Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
901 07:26.1 Robert Purves Financial Services Authority Mens 40-44
901 07:26.1 Ian Harris Warrington Mens Open
903 07:26.3 Shelley Wilkins Wallingford RC Womens Open L
903 07:26.3 Lawrence Peter Greenwich Leisure Mens 60-64 L
905 07:26.4 Roger Stainford Durham ARC Mens 60-64
906 07:26.5 Ed Griffiths Marlow RC Mens J18 L
907 07:26.6 Nick Baker City of Bristol RC Mens Open
908 07:26.7 David Field Bedford Modern Sch Mens J18 L
909 07:26.8 Ian Wilson Nottingham Mens 50-54
909 07:26.8 Robert Lester Wallingford Mens 50-54 L
911 07:27.0 Rob Rhodes Trentham BC Mens Open L
912 07:27.1 Thomas Hardman Haileybury RC Mens J18
913 07:27.2 Bob Noakes Eastbourne RC Mens 45-49
914 07:27.7 John Kirk OBM Mens 45-49
914 07:27.7 Alex Look Hereford RC Womens 30-34
916 07:28.4 Charlie Beaumont Maidstone Invicta RC Mens 50-54
916 07:28.4 Gary Pass Lakeside F Ctr Mens 45-49
918 07:28.5 Nina Jenkin Fort Stamford H & F Womens Open
919 07:28.6 Robert White Garendon Road RC Mens Open L
920 07:28.8 James Daman-Willems Newark RC Mens J16
921 07:28.9 Clifford Maw Technogym/Riverside Rec Ctr Mens Open
922 07:29.1 Mark Johnson Derby Mens 40-44
923 07:29.3 Nathan Pak Royal Grammar Sch HW BC Mens J16
924 07:29.5 Pete Loeffen RowPro Rowers Mens 50-54 L
924 07:29.5 Matthew Wright Bedford Modern Sch Mens J16
926 07:29.7 Sarah Deacon Bracknell Womens Open
926 07:29.7 Julie Gray UWE Women Womens BUSA
928 07:29.8 Oscar Evans Farnborough Sch Mens J16
928 07:29.8 Adrian Tollett Fitzwilliam Billygoats Mens 50-54 L
930 07:30.6 Sian Ripley City of Sheffield RC Womens J18
931 07:30.7 Robin Phillips Bookers 127 Mens 60-64
931 07:30.7 Andrew Hopkins Gloucester RC Mens J18 L
931 07:30.7 Xavier Faux Uni of Essex RC Mens BUSA L
931 07:30.7 Alex Wren Bedford Modern Sch Mens J16
935 07:30.8 Dominic Pitt Bewdley RC/King Edward VI Five Ways Mens J18 L
936 07:30.9 John Knights St Neots RC Mens 55-59 L
936 07:30.9 Kevin Norris Lakeside F Ctr Mens 40-44
938 07:31.0 Ken Bain David Lloyd West Bridgford Mens 50-54 L
939 07:31.2 Iain Hughes Birmingham Mens Open
940 07:31.4 Gary Turton Clevedon IRC Mens 40-44 L
941 07:31.5 Bill Swan High Wycombe Mens 55-59 L
942 07:31.6 Eevamari Oksanen Finnrowing Womens Open
943 07:31.7 Mark Knight Chippenham Mens 30-34
943 07:31.7 Emma O'Hara Sudbury RC Womens Open
945 07:31.8 Daniel Cave Trent RC Mens J18 L
946 07:32.1 James Herbert Bedford Modern Sch Mens J16
946 07:32.1 Chris Perkins Uni of Surrey BC Mens BUSA L
948 07:32.4 Norman Jones Abergavenny L Ctr Mens 60-64 L
949 07:32.9 Steve Cuthew Hinckley Mens 45-49
949 07:32.9 Graeme Desombre David Lloyd Reading Mens 35-39 L
951 07:33.0 Helen Hall Nottingham Trent Uni Womens 40-44 L
951 07:33.0 Lee Clark Brierley Hill Mens Open
953 07:33.1 Helen Blevins Durham ARC Womens J18
954 07:33.2 Mark Pitts Uni of Essex RC Mens BUSA L
954 07:33.2 Pete Moore Evolution IRC Mens Open L
956 07:33.3 Lucinda Bowden Loughborough BC Womens BUSA
956 07:33.3 Helen Ralston Rob Roy BC Womens J18 L
958 07:33.4 Catherine Lineker Notts County RA Womens J18
959 07:33.6 Cornelius Focke Uni of Essex RC Mens BUSA L
960 07:33.7 Michael Wall Christchurch RC Mens 50-54 L
961 07:33.9 John Simmons Sprial IRC Burnham on Sea Mens 65-69 L
961 07:33.9 Dave Dufrane Eastbourne RC Mens 55-59
963 07:34.0 Becky Thorpe David Lloyd West Bridgford Womens Open L
963 07:34.0 Dan Wicks Marlow RC Mens J18 L
963 07:34.0 Keith Lewis Watson Wyatt LLP (Leeds) Mens 35-39
966 07:34.1 Steve Williams Securicor Justice Services Mens 45-49
967 07:34.2 Kimberley Naylor-Perrott Calso Womens 35-39
968 07:34.3 Andy Taylor Nottingham Uni BC Mens Open
969 07:34.5 John Gibbins Banana Gym Grimsby Mens 60-64
970 07:34.6 Andrew Wardell Bedford Modern Sch Mens J16
970 07:34.6 Will Price Uni of Essex RC Mens BUSA
972 07:34.7 Jenny Cogger Gloucester RC Womens J16
972 07:34.7 John Mannell Exeter Uni BC Mens BUSA L
974 07:34.8 Eddie Martlew Wrekin Rowers Mens 40-44 L
974 07:34.8 Richard Lake Chariots 2 Mens 65-69 L
974 07:34.8 Käarin Scanlan Uni of Bristol BC Womens BUSA L
977 07:34.9 Derek Bruce Sheffield Mens 35-39
977 07:34.9 Roz Collings Notts County RA Womens J18
977 07:34.9 Logan Cordy Uni of Surrey BC Mens BUSA L
980 07:35.0 Angus MacKinnon-Little Super Moose IRC Mens 55-59
981 07:35.1 Joe Roberts Bexhill RC Mens J18 L
982 07:35.2 Cathy Rogers Old Wrecks IRC Womens 40-44 L
983 07:35.5 Tom Armstrong Exeter Uni Mens BUSA
983 07:35.5 Elaine Johnstone Loughborough BC Womens BUSA L
985 07:36.0 Liam Stampton Dover RC Mens J18 L
985 07:36.0 James Thomson Uni Coll Worcester RC Mens BUSA L
987 07:36.2 Terry Tracey Merida Mens 45-49
988 07:36.5 Philip Horwood Bodimend, Pwllheli Mens 55-59
989 07:36.6 Laura Spence Rob Roy BC Womens BUSA L
990 07:36.7 Paul Vallance Weymouth Mens 40-44
991 07:37.0 Paul Offord Grange Farm Fitness Mens 45-49
992 07:37.2 Rachel Armstrong Star Club Womens 30-34
993 07:37.3 Matthew Pugh Bedford Modern Sch Mens J16
993 07:37.3 Mark Collins Fitzone Mens 40-44 L
993 07:37.3 Daryl Hutchings Clevedon IRC Mens 30-34 L
996 07:37.4 Tommy Gee Old Wrecks IRC Mens 60-64
996 07:37.4 William Downey City of Bristol RC Mens J16
998 07:37.7 James Crabtree Kimberley Mens Open L
999 07:37.8 Kim Sturgeon Loughborough Students RC Womens BUSA
1000 07:38.1 John Pochribniac Uni Coll Worcester RC Mens BUSA L