Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
402 06:48.0 Dave Dungate Cambridge Mens 40-44
403 06:48.1 Chris Adams Taff Attack Mens 30-34
403 06:48.1 David Latham Trinity Coll BC Mens BUSA L
405 06:48.2 Jonathan Taylor Bradford-on-Avon RC Mens 35-39
405 06:48.2 Olaf Ellefsen Fleet Feet Triathletes Mens 60-64
407 06:48.3 Andy Buxton Pangbourne Coll BC Mens J18
408 06:48.4 Ian Roughton Alpine H Club Mens 45-49
409 06:48.5 David Oldham Star Club Mens 40-44
409 06:48.5 David Palmer Wells Mens 40-44
409 06:48.5 Annie Vernon Rob Roy BC Womens Open
409 06:48.5 Peter Webb midlothian Mens 30-34 L
409 06:48.5 Andrew Heyden Rickmansworth Mens 30-34 L
409 06:48.5 Adrian Bond Rotherham Mens 30-34
409 06:48.5 Tom Mannington Loughborough Students RC Mens BUSA
416 06:48.6 Wullie Brown Mad Team IRC Mens 40-44 L
416 06:48.6 Gwyn Samuel Greenwich Leisure Mens 40-44
416 06:48.6 Oliver Ryder London Mens 30-34
419 06:48.7 Chris Scorah Uni of Bristol BC Mens BUSA L
419 06:48.7 Martin Birch Star Club Mens J18
421 06:48.9 Benedict Gallagher Uni of Bristol BC Mens BUSA L
421 06:48.9 Stephen Penberthy Royal Navy IRC Mens 45-49
423 06:49.0 Ryan Meyers Kingston RC Mens J18 L
424 06:49.1 Taisto Ylönen Keravan Urheilijat Mens 50-54 L
424 06:49.1 Robert Smith LA Fitness Mens 30-34
424 06:49.1 Harry Bond Bath Uni Mens BUSA
427 06:49.2 Philip Frost My Garage at Home Mens Open
428 06:49.3 James Nangle HM Prison Service Mens 50-54
429 06:49.4 Ben Anstie Chippenham Mens Open
430 06:49.5 Simon Stokes David Lloyd Mens 35-39
431 06:49.6 Andy Gilbert Liverpool John Moores Uni Mens BUSA
431 06:49.6 Andrew Dann Henley on Thames Mens 30-34 L
433 06:49.8 Richard Jones AXA PPP healthcare Mens Open L
433 06:49.8 Daren Haseldine Team Tri UK Mens 35-39 L
433 06:49.8 Mike Kelly Christchurch RC Mens 30-34
436 06:49.9 Roderick Fox Dublin Mens Open
437 06:50.0 Russell Crofts City of Bristol RC Mens Open
438 06:50.3 Tim Clarke Bedford Mens 40-44
439 06:50.5 Andy Lyon Old Wrecks IRC Mens 35-39
439 06:50.5 Bill Gannon Body &Mind Gym Mens 30-34
441 06:50.6 Will Gilbert Loughborough Students RC Mens BUSA
442 06:50.8 Mark Michel East Grinstead Mens Open
443 06:50.9 Mark Edwards Nirvana Spa Mens 35-39
443 06:50.9 Nick Walker Widnes Mens 35-39
443 06:50.9 David Randman Trinity Coll BC, Oxford Mens BUSA L
446 06:51.0 Paul Baxter Virgin Act Mens 30-34 L
446 06:51.0 Paul Stevens Le Sport H & F Mens 40-44 L
448 06:51.1 Darren Chadwick St Catherine's Coll BC Mens BUSA
448 06:51.1 Patrick Campbell Uni of Bristol BC Mens BUSA
448 06:51.1 Adrian Tuck BJ's Gym Scarborough Mens 40-44
451 06:51.2 Matthew Lyness Kenilworth Mens 30-34
451 06:51.2 Aaron Price Star Club Mens BUSA L
453 06:51.3 Ian Watkinson Total Fitness Mens Open
453 06:51.3 Kevin Williams Charlton Park RFC Mens 45-49
453 06:51.3 Andrew Hogley Curlew RC Mens Open
453 06:51.3 Robin Peters Market Harborough Mens 45-49 L
457 06:51.4 Mark Bavington Star Club Mens Open
458 06:51.5 Jake Hoare Wakefield Mens Open L
459 06:51.6 Rob Read Uni of Bristol BC Mens BUSA L
460 06:51.7 James Bowden Royal Docks RC Mens Open
460 06:51.7 Clayton Green Flux Fitness Mens Open
462 06:51.8 Jonathan Sunderland Stevenage Mens 35-39
463 06:51.9 Andreas Gross Pangbourne Coll BC Mens J18
463 06:51.9 Lee Carnaby David Lloyd Reading Mens 30-34
463 06:51.9 Graham Sinden Trinity Coll BC Mens 35-39 L
466 06:52.0 Chris Wordsworth Esporta Bradford Mens 30-34
466 06:52.0 Mark Gritten Wellington SC Mens 50-54
468 06:52.1 Gary Mitchell2 Fitness First Mens 35-39
468 06:52.1 Adrian Cunliffe Trinity Coll BC (TCBC) Mens BUSA
470 06:52.2 Danny Barker Royce's Gym Mens Open
471 06:52.4 Nicolas Changenet UBBC Mens BUSA L
472 06:52.5 Guy Taylor Peterborough City RC Mens J18 L
472 06:52.5 Gary Mitchell1 Smethwick Mens 35-39
474 06:52.6 Colin Lander Holmes Place Mens 45-49
474 06:52.6 Steven Wicks St Catherine's Coll BC Mens BUSA
476 06:52.7 Richard Oberland Curlew RC Mens Open
477 06:52.9 Ross Dick-Cleland Winchester Mens 30-34
477 06:52.9 Tom Robst Uni of York BC Mens Open
479 06:53.0 David Ralph Livingwell Bristol Mens 35-39
479 06:53.0 Roderick Priestley Holmes Place Manchester Mens 30-34
481 06:53.1 Alistair Webb Grenville Coll RC Mens J16
482 06:53.3 Pete Watson Stafford Mens Open
482 06:53.3 Henry Cawdron Old Wrecks IRC Mens J18
484 06:53.4 Adam Pettitt Wrekin Rowers Mens Open
485 06:53.5 James Andrew Sprint Mens Open
485 06:53.5 Jeremy Chaloner Boars Head BC Mens Open
487 06:53.6 Colin Reed Harpers Gym Mens 45-49 L
488 06:53.7 Duncan Curtayne OBM Club Mens 35-39 L
488 06:53.7 Edward Wright Next Generation Mens Open
488 06:53.7 Ryan Molyneaux Calcot Spa Mens Open L
488 06:53.7 Ian Postlethwaite Bannatynes Gym (Norwich) Mens 35-39
492 06:53.8 Peter Connan Cambridge Independent Mens 40-44
492 06:53.8 Roger Prowse SP Systems Mens 55-59 L
492 06:53.8 David Butler Bloomsbury Fitness Mens Open
495 06:53.9 Philip Young Calso H & F Mens 35-39
495 06:53.9 David Endall RN RC Mens 40-44
495 06:53.9 Martin Leggatt Curlew RC Mens Open
495 06:53.9 Luke Adams Touchstone Mens 35-39
499 06:54.0 Doru Procopiu London Mens 45-49
499 06:54.0 Alex Gerald Cheltenham Coll BC Mens J18 L
499 06:54.0 Jonathan Smith Trinity Coll boatclub Mens BUSA