Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
502 06:54.2 Graham Spittle Weybridge RC Mens 55-59
503 06:54.3 David Hislop Castle Kennedy Mens 45-49 L
503 06:54.3 Rob Paveley Exeter Uni BC Mens BUSA L
505 06:54.5 Christopher Shepherd LA Fitness Mens Open
505 06:54.5 Martin Holden Worthing RC Mens 40-44
507 06:54.6 Michael Rudling Millfield Mens J16
508 06:54.9 George Bingham Fitness First Mens 40-44
508 06:54.9 Malcolm Phillips Fitness First Mens 45-49
510 06:55.0 Nicholas O'Hare Blackpool Mens Open
510 06:55.0 Matthew Allen Bath Uni Mens BUSA
512 06:55.1 Pete Cox BJ's Gym Scarborough Mens 50-54
512 06:55.1 Gregory Barton St Helens Mens Open L
512 06:55.1 Alexander Tomlinson Lancaster Uni RC Mens BUSA L
512 06:55.1 Nick Hadwen Staines BC Mens 35-39 L
516 06:55.2 Richard Flash NEC GROUP Mens Open
516 06:55.2 James Hoare Curlew BC Mens Open
518 06:55.3 Stewart Kemish The Thames Club Mens Open
519 06:55.4 Mike Cuff Loughborough Students RC Mens BUSA L
519 06:55.4 Robert Ashworth Tideway Scullers Sch Mens 40-44
521 06:55.5 Darren Barton Trentham BC Mens 35-39 L
521 06:55.5 Ben Stradling Nottingham Uni BC Mens Open
523 06:55.6 Joe Wood Staines BC Mens BUSA
523 06:55.6 Benjamin Warnett Bewdley RC Mens J18
523 06:55.6 Josh Warner Wycliffe Sculling Ctr Mens J18
523 06:55.6 Julian Johns Curlew RC Mens 30-34
523 06:55.6 Clive Broome Marlow RC Mens 30-34
528 06:55.7 Chris Webb City Of Sunderland RC Mens Open
528 06:55.7 Luke Dean Nottingham Uni BC Mens Open
528 06:55.7 Paul Wenham Armley Sp Ctr Mens 45-49 L
531 06:55.9 Kevin Sellar Fort Stamford H & F Mens 45-49
531 06:55.9 Bryan Emery Christchurch RC Mens 45-49 L
531 06:55.9 Matt Towler Virgin Gym Leeds Mens 35-39 L
534 06:56.0 William Fraser Old Carthusians Mens 30-34
535 06:56.1 Andrew Parker Warrington Mens 50-54
535 06:56.1 Christopher Tuckett Cholsey Mens 55-59
537 06:56.3 Henry Kelly Bath Uni Mens BUSA L
538 06:56.4 Robin Wheldall Lakeside F Ctr Mens 35-39
539 06:56.5 Mike Cooper Chariots 2 Mens 35-39 L
539 06:56.5 Will Preece Pangbourne Coll BC Mens J18
539 06:56.5 Kevin Sadler St Neots RC. Mens 40-44 L
542 06:56.6 Stephen Marshall Uni of Leicester BC Mens BUSA
542 06:56.6 Gavin Nichol Edinburgh Mens 30-34
542 06:56.6 Nick Sanderson Nottingham Uni BC Mens Open
545 06:56.7 Matt Ford London Mens Open
545 06:56.7 John Birrell Curlew RC Mens BUSA
547 06:56.8 Fraser Quinn Strathclyde Park RC Mens J18 L
547 06:56.8 Layton James Broxbourne RC Mens 50-54
547 06:56.8 Jim Keyworth St Ives Mens 30-34
547 06:56.8 Henry Lester Abingdon Sch Mens J18 L
547 06:56.8 David Parsons David Lloyd Reading Mens 30-34
547 06:56.8 Jaan Bartels Maidstone RC Mens 35-39 L
553 06:56.9 Marcus Sherwood Chariots 2 Mens 55-59
553 06:56.9 Dom Ashworth Wycliffe Sculling Ctr Mens J18
555 06:57.0 Mike Robinson Wrekin Rowers Mens 45-49
555 06:57.0 Bob Newstead Summit Center (Nokia) Mens 45-49
555 06:57.0 Stuart Castle City of Bristol RC Mens Open
558 06:57.1 Michael Fahey Dollan Indoor Rowing Team Mens 45-49 L
558 06:57.1 Richard Ganley Bull Pen Guest
558 06:57.1 Peter Goult St Catherine's Coll BC Mens BUSA
561 06:57.3 Carl Fliescher St Catherine's Coll BC Mens BUSA
562 06:57.4 Sam White Heavingham Heavers Mens Open L
562 06:57.4 Jeffrey Leigh Fitness First Dunstable Mens 50-54
564 06:57.5 Gary Wilson Royce's Gym Mens 40-44
564 06:57.5 Adrian Birch Curlew RC Mens 30-34
564 06:57.5 Phil Rainer Chariots 2 Mens 40-44
567 06:57.6 Seppo Peltola Finnrowing Mens 60-64
567 06:57.6 Chris Wade Bristol Mens 35-39 L
567 06:57.6 George Tulett Uni of Surrey BC Mens BUSA
570 06:57.7 Paul Clark London Mens Open
571 06:58.0 David Oddy Huntingdon Mens 50-54
572 06:58.1 Antony Stansbie Archers Fitness Mens 40-44
572 06:58.1 David Aldridge David Lloyd Maidenhead Mens 55-59 L
572 06:58.1 Andy Quinn Loughborough Students RC Mens BUSA L
572 06:58.1 Ian Saunders Market Harborough Hard Pullers Mens 40-44
576 06:58.3 Barry Turner Bewdley RC Mens 30-34
577 06:58.4 Dan Edwards York Mens 35-39
577 06:58.4 Liam Higgins Wolverhampton Mens Open
577 06:58.4 Paul Oliver Exeter Uni Mens BUSA
577 06:58.4 Jack Atkinson HSS Mens J16
581 06:58.5 Paul Gamlin Bristol Mens 30-34
582 06:58.6 Jonathan Chew Wargrave Mens 45-49
582 06:58.6 John Wilson2 Hythe Pool Mens 40-44
582 06:58.6 Mark Tench Next Generation Mens 30-34
582 06:58.6 Tim Ellis Prison Service RC Mens 45-49 L
586 06:58.7 Hanibal Figini Eager Ergers IRC Mens 45-49
586 06:58.7 Alastair Harsant Slough Mens Open
586 06:58.7 Alan Rees BJ's Gym Scarborough Mens 40-44
589 06:58.8 Andrew Blackmore Chippenham Mens Open
589 06:58.8 Michael Cole Thames Tradesmen Mens 35-39
589 06:58.8 Chris Betenson Warminster Mens 50-54 L
589 06:58.8 Adam Loveday OBM Mens 35-39 L
593 06:58.9 Marcus Hine PricewaterhouseCoopers Mens 40-44
594 06:59.0 Tony Seager Sulhamstead Mens 40-44
594 06:59.0 Tim Jenkins David Lloyd Kirkby Mens 40-44 L
596 06:59.1 Meurice Robinson Mr Personal Training Mens Open L
596 06:59.1 Rick Bayko Forum Flyers Mens 55-59 L
598 06:59.2 Ray Tura Dragons Rugby Mens 45-49
598 06:59.2 Matthew Stannard Putney Mens Open
600 06:59.4 Stuart Heath Weymouth Mens Open
600 06:59.4 Justin Reilly Fitness First Luton Mens 30-34
600 06:59.4 Anthony Gray Minerva Bath RC Mens 40-44 L
600 06:59.4 Kai Pohl Lee Mens 35-39 L