Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
101 06:21.6 Matt Harradine Guernsey R C Mens Open
101 06:21.6 Chris Eaglin OUBC Mens BUSA
103 06:21.9 Johnathan Hayward Birmingham Uni Mens BUSA
104 06:22.1 Matt Beechey Leander Club Mens Open L
105 06:22.2 Iain Weir Loughborough Students RC Mens BUSA
106 06:23.0 Andy Ripley Tideway Scullers Sch Mens 55-59
106 06:23.0 Thomas Phelan Supercanoa Mens 35-39
108 06:23.1 Richard Ainley Marlow RC Mens Open
109 06:23.2 Dan Staite Ely Mens 30-34 L
110 06:23.3 Mark Roberts Uni of Bristol BC Mens BUSA
111 06:24.2 Sebastien Fulla BNP Paribas H Club Mens Open
111 06:24.2 Paul Isaacs Guernsey R C Mens 40-44
113 06:24.3 Andy Crook Honiton Sp Ctr Mens 35-39
113 06:24.3 Grant Lillywhite Chariots 2 Mens 40-44
113 06:24.3 Tom Hanna AUBC Mens BUSA L
116 06:24.4 Emile Van-Der-Boom droogroeivereniging Mens 40-44
116 06:24.4 Paddy Hogben Bath Uni Mens BUSA
118 06:24.5 Richard Franklin Sandy Mens Open
119 06:24.6 Matt Berman Uni of Bristol Mens BUSA
120 06:24.8 Anders Brabaek DSR Mens 35-39 L
121 06:25.0 Stuart Wright Next Generation Mens Open
121 06:25.0 Alex Holden-Smith Bewdley RC Mens J18
121 06:25.0 Robert Osborne London Mens Open
124 06:25.2 Mark Mitchell Mad Team IRC Mens 30-34 L
125 06:25.3 Thomas Ellis Dundee Uni BC Mens BUSA
125 06:25.3 Julian Geluk Latymer Sch Mens Open
127 06:25.4 Michael Bennett FX Leisure Mens Open
128 06:25.7 Paul Langguth UTRC Mens 50-54
128 06:25.7 Simon Tarrant Guildford RC Mens Open
130 06:25.9 Karthik Tadinada CUBC Mens BUSA
130 06:25.9 Warren Matthews Wiltshire Fire Birgade Mens 30-34
132 06:26.9 Carl Wyatt Cardiff Mens Open
133 06:27.1 Alastair Raitt Uni of Bristol Mens BUSA
133 06:27.1 Rich Ribeiro Willis Rowing Mens Open
133 06:27.1 Ian McFarlane Bedford Mens 40-44
136 06:27.4 Matthew De'Ath Gerrards Cross Mens Open
136 06:27.4 Paul Holdaway Lifestyle Gym Mens Open L
138 06:27.5 Paul Bullivant Chesterfield Mens 35-39
139 06:27.6 Ali Black Dundee Uni BC Mens BUSA
140 06:27.7 Patrick Howlett Uni of Bristol BC Mens BUSA
141 06:27.8 Tomasz Stefanski CUBC Mens BUSA
142 06:27.9 Mohamed Sbihi Hollyfield Sch/Molesey BC Mens J18
143 06:28.0 Paul Miley Grantham Mens 40-44
144 06:28.3 Charles Burkitt Notts County RA Mens J18
145 06:28.5 Rob Yates Loughborough Students RC Mens BUSA
146 06:28.7 Hywel Davies DB Max Mens 30-34 L
147 06:28.8 Tom Dowson Bath Uni Mens BUSA
147 06:28.8 Neil Lawrie Curlew RC Mens Open
147 06:28.8 Daniel Bream Peterborough City RC/Orton Longueville Sch Mens J16
150 06:28.9 Ryan Howard London Mens Open
150 06:28.9 Gaetano D'urso City of Derry BC Mens 45-49
150 06:28.9 Daniel Rutherford Telford Mens Open
153 06:29.0 Jamie Anderson OUBC Mens BUSA
153 06:29.0 Nick Wyatt Cygnet RC Mens Open
153 06:29.0 David Ruffle Hook Mens Open
156 06:29.2 Kevin Peebles Mad Team IRC Mens 35-39
156 06:29.2 Nicholas Riches Redditch Tri Club Mens Open
156 06:29.2 Robert Alderson Supercanoa Internet Racing Mens 35-39
159 06:29.3 Ben Tipney Leander Club Mens BUSA L
160 06:29.4 Radulf Bertschinger Star Club Mens Open
160 06:29.4 Jon Brownley Leander Club Mens Open
162 06:29.5 Chris Grant London Mens 40-44
163 06:29.8 Nicholas Thomas-Peter OUBC Mens BUSA
164 06:30.2 James Bews bushey country club Mens 30-34
164 06:30.2 Martyn Low Mad Team IRC Mens 50-54
166 06:30.3 Nick Bailey Team RAD Mens 30-34
167 06:30.5 Peter Millington Macclesfield Mens 30-34
168 06:30.7 Chris Mollison Maidstone Invicta RC Mens Open
168 06:30.7 John Dillon Reading Mens Open
170 06:30.8 Nick Baker The Windsor Boys' Sch Mens J18
171 06:30.9 Dirk-Jan Omtzigt OUBC Mens BUSA
172 06:31.1 Philip Dyer Penwortham L Ctr Mens 45-49
173 06:31.2 Jim Walters Trentham BC Mens Open
174 06:31.3 Charlie Brereton Pangbourne Coll BC Mens J18
174 06:31.3 Mathew Peet Wolfson Coll BC Mens Open
174 06:31.3 Lee Stevens Wokingham Mens 30-34
177 06:31.4 Stuart Travis Manchester Uni BC Mens BUSA
178 06:31.6 Morgan Specht City of Bristol RC Mens Open
179 06:31.8 David Switzer Peterborough City RC Mens Open
179 06:31.8 Antony Osborne Klassics Mens Open
181 06:31.9 Peter Allen Notts County RA Mens Open L
181 06:31.9 David Koss Southampton Mens 45-49
183 06:32.1 C Smith Cantabrigian RC Mens Open L
184 06:32.2 Dave Jackson Holmes Chapel Mens 40-44
185 06:32.3 Dave Bell Huntingdon RC Mens J18
185 06:32.3 Ross Furlong Curlew RC Mens 35-39
187 06:32.6 John Dunn Watson Wyatt LLP (Leeds) Mens 30-34
187 06:32.6 James Skowronski The Windsor Boys' Sch Mens J18
189 06:32.8 Paul Donald BNP Paribas Mens 35-39
190 06:32.9 Stuart Kirk Bedford Modern Sch Mens J18
190 06:32.9 Gary Blackman Team Oarsome IRC Mens 30-34 L
192 06:33.0 Alan Wells Mad Team IRC Mens J18
193 06:33.1 Ian Rockliffe Boars Head BC Mens Open L
194 06:33.3 Paul Winton Royal Navy Mens 45-49
195 06:33.5 Paul Roberts Mr Personal Training Mens Open
196 06:33.9 Bob Hewitt Scarborough ARC Mens J18 L
196 06:33.9 Dorian Weber Eton Excelsior Mens Open L
196 06:33.9 Phil Morris Mad Team IRC Mens 35-39
199 06:34.1 John Davies Mad Team IRC Mens 30-34
199 06:34.1 Colin Troy Notts County RA Mens Open