Chris Notts County RA 20 Race 30 A3 - -
76 Arnold - Lawrence Notts County RA 11 Race 05 E4 492m -
77 Ashburner - Robert Maidenhead RC 12 Race 07 B3 796m -
78 Ashby - Kevin David Lloyds Solihull 39 Race 18 E11 07:19.4 0.799044
79 Ashdown - Mark Livingwell Bristol 51 Race 02 D3 - -
80 Asher - Alistair Team Quest 48 Race 16 A14 - -
81 Ashford - Richard David Lloyd, Cranmore 53 Race 02 D8 07:46.6 0.801114
82 Ashford-Hodges - Luke The Windsor Boys' Sch 16 Race 12 D4 07:45.4 0.814568
83 Ashley - Adrian Dragons Chester 33 Race 19 E4 07:13.9 0.815856
84 Ashman - Mike Minerva Bath RC 40 Race 17 E2 - -
85 Ashworth - Daniel Tideway Scullers Sch 13 Race 07 A14 885m -
86 Ashworth - Dom Wycliffe Sculling Ctr 16 Race 14 F3 06:56.9 0.861118
87 Ashworth - Robert Tideway Scullers Sch 43 Race 17 D6 06:55.4 0.878430
88 Askew - James Wycliffe Sculling Ctr 16 Race 12 F15 - -
89 Askham-Spencer - Paul Coalporters 22 Race 30 C7 07:02.2 0.873993
90 Askin - Ben Curlew RC 29 Race 30 B6 - -
91 Assmus - Heike City of Oxford RC 29 Race 20 A11 - -
92 Astell - Bethany St Neots RC 12 Race 06 A7 720m -
93 Aston - Terry Old Wrecks IRC 52 Race 02 C12 07:12.1 0.865078
94 Atkins - Des Notts County RA 28 Race 31 B13 - -
95 Atkins - Rory Wycliffe Sculling Ctr 15 Race 12 F13 - -
96 Atkinson - Jack HSS 15 Race 12 A6 06:58.4 0.906071
97 Atkinson - Jo Bewdley RC 47 Race 01 E13 - -
98 Atkinson - Julie Tees RC 15 Race 12 D18 09:15.6 0.779158
99 Attree - Thomas Eastbourne RC 12 Race 07 E3 - -
100 Austins - Paul Bristol Ariel RC 28 Race 30 C11 07:09.0 0.860140
101 Avery - Jamie Great Marlow Sch/Marlow RC 14 Race 11 E1 - -
102 Axten - Tracy Molesey RC 41 Race 01 B10 - -
103 Ayers - Matthew Curlew RC 31 Race 31 D16 06:38.9 0.863124