Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
301 06:42.0 Jeff Hunt Chariots 2 Mens 40-44
302 06:42.2 Joel Grant-Jones Star Club Mens BUSA
302 06:42.2 Patrick Urwin Curlew RC Mens Open
304 06:42.3 Emanuele Romoli Prosport Mens 45-49 L
305 06:42.5 Paul Renshaw Curlew RC Mens Open
306 06:42.8 Dominic Johnson Lewis L Ctr Mens Open
307 06:42.9 Stephen Knight Unique Fitness Mens 30-34
307 06:42.9 Don Milliken Queen's Campus, Uni of Durham Mens BUSA
309 06:43.1 Michael Anderson Northampton Mens Open
310 06:43.2 John Osborn Folkestone Rugby Club Mens Open
311 06:43.4 Dan Badr-Safdari Richmond Coll/Molesey BC Mens J18
311 06:43.4 Tim Trews Loughborough Students RC Mens BUSA
311 06:43.4 Craig Ronaldson Loughborough Students RC Mens BUSA
314 06:43.5 Christopher Lindsay Star Club Mens Open L
314 06:43.5 Philippe Honsy Bath Uni Mens BUSA L
316 06:43.6 Oscar Rijnveld Bull Pen Guest
317 06:43.7 Matthew Rodger Hertford Coll BC (Ox. Uni) Mens BUSA L
317 06:43.7 Sean Machan Notts County RA Mens Open L
319 06:43.8 John Brooks Old Wrecks IRC Mens 40-44 L
319 06:43.8 Sandy Taylor Barnstaple Mens Open L
321 06:43.9 Dave Sealy GB Ultimate Mens Open
321 06:43.9 Sam Bailey Loughborough Students RC Mens BUSA
321 06:43.9 Andy Parkes Tregorrick Park S Club Mens 35-39
324 06:44.0 Nigel Pratt Hollingworth Lake RC Mens 45-49
324 06:44.0 Nigel Arlidge Wawick BC Mens 40-44 L
326 06:44.1 Ewan Dinsdale Star Club Mens Open L
327 06:44.2 Will Smith London Mens Open
327 06:44.2 Richard Owen Warwick BC Mens 30-34
329 06:44.3 Martin Stopher London Mens 35-39 L
329 06:44.3 Paul Seaman Peterborough City RC Mens 40-44
329 06:44.3 Alun Richard-Jones Notts County RA Mens Open L
329 06:44.3 Philip Cake Cannons West Byfleet Mens Open
333 06:44.4 Tim Garratt Uni Coll Chichester Mens BUSA
334 06:44.5 Evan Burfield St Catherine's Coll BC Mens BUSA
334 06:44.5 Stuart Bate The Exercise Shop Mens 35-39
336 06:44.6 Matt Newman Q-Ton Revolution Mens 30-34 L
336 06:44.6 Alexander Walker Tideway Scullers Sch Mens J16
336 06:44.6 Chris Williams Uni of Surrey BC Mens BUSA
339 06:44.7 Chris Mizen Eastbourne RC Mens 30-34 L
340 06:44.9 Andy Brown Humberside Fire Brigade Mens 40-44 L
340 06:44.9 Jamie Watson The Windsor Boys' Sch Mens J18
340 06:44.9 William Martin Harrow Sch BC Mens J16
340 06:44.9 Justin Hughes Uni of Bristol Mens BUSA L
344 06:45.1 Simon Mulvany Yare BC Mens 30-34
345 06:45.2 Christopher Callow Star Club Mens Open L
345 06:45.2 Peter Summers Pengwern BC Mens 55-59
345 06:45.2 Richard Laking RAF Kinloss Mens 30-34
348 06:45.3 James Rainbow London Mens Open
348 06:45.3 George Elkington Thames and Upper Thames RCs Mens 40-44
350 06:45.4 Gavin Dove Old Wrecks IRC Mens 40-44 L
351 06:45.6 James Hurst Lakeside F Ctr Mens Open
351 06:45.6 Andy Haines Wycliffe Sculling Ctr Mens J18
353 06:45.7 Simon Blackburn Black Prince Mens Open
353 06:45.7 Mark Collins Army Mens 30-34
355 06:45.8 Steve Viney OnlineRowing.co.uk Mens 40-44
355 06:45.8 Russ Green Dragons Health Club Mens Open
355 06:45.8 Simon Barnes Pavilions, Horsham Mens 35-39 L
355 06:45.8 Matt Hellier Bexhill RC Mens J16
359 06:45.9 Graham Sills Rob Roy BC Mens BUSA L
360 06:46.0 Chris Williams Tideway Scullers Sch Mens 45-49
360 06:46.0 Brian Cricthley Total Fitness Walkden Mens 40-44
360 06:46.0 Jan Johnston Lathom Mens 45-49
363 06:46.1 George King Midlothian IRC Mens 50-54
363 06:46.1 Edward Embrey Wilmslow Mens Open
363 06:46.1 Tony Watts Crowborough Mens 40-44
363 06:46.1 William Randall Clay Coton Mens Open L
367 06:46.2 Ian Sharp Reading Mens 40-44
368 06:46.3 Matthew Wakefield London Mens 45-49
368 06:46.3 Michael Channin London Mens 30-34
368 06:46.3 Royce Banks Royce's Gym Mens 45-49
368 06:46.3 Gareth Storey West Somerset Comm Coll/Wimbleball RC Mens J18 L
368 06:46.3 Nicholas Weston Uni of Leicester BC Mens BUSA
373 06:46.4 Craig Parkins christchurch RC Mens 35-39
373 06:46.4 Billy Davies Uni of Bristol BC Mens BUSA
375 06:46.5 Timothy Bushell Bedford Mens Open
375 06:46.5 Tyler O'Callaghan Cannons H & F Ltd Mens BUSA
375 06:46.5 Darren Whyte Loughborough Students RC Mens BUSA
378 06:46.6 Peter Billin Ardingly RC Mens 35-39 L
378 06:46.6 Mark Gaskin-Farley Stratford BC Mens 35-39
380 06:46.7 Karl Buchholtz Reading Mens Open
381 06:46.8 Paul Hamblett Sudbury RC Mens Open L
382 06:47.0 Andy Jones Minimuscle Mens 45-49 L
382 06:47.0 Phil Fugle Old Wrecks IRC Mens 45-49
384 06:47.1 James Pickett Boars Head Mens BUSA L
384 06:47.1 David Muse City of Sunderland RC Mens Open
386 06:47.4 James Ancell Uni of Surrey BC Mens BUSA
386 06:47.4 Robert Bradshaw Durham ARC Mens BUSA
386 06:47.4 Michael French Cygnet RC Mens Open
386 06:47.4 Simon French Skinnywheels Mens Open L
386 06:47.4 Ed Condry Canterbury Harriers Mens 50-54
391 06:47.5 Jonathan Greenhouse Hereford RC Mens J18
392 06:47.6 Mike James Rex BC Mens 50-54
393 06:47.7 Rob Sorrel Staines BC Mens 45-49
393 06:47.7 Kieran Cahill Sheffield Hallam Mens BUSA L
393 06:47.7 Robert Woowat Guildford RC Mens J18
396 06:47.8 Anthony Wood Courtyard H & F Mens 40-44
397 06:47.9 Mark Paton Edinburgh Mens 30-34
397 06:47.9 Jonathan Roberts Horizon Mens Open
397 06:47.9 Debbie Flood Leander Club Womens BUSA
397 06:47.9 Matthew Burrows Team Oarsome IRC Mens 30-34
397 06:47.9 Stephen Carpenter Midhurst Mens 40-44