Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
1202 08:09.2 Carly Connolly Calso H & F Womens Open
1203 08:09.4 Kate Povall Maidstone Invicta RC Womens Open
1203 08:09.4 Fiona Craig Gloucester RC Womens J18
1205 08:09.5 Barry Carrick Spiral Fitness Mens 40-44 L
1206 08:10.4 Grace Crawford Loughborough Students RC Womens BUSA
1206 08:10.4 Ruth Wake Warwick BC Womens 35-39
1208 08:10.5 Emily Guy Gloucester RC Womens J18
1209 08:10.6 Jo Purdy BJ's Gym Scarborough Womens 40-44
1209 08:10.6 Marcia Van-De-Berg Loughborough Students RC Womens BUSA L
1211 08:10.7 Cerys Hopes Uni Coll Worcester RC Womens BUSA
1211 08:10.7 Susannah Coleman Exeter Uni Womens BUSA
1213 08:10.8 Maggi Bevan Miadenhead RC Womens 45-49
1213 08:10.8 Arja Scarsbrook Evesham & District WHCC Womens 55-59 L
1215 08:11.3 Nadine Jenkins St Pierre Chepstow Womens 30-34
1216 08:12.4 Hanika Rozman Star Club Womens J18 L
1217 08:12.5 Sadé Thompson Avon County RC Womens J16
1218 08:12.8 Hazel Stainford Durham ARC Womens 55-59 L
1219 08:12.9 Daniel Lyons Leeds Mens 65-69 L
1220 08:13.3 Natalie Ramsey Maidstone Invicta RC Womens J18
1221 08:13.4 Katrina Redding Uni of Bristol BC Womens BUSA
1222 08:13.8 Sian Maloney Loughborough Students RC Womens BUSA L
1223 08:13.9 Toni Edwards Runcorn RC Womens J18 L
1224 08:14.1 Claire Hilton East Grinstead Womens 45-49 L
1225 08:14.3 Nicholas Jones King Edward VI Sch BC Mens J18
1226 08:14.4 Colin Veal Livingwell Bristol Mens Open
1227 08:14.8 Rosemary Donaghy Calso Womens 55-59
1228 08:15.1 Rachael Stallwood Great Marlow Sch/Marlow RC Womens J16
1229 08:16.1 Felicity Johnson Star Club Womens J18 L
1230 08:16.5 Rebecca Ciel Calso F Ctr Womens 30-34 L
1231 08:17.1 Kate Gibbs Uni Coll Chester Womens BUSA
1232 08:17.4 Hanna Holloway Wycliffe Sculling Ctr Womens J18
1233 08:17.5 Laura Hearne UWE Women Womens BUSA
1234 08:17.7 Nick Felstead Newark RC Mens J18
1234 08:17.7 Christine Knowles Body Basics F Stu Womens 40-44
1236 08:19.0 George Hale Cockermouth Mens 60-64 L
1237 08:19.2 Debbie Wilkinson Royce's Gym Womens 40-44 L
1237 08:19.2 Jennifer Dawes Bexhill RC Womens Open
1239 08:19.4 Anne-Marie Baggott Bedford Womens 40-44
1240 08:19.7 Kate Beard Nottingham Schs RA Womens J18 L
1241 08:20.0 Eddie English Caldicot L Ctr Mens 60-64
1242 08:20.3 Rebecca Kelly Upper Thames RC Womens J18 L
1243 08:20.6 Vivene Rattigan London Womens 40-44
1244 08:20.9 Immy Webb Warwick BC Womens J18 L
1245 08:21.4 Sue Fugle Old Wrecks IRC Womens 45-49
1245 08:21.4 David Pearce Maidstone Mens 30-34
1245 08:21.4 Stephen Dawson Blackwater Mens 40-44
1248 08:21.5 Barbara James Eager Ergers IRC Womens 55-59 L
1249 08:21.6 Lucia Smith Loughborough Students RC Womens BUSA
1250 08:22.1 Caz Dibble Lady Eleanor Holles BC Womens J16
1250 08:22.1 Kelly Morshead Swindon RC Womens J16
1252 08:22.4 Rosemary Armstrong Doncaster Dome Womens 60-64 L
1253 08:22.8 David Jarvis Moor Hall L Club Mens 65-69 L
1254 08:22.9 Lucy Darke Uni of Surrey BC Womens BUSA
1255 08:23.1 Miranda Clayton Gloucester RC Womens J18
1256 08:23.8 Bernard Redmond caldicot rugby club Mens 65-69
1257 08:24.2 Isabella David Pengwern BC Womens J16
1258 08:24.4 Stephen Kelly St Peter's High Sch/SRA Mens J16
1259 08:24.9 Emma Bradbury Rood Health Womens 30-34
1260 08:25.1 Beverley Rigby Warwick BC Womens 45-49 L
1261 08:25.2 Ashleigh Stevenson Dover RC Womens J16
1262 08:25.5 Lucy Allen Uni of Leicester BC Womens BUSA L
1263 08:25.8 Sylvia Wharmby Wrekin Rowers Womens 40-44
1264 08:26.0 Tom Blaikie King Edward VI Sch BC Mens J18
1265 08:26.1 Georgina Hamilton Fitness First St. Albans Womens 60-64
1266 08:26.2 Kim Embra Uni Coll Chester Womens BUSA
1267 08:26.5 Alex Hall Gloucester RC Womens J18 L
1268 08:26.9 Andy Nevett Doncaster Schs RA Mens J16
1269 08:27.2 Catriona Spence Dr Challoner's High Sch Womens J18
1270 08:27.6 Trevor Lloyd Lakeside F Ctr Mens 50-54
1271 08:28.5 Abi Wright Old Wrecks IRC Womens J16
1272 08:28.7 Michelle O'Brien Mr Personal Training Womens 40-44 L
1273 08:29.0 Vicki O'Neill London Womens 30-34
1274 08:29.2 Laura Brown Nottingham Schs RA Womens J16
1275 08:29.3 Davina Cavallaro Pangbourne Coll BC Womens J18 L
1276 08:29.4 Lucie Clifford Warwick BC Womens J18
1277 08:29.8 Maryvonne Hainsworth Rood Health Womens 45-49 L
1278 08:31.3 Mary Dixon Chariots 2 Womens 55-59
1279 08:32.1 James Ryan Europa Pools Mens 70-74 L
1280 08:32.5 Alison Parker Hastings RC Womens 40-44
1280 08:32.5 Penny Pratt Hollingworth Lake RC Womens 45-49
1280 08:32.5 Teri Jeynes Ivybridge Comm Coll Womens J16
1283 08:32.8 Carole Hopkins Livingwell Womens 35-39
1284 08:33.2 Charlie Radnor Uni of Surrey BC Womens BUSA
1285 08:33.8 Maxine Sutton Esporta Crawley Womens Open
1286 08:33.9 Ella Willott Uni of Surrey BC Womens BUSA L
1287 08:34.0 Shelagh Allen Cannons, West Byfleet Womens 65-69
1287 08:34.0 Joanne Coombs Riverbourne Womens 30-34
1289 08:34.4 Carol Anderson Eager Ergers IRC Womens 40-44 L
1290 08:34.7 Alan Pinchbeck Derby RC Mens 70-74
1291 08:35.0 Julia Mitchell Uni of Surrey BC Womens BUSA
1292 08:35.1 Jenny Argent Warrington RC Womens J18 L
1293 08:35.2 Kyra Archibald Nottingham Uni BC Womens BUSA
1294 08:35.4 Catherine Piercy Nottingham Uni BC Womens BUSA L
1295 08:35.6 Victoria Griffiths Oxford Academicals RC Womens Open
1296 08:35.9 Rod Noble maidstone invicta RC Mens J16
1297 08:36.0 Ann Fisher Market Drayton Womens 45-49
1298 08:36.5 Richard Huddy Thames Hare & Hounds Mens 70-74 L
1299 08:38.4 Jennie Emery Christchurch RC Womens 45-49 L
1300 08:38.8 Gail Flanaghan Worcester Tri Club Womens 50-54 L