Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
1001 07:38.3 Simon Mollett Richmond Mens 50-54
1001 07:38.3 Denis Dugwell London Mens 60-64
1001 07:38.3 Diane Park Elland Womens 40-44
1004 07:38.4 Susan Tribe Reading RC Womens Open
1005 07:38.5 Val Edwards Runcorn RC Womens 40-44
1006 07:38.6 Anu Takala-Suoknuuti Finnrowing Womens 35-39 L
1007 07:38.8 Daniel Shaw Runcorn Mens J18 L
1008 07:38.9 Sam Wilks Prince William Sch/Oundle Town RC Mens J16
1008 07:38.9 Bea Van-Hoorn-Alkema Cygnet RC Womens Open
1008 07:38.9 Patrick Kavanagh LA Fitness Mens 35-39
1011 07:39.0 John Browne Armley Sp Ctr Mens 55-59
1012 07:39.1 Anne Rivers BJ's Gym Scarborough Womens 40-44
1013 07:39.2 Pearce Matthew Calcot Spa Mens Open L
1013 07:39.2 Richard Spilsbury UCE Birmingham Mens 45-49 L
1015 07:39.4 Addi Krauze Hall Green Sch Mens J16
1016 07:39.6 Alan Gilmour Birmingham Mens 60-64 L
1017 07:39.9 Carol Dunbar Proactive Development Womens 35-39 L
1018 07:40.0 Maria Larsen Dame Alice Harper Sch Womens J18
1019 07:40.2 Ruth Southworth Guildford RC Womens Open
1020 07:40.3 Lynsey McFarlane Alcester Grammar Sch Womens Open
1021 07:40.7 Les Bailey Worcester Triathlon Club Mens 65-69 L
1022 07:40.9 Andrew Young Bedford Modern Sch Mens J16
1023 07:41.0 Tony Clewes Uni of Wolverhampto Mens 45-49
1024 07:41.1 Jim White Daily Telegraph Mens 45-49
1025 07:41.4 Finian Brown Nottingham Sailing Club Mens 40-44
1025 07:41.4 Michael Raven Bewdley RC Mens J18 L
1027 07:41.7 John Whyte Ireland Mens 65-69
1028 07:42.2 Jenny Baker Derby RC Womens Open L
1028 07:42.2 Christopher Morris Loughborough BC Mens J16
1030 07:42.3 Peter Chilcott Royal Navy Mens 45-49
1030 07:42.3 Christopher Rae Windmill Village Mens Open L
1032 07:42.5 Chris Price Dover RC Mens Open L
1032 07:42.5 Nathan Cooke Eastbourne RC Mens J16
1032 07:42.5 Marc Bennett Uni Coll Chester Mens BUSA
1032 07:42.5 Alison Young RYA Southampton Womens J18
1036 07:42.6 Greg Small Peter Symonds Coll Mens J18 L
1036 07:42.6 Susan Palmer Lancashire Constabulary/Lancaster John O'Gaunt RC Womens 40-44
1036 07:42.6 Christopher Davies Exeter Uni BC Mens BUSA
1039 07:42.7 Kim Wager Lakeside F Ctr Mens 30-34 L
1039 07:42.7 Lawrence Hopkins Bewdley RC Mens J18 L
1041 07:42.8 Sarah Figini Eager Ergers IRC Womens 45-49
1042 07:42.9 Elizabeth Aitken Dundee Uni Womens BUSA
1042 07:42.9 Grahame Cooper Sparkhill Harriers Mens 70-74 L
1044 07:43.1 Andrew Wheildon Marlow RC Mens J18 L
1044 07:43.1 Rosie Illingworth Notts County RA Womens Open L
1044 07:43.1 George Cooke Cheney Oxford Oarsomes Mens J16
1044 07:43.1 Calum Corbin Hereford Cathedral Sch BC Mens J16
1048 07:43.2 Jamie Jacobs The Windsor Boys' Sch Mens J16
1049 07:43.5 Charlotte Page UWE Women Womens BUSA L
1049 07:43.5 Roger Burrell Pessac Bordeaux Swimming Club Mens 70-74 L
1051 07:43.7 Cynthia Mynhardt Southsea RC Womens Open
1052 07:43.8 Nick Norwood Eastbourne RC Mens 35-39 L
1052 07:43.8 Mary-Ann Chalmers Upper Thames RC Womens 30-34 L
1054 07:43.9 Kevin Morley Armley Sp Ctr Mens 55-59 L
1055 07:44.0 Matthew Jamieson Exeter Uni Mens BUSA
1056 07:44.1 Hannah Vines Exer-site Womens Open
1056 07:44.1 Emily Thorpe-Jones Notts County RA Womens J18
1058 07:44.7 John Burke deBurca Mens 45-49
1059 07:44.9 Angela Hannah Loughborough Students RC Womens BUSA
1060 07:45.1 Charlotte Jenkins Europa Pools Womens J16
1061 07:45.4 Luke Ashford-Hodges The Windsor Boys' Sch Mens J16
1061 07:45.4 Kelly Sapsford Rugby Womens 40-44 L
1063 07:45.6 Richard Pitt-Brooke Nottingham Mens 45-49
1064 07:45.8 Russ Glenn M. Hall Mental Asylum Mens BUSA L
1065 07:45.9 Chris Carter Merida Mens 30-34
1065 07:45.9 Lionel Everington Walton RC Mens 75-79 L
1065 07:45.9 Sarah Ralph Livingwell Bristol Womens 35-39
1068 07:46.1 Peter Hasling Deloitte Mens Open
1069 07:46.2 Will Castle The Windsor Boys' Sch Mens J16
1070 07:46.3 Faye Langham Newark RC Womens Open
1071 07:46.6 Charles Mays Bull Pen Guest
1071 07:46.6 Richard Ashford David Lloyd, Cranmore Mens 50-54
1073 07:46.8 Karon Phillips Maidenhead RC Womens 50-54
1074 07:47.2 Richard Bagnall Clevedon IRC Mens J18 L
1075 07:47.3 Hanah Unsworth Warrington RC Womens J16
1076 07:47.5 Lindsay Morton Uni of Leicester BC Womens BUSA
1077 07:47.6 Chris Read The Windsor Boys' Sch Mens J16
1078 07:47.8 John Powell Ancholm L Ctr Mens 70-74
1078 07:47.8 Mike Osborne National Indoor Arena Mens 35-39
1080 07:47.9 Felicity Smith Exeter Uni Womens BUSA
1081 07:48.2 Robert Kemp London Mens 50-54 L
1082 07:48.4 Shelna Banasiewicz Mr Personal Training Womens 40-44
1083 07:48.5 Andreas Litsas Uni of Essex RC Mens BUSA L
1084 07:48.8 Matthew Smith Lakeside F Ctr Mens Open
1084 07:48.8 Martin Brodie Watford Mens 55-59
1086 07:49.0 Sue Little Old Wrecks IRC Womens 50-54 L
1087 07:49.1 Tom Buxton Merida Mens Open L
1087 07:49.1 Harriet Gordon Bath Uni Womens BUSA L
1087 07:49.1 Hannah Glover St Neots RC Womens J16
1090 07:49.3 Stephanie Jackson Cygnet RC Womens Open
1090 07:49.3 Don Skelton Stroud Mens 55-59
1092 07:49.4 Jim Heywood Uni Coll Chester Mens BUSA
1093 07:49.5 Charlie Sloan Lakeside F Ctr Mens 70-74 L
1093 07:49.5 Rowanne Eeles Gloucester RC Womens J18
1095 07:50.1 Anna Davidson Bath Uni Womens BUSA
1096 07:50.4 Sue Hyams Stevenage Womens 50-54
1097 07:50.5 David Lazenby Northampton Mens J18 L
1098 07:50.7 James Child Eastbourne RC Mens J16
1099 07:50.8 Susannah Gill Exeter Uni Womens BUSA
1100 07:50.9 Steven Degiorgio Calso H & F Ctr Mens 35-39
1100 07:50.9 Ken Pearson Davidwilliampearson IRC Mens 50-54 L