Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
1102 07:51.2 Nicola Morris Mad Team IRC Womens 35-39 L
1103 07:51.3 Caroline Adams Ade Davies Personal Training Womens 40-44 L
1103 07:51.3 Lucy Davidson Loughborough Students RC Womens BUSA
1105 07:51.5 Giles Stimson Richmond Mens 55-59 L
1106 07:52.1 Karen Taylor David Lloyd, Ellesmereport Womens 30-34 L
1107 07:52.3 Julia Summers Pengwern Womens J18 L
1108 07:52.4 Sarah Hoey Grosvenor RC Womens Open
1109 07:52.6 Harriet Bridges Rob Roy BC Womens J18
1110 07:52.8 Will Boyd-Thomas Hereford Cathedral Sch BC Mens J16
1111 07:52.9 Angela Craig John Road Bodylogic Womens 40-44 L
1111 07:52.9 Philip Price Chesterfield Cannons Mens 70-74 L
1113 07:53.3 Chrisopher Hale Hinksey Sculling Sch Mens J18
1114 07:53.4 Poppy Ahern Cygnet RC Womens Open
1115 07:53.7 Matthew Powell Alcester Grammar Sch Mens J16
1116 07:53.9 Carole McNally Team Oarsome IRC Womens 40-44
1116 07:53.9 Jackie Hicks Cannons Surbiton Womens 45-49
1116 07:53.9 Nicola Dinsey Great Marlow Sch/Marlow RC Womens J16
1119 07:54.3 Bethany Simmonds Bath Uni Womens BUSA
1120 07:54.6 Karine Pouyfaucon London Womens 30-34
1120 07:54.6 Michael Collier Nott'm & Union RC Mens 70-74
1122 07:54.7 Hannah Moses Exeter Uni Womens BUSA
1122 07:54.7 Alex Newton Grosvenor RC Womens Open
1124 07:54.8 Alex Cameron Pengwerm RC Mens J16
1125 07:55.3 Claire Couper Milton keynes Womens 35-39 L
1126 07:55.5 Emma Godley Winchester Womens Open
1126 07:55.5 Marjorie Roome DTI Sports Centre Womens 50-54
1128 07:55.7 John Howell Hogarth H Club Mens 70-74 L
1128 07:55.7 Camilla James Grosvenor RC Womens Open
1128 07:55.7 George Burne Woldingham Mens 65-69
1131 07:56.2 Malcolm Illingworth Fitness First Leeds Mens 60-64 L
1131 07:56.2 Amy Humphrey Coombe Girl's Sch/Molesey BC Womens J16
1131 07:56.2 Felicity Bound Newark RC Womens Open
1134 07:56.5 Philippa Beard Nottingham Schs RA Womens J18
1135 07:56.7 Gabbie Adams Loughborough Students RC Womens BUSA
1136 07:57.1 Caz Pijpers Grenville Coll RC Womens J18
1136 07:57.1 Vicky Pannell Eastbourne RC Womens Open
1138 07:57.2 Laura James Grosvenor RC Womens Open
1139 07:57.3 Emma Warburton Holmes Place Printworks Womens Open L
1140 07:57.6 Heather Yule Newbury IRC Womens 55-59
1141 07:57.7 Tracey Slade Chariots 2 Womens 40-44 L
1142 07:58.4 Eleanor Stobart Ilkley Womens 40-44
1143 07:58.5 Sarah Murray Lakeside F Ctr Womens 30-34
1144 07:58.6 Mary Gallagher Nottingham Schs RA Womens J18
1145 07:58.7 Tara Wood Loughborough Students RC Womens BUSA
1145 07:58.7 Lynda Higgins Dame Alice Harper Sch Womens 40-44
1147 07:59.1 Michael Skinner Burton-on-Trent Mens 40-44
1148 07:59.4 Rebecca Cresswell Christchurch Womens Open L
1149 07:59.6 Donna Vince Next Step PT IRC Womens 40-44 L
1149 07:59.6 Emma Kelly Christchurch Womens 30-34
1151 07:59.7 Nicola Bobyk Oxfrod Brookes Uni BC Womens J18 L
1152 07:59.9 Sam Guppy Eastbourne RC Mens J16
1152 07:59.9 Susan Young Birmingham Womens 35-39
1154 08:00.1 Caris Marsh Upper Thames RC Womens J18 L
1155 08:00.2 Aine Boyle Dollan Indoor Rowing Team Womens 30-34
1156 08:00.7 Stephanie Bagnall Christchurch RC Womens Open
1157 08:00.8 Terry Faulkner Riverside L Ctr Mens 60-64 L
1158 08:00.9 Nadeem Wahid Liverpool Mens 35-39
1159 08:01.1 Athalie Redwood-Brown Reading Uni/Reading RC Womens BUSA L
1159 08:01.1 Nulua Leneghan Fitness First Womens 30-34
1161 08:01.2 Carolyn Edwards Durham ARC Womens 50-54 L
1161 08:01.2 Hannah Gallagher Nottingham Schs RA Womens J18
1163 08:01.3 Alison Evans Grosvenor RC Womens Open
1164 08:01.4 Carrie Martinger Gloucester RC Womens J18
1165 08:01.6 Helen Gilbert Uni of Leicester BC Womens BUSA
1165 08:01.6 Christopher Lazenby Northampton Mens J18 L
1167 08:01.9 Lauren Humphreys Great Marlow Sch/Marlow RC Womens J16
1168 08:02.0 Gordon Campsall Goole Mens 70-74 L
1169 08:02.1 Hannah Thomas Barnstaple Womens Open
1169 08:02.1 Jane Wright Next Generation Womens 50-54
1171 08:02.2 Sandra Moss BJ's Gym Scarborough Womens 40-44
1172 08:02.3 Anne Yates Old Wrecks IRC Womens 45-49 L
1173 08:03.0 Jonathon Storey King Edward VI Sch BC Mens J18
1174 08:03.7 Bertrand De-Marcillac Gym Club Mens 65-69 L
1175 08:03.8 Alex Hall Eastbourne RC Mens J18
1176 08:03.9 Christine Bailiffe BJ's Gym Scarborough Womens 55-59
1176 08:03.9 Roisin Nolan UWE Women Womens BUSA L
1176 08:03.9 Helen Oddy Huntingdon Womens 45-49
1176 08:03.9 Carol Singleton Hollingworth Lake RC Womens 45-49
1180 08:04.2 Alice Lydall Uni of Surrey BC Womens BUSA
1181 08:04.4 Kay Hughes Southsea RC Womens 45-49
1181 08:04.4 Tim Buxton Merida Mens 50-54 L
1183 08:04.6 Ingrid Broady London Womens 35-39
1184 08:04.7 Rachel Hinds Armley Sp Ctr Womens 30-34 L
1185 08:04.8 Sarah-Louise James Hereford RC Womens Open
1186 08:05.2 Christina Stephenson AXA PPP healthcare Womens Open
1187 08:05.7 Leslie Freeman Woking Mens 60-64
1187 08:05.7 Jacqueline Beer Uni Coll Worcester RC Womens BUSA
1189 08:06.2 Ivan Rowland Kettering Mens 40-44
1190 08:06.5 Louisa Haszard London Womens 40-44
1191 08:06.7 Jemma Cropper Bexhill RC Womens J16
1192 08:07.3 Sally Simpson Calso Womens 35-39 L
1193 08:07.4 Izzy Ellender Coombe Girl's Sch/Molesey BC Womens J16
1194 08:07.9 Bryan Vince David Lloyd Reading Mens 45-49
1195 08:08.0 Vicky Bayliss Nottingham Schs RA Womens J18
1196 08:08.4 Judith Pitt-Brooke Nottingham Womens 40-44 L
1197 08:08.5 Alan Hanna Telford Mens 75-79 L
1198 08:08.6 Jenny Quested Hinksey Sculling Sch Womens J16
1199 08:08.7 Rachael Thompson UWE Women Womens BUSA L
1200 08:08.9 Lynne Davey Lake View Country Club Womens 35-39
1200 08:08.9 Weston Towler Seaford Downs Mens 75-79 L