Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
604 06:59.5 Jonathan Richie Malmesbury Mens Open
604 06:59.5 Tristan Davenne Ardingly RC Mens Open
606 06:59.6 Mark Smith2 Minerva Bath RC Mens 40-44
606 06:59.6 Edward Birrell Curlew RC Mens J18
608 06:59.8 Christian Cattell Droitwich Mens 30-34
609 06:59.9 Kevin Jones Runcorn RC Mens 30-34
609 06:59.9 Simon Johnson Stourbridge Mens 30-34
609 06:59.9 Gary Begnor Hook Norton Mens 40-44
612 07:00.0 Shaun Clarkson Chariots 2 Mens 40-44
613 07:00.1 Richard Sutton Pangbourne Coll BC Mens J18
614 07:00.6 Marc Jason Nottingham Uni BC Mens Open
615 07:00.7 Daniel Smyth Lakeside F Ctr Mens 30-34
615 07:00.7 Daren Chandisingh Taff Attack Mens 35-39
617 07:00.8 Steve Oxlade Fitness First Mens 35-39 L
617 07:00.8 Brad Burt Allforyou Mens Open
617 07:00.8 Michael McKinlay-Smith Wakefield Mens 30-34
620 07:00.9 Stewart Cherrington Bewdley RC Mens J18 L
621 07:01.0 Tim Howe Cannons/Newbury. Mens 30-34
621 07:01.0 Douglas Holdaway Bexhill RC Mens J18
623 07:01.1 Steve Evans Jims Gym Mens 40-44
624 07:01.2 Terry Haggett Lakeside F Ctr Mens 30-34
625 07:01.3 Mark Slater Kettering Mens Open L
626 07:01.4 David Martin Weston Coll Mens J18
627 07:01.5 Robert Dyke St. Ives RC Mens Open L
627 07:01.5 James Bishop Reading Uni Mens BUSA L
629 07:01.9 Rob O'Neill Dragons Health Club Mens Open L
629 07:01.9 Marc Christian Wrekin Rowers Mens 40-44
631 07:02.0 Charlie Bates Great Marlow Sch/Marlow RC Mens J18
631 07:02.0 Stuart Pillinger Bristol Mens Open L
633 07:02.1 Dean Craven Staines BC Mens Open L
633 07:02.1 Jim Hart Leeds Mens 35-39
633 07:02.1 Ian Grant Staines BC Mens BUSA
636 07:02.2 Paul Askham-Spencer Coalporters Mens Open L
637 07:02.3 Charles Cooper Exeter Uni Mens BUSA L
638 07:02.6 Paul Smith Curlew RC, Mens 35-39
639 07:02.7 Alex Miller Star club Mens J18 L
640 07:02.8 Seamus Keating Putney Town RC Mens 45-49
640 07:02.8 Ben Fleming Royal Grammar Sch HW BC Mens J16
642 07:02.9 Chris Kent Tamworth Mens 35-39
643 07:03.0 Seb Smith Hereford Cathedral Sch BC Mens J16
643 07:03.0 Philip Chambers City of Bristol RC Mens 30-34 L
645 07:03.3 Matt Ward Coventry Uni Mens 35-39
646 07:03.5 David Cox Newark RC Mens 35-39
646 07:03.5 John Clay Bath Uni Mens BUSA
646 07:03.5 Thomas Moat Reading RC Mens Open L
646 07:03.5 John Sherlock Bannentyres H Club Mens 45-49 L
650 07:03.6 Robert Redmond Taff Attack Mens 40-44
651 07:03.8 Daryl Jelinek Runnymede H Club Mens 40-44
651 07:03.8 Jeff Todd Kelmscott Cardio Club Mens 55-59
651 07:03.8 David Youngs High Wycombe Mens 30-34
654 07:04.1 Finbarr Bevan Miadenhead RC Mens J18 L
654 07:04.1 Rhodri Phillips Pembrokeshire Mens 35-39
654 07:04.1 Ian Ball Uni of Huddersfield Mens BUSA
654 07:04.1 Gareth Owen Pwllheli Mens 35-39 L
654 07:04.1 Simon Marren Bath Uni Mens BUSA
659 07:04.3 Paul Davison St Pauls Sch Mens J18
659 07:04.3 Steve Green Banana Gym, Grimsby Mens 50-54 L
661 07:04.4 Mark Lewthwaite Cumbria Fire Service Mens 40-44
661 07:04.4 Tom Way The Windsor Boys' Sch Mens J18 L
661 07:04.4 James Hasler Curlew RC Mens Open L
664 07:04.6 Ed House UTRC Mens J18 L
665 07:04.7 Edward Winters-Ronaldson Westminster Sch Mens J16
666 07:04.8 John Ferdinando Old Wrecks IRC Mens 55-59 L
667 07:04.9 Alex Gillott Uni of Leicester BC Mens BUSA
668 07:05.0 Andrew Penijton Loughborough Students RC Mens Open L
669 07:05.1 James Lambden Pangbourne Coll BC Mens J18
670 07:05.2 Richard Lee Worcester RC Mens J16
670 07:05.2 Steve Bathurst City of Bristol RC Mens Open
672 07:05.5 Mike Alexander Old Wrecks IRC Mens 60-64 L
673 07:05.7 Roy Brook Oarsome Team IRC Mens 50-54
673 07:05.7 Rich Price Kings Cliffe Mens 40-44
675 07:05.8 Simon Stanford Esporta Mens 35-39
676 07:06.0 Neil Pickering Battersea Mens Open
676 07:06.0 William Jones Brsitol Ariel RC Mens J18 L
676 07:06.0 Simon Barbour Bewdley RC Mens J18
676 07:06.0 George Probert Hereford Cathedral Sch BC Mens J18 L
676 07:06.0 Andrew Pearce Cemaes Bay Mens 30-34
681 07:06.1 Les Whitaker Huntingdon Mens 45-49
682 07:06.3 Chris Leech Wrekin Rowers Mens 40-44
682 07:06.3 Joe Wightman Bedford Modern Sch Mens J18 L
684 07:06.5 Jon Cardy OBM Mens 35-39 L
684 07:06.5 Richard Pulford Carlton Le Willows Sch Mens J18
686 07:06.7 Tom Rendell Marlow RC Mens J18 L
687 07:06.8 Peter Rothwell Bedford Mens 40-44 L
687 07:06.8 Tom Williamson Loughborough Students RC Mens BUSA L
689 07:06.9 Nick Skyrme Ilminster Mens 45-49
689 07:06.9 James Griffiths Exeter Uni Mens BUSA
689 07:06.9 Max Palmer Prince William Sch/Oundle Town RC Mens J16
692 07:07.0 Charles Brett Runcorn RC/Helsby High Sch Mens J18 L
692 07:07.0 Stephen Rennie Pershore Mens 50-54
694 07:07.1 Andrew Newman Uni Coll Worcester RC Mens BUSA L
695 07:07.3 Jason Allen Lakeside F Ctr Mens 35-39
696 07:07.4 Robert Kelly Pangbourne Coll BC Mens J18 L
697 07:07.6 Andrew Jarman Rugby Mens 30-34
698 07:07.9 Tom Pryor Wallingford RC/ St Birinus Sch Mens J16
698 07:07.9 Dan Boulger National Indoor Arena Mens Open
698 07:07.9 William Eastwood Loughborough Students RC Mens BUSA L
698 07:07.9 Ed Colley Curlew Mens 30-34